Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2006 o 20:58, Powerslave napisał:

Twoje uzasanienia nie raz słyszałem nic nowego nie napisałeś, a to cos robi się słabe przestarzałego
to normalka, a tak poza tym PCIE ma już 2 lata i nie jest ządna super nowością;]


No właśnie - jest już na rynku ponad 2 lata, a nadal wydajność ma zbliżoną do AGP (1 czy 2% to nieodczuwalna różnica), więc po co było wprowadzone tak szybko? - tylko dla wyciągnięcia kasy od ludzi. Z PCI-E 2.0 pewnie będzie podobnie, producenci szybko przestawią się na "dwójkę" i zmuszą użytkowników do kolejnej przesiadki na "nowe" wmawiając naiwnym, że teoretycznie to 2, 4 czy 8 razy szybsze rozwiązanie, a w praktyce różnica rzędu max. paru procent.

P.S. Jak ja się cieszę, że Intel przejechał się na płytach BTX, bo one to nawet wymagałyby wymiany obudowy i zasilacza. Pseudo-rewolucjom mówię stanowcze NIE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie PCIE dał nam tylko dwa pozytywy:
- powrót do źródła w postaci łaczenia kart
- Physx
Oba rozwiązania są diabelnie drogie, pierwsze z nich daje jakieś 30-40% wzrostu wydajności a drugie choć bardzo kuszące, to jednak nadal rzadko wykorzystywane i takze dość drogie, ja zostaję przy AGP :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 21:38, hans olo napisał:

Generalnie PCIE dał nam tylko dwa pozytywy:
- powrót do źródła w postaci łaczenia kart
- Physx


Masz na myśli Ageia PhysX? To tu Cię zaskoczę, bo to jest na starusieńkim PCI, a nie na PCI-E :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 22:08, Panki2000 napisał:

Teraz 350zł Potanieje przez 2 miechy??Czy myśleć o czymś lepszym.


Jeśli już masz kupować na obecne czasy karte to niżej niż 7600 GTS albo lepiej GT nie schodź. Wydasz troche więcej ale niedługo karta 7600 GTS/GT będzie minimum. Więc radze uskładać 1-2 bańki więcej i kupić coś lepszego.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 22:02, Zebius napisał:

Masz na myśli Ageia PhysX? To tu Cię zaskoczę, bo to jest na starusieńkim PCI, a nie na PCI-E
:)

Pod PCI wyszły później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie 1GB DDR RAM na allegro i dzisiaj przyszło ale po zainstalowaniu komp zamiast wykryć 1GB RAM wykrywa tylko 512 MB Dlaczego ???? może mi ktoś to wytłumaczyć ???

Jeśli kupie np. ramy z 333Mhz, a moja płyta obsługuje 266MHz to co się stanie ??

Proszę o odpowiedź


Troche off-topicowy post ale nie mam gdzie indziej napisac, a tu ludzie sie znaja na kompach.

(jeśli ktoś zna popularny temat (dużo ludzi go odwiedza) o ramach to prosze o link)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 15:07, Grigor4 napisał:

Jeśli kupie np. ramy z 333Mhz, a moja płyta obsługuje 266MHz to co się stanie ??


Kości będą działać na 266MHz.

Dnia 18.10.2006 o 15:07, Grigor4 napisał:

(jeśli ktoś zna popularny temat (dużo ludzi go odwiedza) o ramach to prosze o link)


http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=5217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 15:07, Grigor4 napisał:

Kupiłem sobie 1GB DDR RAM na allegro i dzisiaj przyszło ale po zainstalowaniu komp zamiast
wykryć 1GB RAM wykrywa tylko 512 MB Dlaczego ???? może mi ktoś to wytłumaczyć ???


Może gość na kości 512 nalepił naklejkę 1GB (lub na 256MB naklejką 512MB). To tylko Allegro.

Dnia 18.10.2006 o 15:07, Grigor4 napisał:

Jeśli kupie np. ramy z 333Mhz, a moja płyta obsługuje 266MHz to co się stanie ??


Po prostu pamięci nie będą pracowały szybciej niż szyna znajdująca się na płycie głównej (w tym przypadku maksymalnie 266MHz)

Dnia 18.10.2006 o 15:07, Grigor4 napisał:

(jeśli ktoś zna popularny temat (dużo ludzi go odwiedza) o ramach to prosze o link)


To jeden z bardziej uczęszczanych tematów.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 15:07, Grigor4 napisał:

Kupiłem sobie 1GB DDR RAM na allegro i dzisiaj przyszło ale po zainstalowaniu komp zamiast
wykryć 1GB RAM wykrywa tylko 512 MB Dlaczego ???? może mi ktoś to wytłumaczyć ???



Szczeze ? Kiedys miałem taki sam problem lecz z kością 512, wykrywało tylko 256 i co sie okazało ? Musiałem kupić nowa bo tamta sie posypała. Na szczeście zwrócono mi kase za ta co sie rozwaliła i doplacilem troche i kupilem nowa w innym sklepie. Co ciekawe kość zdefekowana kupilem w slepie osiedlowym ktory potem zkonczyl swoje istnienie, dlugo nie przetrwal, dobrze ze zdazylem zwrocic ja i odzyskac kase.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 12:29, Powerslave napisał:

chciałem uświadomić niektórym osobą że w tym postępie technologicznym widać ciągły wzrost zapotrzebowania na energie.

Zgadza się. Ale dzieje się tak za sprawą wciąż zmniejszających się kosztów energii elektrycznej, a te za sprawą nowych elektrowni atomowych, albo nawet alternatywnych (wodne, wiatrowe). Problem powstanie gdy ceny przestana spadać, a zaczną rosnąć.
W Polsce zwykle można sobie pozwolić na 1-3 KW przez pół godziny lub godzinę (żelazko, pralka itp.), ale płacenie za dodatkowy 1 KW przez pół doby lub całą to trochę dużo.

Dnia 17.10.2006 o 12:29, Powerslave napisał:

ale czym większe możłiwości tym układy bardziej zawansowane
a co za tym idzie też wzrost pobieranej energi

Pewnie. Czekam tylko, na pojawienie się informacji prasowych o gościu, który zejdzie z tego świata porażony prądem z uszkodzonego odtwarzacza MP3 lub komórki.
Już teraz jak wpadnie się do wody z działającym palmtopem, to można mieć pecha i utonąć z powodu porażenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 17:26, ŚwinkaBobo napisał:

;/ To jaką mi karte radzicie .... najlepiej GF''a, tania ale bardzo efektowna - że wiekszosc
gierek nei będzie się cieła na najwiekszych detalach :D

AGP, czy PCI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 21:56, Owczar. napisał:

do bani.gefore seria 7600 WYMIATA!!! i to za male pieniadze.


Niestety trzeba sie zgodzić z przedmówcą :( ATI oddało pole narazie Nvidi ich seria 7xxx wymiata jak narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować