Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Poleci mi ktoś jakąś w miarę dobrą i tanią (w mojego gruchota nie opłaca się wiele inwestować) kartę graficzną? Używam Radeona 9600Pro, który wyświetla żółte artefakty, o graniu więc jak na razie mogę zapomnieć. Moja płyta główna to Gigabyte GAK8. Zasilacz - szczerze mówiąc nie wiem, mam obudowę Midi Tower ATX Colorsit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz starego kompa to pewnie masz złącze AGP, a nie opłaca się kupować np. karty radeona 1950 na AGP (pewnie kosztuje teraz z 400zł), bo jak masz słaby procesor to dużo z takiej karty nie wyciągniesz. Karta ci się chyba przegrzała, podkręcałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 16:34, Langier napisał:

Jak masz starego kompa to pewnie masz złącze AGP, a nie opłaca się kupować np. karty
radeona 1950 na AGP (pewnie kosztuje teraz z 400zł), bo jak masz słaby procesor to dużo
z takiej karty nie wyciągniesz. Karta ci się chyba przegrzała, podkręcałeś?

Nie, nigdy nie podkręcałem. Miernika temperatury nie mam, ale sprawdzałem w dotyku i karta za każdym razem była zaledwie ciepła. A te artefakty są stałe. Na nowego kompa raczej nie mam szans, więc chociaż na tym złomie chcę jeszcze pograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 17:06, blacklio2 napisał:

Podaj dokładne parametry kompa wraz z zasilaczem ( producent i moc )

Płyta główna: Gigabyte K8U
Procesor: AMD Sempron 3000+ 1.8 Ghz
Karta graficzna: Radeon 9600Pro 128 MB
Pamięć: 2x512 MB DDR GoodRam
Zasilacz: Colorsit 230V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 17:36, Graszczur napisał:

Zasilacz: Colorsit 230V


Jakie napięcie zasilacza każdy wie, raczej ważniejsza jest tu moc zasilacza w watach. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 21:00, blacklio2 napisał:

Zgadza się.

Dnia 06.03.2009 o 21:00, blacklio2 napisał:

Ile masz kasy na kompa?

Nie mam kasy na kompa, stać mnie co najwyżej na w miarę tanią kartę graficzną (z lepszych zresztą chyba i tak za wiele nie wycisnę na tym sprzęcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia budżetu, twoja płyta obsługuje procki X2 choć jednordzenowy spokojnie starczy, grafika pokroju X1950Pro no i lepszy zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 22:39, blacklio2 napisał:

Wszystko kwestia budżetu, twoja płyta obsługuje procki X2 choć jednordzenowy spokojnie
starczy, grafika pokroju X1950Pro no i lepszy zasilacz

Mówię jedynie o wymianie karty graficznej na działającą (no i choć trochę wydajniejszą niż 9600Pro 128). Na większy upgrade mnie nie stać. Mógłbyś polecić parę konkretnych modeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 22:42, Graszczur napisał:

> Wszystko kwestia budżetu, twoja płyta obsługuje procki X2 choć jednordzenowy spokojnie

> starczy, grafika pokroju X1950Pro no i lepszy zasilacz
Mówię jedynie o wymianie karty graficznej na działającą (no i choć trochę wydajniejszą
niż 9600Pro 128). Na większy upgrade mnie nie stać. Mógłbyś polecić parę konkretnych
modeli?


Trochę lepszą? Od siebie powiem tylko tyle - celuj w [rad] 9800. :) Bez wymiany zasilacza bezproblemowo Ci pójdzie, kosztuje grosze. Szczerze mówiąc to po myknięciu tego 9800 poczekałbym aż do "dozbierania" do całego nowego komputera. Jak rozkminisz coś mamony w przyszłości to i nowe podstawki Ci podchodzą, nowe procesory, nowe pamięci... wszystko nowe, z Twojego komputera już [według mnie] przy obecnie niskim budżecie ciężko wymieniać coś na raty. Tym bardziej, że z zakupieniem x1950 prawdopodobnie będzie się wiązała wymiana zasilki [chociaż tego nie jestem pewny, gdyż po prostu o "firmie" tej nie słyszałem wielu przychylnych wiadomości, choć sam osobiście nie testowałem... mimo wszystko ja bym wymienił, nawet na 350W ale np. chociażby Chiefteca... tzn. przy zmianie karty graficznej na lepszą niż ten 9800 ;p].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Rx1650 PRO 512 MB i jestem z niej zadowolony. Co prawda raz mi się spaliła z powodu kurzu w coolerze :) ale miałem na gwarancji. Dobra dla kogoś kto nie ma za dużo pieniędzy, karta uciągnie większośc nowych gierek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 10:53, Graszczur napisał:

Znalazłem jedynie używane Radeony 9800 (XT i Pro) na Allegro. Warto w takie inwestować?



O ile 9800 PRO działający i tani, to myślę, że warto - mocniejszy niż 9600 a jeżeli nie chcesz jakoś znacząco rozbudowywać komputera, to taki żeby działał i żeby sobie coś na nim pograć jest w sam raz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 10:53, Graszczur napisał:

Znalazłem jedynie używane Radeony 9800 (XT i Pro) na Allegro. Warto w takie inwestować?

Jeśli masz zamiar słuchać muzyki to nawet nie wydawaj na to 50 zł.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 09:12, TetraGramaton napisał:

Jeśli masz zamiar słuchać muzyki to nawet nie wydawaj na to 50 zł.

A przepraszam bardzo, co ma karta graficzna do dźwięku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 12:08, Net.com napisał:

Mam problem ostatnio w starym kompie spaliła mi się grafika i szukam czegoś na agp do
210zł ;)


Jaki procek w kompie masz i jaki zasilacz ( producent i moc )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować