Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Witam. Mam zamiar wymienić sobie kartę graficzną. Obecnie posiadam GeForce''a 6600GT na PCie. Moją uwagę przykuwa GF7900GT, ale ta karta sporo kosztuje. Zastanawiałem się też nad 7600GT i 7800GT. I mam dylemat. Jako, że nie jestem w tym temacie specjalistą, pytam bardziej zaawansowanych użytkowników. Może ktoś posiada którąś z ww. przeze mnie kart i mógłby ją polecić lub ewentualnie napisać jak się sprawuje w najnowszych grach? Proszę o opinie forumowiczów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 13:33, Bumber napisał:

Witam. Mam zamiar wymienić sobie kartę graficzną. Obecnie posiadam GeForce''a 6600GT na PCie.
Moją uwagę przykuwa GF7900GT, ale ta karta sporo kosztuje. Zastanawiałem się też nad 7600GT
i 7800GT. I mam dylemat. Jako, że nie jestem w tym temacie specjalistą, pytam bardziej zaawansowanych
użytkowników. Może ktoś posiada którąś z ww. przeze mnie kart i mógłby ją polecić lub ewentualnie
napisać jak się sprawuje w najnowszych grach? Proszę o opinie forumowiczów. :)


No to jeżeli kasa nie gra roli to bierz 7800GT. Ma więcej potoków renderujących, więcej jednostek Pixel i Vertex Shader, większą szyne pamięci (256 a nie 128).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 15:56, BuuBuu napisał:

No to jeżeli kasa nie gra roli to bierz 7800GT. Ma więcej potoków renderujących, więcej jednostek
Pixel i Vertex Shader, większą szyne pamięci (256 a nie 128).


A co myslisz o 7900GT? Jest trochę droższa, ale czy ta cena jest uwarunkowana możliwościami tej karty? Może warto jednak trochę dopłacić, ale mieć za tą kwotę większą wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7900GT kosztuje około 1200zł, a 7800 to koszt 1000zł. Ceny różnią się w zależności od sklepów, ale oscylują mniej więcej w tym granicach... Jeśli się nie mylę, oczywiście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 16:08, Bumber napisał:

7900GT kosztuje około 1200zł, a 7800 to koszt 1000zł. Ceny różnią się w zależności od sklepów,
ale oscylują mniej więcej w tym granicach... Jeśli się nie mylę, oczywiście. :)

A tacenne można kupić komputer nie najlepszy ale zawsze cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sie zastanawiał na twoim miejscu, bo na pewno obie karty są dobra, ale i cena nie mała natomiast 7600GT kosztuje około 700-800zł. A potrzebna Ci najlepsza karta na rynku???? No i trzeba wziąść pod uwage (ten temat już wcześniej poruszyłem), że te karty nie będą obsługiwały DirectX 10 (tak mi powiedziano). Nie wiem czy będziesz zmieniał Windowsa od razu, ale zastanów się czy nie kupić teraz karty troche tańszej, a jak wyjdą nowsze, to tą sprzedać i zainwestwoać. Chociaż kupując taką 7800 albo 7900 to na pewno masz spokuj na długi czas. Trudny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 16:10, Filip92 napisał:

> 7900GT kosztuje około 1200zł, a 7800 to koszt 1000zł. Ceny różnią się w zależności od
sklepów,
> ale oscylują mniej więcej w tym granicach... Jeśli się nie mylę, oczywiście. :)
A tacenne można kupić komputer nie najlepszy ale zawsze cos


Że można? Wszystko można. A jak chce się mieć niezły "sprzęcior", to jednak trzeba trochę zainwestować. Ja od jakiegoś już czasu odkładam forsę na bok, by kupić dobrą kartę graficzną. I jestem z siebie zadowolony, że potrafię wyrzec się tylu przyjemności i zaoszczędzić trochę grosza. Czyli ćwiczę siłę woli... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czyli

Dnia 30.07.2006 o 16:16, Bumber napisał:

ćwiczę siłę woli... :)

Ja już tak "ćwiczę" od 2 lat:) jeszcze ze dwa miesiące,i myśle że starczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ćwiczenia silnej woli dotyczące zbierania na fundusz remontowy zakończyły się pożyczką studencką ;]
Ale na wcześniejszym już nic nowego nie chciało działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 16:15, BuuBuu napisał:

No ja bym sie zastanawiał na twoim miejscu, bo na pewno obie karty są dobra, ale i cena nie
mała natomiast 7600GT kosztuje około 700-800zł. A potrzebna Ci najlepsza karta na rynku????
No i trzeba wziąść pod uwage (ten temat już wcześniej poruszyłem), że te karty nie będą obsługiwały
DirectX 10 (tak mi powiedziano). Nie wiem czy będziesz zmieniał Windowsa od razu, ale zastanów
się czy nie kupić teraz karty troche tańszej, a jak wyjdą nowsze, to tą sprzedać i zainwestwoać.
Chociaż kupując taką 7800 albo 7900 to na pewno masz spokuj na długi czas. Trudny wybór


Dzięki BuuBuu-dałeś mi trochę do myslenia. Na razie nie zamierzam zmieniać Windowsa. Wydaje mi się, że na XPku jeszcze za dwa lata pociągnę. Druga sprawa, że jak wyjdzie Vista, to i tak trzeba będzie trochę poczekać na gry obsługujące DX10 (wyjątek stanowi Crysis). Będę się musiał jeszcze poważnie zastanowić, bo wydanie 1000 złociszy to nie taka prosta sprawa. Dzięki za doradztwo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 15:47, Keroth napisał:

Warto kupić?
I jaki zasilacz jest potrzebny? (Chieftec 400W wystarczy?)


? :) he he, ale trafiles.
no wiec tak:
w znaku ani w komputroniku juz 6800gs nie dostaniesz i nie planuja nowych dostaw, to po pierwsze
po drugie - karta 128bit jest na poziomie 6600gt wiec nie polecam
po trzecie - skad wiem? bo dzisiaj wymienilem mojego 6600GT na 6800GS 256MB 256bit i przyrost wydajnosci jest tak mniejwiecej 2x.
zeby bylo zabawniej to tez mam chiefteca 400W i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam... wybierz mi z tego sklepu coś na AGP, coś z serii 6600/6800 coś przyszłościowego (znaczy na troszke starczy) i coś co z zasilaczem nie wyniesie mnie więcej niż 1000zł... Błaaaaaagaaaaam!

Bo ja zwariuje... szukam, szukam, szukam... normalnie mnie coś trafi... jak tak dalej pójdzie nie kupie tego do końca wakacji... proszę!

Jestem zdesperowany! Mam kase, mam chęć tylkoz za cholere nie wiem co kupić ;(

Pomocyyyyy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 21:56, Keroth napisał:

Błagam... wybierz mi z tego sklepu coś na AGP, coś z serii 6600/6800 coś przyszłościowego
(znaczy na troszke starczy) i coś co z zasilaczem nie wyniesie mnie więcej niż 1000zł... Błaaaaaagaaaaam!


:) nie trzeba blagac - jak moge to pomoge, problem ze seria 6xx sie konczy a jakotaka przyszlosc maja tylko jej mocniejsze modele. na 6600gt to w tej chwili we wszystko to na srednich detalach mozesz pograc ale jak planujesz karte miec dluzej.... w komputroniku i w znaku jak pisalem nie planuja juz 6800gs sprowadzac. wyjsciem bylby 7800gs ale to przyjemnosc za ponad 1200 :(

swojego 6800GS upolowalem przez allegro - tzn nie kupowalem przez net tylko trafilem na sklep w wawie - pojechalem i kupilem ostatniego.

hmm, a jaki masz sprzet? moze dalo by sie wymienic plyte na cos z pcie? tez o tym dzisiaj myslalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 22:06, gmx napisał:

hmm, a jaki masz sprzet? moze dalo by sie wymienic plyte na cos z pcie? tez o tym dzisiaj myslalem...


Bo cała filozofai polega na tym, że ja chce kompa jesszcze na rok. Potem zmienie go na laptopa, lub nowego PC-ta. Chce wymienić GF4 MMX na coś co ma PixelShadera i pozwala uruchomić najnowsze gry i zasilaczem nie kosztuje więcej niż 1000zł.

KOMP:

PIV 2GHZ
1GB DDR RAm
Via mainbord
GF4 MMX

to chyba najważniejsze. Reszta to jakieś karty muzyczne, zasilacz badziewny 300W bodajże itp.

Co proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 15:47, Keroth napisał:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28789


Warto kupić?
I jaki zasilacz jest potrzebny? (Chieftec 400W wystarczy?)


powiem tak aj kupilem tą karte za 498zł + Toca 3 Pełna wersja :) I jestem po prostu wniebowzięty, kolega gmx mowi ze 128 bit szyna jest na poziomie 6600GT i nie poleca, tego z deczka nie rozumiem, 256 bitowa szyna jest do grania w wyzszych rozdzielczosciach wiec jezeli pykasz w 1024/768 to roznicy nei zauwazyssz... po 2 : ta karta w chwili obecnej ma najlepszy cena/jakosc jezeli chodzi o karte AGP :) racja troszke szkoda ze ma tylko 128mb ale jest tansza od 256/256 o jakies 200zł... Mam tą karte i oczywiscie kupilem Chiefteca 410W i naturalnie jak najbardziej okej, oplaca sie kupowac wersje SONIC czyli 450/1200 ta wersja 12/5 128/128 to przerosniety 6600GT 8/3 i jest od niej wydajniejszy o jakies 30 - 40% a kosztuje tyle samo lub mniej :)

Ogolnie jezeli masz tylko 500 - 550zł kupuj to !! Na agp nie znajdziesz lepszej ;)

Jezeli mozesz pozwolic sobie na wydatek ok.700zł Kupuj 6800GS 256/256 :))

Pozdro, zapewniam cie ze napewno sie nie zawiedziesz : Q4 chodził pieknie na full i inne tego typu gry, oblivion tez niezle dawał rade, ale jam ialem tylko 512 RAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 22:14, Keroth napisał:

Bo cała filozofai polega na tym, że ja chce kompa jesszcze na rok. Potem zmienie go na laptopa,
lub nowego PC-ta. Chce wymienić GF4 MMX na coś co ma PixelShadera i pozwala uruchomić najnowsze
gry i zasilaczem nie kosztuje więcej niż 1000zł.


hmm, jeszcze rok? no to mozliwosci masz 2 -
podejscie minimum - kupujesz 6600gt za jakies 400 + zasilacz i zostaje kasa na wakacje
podejscie max - 6800gt za jakies 700 + zasilacz i zostaje jeszcze na jedno bezalkocholowe ;)
w twoim przypadku kazda bedzie kosmicznym awansem :)

mozesz tez zrobic jak radzi Widek - ja poprostu mam uraz do kart z krojona szyna. ale pomijajac to - nie kupuj karty z 128mb pamieci - np juz teraz rise of legends blokuje niektore efekty na kartach z mniej niz 256 pamieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec robilem upgrada kompa ale ze dziwny jest ten swiat:< niestarczylo mi kasy
jakas karta graficzna lepsza od tej która posiadam sie znajdzie?
mam:
athlon 64 3800+
1gb ramów dual chanel niewime jakich nienzma sie dokladnie
i tu kicha geforca 6150:D wmontowany w plyte główną imo moglo byc gorzej ale oblivion na vry high niestety przycina:< wiec czy jest jakas karta w cenie 500-600zl która jest o"dużo"(niechodzi mi o wydajnosc rzędu kilku klatek ale o jakis w miare widoczny skok plynnosci gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 22:28, gmx napisał:

hmm, jeszcze rok? no to mozliwosci masz 2 -
podejscie minimum - kupujesz 6600gt za jakies 400 + zasilacz i zostaje kasa na wakacje
podejscie max - 6800gt za jakies 700 + zasilacz i zostaje jeszcze na jedno bezalkocholowe ;)
w twoim przypadku kazda bedzie kosmicznym awansem :)


Ok... A gdzie ja to moge kupić, żeby przyszło szybko pewnie z instrukcją na pewno to co chce? Bo wiem, że w komputroniku, ale tam już 6800 nie ma prawie w ogóle...

Możesz mi coś konkretnego podrzucić? Takie żebym kliknął i zamówił, bo naprawde zwariuje szukam od rana i wariuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować