Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2006 o 18:11, Powerslave napisał:

zapominasz o jednym dlaczego warto zmienic z AGP na PCIE, o tym ze jest duża różnic w przepustowości
nie kiedy nawet dwukrotnie większa i jest to chodzby jeden ważny powód takiej zmiany.

A tej chwili nikt nie wykorzystuje tej przepustowości na tyle by było aż tak warto. Zmiana portu dla GPU wiaże sie ze zmianą płyty i procesora, nie sądzę by te 10% wzrostu wydajności w przypadku kart z tej samej półki było warte takich pieniędzy. Co innego jeśli ktoś kupuje nowego kompa, wtedy nie ma sensu myśleć o pozostaniu przy AGP. Ja np. mam kompa z AGP i planuję upgrade ale tylko grafy, bo z tej płyty, którą posiadam, mogę sporo jeszcze wycisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 18:16, Przemek t74 napisał:

Do GF 7600 GS będę potrzebował jakiegoś dodatkowego wzmacniacza? A jeśli tak, to za ile?

Wzmacniacza? To on ma wbudowany jakiś układ dźwiękowy czy co?
To był oczywiście sarkazm :D.
Domyślam się, że chodzi o zasilacz. Podaj moc i co najważniejsze markę swojego zasilacza a ja Ci powiem czy musisz go zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 7600 GS zalecał bym jakiś markowy 380W-400W zasilacz...i stanowczo odradzam eksperymenty na zasilaczach za 90zł :P dobra zaiłka tej mocy kosztuje około 200zł. Na zasilaczu naprawde niewarto oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z AGP na PCIE nie zawsze wiąże się ze zmianą CPU, przypominam że każde mobo z nForce 3 ma podstawke albo 754 albo 939 (nForce 3 ULTRA) za tem zmiana CPU nie zawsze jest konieczna!.
Co do przepustowości, już F.E.A.R pokazuje jak ważna jest duża przepustowość, te same karty na AGP i PCIE w tej grze mają nawet spore różnice w fps (~8) to wiele.

Przykład: GF 7600GS(PCIE) i GF 7600GS(AGP) przy max detalach i bez :)

sam zobacz na screenach


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podano tylko częstotliwości obu kart... Przepustowość AGP nie jest w pełni wykorzystywana, dlatego też nie warto zmieniać karty dla samej zmiany. Wybór kart na AGP jest oczywiście mniejszy, ale i tak nie są to gorsze karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gdybys zobaczyl pae linijek puzneij o bys sie prekonal ale..
... dobra masz

To tak ...
Mam kartę GF FX 5500..
... i pytalem się jak mi np: Quake IV, far cry bedzie chodzic na full dealach
tam mi muwili ze moze nie byc NAJlepiej ...
... Mój kolega ma jakąś slabsza kartę graficzną i mu dziala Quake IV na full detalach i Far cry Bez porblemu....
... Nic się nie tnie

Ale jak mówili że może NAJlepiej nie chodzić to na jakich detalach bedzie Pięknie i szybko, gładko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Miałem osobiście kartę Galaxy FX5500 128/128.
Wprawdzie miałem AMD Semprona 2500+ z 1GB RAMu Kingston 433MHz do tego ale FarCry nie chodził mi na wysokich ustawieniach a już w ogóle na najwyższych.
Z tego co wiem to Far Cry ma wyższe wymagania sprzętowe niż Quake

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 18:19, hans olo napisał:

> Do GF 7600 GS będę potrzebował jakiegoś dodatkowego wzmacniacza? A jeśli tak, to za ile?

>
Wzmacniacza? To on ma wbudowany jakiś układ dźwiękowy czy co?
To był oczywiście sarkazm :D.
Domyślam się, że chodzi o zasilacz. Podaj moc i co najważniejsze markę swojego zasilacza a
ja Ci powiem czy musisz go zmienić.

hmmm... nie mam zasilacza... przynajmniej zewnętrznego, a o wewnętrznym (o ile taki jest) nic nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2006 o 18:36, Powerslave napisał:

Przykład: GF 7600GS(PCIE) i GF 7600GS(AGP) przy max detalach i bez :)


A wiadomo czy w tych testach karty były testowane na porównywalnych konfiguracjach i przy takich samych taktowaniach pamięci na kartach? Ja tu mam link do testów 7600GT na AGP i PCI-E i różnice są symboliczne na korzyść PCI-E, tylko Far Cry zdecydowanie lepiej chodzi na PCI-E.
http://xtreview.com/review140.htm
Tak więc to całe gadanie o wyższości PCI-E, o super max przepustowościach to marketingowy bełkot, byle tylko klient wydał kasę na nową "super" technologię. Producenci wymuszają na nas zmiany sprzętu, bo na tym zarabiają. A na horyzoncie już PCI-E 2.0 i nagle okaże się, że PCI-E jest przestarzałe, kupujcie nowe lepsze 2.0 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co wiem to różnice wydajnościowe między AGP a PCI-E nie przekraczają 4-5% na korzyść PCI-E, więc dla zwykłego śmiertelnika to i tak niezauważalne różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli masz proca innego niż Sempron, możesz spróbować, ale FX5500 to najbardziej okrojona z okrojonych kart graficznych. Zwykła ....piiiiiiiiiiiiii...(cenzura) ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje uzasanienia nie raz słyszałem nic nowego nie napisałeś, a to cos robi się słabe przestarzałego to normalka, a tak poza tym PCIE ma już 2 lata i nie jest ządna super nowością;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:01, Przemek t74 napisał:

hmmm... nie mam zasilacza... przynajmniej zewnętrznego, a o wewnętrznym (o ile taki jest)
nic nie wiem...

Masz kompa bez zasilacza ? :)) Wszystko na 220v chodzi ? ;)
Musisz zajrzeć do środka obudowy i podać jaki masz zasilacz - z reguły jest to taka cegła na tyle i z góry budy, chyba że masz jakąś fakturę zakupu kompa, powinno tam też być napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:58, Powerslave napisał:

Twoje uzasanienia nie raz słyszałem nic nowego nie napisałeś, a to cos robi się słabe przestarzałego
to normalka, a tak poza tym PCIE ma już 2 lata i nie jest ządna super nowością;]

Chodziło o to czy zmieniać konfig kompa tylko ze względu na łącze PCI-E - otóż odpowiedź jest prosta: nie warto, bo różnice są niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 21:24, Panki2000 napisał:

To mój sys jaka mi kartę proponujecie kupic??TAk Do 500 zł.


Zależy na jakiej rożdzielczości. Ja na swoją 1024x768, kupiłem GeForca 7300 GT za jedyne 300 zł i powiem szczerze, że jestem z niej zadowolony, w 3D Marku 2005 miałem wynik około 4500, a i w grach świetnie się sprawuje. Zagrałem demko Dark Messiah of Might and Magic na najwyższych detalch i ani odrobikę mi się tnie :)
Więc wielce polecam tą kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować