Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Nic mocniejszego rzeczywiscie nie ma sensu, ale w cenie pozniej <200zl masz troche swiezsza karte o podobnej wydajnosci, HD 4850 (uzywki na allegro).
Jaki to zasilacz 500W (marka i model)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 13:03, kuba9876543210 napisał:

Nic mocniejszego rzeczywiscie nie ma sensu, ale w cenie pozniej <200zl masz troche swiezsza karte o podobnej wydajnosci, HD 4850 (uzywki na allegro).


Ok. Obejży się. Tylko, że nie jestem fanem Radków. W starszym kompie miałem i trochę się zraziłem - 2 razy się zepsuł.

Dnia 09.05.2012 o 13:03, kuba9876543210 napisał:

Jaki to zasilacz 500W (marka i model)?


Fortron FSP500-60APN 500W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 13:18, Grzech napisał:

Ok. Obejży się. Tylko, że nie jestem fanem Radków. W starszym kompie miałem i trochę
się zraziłem - 2 razy się zepsuł.


Szukaj z gwarancja (trudniej), albo chociaz gwarancja rozruchowa (najlepiej min. tydzien) i zrob ekstensywne testy (GPU-Z z logowaniem temperatur + FurMark na 4h, potem rozne gry tez przez pare godz., potem jakies GPGPU na 3 dni non-stop, tak postepuje zawsze kupujac uzywane karty graf.).
Na pewno nie polecam tego GeForce''a, nawet jak jest sprawny to nie wroce mu dlugiego zycia (ktore mozna przedluzyc piekarnikiem, ale to tez jest na krotko).

Dnia 09.05.2012 o 13:18, Grzech napisał:

Fortron FSP500-60APN 500W.


Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem niedawno kartę graficzną Asus GeForce Gtx560 1GB DCU2 OC, i mam problem gdyż do tej grafiki potrzeba zasilacza o mocy 550W minimum, i tu zaczyna się problem. Karty tej jeszcze nie montowałem bo obawiam się, że może coś się spalić ponieważ mam C2D 2.2GHZ, 3GB RAM i obecną kartę 9800GT i zasilacz 460W który nie wiem czy nadaje się do tej nowej grafiki.;)
proszę o szybką pomoc w rozwiązaniu problemu, bo nie wiem czy mam kupić lepszy zasilacz czy nie.;)


PS wiem, że nie było dobrym pomysłem kupować tej grafiki pod C2D, ale to nie moja decyzja, więc na wakacje czeka mnie porządny upgrade kompa. Teraz chcę aby to jakoś wszytko działało.:)
Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 21:22, kiczka116 napisał:

(...)

dobrze by bylo gdybys podal dokładnie co to za zasilacz ;-). jesli jest to markowy, porzadny zasilacz to moze sie okazac, ze wymiana na obecna chwile nie jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 21:34, Luk4s napisał:

> (...)
dobrze by bylo gdybys podal dokładnie co to za zasilacz ;-). jesli jest to markowy, porzadny
zasilacz to moze sie okazac, ze wymiana na obecna chwile nie jest potrzebna.


Zasilacz Pentagram Silent 460W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Pentagram Silent Force 460W, to powinien bez większego problemu uciągnąć zestaw z GTX 560, ma 380W na linii 12 V, co jest w zupełności wystarczającą do tego wartością. Inna sprawa, że kartę do procesora dobrałeś jak silnik z Lamborghini do malucha, procesor będzie ją dość mocno ograniczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 22:43, Szynkars napisał:

Jeśli to Pentagram Silent Force 460W, to powinien bez większego problemu uciągnąć zestaw
z GTX 560, ma 380W na linii 12 V, co jest w zupełności wystarczającą do tego wartością.
Inna sprawa, że kartę do procesora dobrałeś jak silnik z Lamborghini do malucha, procesor
będzie ją dość mocno ograniczać.



ok. Wiem, że procek będzie ją ograniczał ale nie długo wymienię na jakiś i5.
Co do karty graficznej to mam tam złączki do zasilania 6PIN która przechodzi pod 2* 4pin do zasilania i 6PIN na 4pin do zasilacza którą podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasilaczu powinieneś mieć jedną wtyczkę 6 pin do karty i jedną 4 pin do zasilania CPU. Karta potrzebuje 2x6 pin. Sprawdź, czy nie masz tak gdzieś dołączonej przejściówki, z tego, co udało mi się znaleźć, powinna być w zestawie. Pewnie jest to przejściówka typu 2x molex -> 6 pin, być może masz już ją nawet założoną. Jeśli takowej nie masz, to będziesz musiał ją kupić (powinna być w każdym sklepie komputerowym), wtedy nie powinno być problemów z podłączeniem zasilania do karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 16:56, Szynkars napisał:

W zasilaczu powinieneś mieć jedną wtyczkę 6 pin do karty i jedną 4 pin do zasilania CPU.
Karta potrzebuje 2x6 pin. Sprawdź, czy nie masz tak gdzieś dołączonej przejściówki, z
tego, co udało mi się znaleźć, powinna być w zestawie. Pewnie jest to przejściówka typu
2x molex -> 6 pin, być może masz już ją nawet założoną. Jeśli takowej nie masz, to
będziesz musiał ją kupić (powinna być w każdym sklepie komputerowym), wtedy nie powinno
być problemów z podłączeniem zasilania do karty.


tak właśnie zabrakło mi tego słowa "molex" mam takowe w zestawie które przechodzą z 2x molex na 6 pin.;)
THX ZA POMOC POZDRO.
Ps zaraz podłącze i dam znać jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze zamontowałem kartę wszystko jest git, ale mam problem z zainstalowaniem sterowników do karty graficznej.
problem polega na tym, że gdy włączam płytkę za sterownikami ASUSA jest dobrze instaluje się i jak przychodzi czas na sterowniki graficzne NVIDIA to lipa pisze komunikat, że nie odnaleziono sprzętu zgodnego z tą wersją sterownika.

Myślę, że wina tkwi w systemie gdyż jest to XP, lecz sterowniki są dostępne na płycie wraz ze sterownikami NVIDIA i są umieszczone w folderze WinXP.
I nie wiem co o tym myśleć jedynie co mi przychodzi do głowy to ściągnięcie ich ze strony NIVIDI lecz mam problem z internetem. :(
PS proszę o jakieś porady bo nie wiem co robić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, to sterownik do chipsetu... jest zainstalowany ?
Pokaż menadżera urządzeń.

Druga sprawa... masz kolegę/sąsiada ?
Weź pendrive i idź do niego i ściągnij na pena sterowniki ze stronki nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jakiś czas temu o mocno grzejącej się karcie XFX 6870 z dwoma wiatrakami. Sama zmiana pasty niewiele dała, natomiast zmiana całego schładzacza na accelero twin turbo spowodowała spadek temp. w stresie o 20 stopni. Spodziewałem się spadku może kilku, góra dziesięciu stopni ale nie aż tyle. Jeśli ktoś chce tę kartę kupić to niech dobrze się nad tym zastanowi, bo z tego co ludzie piszą po forach wynika, że najwyraźniej część schładzaczy z tych kart jest wadliwa, albo już nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 21:50, Misquamaqus napisał:

Pierwsza sprawa, to sterownik do chipsetu... jest zainstalowany ?
Pokaż menadżera urządzeń.

Druga sprawa... masz kolegę/sąsiada ?
Weź pendrive i idź do niego i ściągnij na pena sterowniki ze stronki nvidii.



thx za pomoc wszytko się udało, po prosu nie odinstalowałem poprawnie sterowników od poprzedniej karty graficznej. Potem wszystko instalowało się, bez żadnych problemów.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Krótko mówiąc mam duży problem, z moją kartą graficzną GF GTX560 OC coś się zepsuło. Otóż pracowałem na kompie z ranka wszystko dobrze chodziło, po skończonej pracy wyłączyłem kompa bez żadnych problemów. Wieczorem(teraz) włączam kompa i słyszę pikanie takie z płyty głównej komputera obrazu nie mam, nie wiem się się stało proszę o pomoc jakąś.
Jedynie co udało mi się zrobić to włożyłem starą grafikę zainstalowałem stery i wszystko działa, natomiast montując i włączając kompa z GTX 560 nadal jest pikanie o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź krawędź karty, tam gdzie są styki.
Wszystkie muszą być czyste i niewypalone.
Sprawdź slot PCI-E, czy nie ma tam jakiś paprochów.
Zamontuj jeszcze raz gtx 560 i sprawdź, czy cała karta weszła w slot do końca, przykręć śledź, podłącz dodatkowe zasilanie PCI-E i uruchom.
Jak płyta będzie pikać, to znaczy, że:

1. karta nie ma prawidłowo podłączonego dodatkowego zasilania - PCI-E.
2. Zasilacz nie domaga i podaje za niskie napięcia na grafikę.
3. trzeba zresetować bios płyty zworką c-mos.
4. trzeba zaktualizować bios plyty głównej.
5. trzeba ustawić w biosie płyty nieco wyższe napięcie dla NB (mostek północny - on posiada kontroler VGA, jeżeli to nieco starsza konstrukcja).
6. trzeba zainstalować/zaktualizować sterownik do chipsetu plyty głównej.
7. karta jest uszkodzona i należy ją wysłać na gwarancję, a sprzedawcę zrzucić z 10 piętra :)))

BTW. gtx 560 sprawdź u kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem te styki, wszystko jest ok, są czyste :) Slot PCI-E również.;)
Montowałem kartę przed chwilą, została osadzona w slocie do końca, nic nie wisiało. Co do zasilania do karta ma dwa wejścia 6pinowe, ja w zasilaczu posiadam jedno takowe 6pinowe zasilanie, więc podłączam przejściówkę, z dwa molex do 6pin i podłączam kartę. (czyli 2*6pin) wcześniej tak miałem podłączone i wszystko było dobrze.;)
I znowu... to pikanie :(

1. raczej mam dobrze podłączone zasilanie lub sam nie wiem :)
2. Możliwe, gdyż mam zasilacz 460W, akurat pod kartę 9800GT, która potrzebuje min 450W. Natomiast gtx560 potrzebuje min550, choć wcześniej działała na 460tce.
3. Co to tego restartu, czy może się coś stać, wiem tylko że ustawienia płyty głównej się zmienią( gdy wyjmę tą bateryjkę, jeśli o nią to chodzi).
4. OK, ale myślę, że to chyba ma nie wiele wspólnego z tym( mogę się mylić).
5. ok a jak to zrobić? proszę o pokierowanie. :)
6. ok.
7. w razie w, tak zrobię. Nie będę miał wtedy wyjścia.

BTW. nie mam jak gdyż koledzy nie mają dobrych zasilaczy
Ps jak mój kolega ma komp cor i3 8GB ram i zasilacz 300(niecałe) to mogę sprawdzić u niego bez obaw kartę ? czy nie próbować nawet.;)
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2012 o 12:45, kiczka116 napisał:

BTW. nie mam jak gdyż koledzy nie mają dobrych zasilaczy
Ps jak mój kolega ma komp cor i3 8GB ram i zasilacz 300(niecałe) to mogę sprawdzić u
niego bez obaw kartę ? czy nie próbować nawet.;)
:)


Lepiej nie próbuj bo możesz mu uszkodzić zasilacz jak i cały komputer. Znajdź kogoś kto ma 500 Watowy zasilacz i na nim sprawdź tą kartę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować