Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Ok. Gadalem ze starszymi i powiedzieli ze zmodernizuja kompa i obudowe oraz karte. Powiedzieli ze jak karte to i zasilacz a karte to juz porzadna. No i pytanie czy Radeon HD 6990 bedzie wporzo bede dysponowal wieksza gotowka. Rodzice dolążą mi tysiąc i bede mial 1600 zł. POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Gadalem ze starszymi i powiedzieli ze zmodernizuja kompa i obudowe oraz karte. Powiedzieli ze jak karte to i zasilacz a karte to juz porzadna. No i pytanie czy Radeon HD 6990 bedzie wporzo bede dysponowal wieksza gotowka. Rodzice dolążą mi tysiąc i bede mial 1600 zł. POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 11:32, wiedzmin9555 napisał:

Ok. Gadalem ze starszymi i powiedzieli ze zmodernizuja kompa i obudowe oraz karte. Powiedzieli
ze jak karte to i zasilacz a karte to juz porzadna. No i pytanie czy Radeon HD 6990 bedzie
wporzo bede dysponowal wieksza gotowka. Rodzice dolążą mi tysiąc i bede mial 1600 zł.
POMOCY


Masz juz 8 gb pamieci, dobry procesor i pewnie niezla plyte glowna.
Teraz podaj jaka masz obudowe, jeszcze raz przeczytaj co pisze na zasilaczu i podaj te widaomosci na forum.

Za 1600 zl mozna kupic bardzo dobra grafike + porzadna obudowe, a jezeli zasilacz jest slaby, to tez sie cos dobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do rzeczy.

Obudowa:
http://techplanet.pl/produkty/obudowy/silentiumpc-brutus-410-pure-black-bt-410,22161.html
139zł

Zasilacz (Jeśli ten chieftec ma 620W a nie 260W to nie ma co zmieniać.) :
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/ocz-zs-650w,25050.html
259zł

Karta Graficzna: (Tu masz wybór albo nVidia albo ATi.)
GTX 570.
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gainward-geforce-gtx570-1280mb-ddr5320bit-dvihdmidp-pci-express,17348.html
1225.00zł

albo

Radeon HD 6970.
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/powercolor-ati-radeon-hd6970-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express-ax6970-2gbd5-2dh,27845.html
1284.00zł

Razem:
Oferta z nVidia GTX 570: 1623zł
Oferta z Radeon HD 6970: 1682zł

Tak jak i koledzy, ja również jednak polecam ci poczekać aż wyjdą nowe GTX''y i jak nowe Radeony serii 7xxx stanieją, bo jest na co czekać a to tylko kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damiank485 zaproponował Ci dobry zestaw, jeśli chodzi o kartę graficzną, to w tym przypadku rzeczywiście warto dopłacić do HD6970 od Power Color, ma lepsze chłodzenie niż GTX 570 od Gainwarda. Ceny dobrych, niereferencyjnych GTX 570 zaczynają się w techplanet.pl od ~1350 zł, a sama karta jest na podobnym poziomie co Radeon HD6970. Co do zasilacza, to rzeczywiście prawdopodobne jest to, że posiadasz jakiegoś Chiefteca 260W, byłby on wystarczający do i5 oraz HD5450. Należy więc go oczywiście zmienić. Podany wyżej OCZ ZS 650W będzie dobry, jednak nie sugeruj się zbytnio jego mocą w nazwie, gdyż na linii 12 V ma on bodajże 556W. Twoja płyta główna to niestety prawdopodobnie byle jaka budżetówka na H61, a nie jakaś "niezła", jak wspomniał Misquamaqus. W zestawach z allegro nigdy nie znajdziesz nic lepszego niż najtańsze możliwe płyty, aby tylko procesor pasował do gniazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka ma plyte glowna, ale jak dziala, to nie ma to zadnego wplywu na wybor karty grafiki.
Kazda nowa mobo ma pci-ex16 2.0 i to wystarczy.

wiedzmin9555 moglbys z laski swojej podac dokladny model plyty glownej (krążymy od paru postow i sie domyslamy) i zasilacza, bo nie chce mi sie wierzyc, ze masz zasilacz o mocy 260 Wat.
Takie zasilacze stosowalo sie 10 lat temu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie taki zasilacz mu dali o ile kupował na allegro. Podejrzewam że to bardziej kusi klienta bo widzi napis "Chieftec" a nie "no-name" ;) Ja bym wolał takiego chiefteca mieć jeśli kupowałbym z allegro (czego nigdy nie zrobię) niż takiego noname 400W ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj komp jest to cos pokroju ACER ASPIRE X5950
czyli bardzo mały ale został zmodyfikowany
-4 rdzeniowy procesor a nie dwu
-8gb ra a nie 4
-zasilacz z 220w na 260
Sprawdzcie tego acer aspire x5950
a plyta glowna to chyba H67 Express

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 18:52, wiedzmin9555 napisał:

czyli bardzo mały ale został zmodyfikowany
-4 rdzeniowy procesor a nie dwu

To takiej karty spokojnie starczyłyby dwa rdzenie, cztery nie dadzą wielkiego przyrostu wydajności. W grach karta graficzna liczy się bardziej niż procesor.

Dnia 16.02.2012 o 18:52, wiedzmin9555 napisał:

-8gb ra a nie 4

Czyli zmiana i tak praktycznie nic nie wnosząca do wydajności komputera w grach, zwłaszcza przy takiej karcie graficznej. To ją trzeba było zmienić, a najlepiej w ogóle nie kupować gotowca z allegro.

Dnia 16.02.2012 o 18:52, wiedzmin9555 napisał:

-zasilacz z 220w na 260

Chieftec 220W też by pewnie dał radę, zmiana również bez sensu, gdyż do każdej lepszej karty graficznej potrzeba zasilacza o mocy przynajmniej 400W, do GTX 570 przydałoby się już 500-550W.

Dnia 16.02.2012 o 18:52, wiedzmin9555 napisał:

a plyta glowna to chyba H67 Express

Czyli też raczej bieda, procesora nie podkręcisz, możesz za to korzystać ze zintegrowanej grafiki. Najlepiej podaj dokładny model tej płyty, H67 Express to tylko nazwa chipsetu, na który są dziesiątki jeśli nie setki zupełnie różnych płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie wsadzał nic mocniejszego niż HD6790, w ostateczności HD6850. Twój procesor ma tylko 2 rdzenie, do tych kart przydałyby się przynajmniej 3-4 mocniejsze. Podkręć przynajmniej tego Athlona. Jaki masz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 21:34, Szynkars napisał:

Ja bym tam nie wsadzał nic mocniejszego niż HD6790, w ostateczności HD6850. Twój procesor
ma tylko 2 rdzenie, do tych kart przydałyby się przynajmniej 3-4 mocniejsze. Podkręć
przynajmniej tego Athlona. Jaki masz zasilacz?


I-BOX:P. No... dyskwalifikuje się:). Ale dlatego właśnie, jak bym kupował kartę, to bym kupił i normalny zasilacz. Dopiero za jakis rok bo gwarancja... a potem modernizacja. Jednak szukam co jakiś czas podpowiedzi co do ulepszenia kompa. Dlatego będę rozważał te Radeony, kaske muszę nazbierać:). Jakbym kupił kartę i zasiłkę to właśnie rozważałem podkręcenie procka. Ma on jakiś potencjał do oc?

O i jeszcze fajna sprawa. Poza gwarancją producenta kompa, mam jeszcze gwarancję producentów każdego z komponentów. Czyli jakbym już teraz rozbudowywał kompa i coś by sie sfajczylo (ooooooby nie), np karta i bym nie posiadał opakowania tej karty (bo kupiłem cały komp), to jak bym mógł zgłosić gwarancję? Czy w serwisie karty sprzedadzą opakowanie do karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wg was warto czekać na ciąg dalszy kart AMD albo nowych od nVidia? Mowa tu o budżecie kart do ~800PLN
Oraz nurtuje mnie pytanie jak może zmienić się rynek używany dla Radków z serii 58xx - czy ich ceny zmienią się znacznie do takiego września?

Obecnie jestem w kropce i nie wiem czy mam zabierać się do licytowania kart na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 15:11, Niewiernus napisał:

Czy wg was warto czekać na ciąg dalszy kart AMD albo nowych od nVidia? Mowa tu o budżecie
kart do ~800PLN
Oraz nurtuje mnie pytanie jak może zmienić się rynek używany dla Radków z serii 58xx
- czy ich ceny zmienią się znacznie do takiego września?

Obecnie jestem w kropce i nie wiem czy mam zabierać się do licytowania kart na allegro.


Patrz.... pare lat temu, jeden gosc spytal o to samo i do dzis czeka :)
Ja w tym czasie przerobilem z 8 kart, w tym topowe nvidii i jakis amd.
Popykalem we wszystko, co jest dostepne jako demko i w to co kupilem, wlacznie z sasiadem (maniak gier).

Dokladnie wiesz, ze za pare meisiecy wychodza nowe karty nvidii i cos tam amd dorzuci.
Ceny znowu beda powyzej 800 zl, a Ty bedziesz czekac, az wyjda nowe karty z nadzieja, ze obecne stanieja, ale i tak nie kupisz aktualnych kart, bo za pol roku wyjda nowe.

W koncu kulki Ci osiwieja i ta piata kończyna slozyc Ci bedzie do odpedzania psow na ulicy :)))

Za 800 zl mozna kupic gtx 560 Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do gier czy czegos jeszcze?
Jaka reszta sprzetu?

Ceny HD58xx sa w duzym stopniu zalezne od kursow kryptowaluty Bitcoin oraz poziomu (zmiennego co ok. 2 tygodnie) trudnosci ich wydobywania, jesli proporcje sa dobre to wszyscy sie rzucaja na karty, ostatnio HD 5970 zszedl za ok. 1750zl na allegro, gdzie pare miesiecy temu chodzila ta karta po ok. 1200zl. Aktualnie bardzo trudno upolowac HD 58xx w korzystnej cenie, najlepiej szukac ogloszen po forach i pytac w malych sklepach komputerowych, czesto mozna kupic wtedy ponizej rynkowej wartosci.

W tej cenie najlepiej na dzien dzisiejszy 6950 lub gtx 560 ti (obie karty nowe, uzywane moze troche taniej Ci sie uda), niestety modowalne 6950 sa juz 150-200zl drozsze, nawet uzywane (ale patrze w tej chwili tylko na allegro). Mozesz tez poczekac na HD 78xx (chyba w marcu?), 7850 ma kosztowac $249, wiec powiedzmy moze za 800zl z nieduzym hakiem bedzie mozna w dwa miesiace po premierze kupic (wroze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to E8200 z Chiefteciem 450W. Jednak części będę wyzbywał się na rzecz nowszych konfiguracji Sandy/Ivy Bridge.
Mówię w swoim przypadku o 58xx, gdyż moje chłodzenie pasuje do nich(nie wiem jak wyglądało to by z innymi, nowszymi komponentami). Rzecz jasna mówimy o zakupie referentów. Takich do kopalni nie szukają, nie? ;)
Jakby nadchodzące premiery okazały się ciekawe to jestem w stanie wyzbyć się powyższego komponentu.
Liczyłem(i liczę) na to, że AMD zbije cenę z racji nowych kart zielonych. Jeżeli ich karty będą ciekawsze(mowa coś o lepszym przeliczniku flopsów na wat).

Pytam się dla sprawdzenia obecnego rynku. Chcę jak najpóźniej kupić, sytuacja może być różna.

Ps. Skromnie czekam na testy 7850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować