Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2006 o 10:35, BuuBuu napisał:

Jak sądzicie, która karta jest lepsza
1. GeForce 6800GS Gainward Bliss PCX TV-DVI 512MB (PCI-E) GS GLH - 869zł
2. GeForce 7600 GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB TV & DVI (PCI-E) - 739zł


2.
tanszy, nowsza technologia, i przedewszystkim jeden wiatrak mniej w kompie :) i o ile pamietam - mniej potrzebuje pradu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 10:43, morthi napisał:

7600 osiaga lepsze wyniki w benchmarkach ale jesli trafisz na 6800 gs w ktorym uda ci sie odblokowac
potoki to 6800 jest lepszym wyborem

trudno wybrac:)


No w danych o tych kartach pisze, że 6800 ma 12 potoków renderujących, a 7600 ma 8. Z tym, że 7600 ma 12 jednostek PixelShader a nie wiem ile ma 6800 bo nic nie pisze (w polu PixelShader jest po prostu kreska) więc nie wiem czy ma jakieś wogóle. No i 7600 obsługuje chyba więcej technologii niż 6800.

Można jakoś podkręcić te karty????

P.S. one obie będą obsługiwać DirectX 10 ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 10:50, BuuBuu napisał:

P.S. one obie będą obsługiwać DirectX 10 ???


A skąd, kart obsługujących DX10 jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadna z nich nie bedzie obslugiwac dx 10 :) 6800 tez ma 12/5 ale sa egzemplarze w ktorych mozna odblokowac potoki i vertexy i masz 16/6 :) z tego co widzialem najbardziej podatne ma odblokowanie potokow sa karty z procesorami nv40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 10:54, morthi napisał:

zadna z nich nie bedzie obslugiwac dx 10 :) 6800 tez ma 12/5 ale sa egzemplarze w ktorych mozna
odblokowac potoki i vertexy i masz 16/6 :) z tego co widzialem najbardziej podatne ma odblokowanie
potokow sa karty z procesorami nv40


No tak, ale 7600 ma 8 potoków. Czy w niej też można je odblokować (albo coś wogóle podkręcić)???? I ile jednostem PixelShader (nie VertexShader) ma 6800 ???? Chyba 7600 obsługuje więcej technologii niż 6800, jak to jest?? No i po czym poznać czy daną karte bedzie się dało podkręcić a inną nie skoro mają taki sam chip???
A odnośnie DirectX 10, to chyb jak on wyjdzie, to nie będzie trzeba zmieniać karty na obsługującą go, bo przecież DirectX 9 też jest obsługiwany przez karty które wyszły przed jego premierą (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7600 ma 12 potokow i 5 vertexow - tyle samo co 6800 gs - przy czym roznia sie te karty procesorami.

w 6800 gs mozna odblokowac dodatkowe potoki i vertexy i wtedy karta ma 16 potokow i 6 vertexow

jesli karta nie obsluguje dx 10 to nie bedzie obslugiwac nawet jesli sie pojawi dx 10

karty ktore nie opbsluguja dx 9 tez go nie beda osblugiwac - wyswietlaja obraz w dx 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 19:28, morthi napisał:

7600 ma 12 potokow i 5 vertexow - tyle samo co 6800 gs - przy czym roznia sie te karty procesorami.

w 6800 gs mozna odblokowac dodatkowe potoki i vertexy i wtedy karta ma 16 potokow i 6 vertexow

jesli karta nie obsluguje dx 10 to nie bedzie obslugiwac nawet jesli sie pojawi dx 10

karty ktore nie opbsluguja dx 9 tez go nie beda osblugiwac - wyswietlaja obraz w dx 8


Aha, bo ja znalazłem na stronce jednego sklepu dane, ze 7600 ma 8 potoków, a 6800 ma 12 i nie wiem czy to prawda, chociaz to dziwne by było, żeby starszy chipset miał więcej potoków. Ale jak jest z tymi jednostakim PixelShader ????? Ile ich ma 6800. No i czy jest sens kupować teraz taką drogą karte, czy kupić np. GF 6600GT a jak wyjdzie DirectX 10 i tamte karty stanieją, to nie kupić obsługującej DirectX 10. Bo jak już kupie taką za cene okoo 800zł to wątpie czy będe mógł zmienić za jakieś 2 lata karte. A no i jest jakis sposób na rozpoznanie, czy daną karte da się odblokować czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widocznie trafiles na jakis model ktory ma obciete potoki i vertexy - sprawdz dokladnie zanim kupisz.
na 6600 gt pograsz sobie w nowe gry na zadowalajacym poziomie :)

gf 6800 gs daja sie odblokowac w przypadku kiedy sa na procesorze nv40 - czyli maja troche nizsze taktowanie przy overclockingu :)ale to nie wazne:) co ci po 100 mhz wiecej skoro nie masz potokow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym sklepie w którym patrzyłem, to wszystkie karty z chpisetem 7600 mają podane 8 potoków renderujach. Może to jakiś błąd. No a nawet jak są obcięte, to nie można byłoby ich odblokować?? No i jeszzcze raz zapytam, czy jest sens kupowac teraz karte która nie będzie obsługiwać DirectX 10??? I ile czasu mógłbym gdzieś na niej uruchomić bez problemu wszystkie nowo wychodzące gry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy masz windowsa viste ? bo dx 10 bedzie dzialac tylko pod windows vista :)
ja nie bede zmieniac windowsa przez najblizsze 2 lata :) wiec w ogole sie o to nie martwie :)karty obslugujace dx 10 pojawia sie za jakis rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A nowo wychodzące gry nie będą już wymagały DirectX 10??? To jak nie ma się o to co martwic, to która lepiej wybrać, tą starszą a z większą ilością potoków czy tą nowszą???? (nie musze wiedziec już teraz, ale chciałbym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 20:32, morthi napisał:

wybierz karte ktora ma 12 potokow i 5 vertexow:) czyli np GeForce 7600 GS Asus Silent 256MB
HDTV & DVI (PCI-E)


Przeglądałem specyfikacje tej karty jak i kart z chpisetem 7600GT i wszedzie mi pisze, że ta karta ma 8 potoków renderujących, 12 jednostek PixelShader i 5 jednostek VertexShader więc ja juz nie wiem komu wieżyć. A kożystając juz z tego postu. Są jakieś wyraźne różnice między kartami z chipsetem 7600GS a 7600GT ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znów pisze kolejny post pod rząd, ale sprawdziłem na stronie Gigabyte (jednego z producentów kart z chipsetami nvidi) i faktycznie karty z chipsetem 7600 mają 12 potoków renderujących piksele. Tylko dlaczego na stronie sklepu są inne dane ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 22:42, morthi napisał:

kup taka z 12 potokami :) nie zawiedziesz sie :)


No ale powiedz mi jeszcze czy jest jakaś znacząca różnica między chipsetem 7600GT a 7600GS i który lepiej, bo różnica w cenie jest jakieś 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem wreczzachwycony moja karta i jej mozliwosciami :)
skorzystalem z riva tunera :) do sciagniecia z 3dguru :) to bardzo dobry program :)
niestety nie mam pojecia jakie moja karta po podkreceniu ma osiagi w benchmarku ale w sklepie w ktorym ja kupowalem (icomp) ludzie sie chwalili bardzo wysokimi wynikami :)
tak brzmi pelna nazwa mojej karty - AGP XFX FORCE GEFORCE 6800GS 256MB 256 BIT DDR3 DUAL DVI polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 23:06, morthi napisał:

ja jestem wreczzachwycony moja karta i jej mozliwosciami :)
skorzystalem z riva tunera :) do sciagniecia z 3dguru :) to bardzo dobry program :)
niestety nie mam pojecia jakie moja karta po podkreceniu ma osiagi w benchmarku ale w sklepie
w ktorym ja kupowalem (icomp) ludzie sie chwalili bardzo wysokimi wynikami :)
tak brzmi pelna nazwa mojej karty - AGP XFX FORCE GEFORCE 6800GS 256MB 256 BIT DDR3 DUAL DVI
polecam :)


Ja jednak jak będe brał karte to się chyba na tą GF 7600GT zdecyduje.Może ją też się uda podkręcić. A może ktoś z forumowiczów ją ma i mógłby coś o niej powiedzieć (jak się sprawóje i czy próbował ją podkręcać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować