Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2012 o 10:54, mrosi napisał:

Nieścisłość. W najbliższym czasie wróci. Drastycznie spadła im sprzedaż dysków, szczególnie
właśnie po tym jak zaczęli je obejmować tylko roczną gwarancją. Źródło nie jest oficjalne
ale jest nim przedtsawciel handlowy Seagate.


Gwarancje na Seagate już chyba została wydłużona do dwóch lat.
W czerwcu kupiłem ten dysk http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-16mb-ncq-st500dm002-407545/ miał rok gwarancji, a teraz widzę już widnieje tam 2 lata. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 10:54, mrosi napisał:

Nieścisłość. W najbliższym czasie wróci. Drastycznie spadła im sprzedaż dysków, szczególnie
właśnie po tym jak zaczęli je obejmować tylko roczną gwarancją. /.../

Dobrze wiedzieć, że Seagate daje znowu 2 lata gwarancji na swoje dyski, musieli wrócić do tego niedawno, bo jeszcze parę dni temu wszędzie widniało info o 12-miesięcznej gwarancji producenta.

Dnia 03.08.2012 o 10:54, mrosi napisał:

Tu nie chodzi o przekonywanie. W relacji, o której pisałem, ci trzej producenci wypadają
najlepiej. Czy się to komuś podoba czy nie. /.../

Możliwe, moim zdaniem jest jeszcze paru producentów, których należałoby wliczyć do tego grona (chociażby nieszczęsne Sapphire), ale to już jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać (i czego - jak wiem - nie uczynisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 20:33, Szynkars napisał:

ale to już jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać (i czego - jak wiem - nie uczynisz).


Bo nie mogę. Sapphire nie produkuje kart NVIDIA, a o tej rodzinie kart była mowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
W związku z tym, że przepaliła mi się moja stara karta graficzna (x1950 pro), planuję zakup nowej i waham się pomiędzy Radeonem HD3870 a HD4870.
A waham się tylko dlatego, że posiadam płytę główną ze złączem PCI-e x16 1.0:
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m52s-s3p_10/
W testach:
http://www.tomshardware.com/reviews/pci-express-2.0,1915.html
wyczytałem, że PCI-e x16 1.0 nie ogranicza pracy HD3870, ale nie wiem jak ma się sprawa z HD4870, który co jak co, ma dużo wyższą wydajność. Obawiam się, że jego wydajność może się znacznie pogorszyć i nie jestem pewny w co zainwestować.

I jeszcze pytanie dodatkowe:
Czy zasilacz Chieftec 550W "uciągnie" te dwie karty?
Reszta komponentów:
AMD Athlon 64 X2 5200+
2560MB RAM DDR2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 21:13, mrosi napisał:

Bo nie mogę. Sapphire nie produkuje kart NVIDIA, a o tej rodzinie kart była mowa ;)


Ciekawe, że jakoś wcześniej tego nie zaznaczyłeś :) No ale cóż, od biedy mogę przystać na ten argument :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 21:35, Kubelo napisał:

Witam.
W związku z tym, że przepaliła mi się moja stara karta graficzna (x1950 pro), planuję
zakup nowej i waham się pomiędzy Radeonem HD3870 a HD4870.
A waham się tylko dlatego, że posiadam płytę główną ze złączem PCI-e x16 1.0:
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m52s-s3p_10/
W testach:
http://www.tomshardware.com/reviews/pci-express-2.0,1915.html
wyczytałem, że PCI-e x16 1.0 nie ogranicza pracy HD3870, ale nie wiem jak ma się sprawa
z HD4870, który co jak co, ma dużo wyższą wydajność. Obawiam się, że jego wydajność może
się znacznie pogorszyć i nie jestem pewny w co zainwestować.

I jeszcze pytanie dodatkowe:
Czy zasilacz Chieftec 550W "uciągnie" te dwie karty?
Reszta komponentów:
AMD Athlon 64 X2 5200+
2560MB RAM DDR2


Osobiscie mam HD3870 i zasilacz Chieftec 560W, wiec z zasilaczem nie widze problemów. szczeże to na tym zasilaczu mógłbs dać dużo bardziej prądozerne karty.
Jezeli chodzi o to którą karte wybrać, to powiem ci tak, że mam Athlon 64 X2 5600+ i ogranicza on trochę HD3870, wiec w przypadku HD4870 i twoego procesora, bedzie ona jeszcze bardziej ograniczona i skok w wydajnosci w porównaniu z HD3870 może nie byc zbyt wysoki. Natomiast jeżeli cena za HD4870 nie będzie dużo większa od HD3870 to nawet opłacało by się ją kupić.
Co do PCI-E 1.0 to nie bedzie ona w większym stopniu ograniczać HD4870 niż HD3870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 21:39, Szynkars napisał:

Ciekawe, że jakoś wcześniej tego nie zaznaczyłeś :) No ale cóż, od biedy mogę przystać
na ten argument :)


Dzięki Łaskawco. Nie dość, że osoba najbardziej zainteresowana pisze nawet o konkretnym modelu:

"Witam
Chce kupić GeForce gtx 670 a dokładnie:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gainward-...-576402.html"

to dodatkowo w rozmowie z pawbukiem o tym wspomniałem. Gdybyś poczytał uważnie, nie tylko swoje posty, wiedziałbyś o tym.:

"> Nie zgodzę się z tym, że liczą się tylko te 3 firmy - bardzo dobre Radeony robi Sapphire,

Dnia 03.08.2012 o 21:39, Szynkars napisał:

ciekawie prezentują się także konstrukcje od MSI i Zotaca.



A przeczytałeś chociaż o jakiej karcie gość pisze...?"

Także dzięki za wspaniałomyślność.

BTW. Zajrzyj do działu zasiłek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darksiders II ma na minimalnych wymaganiach podaną kartę: 9800 GT (512 MB RAM).
Osobiście posiadam Radeona HD 4670 Saphire.
Czy te karty mają porównywalną "moc"? Czy raczej z moim złomem nie ma szans na komfortowe granie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 13:56, kaczek93 napisał:

Darksiders II ma na minimalnych wymaganiach podaną kartę: 9800 GT (512 MB RAM).
Osobiście posiadam Radeona HD 4670 Saphire.
Czy te karty mają porównywalną "moc"? Czy raczej z moim złomem nie ma szans na komfortowe
granie?


Po pierwsze, tych kart nie ma co porównywać. HD 4670 jest sporo słabsza od 9600GT, a tej z kolei sporo do 9800GT.

Jeśli myślisz o naprawdę komfortowym graniu, to nie patrz na wymagania minimalne. Te pozwolą uruchomić grę zwykle w minimalnej jakości detalach i niewielkiej rozdzielczości. Jeśli myślisz o komfortowym graniu, patrz na wymagania rekomendowane. A tam jak widzę jest GTX260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 18:42, mrosi napisał:

Po pierwsze, tych kart nie ma co porównywać. HD 4670 jest sporo słabsza od 9600GT, a
tej z kolei sporo do 9800GT.

Jeśli myślisz o naprawdę komfortowym graniu, to nie patrz na wymagania minimalne. Te
pozwolą uruchomić grę zwykle w minimalnej jakości detalach i niewielkiej rozdzielczości.
Jeśli myślisz o komfortowym graniu, patrz na wymagania rekomendowane. A tam jak widzę
jest GTX260


Ja myślę, że w tym przypadku komfortowe granie oznacza raczej płynność obrazu (25 kl/s) przy minimalnych opcjach graficznych i dość niskiej rozdzielczości :D obecnie bardzo często zalecana konfiguracja jest znacznie zawyżana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Tak jak napisał niżej pawbuk.
Mówiąc "komfortowe granie" miałem na myśli stabilne 25-30 fpsów. Do minimalnych ustawień jestem przyzwyczajony.
Chciałem się tylko mniej więcej zorientować, ale skoro przepaść pomiędzy tymi dwoma kartami jest tak duża to odpuszczę sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 19:31, pawbuk napisał:

Ja myślę, że w tym przypadku komfortowe granie oznacza raczej płynność obrazu (25 kl/s)
przy minimalnych opcjach graficznych i dość niskiej rozdzielczości :D


A o czym ja napisałem..?

Dnia 05.08.2012 o 19:31, pawbuk napisał:

obecnie bardzo często zalecana konfiguracja jest znacznie zawyżana :)


Zawyżana w stosunku do czego? Przypuszczam, że w większości przypadków konfiguracja zalecana nie wystarczy żeby pograć w maksymalnych detalach np. w rozdzielczości 1920x1080 lub 1920x1200 pikseli.

Z innej beczki, bo bardzo mnie to nurtuje...

Dlaczego nie odpowiadasz osobom, które mają jakiś problem i zadają pytania, tylko komentujesz odpowiedzi osób im pomagających lub starających się to zrobić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 22:10, piccolo36 napisał:


Jeśli lubisz ciszę, to pomyśl jeszcze nad Asusem z DirectCU. Generują mniejszy hałas od Gigabyte.

Dnia 03.08.2012 o 22:10, piccolo36 napisał:


+1 do Black. Sam mam identyczny dysk i od blisko roku bardzo sobie go chwalę (kurde, żeby nie zapeszyć... ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 19:39, mrosi napisał:

Dzięki Łaskawco. Nie dość, że osoba najbardziej zainteresowana pisze nawet o konkretnym
modelu /.../


Nie ma za co. A teraz Ty przeczytaj proszę, co sam napisałeś:
W kwestii grafik - w zasadzie jako idealne połączenie wydajności, ciszy i przyzwoitych temperatur liczą się teraz trzy firmy - Asus, Gigabyte i EVGA (nie liczę wynalazków, o które w Polsce ciężko). Spośród tych trzech producentów wybieraj. Gainwarda sobie odpuść. Jak sam napisałeś, kiedyś robił dobre karty graficzne...
Odpowiadając wtedy Tobie na posta, odniosłem się właśnie do tego fragmentu. Możesz to sobie nazywać wyjęciem z kontekstu, czy jak tam uważasz. Zauważ tylko, że w tym fragmencie nie napisałeś nic o tym, że chodzi Ci jedynie o producentów będących partnerami Nvidii. Ja zaś nie jestem niestety jasnowidzem, by domyśleć się, że tak było. I miałem pełne prawo zaprzeczyć temu, co w tymże fragmencie napisałeś. Nie będę się z Tobą kłócić, bo wiem, że nie ma to sensu, ale wiedz, że czytam uważnie każdy post, zanim na niego odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z twojej wypowiedzi wynika, że komfortowe granie to 60 fps w FullHD i na maksymalnych detalach. Ja tylko Ci chciałem zasugerować, że prawdopodobnie kaczek93 nie to miał na myśli, co zresztą potwierdził :)
A konfiguracja zalecana jest moim zdaniem zawyżana, bo można na niej spokojnie pograć w FullHD i na maksymalnych ustawieniach graficznych, a sprzęt i tak nie będzie wykorzystywany w 100%. Kiedyś konfiguracja zalecana odnosiła się raczej do średnich ustawień graficznych. Ale to jest tylko moje zdanie, możesz się z nim nie zgadzać.
Ale nie pozwolę sobie na to, żeby ktoś stwierdzał, że nic innego nie robię poza wkurzaniem osób, które starają się tu pomóc innym użytkownikom. Możesz przejrzeć ten temat i temat modernizacji komputera i zobaczysz, że staram się pomagać innym jak tylko potrafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Szynkars i pawbuk

Dobra. Nie ma sensu bicie piany o pierdoły. Możecie uznać moje posty za czepialstw i może przesadzam, ale jestem drobiazgowy - ot taka natura... ;)
Myślę, że zakończmy ten temat i wróćmy do pracy. Postanawiam poprawę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować