Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2009 o 15:13, Piciambeer napisał:

Tylko nie napisałeś, czy warto :]

Właśnie sterowniki zmieniłem i uważam, że warto - wspomniany Crysis zauważalnie przyspieszył,
komp już na wysokich detalach nie dostaje zadyszki w ostatniej walce. Sterowniki całkiem
OK.


ja również zainstalowałem nowe. W crysisa nie grałem więc nie mam jak zauważyć różnicę. Ważne, że się zdecydowałem ponieważ w sumie pierwszy raz w życiu przeinstalowywałem stery do karty graf i troszeczkę się bałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym prosić was o pomoc.

Posiadam kartę Galaxy GeForce 9600 GT, którą chciałbym podkręcić. tu pojawia się pytanie o ile mogę podkręcic poszczególne parametry.

Domyślnie plasują się one tak:


Core Clock - 675 MHz

Shader Clock - 1625 MHz

Memory Clock - 1000 MHZ


Do podkręcania używam programu Rivia Tuner v2.23.

Załączam screena, może się okazać pomocny :)

i proszę o pomoc :D

20090223101829

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamięci bym już nie ruszał, rdzen powinien pojsc na 720 MHz. Ogólnie to powinno wygladac tak. Podnosisz zegar o 5 MHz i odpalasz 3dmarka albo jakas gre i testujesz, czy komp sie nie restartuje, czy nie wyskakuja rózne artefakty. Kiedy juz sie pojawia zmniejszasz taktowanie o 2 MHz i robisz testy. Jesli bedzie ok to zostawiasz, jesli nie to znowu zmniejszasz. Musisz też sprawdzać temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 23:09, żyrafa napisał:

ja również zainstalowałem nowe. W crysisa nie grałem więc nie mam jak zauważyć różnicę.
Ważne, że się zdecydowałem ponieważ w sumie pierwszy raz w życiu przeinstalowywałem stery
do karty graf i troszeczkę się bałem:P

Heh, ja pierwszy raz instalowałem tak jak jest napisane w przypiętym poście, zawsze tylko usuwałem stare, instalowałem nowe, żadnych mniejszych plików ani rejestru nie czyściłem ;D

Tak więc też niepewną ręką to robiłem, ale się udało. Najbardziej mnie załamało to, że tego Płaczsiostro ukończyłem tydzień temu, a się zacinał pod koniec gry :S Trudno się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie skorzystałem z porady w przypiętym poście:P poprostu skasowałem stare, restart kompa, zainstalowałem nowe, restart kompa i wszystko jest jak narazie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem, na radeonie 3870, że znikała grafika podczas gry, niestety nic nie udało mi się zrobić i karta siedzi teraz na gwarancji.
Używam nVidii 6600GT xD ale power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 17:53, TetraGramaton napisał:

...ale będziesz miał slajdy, nie opłaca się kupować takiego starucha do gier za tyle
kasy.

Tu masz: http://sklep.benchmark.pl/pelny_52870.html
porządną grafę na agp za troszku więcej.

wlasnie ją bede kupowal chyba, a i wlasnie mialem sie spytac czcy lepsza jest ten 3850 od shapire czy od powercolor, i jaki zasilacz wymaga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem ci power color bo jest tańsza ale jeśli chcesz to weź oczywiście saphire''a.
A zasilacz najlepiej powyżej 450W - FIRMOWY !!! - np. chefteck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 18:00, TetraGramaton napisał:

Zaproponowałem ci power color bo jest tańsza ale jeśli chcesz to weź oczywiście saphire''a.
A zasilacz najlepiej powyżej 450W - FIRMOWY !!! - np. chefteck.

wlasnie shapire tanszy jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 18:16, blacklio2 napisał:

Do twojego Athlona64 3400+ trochę szkoda kupować HD3850, nie więcej jak X1950Pro

Edit
Pamięć kupiłeś?

pamiec kupie dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ekhem... a co z tym 7300 chłopaki? Da rade coś zrobić? Ja go za chwile jeszcze raz spróbuje zamontować bo on kiedyś raz odpalał raz nie... napewno nie chodzi o zasilacz bo widziałem w dawnym cd-action jak na 350 wat mieli 7600... aha, producent do karty dal takie dziwne cos blaszka na ktorą prostopadle nachodzi druga balszka z dziurkami jakimis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 18:44, mikus97 napisał:

ekhem... a co z tym 7300 chłopaki? Da rade coś zrobić? Ja go za chwile jeszcze raz spróbuje
zamontować bo on kiedyś raz odpalał raz nie... napewno nie chodzi o zasilacz bo widziałem
w dawnym cd-action jak na 350 wat mieli 7600... aha, producent do karty dal takie dziwne
cos blaszka na ktorą prostopadle nachodzi druga balszka z dziurkami jakimis


Pokaz to. Zrob fotke albo daj link takiej samej z wyposazeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 18:22, mikus97 napisał:

ej... panowie moze ja sie slabo znam ale PCI to stary port tak?


dla graf sa nastepujace złącza: PCI-E i AGP (stare złącze, nie produkuje sie na nie juz kart)

PCI to inne złacza np. dla kart muzycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować