Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2006 o 22:07, sony ericsson napisał:

> Tak, ta karta podobnie jak GeForce FX 5200 posiada Shadery w wersji 2.0 . Reszta praktycznie

> to samo co 9600.
jakos na pudelku nie moglem twgo znalezc



W przypiętym poście pierwszy link odnosi się właśnie do opisów układów graficznych (obecnie już nienajnowszych). Tam znajdziesz wszystkie dane dokładnie wymienione:

np. http://www.benchmark.pl/artykuly/przeglad_procesorow_2002/geforce_fx5200.html

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 18:23, Filip92 napisał:

Dlaczego zostałą podana taka dętna karta graficzna którą oczywiscie sam posiadam??


Nie bardzo rozumiem. Podałem link do karty o którą pytał sony ericsson.

A są tam karty do FX5900 i Radeon 9800. Jak mówiłem już nienajnowsze. Ale sporo osób do dziś posiada karty z takiej grupy.

;)

W piątek wracam do domu, to będę częściej zaglądał i gadał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 18:35, Filip92 napisał:

A gdzie moge sprawdzićw Karcie Geforce 5200 FX ile mam w tej chwii ustwionej pamięci 64 czy
128???????/


To powinno Ci się pokazać we właściwościach ekranu w zaawansowanych ustawieniach w zakładce o karcie graficznej lub w zakładce sterownikowej FX5200.

I nie tyle Ustawione co Istniejące, bo chyba masz normalną kartę gdzie ilość pamięci jest stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 18:42, Filip92 napisał:

Tam mam w tej chwili 128

A jaka jest najlepsza karta graficzna na rynku ???
Cena niewazne


Obecnie:
od nVidia - GF 7950GX2 1GB RAM
od ATi - Radeon X1900XTX 512MB RAM (już szykuje się do wyjścia X1950 z 1GB RAM (może DDR4 a nie DDR3))

GF wygrywa z Radeonem tylko w wysokich rozdziałkach - tu RAM dużo mu daje oraz podwójna względem X1900XTX ilość potoków. Karta bardzo fajna i niemal doskonała - niemal, bo istnieją gry, które dalej mają problem z technologią SLi (a 7950GX2 to 2 karty połączone odrazu w SLi) i wówczas wypada cienko (przykładowo NFS: MW)

Jestem ciekaw jak wypadnie X1950 w wersji MAX i ile będzie kosztowała :)

Ok to ja uciekam i do piątku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 18:52, Filip92 napisał:

Ta Karta od NVindi to naprawde cudo. Kazdagre odpali na maksa. Ale o takiej można tylko pomarzyc
:(


Moim zdaniem ATi lepiej wypada, bo pojedyncza karta lepiej radzi sobie od pojedynczej nVidii :)
Ale to już zależy od tego kto co lubi. Ja zawsze byłem fanem nVidii - teraz dam szansę ATi :)
No chyba, że coś nie wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej licze na Nvidia bo według mnie robi lepsze i wydajniejsze karty graficzne do gier.
Ja bardziej znam sie na kartach Nvidii niz na ATI.
chodź z tego co mi sie wydaje Nvidia młodsza od ATI
Ale ATI robi bardziej takie lepsze
Bo mój koleg ma zamiennice Geforce 5200 FX a on ma karte ATI to samo te same paramery
Ale jego karta lepiej wyciąga niż moja . Ale nie pamietam jaki miał model Radeona Ale te same parametry
Umnie Heroes V na Normalnych detalach i Rodzielczosc 1024x768 troche sie przycinało
a u niego chodziło doskonale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 19:06, Filip92 napisał:

Ja bardziej licze na Nvidia bo według mnie robi lepsze i wydajniejsze karty graficzne do gier.
Ja bardziej znam sie na kartach Nvidii niz na ATI.
chodź z tego co mi sie wydaje Nvidia młodsza od ATI
Ale ATI robi bardziej takie lepsze
Bo mój koleg ma zamiennice Geforce 5200 FX a on ma karte ATI to samo te same paramery
Ale jego karta lepiej wyciąga niż moja . Ale nie pamietam jaki miał model Radeona Ale te same
parametry
Umnie Heroes V na Normalnych detalach i Rodzielczosc 1024x768 troche sie przycinało
a u niego chodziło doskonale



Może inne parametry ma wyższe od Ciebie (więcej ramu, lepszy procek) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cytuję za newsem z benchmark.pl :

"Ukryta wszechstronność płyt Epoxa

Jak donosi serwis The Inquirer, niektóre modele płyt głównych firmy Epox są w stanie obsługiwać zarówno platformę Crossfire, jak i SLI. Chodzi tu o modele oparte na architekturze GLI, a mianowicie EP-5P945C GLI oraz EP-5LDA+ GLI, które oficjalnie wspierają system ATI, a nieoficjalnie mogą również współpracować z platformą nVidii.
Sercem tych płyt są chipsety i945P, które zdaniem Intela i ATI nie obsługują kart graficznych w trybie Crossfire, ponieważ jest to tylko zaleta układów i955X i i975X. Jednak podczas ostatnich targów Computex, obydwie płyty były prezentowane własnie z dwoma, współpracującymi ze sobą kartami X1900.

Z drugiej strony, nVidia udostępnia wsparcie SLI dla platform Centrino, które są niczym innym jak chipsetami i945P lub i945G. Stąd więc drogą dedukcji, autorzy informacji doszli do wniosku, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby karty GeForce nie mogły pracować w trybie SLI na płytach głównych GLI."

nieźle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy w związku z zapowiedzią DX i nowych kart obsługujacyh fizykę jest sens pakowac teraz kasę w kartę graficzną na AGP, czy poczekać jak stanieją lub przejść na PCI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz - daruj sobie te "akceleratory fizyki w grach"; mają być zintegrowane z grafą, wtedy może - ale to jest duże MOŻE - będzie się opłacało;

moim zdaniem nie - i to jeszcze długo

sprawdz artykuł na benchmark.pl o karcie Asusa PhysX P1 pt. "Fizyka w krzywm zwierciadle..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 21:13, Evil Khan napisał:

Jak myślicie czy w związku z zapowiedzią DX i nowych kart obsługujacyh fizykę jest sens pakowac
teraz kasę w kartę graficzną na AGP, czy poczekać jak stanieją lub przejść na PCI ?


Dobre pytanie, ale czy od razu przejdziesz na DX10 ???? Przejście na PCI-E na pewno ma sens. Da większą możliwość do puźniejszej rozbudowy kompa. Sadzę, że te karty obsługujące fizkę będą kożystały ze złącze PCI-E. Ale pewnie jeszcze przez kilka lat nie będą wymagane do nowych gier bo zbyt mało ludzi je będzie mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 21:41, Kodi127 napisał:

Jak myslicie, co lepiej kupić na agp ? GeForce 7800GS, czy GeForce 6800 Ultra??


7800gs jest mocniejsza, ale jak trafisz na dobrą 6800 to podobnież można ją odblokować i bedzie miała 16 potokó renderujacych i 6 VertexShader. Z tego co wiem użytkownim Morthi ma 6800 na AGP i ją odblokował, więc jak masz jak, to jego zapytja o to odblokowywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować