Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2007 o 00:07, gaweyn napisał:

JA mam radka x1950pro 512mb i jestem zadowolony. Niestety mam AGPx8 i nie mogłem wybrać najnowszego
GeForce''a.


Nie przejmuj się. Radeon X1950 pro jest naprawdę bardzo wydajną kartą. A DX10.0 będzie naprawdę ważny dopiero za 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 20:08, BlackBomb napisał:

Tu jest test nowej karty ATI HD 2900XT http://newsroom.chip.pl/news_179711.html?b

Ja zawsze wolałem karty od ATI, nie wiem czemu... Moją pierwszą była 9500pro za 1200zł :) kupiona
w 2001 roku.


Wiemy wiemy, już są od wczoraj. :) Dopracują sterowniki oficjalne i będzie dobrze. Ciekawe, skoro dają HL2 EP1 do 2900 to może dadzą coś do 2600? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć niezłą alternatywą dla Catalyst''ów są sterowniki Omega...
Jaką wersje polecacie dla Radeona 9200 128MB (Pixel Shader 1.4)? Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby wszystkie gry, które wymagają shaderów chodziły (i te co ich nie potrzebują także, taki problem mam np. z Gothic''ami), a przy okazji pamięć wewnętrzna musi być wykorzystywana w jak najmniejszym stopniu (w przeciwieństwie do Catalyst''ów, które "żrą" jej bardzo dużo).
Za podanie jakiegoś linku będę wdzięczny ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 20:42, gothicsheep napisał:

Ponoć niezłą alternatywą dla Catalyst''ów są sterowniki Omega...
Jaką wersje polecacie dla Radeona 9200 128MB (Pixel Shader 1.4)? Chodzi mi przede wszystkim
o to, żeby wszystkie gry, które wymagają shaderów chodziły (i te co ich nie potrzebują także,
taki problem mam np. z Gothic''ami), a przy okazji pamięć wewnętrzna musi być wykorzystywana
w jak najmniejszym stopniu (w przeciwieństwie do Catalyst''ów, które "żrą" jej bardzo dużo).
Za podanie jakiegoś linku będę wdzięczny ;)...


Nie ponoć ale są Omega lub NGO
http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php
http://downloads.guru3d.com/download.php?id=24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:17, Paoro napisał:

Mam ważne pytanko: czy jest szansa dokupienia, wymienienia karty graficznej w laptopie??


Aleś nam podał informacje ;-)
Trochę bardziej powinieneś pytać w temacie dotyczącym Laptopów, bo to jest odrębna działka.
Co do samej wymiany - zależy od tego, jakiego masz laptopa - niektóre mają wejście na specjalne karty do laptopów, które oczywiście ceną przebijają swoją wydajność podwójnie ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:22, Choinix napisał:

> Mam ważne pytanko: czy jest szansa dokupienia, wymienienia karty graficznej w laptopie??


Aleś nam podał informacje ;-)
Trochę bardziej powinieneś pytać w temacie dotyczącym Laptopów, bo to jest odrębna działka.
Co do samej wymiany - zależy od tego, jakiego masz laptopa - niektóre mają wejście na specjalne
karty do laptopów, które oczywiście ceną przebijają swoją wydajność podwójnie ;p.


chodzi mi np. o taki wbudowany juz od intela i czy da sie go zastąpić - wymienić na lepszy np. na taki ze wszystkimi najnowszymi shaiderami i takimi tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz z tego co wiem to cięzko jest wymienić taką karte która jest juz wbudowana jakby z prockiem (bo często laptopy z takimi kartami to nie są kompy na gry w każdym bądz razie nie na te wymagające), wiem takze ze duzo więcej kosztują ale chce sie najpierw zorientować czy jest wogóle taka możliowość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:24, stanlee napisał:

Jak sązicie czy GeForce 7800GT poradzi sobie z np. Crysisem?


E..? Nie, ponieważ Crysis jest pisany pod DX10 którego GF 7xxx nie obsługuje. Chyba że zrobią Crysis w wersji na DX9 w co wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:36, Galadin napisał:

> Jak sązicie czy GeForce 7800GT poradzi sobie z np. Crysisem?

E..? Nie, ponieważ Crysis jest pisany pod DX10 którego GF 7xxx nie obsługuje. Chyba że zrobią
Crysis w wersji na DX9 w co wątpię.



Przecie Crysis bedzie tez kompatybilny z DX9, wiec jego karta powinna sobie poradzic. Z tym, ze grafika bedzie duzo gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:36, Galadin napisał:

> Jak sązicie czy GeForce 7800GT poradzi sobie z np. Crysisem?

E..? Nie, ponieważ Crysis jest pisany pod DX10 którego GF 7xxx nie obsługuje. Chyba że zrobią
Crysis w wersji na DX9 w co wątpię.


To przestań wątpić, bo Crysis WYJDZIE w wersji na DX9, dzięki czemu spokojnie gracze posiadający 7xxx będą mogli sobie pograć. Oczywiście 7800 wzwyż żeby to jakoś ładnie chociaż wyglądało, bo i tak będzie miało obcięte efekty.

Paoro - wciąż nalegam, byś przedostał się do tematu o laptopach [użyj wyszukiwarki ;p] i tam zapytał... podając od razu model swojego laptopa, bez tego Ci nie pomogą ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:38, Choinix napisał:

To przestań wątpić, bo Crysis WYJDZIE w wersji na DX9, dzięki czemu spokojnie gracze posiadający
7xxx będą mogli sobie pograć. Oczywiście 7800 wzwyż żeby to jakoś ładnie chociaż wyglądało,
bo i tak będzie miało obcięte efekty.


O tym że wyjdzie to może nie dosłyszałem, ale czytałem wywiad, w którym mówili, że C w DX9 wygląda masakrycznie i strasznie dusi karty, gdzie taki 8800 sobie nie radził. Pozyjemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:17, Paoro napisał:

Mam ważne pytanko: czy jest szansa dokupienia, wymienienia karty graficznej w laptopie??

Ostatnio słyszałem o zewnętrznych kartach graficznych do laptopów ponoć pod usb. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki news(bardzo prawdopodobne, że właśnie na gram.pl), gdzie autorzy zapewniali o bezproblemowym graniu w Crysis nawet na dwu letnich komputerach :-) Pewnie chodziło o najniższą możliwą rozdzielczość i detale, ale myślę, że nie to jest najważniejsze w tym momencie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 22:01, Radzisz napisał:

> Mam ważne pytanko: czy jest szansa dokupienia, wymienienia karty graficznej w laptopie??

Ostatnio słyszałem o zewnętrznych kartach graficznych do laptopów ponoć pod usb. :)


Prawie dobrze słyszałeś nie na USB tylko Express Card

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować