Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2009 o 19:42, Madok1 napisał:

Co jest bardziej opłacalne
Geforce 9800GTX czy 9800GT?

jesli chodzi o stosunek opłacalności zakupu to 9800 GT, ale jesli mozesz sie wstrzymac to ja bym poczekał do kwietnia na HD 4750 (czy jak to sie bedzie nazywało). Pre-test wychodzi bardzo obiecujaco: wydajnośc pomiedzy HD 4830 a HD 4850 czy pomiedzy 9800 GT a 9800 GTX a bedzie prawdopodobnie tanszy od 9800 GT.

jesli znasz angielski: http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-4750-rv740-review-preview-test/

to chyba, ze nie uznajesz ATI i liczy sie tylko Nvidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 23:25, DJ Danielus napisał:

40nm :O To i grzać się mniej będzie ;)

a no bedzie ;] tylko zeby zostawili ten cooler zalmana, bo z nim grafa bardzo ładnie sie prezentuje, choc po tych cienkich liniach na PCB mozna wnioskowac, ze raczej sie go pozbedą :( ciekawe jak bedzie wygladała odpowiedź nvidi bo ATI znowu niezle zaskoczyło z ta wydajnością (i to na sterach beta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie to imo nie wiadomo jak będzie z tym 40nm, ale karta i tak świetnie się zapowiada.

Okazuje się, że 40-nanometrowe układy są kłopotliwe, ponieważ wykazują tendencję do generowania poważnych wycieków energetycznych. Sprawa jest prawdopodobnie bardzo poważna, bowiem źródła bliskie TSMC twierdzą, że wymiar 40 nm nie będzie niczym rewolucyjnym. W skrócie: nie należy oczekiwać cudów po nowej technologii produkcji chipsetów graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój radeon hd4870 w żaden sposób nie wykorzysta technologi nivdia Phsyx ( czy jak to sie pisze) ? Jeżeli nie to przy instalacji Mirror''s Edge nie mam co tego instalować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DJ Danielus: karta nie ma na sobie śladu żadnego producenta oprócz vendora. Tylko tak - karta w niskiej cenie jak na możliwości i do tego nietani cooler Zalmana? To nie współgra ze sobą, ale zobaczymy.

TetraGramaton: niereferencyjne = zmienione chłodzenie/pcb w stosunku do karty referencyjnej wydanej przez ATI/nVidia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 19:12, kindziukxxx napisał:


> > Pokaz to. Zrob fotke albo daj link takiej samej z wyposazeniem.
> http://www.sparkle.com.tw/product_detail.asp?id=60&sub_id=105 to jest ta karta ale
na
> zdjeciu nie ma tej metalowej czesci
a takie pytanie podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty?

sorry ze tyle musiales czekac na odpowiedz :D tak podlączylem, ale gdy karta dzialal odlączylem zeby sprawdzic czy dziala bez zasilania... i dzialala, jak ta karta nie dziala to racze4j za 2 miechy bede musial nabyc radka 3850 hd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 10:03, TetraGramaton napisał:

Mam radeona na AGP 1950 pro 512, czy można z niej coś wycisnąć poprzez jakieś programy,
biosy, itp ??

Ati tool albo Riva Tuner, ja podkrecilem radka 9550 256 mb ze standardowego 250/200 na 375/270 w 3d marku 03 tak to sie prezentuje:
przed- 2400 pkt
po- 3200 pkt
mocno sie wykrecil nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2009 o 19:42, mikus97 napisał:

sorry ze tyle musiales czekac na odpowiedz :D tak podlączylem, ale gdy karta dzialal
odlączylem zeby sprawdzic czy dziala bez zasilania... i dzialala, jak ta karta nie dziala
to racze4j za 2 miechy bede musial nabyc radka 3850 hd :D


jak dla mnei to zasilanie powinno być cały czas podawane bo na odłączonym może być problem, a tak to czasami tak że komp nie odpala przez kartę to i ja też mam , ale restartów nigdy nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 20:01, TetraGramaton napisał:

Myślałem że dodam sobie jakoś parę potoków ale nic z tego.

z tego co pamiętam to dodać potoki , a dokładniej odblokować można było w kartach z serii GF 6000, i w radeonie 9800 LE, później już niepotrzebne jednostki pixel shader były wypalane laserem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 15:27, kindziukxxx napisał:


> sorry ze tyle musiales czekac na odpowiedz :D tak podlączylem, ale gdy karta dzialal

> odlączylem zeby sprawdzic czy dziala bez zasilania... i dzialala, jak ta karta nie
dziala
> to racze4j za 2 miechy bede musial nabyc radka 3850 hd :D

jak dla mnei to zasilanie powinno być cały czas podawane bo na odłączonym może być problem,
a tak to czasami tak że komp nie odpala przez kartę to i ja też mam , ale restartów nigdy
nie miałem

u mnie wlasnie bylo cos takiego ze niby nie restart ale nagle ciemny ekran i karta sygnalu nie wysyla komp niby nie aktywny wtedy ale jakby bez restartu dalej pracowal dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas grania czasami mam restart komputera. Jak sprawdziłem winą tego prawdopodobnie jest plik ati2cqag.dll
Wie ktoś jak to rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować