Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

A Ty nie chciales brac HD 5870 jednak? ;) Czy ceny za straszne? Ja wyrwalem ostatnio 5870''tke za 700 z wysylka.

BTW. Maksymalna temperature sprawdzales w grach czy furmarkiem? (min. 20 minut)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 17:41, Szynkars napisał:

Jaką masz obudowę i jak wygląda jej chłodzenie? To normalne, że temperatury mogą się
nieco różnić od tych w testach ze względu na różne warunki pomiarowe, aczkolwiek 45*
w spoczynku to trochę dużo. Czym mierzysz temperatury karty i w jakich warunkach sprawdzałeś
jej temperatury w stresie?

Temperatury mierzyłem Speedfan.
Obudowa ma wlot powietrza jeden z przodu bez wiatraka lecz zamierzam to najbliższym czasie zmianić. Z tyłu jeden wiatrak Wyloty powietrza od dołu oraz z boku po 1. Chłodzenie do cpu niereferencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 17:50, kuba9876543210 napisał:

A Ty nie chciales brac HD 5870 jednak? ;) Czy ceny za straszne? Ja wyrwalem ostatnio
5870''tke za 700 z wysylka.

BTW. Maksymalna temperature sprawdzales w grach czy furmarkiem? (min. 20 minut)

Mierzyłem w grze battlefield 3 w multi oraz hrze pojedyńczej. Z tego co mi ktoś poradził a potem po testach patrzyłem to karta jest pawie równa lub nawet przegania 5870 referenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temperatury lepiej mierzyć MSI Afterburnerem lub HWMonitorem. Speedfan jest od wentylatorów, a nie od temperatur. Jeśli ogółem masz tylko jeden wentylator z tyłu obudowy, to nic dziwnego, że temperatury masz kilka stopni wyższe od tych w testach. Tam zwykle za platformy testowe robią potężne procesory i obudowy chłodzone dużą liczbą wentylatorów. U Ciebie przydałby się przynajmniej jeszcze jeden wentylator na przód obudowy. Kartę zwykle najlepiej obciążać Furmarkiem, jest bardziej uniwersalny niż różnego rodzaju gry i mocniej obciąża GPU. Temperatury będą więc siłą rzeczy wyższe niż w takim BF3. Poza tym HD5870 to poziom HD6950, a Radeonowi HD6870 do tej karty jeszcze trochę brakuje, zwłaszcza na referencyjnych zegarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 18:06, Szynkars napisał:

Temperatury lepiej mierzyć MSI Afterburnerem lub HWMonitorem. Speedfan jest od wentylatorów,
a nie od temperatur. Jeśli ogółem masz tylko jeden wentylator z tyłu obudowy, to nic
dziwnego, że temperatury masz kilka stopni wyższe od tych w testach. Tam zwykle za platformy
testowe robią potężne procesory i obudowy chłodzone dużą liczbą wentylatorów. U Ciebie
przydałby się przynajmniej jeszcze jeden wentylator na przód obudowy. Kartę zwykle najlepiej
obciążać Furmarkiem, jest bardziej uniwersalny niż różnego rodzaju gry i mocniej obciąża
GPU. Temperatury będą więc siłą rzeczy wyższe niż w takim BF3. Poza tym HD5870 to poziom
HD6950, a Radeonowi HD6870 do tej karty jeszcze trochę brakuje, zwłaszcza na referencyjnych
zegarach.

Na referentach a ja zegary podkręciłem do 970 natomiast pamięc do 1150 a jeszcze przy takich ustawieniach temperatura sięga przy obciążeniu 73 stopnie mierzyłem MSI Afterburnerem natomiast przy pracy na pulpicie 45 oczywiście testowałem pod względem artefaktów i nic nie wyskoczyło a obciążałem MSI Kombustor.
Wentylator oczywiście zamontuje 120mm firmy zalman (inne dostępne sklepie komputerowym: Chieftec, Fander, Modecom, Revoltec, Spire, Tacens, Xilence).
Natomiast kolejne pytanie dotyczy podkręcania Shaderów czy ma to jakiś wpływ n wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 10:01, diabolo20 napisał:

> Temperatury lepiej mierzyć MSI Afterburnerem lub HWMonitorem. Speedfan jest od wentylatorów,

> a nie od temperatur. Jeśli ogółem masz tylko jeden wentylator z tyłu obudowy, to
nic
> dziwnego, że temperatury masz kilka stopni wyższe od tych w testach. Tam zwykle
za platformy
> testowe robią potężne procesory i obudowy chłodzone dużą liczbą wentylatorów. U
Ciebie
> przydałby się przynajmniej jeszcze jeden wentylator na przód obudowy. Kartę zwykle
najlepiej
> obciążać Furmarkiem, jest bardziej uniwersalny niż różnego rodzaju gry i mocniej
obciąża
> GPU. Temperatury będą więc siłą rzeczy wyższe niż w takim BF3. Poza tym HD5870 to
poziom
> HD6950, a Radeonowi HD6870 do tej karty jeszcze trochę brakuje, zwłaszcza na referencyjnych

> zegarach.
Na referentach a ja zegary podkręciłem do 970 natomiast pamięc do 1150 a jeszcze przy
takich ustawieniach temperatura sięga przy obciążeniu 73 stopnie mierzyłem MSI Afterburnerem
natomiast przy pracy na pulpicie 45 oczywiście testowałem pod względem artefaktów i nic
nie wyskoczyło a obciążałem MSI Kombustor.
Wentylator oczywiście zamontuje 120mm firmy zalman (inne dostępne sklepie komputerowym:
Chieftec, Fander, Modecom, Revoltec, Spire, Tacens, Xilence).
Natomiast kolejne pytanie dotyczy podkręcania Shaderów czy ma to jakiś wpływ n wydajność?

Przetestowana karta na tym programie co poleciłeś i niema żadnych artefaktów a temp max wynosi 84 stopnie natomiast ust to: 1280-1024 wygładanie 2x natomiast piątek przetestują ją na 1680 i założe dodatkowy wentylator:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta Ati Radeon HD 4770, nie mam kabla zasilającego 6-pinowego do grafiki. Wiem, że są przejściówki 2 x Molex <-> PCI-e, ale mam tylko jeden wolny Molex. Czy bezpiecznie jest podpiąć taką przejściówkę do jednego Molexa, czy też lepiej dać sobie spokój z takim eksperymentem? Zasilacz Tacens Radix IV 450 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 13:36, Anjinsan napisał:

Karta Ati Radeon HD 4770, nie mam kabla zasilającego 6-pinowego do grafiki. Wiem, że
są przejściówki 2 x Molex <-> PCI-e, ale mam tylko jeden wolny Molex. Czy bezpiecznie
jest podpiąć taką przejściówkę do jednego Molexa, czy też lepiej dać sobie spokój z takim
eksperymentem? Zasilacz Tacens Radix IV 450 W.


Pokaz tą przejsciowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 15:15, Nufiko napisał:

Po podłączeniu jednego nie zadziała, musiałbyś przepiąć kable z jednego molexa do drugiego
zgodnie z kolorkami.


To sobie jednak odpuszczę. Ot, rozkosze posiadania sprzętu sprzed 2 generacji ;) Dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziś podkręciłem radeona 6870 flex do 1000 (zegar pamięci) i memory crock (1170) i co mnie zdziwilo po testach w heaven 2,5 w 1680-1024 normalna teselacja oraz wygładzaniem 2x niepojawily się artefakty a temp osiągneła max 71. Dodam że serwis internetowy podniusł wartości odpowiedno do 975 oraz 1160.Czy to nolmarne że karta aż tak się podkręciła?
Przed podkręceniem 924 pkt a po 1014 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzaj benchmarkow tylko gry/programy, w ktorych te grafe wykorzystujesz.
Kazda sztuka jest troche inna, wbrew pozorom na wydajnosc karty po OC rdzenia wplywa tez taktowanie pamieci (niekoniecznie wysokosc, ale stosunek czestotliwosci taktowania GPU do czestotliwosci taktowania pamieci, ale tutaj juz sie nie bede rozpisywal, bo nie wszedzie to bedzie widoczne - w grze przy framerate wiekszym o 3% nie bedzie widac roznicy), no i zalezy czy zwiekszasz napiecie.

PS. to 1000MHz to taktowanie rdzenia, nie pamieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 20:02, kuba9876543210 napisał:

Nie sprawdzaj benchmarkow tylko gry/programy, w ktorych te grafe wykorzystujesz.
Kazda sztuka jest troche inna, wbrew pozorom na wydajnosc karty po OC rdzenia wplywa
tez taktowanie pamieci (niekoniecznie wysokosc, ale stosunek czestotliwosci taktowania
GPU do czestotliwosci taktowania pamieci, ale tutaj juz sie nie bede rozpisywal, bo nie
wszedzie to bedzie widoczne - w grze przy framerate wiekszym o 3% nie bedzie widac roznicy),
no i zalezy czy zwiekszasz napiecie.

PS. to 1000MHz to taktowanie rdzenia, nie pamieci

Testowałem też na world in conflict na full detalach oraz battlefield 3 tez na full detalach tryb jednoosobowy przez 20 min i zero artefaktow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 21:38, diabolo20 napisał:

Testowałem też na world in conflict na full detalach oraz battlefield 3 tez na full detalach
tryb jednoosobowy przez 20 min i zero artefaktow:)


20 min to jedynie daje nadzieję na to, że będzie działać :) Zostaw te ustawienia, ale dopiero jeśli sprzęt "przetrwa" sesję kilkugodzinną to bedzie można mowić o sukcesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 00:44, Pitej napisał:

> Testowałem też na world in conflict na full detalach oraz battlefield 3 tez na full
detalach
> tryb jednoosobowy przez 20 min i zero artefaktow:)

20 min to jedynie daje nadzieję na to, że będzie działać :) Zostaw te ustawienia, ale
dopiero jeśli sprzęt "przetrwa" sesję kilkugodzinną to bedzie można mowić o sukcesie.

Dzięki za rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Potrzebuje pomocy jesli chodzi o karte graf
Bede prawdopodobnie zmienial i prosze o propozycje kart LOWPROFILE
A reszta kompa to
Intel Core i5 4X3,20
8 gb ram
Win 7 HP 64bit
Radeon HD 5570
Prosze o pomoc i z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z góry zapytam o trzy rzeczy:
a) markę i moc zasilacza - widzę że to jest mieszanka dobrych części ze złymi i jeśli okaże się że masz tam jakiś schrzaniony zasilacz to on też idzie do wymiany. No chyba że chcesz sobie upiec podzespoły.
b) Dlaczego koniecznie low profile? o_O Widzę że to ma być maszyna do grania a tutaj ciężko w ogóle znaleźć cokolwiek co nie zajmuje 2 slotów. A czasem i 3...
c) Budżet jaki możesz przeznaczyć.

Bo tak uczciwie (i podejrzewam że nikt ci nic innego tutaj nie zaproponuje chyba że naprawdę się uprzesz na wyrzucanie kasy w błoto), to do tak fajnego procka rozsądne wydają się karty pokroju HD6870, GTX560Ti czy HD6950.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 20:38, wiedzmin9555 napisał:

1. Low Profile poniewaz mała obudowa PC

Kup więc jakąś normalną obudowę za 120 zł i tyle. Nie ma czegoś takiego jak szybka karta low profile. Duża wydajność = spory pobór mocy = spore wydzielanie ciepła = potrzebujesz dużego systemu chłodzenia. I tego się przeskoczyć nie da, prawa fizyki zwyczajowo rzadko udaje się obalić.

No bo bądźmy szczerzy:
http://www.nextag.com/Graphics--a-VDC+Interface-_-PCI+Express--a-VDC+Memory+Interface-_-128+bit--zzlow+profile+graphic+cardz300249zB6z5---html

Na tej pięknej i długiej liście, chociaż znajdą się karty szybsze od twojej obecnej...to żadna z nich nie jest wydajna, za to każda ustąpi takiemu HD6850 o przynajmniej 60%.

Dnia 15.02.2012 o 20:38, wiedzmin9555 napisał:

2. Chieftec 260W

Błagam, powiedz że ci się pomyliła kolejność liczb i miało być 620W. W przeciwnym razie BIEGIEM do sklepu po nowy zasilacz. Bo to coś nie ma prawa ci trzymać żadnego normalnego konfigu. Minimum do sprzętu o twojej wydajności, zwłaszcza po włożeniu nowej karty, to 500W.
Ale jeżeli masz 620W to jest OK, Chieftec robi niezłe zasilacze.

Dnia 15.02.2012 o 20:38, wiedzmin9555 napisał:

3. moge wydać 600-700zł

No to coś pokroju Radeona HD6850, HD6870 czy GTX560. Fakt że to nie jest low profile ale inaczej się nie da. Ostatnio pojawiła się nowa generacja Radeonów więc jak nieco zaczekasz to są szanse na obniżki cen obecnych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować