Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2005 o 08:00, Michał N napisał:

Jesli chce żeby moja karta obsługiwała shadery pikselowe to mozna "upgradzic" starą (GF 4200)czy można tylko kupic nową


Pixel Shader w danej wersji albo jest obługiwany albo nie jest. Jedyną radą jest zmana karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 12:33, RobeN napisał:

> Jesli chce żeby moja karta obsługiwała shadery pikselowe to mozna "upgradzic" starą (GF 4200)czy można tylko kupic
nową

Pixel Shader w danej wersji albo jest obługiwany albo nie jest. Jedyną radą jest zmana kart.


dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 19:38, upiordliwy napisał:

RobeN -> Mógłbyś mi powiedzieć jakie warto kupywać a jakich warto sięwystrzegać aktualnie - przynajmniej poszerzyłbym
wiedzę.


Przecież napisałem u góry!!!

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=148

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=161


A na pewno unikać ASRocków, uważać na MSI i GigaByte. Można zaryzykować Epoxa, choć również różnie z nimi bywa (jak z MSI i GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej RobeN co myślisz o kartach ATI Radeon X800GTO i Radeon X800GTO2 -> X850XT (to ta z tym samym rdzniem co ma X850 - wiec mozna odblokowac 16 potoków)? Bo mniej więcej na taką się kuszę ale chciałbym znać twoje zdanie tych produktach:) Bo chcę kupić kartę w granicy 750 zł do około 1000 zł.. Wydają mi się całkiem niezłe i pewnie na ATI się skuszę.. Choć chciałbym znać twoje zdanie jako Eksperta;) (nie rzebym cię komplementował:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz ATI to kupuj, tylko nie przepłać - Sapphire X800GTO stoi po 730PLN-780PLN w zależności od podwersji.

Ja jestem miłośnikiem nVidia... Kiedyś miałem ATI RageIIc Pro - jedną z pierwszych z obsługą D3D :D i do kompletu Diamond Monster 3D :) a później już tylko 1 VoodooBanshee 3DFX od Creative i doszedłem do nVidia - ASUS V8420 GF4 Ti 4200 @ 4600+.

ATI zatem znam tylko z testów i z pracy. Podejrzewam, że na forum są osoby, które siedzą z ATI już sporo czasu i lepiej, żeby One doradzały w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pisałem o tym że moja karta GF6600GT 1100/550 była dosyć goraca, ale teraz to bije coraz to wyższe rekordy, ostatnio zanotowałem temperaturę 85 stopni C zdarzyło się też że podczas grania komputer wydawał z siebie głośne piski, które ustawały dopiero po zdjęciu obudowy, czasem widać jakby obraz w grach przy przesuwaniu w poziomie lekko się zniekształcał. zmniejszyłe taktowania karty do 1000/500 ale to nie wiele pomogło. czyżby trzeba było się zastanawiać nad kupnem lepszego chłodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak - zgadleś tym, że musisz jeszcze zadbać o to by układ odpowiadający za napięcia był również schłodzony - mosfety i kondesatory na karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Mianowicie mam teraz GeForce''a MX4000 128MB no i byłoby wskazane go zmienić...

Zastanawiam się nad:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73633560

lub

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73883417

Sorka, że daję linka, ale one nie różnią się praktycznie w nazwie.
Co do statystyk (o ile można to tak nazwać) to ta 1 ma tylko większe: wielkość pamięci, taktowanie rdzenia i taktowanie pamięci. Reszta jest identyczna...
Stąd moje 2 pytania:
1. Czy warto płacić te 150 zeta więcej dla tej karty?
2. Czy możesz mi powiedzieć co to właściwie jest to taktowanie rdzenia i pamięci i czy rzeczywiście jest to tak ważne (patrząc na osiągi w 3D Marku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 14:10, Ninja Seba napisał:

Zastanawiam się nad:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73633560
lub
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73883417
Sorka, że daję linka, ale one nie różnią się praktycznie w nazwie.


jak nie różnią jak różnią! toż jedna karta to GF6600GT a druga to zwykły GF6600 a to jest duża różnica.
a tak wogóle to ten GF6600GT to troszkę przydrogi wg mnie, ja GF6600GT nowiutki ze sklepu i podkręcony o 10% kupiłem za 570 zł, tylko trochę za mocno się grzeje, bo chyba trochę za bardzo był podkręcony, ale jak narazie wszystkie gry chodzą lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 14:10, Ninja Seba napisał:

1. Czy
warto płacić te 150 zeta więcej dla tej karty?
2. Czy możesz mi powiedzieć co to właściwie jest to taktowanie rdzenia i
pamięci i czy rzeczywiście jest to tak ważne (patrząc na osiągi w 3D Marku)?


Na taktowania się nie patrzy... 6600 ma wyższe taktowania od 6800 a 6800 jest dużo lepszy.
Dla każdego Procesora inne taktowania są inne i nie można na to patrzeć.
Tylko w przypadku podmodeli => 6600 - 6600GT czy 6800 => 6800GT => 6800Ultra tutaj taktowania będą ważne jak i ilość potoków/vertexow dla 6800.

Najważniejsza jest wydajność - czyli (można powiedzieć) wyniki 3D sMarków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 17:18, Ninja Seba napisał:

No, ale oprócz taktowania i wielkości pamięci to ta karty są identyczne, więc skąd ta droższa czyli 6600GT ma o ponad 2k
lepsze wyniki na 3D Marku?


GT ma lepsze pamięci, które umożliwiają lepsze (wyższe) taktowania.
W przypadku 6800 (tu znam się lepiej) różnice są też w układzie zasilania i w selekcji rdzeni. Wersja 6800/6800LE mają gorszy układ zasilania, gorsze pamięci (DDR1) i na dodatek zablokowane potoki i vertexy (w przypadku 6600 potoki i vertexy się nie liczą) a wersje GT i Ultra mają pamięci DDR3 i jądra po selekcji (wszystkie vertexy i potoki) które oprócz tego latają spokojnie na wyższym taktowaniu.

W przypadku tego samego Chipu taktowania mają znaczenie (ale tylko w przypadku tego samego chipu - nie można tak porównywać 2 różnych!!!) a także pamięci, przepustowość pamięci, szyna (128bit/256bit) ich czas dostępu (w ns) itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 10:23, Ninja Seba napisał:

Rozumiem przez to, że polecałbyś tę kartę?

Na pewno ta droższa czyli GT, to karta, która dla najnowszych gier w (prawie) maksimum jakości będzie działać płynnie. Zwykła 6600 przy tym samym ustawieniu będzie już na wielu grach zacinać - czyli trzeba tak naprawdę obniżać jakość. Tak więc na obu kartach możesz ustawić tę samą jakość obrazu (i ją zobaczysz), ale płynnie pograsz już tylko na droższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 15:26, Rutra82 napisał:

Ponawiam pytanie Solstheim''a kture sterowniki dają najlepsze osiągi karcie GeForce 5200FX.

Zalezy co określasz jako "osiągi". Karty serii FX miały kilka smutnych myków polegających na oszukiwaniu 3dmarka i paru innych programów testujących grafikę. Otóż sterowniki "ulepszone" przez Nvidię pogarszały jakość obrazu pod tymi programami, aby osiągnąć lepszy wynik testu - na przykład więcej 3dmarków. Później na skutek ujawnionego fałszerstwa i napiętnowania przez różne media i graczy nowsze sterowniki nie oszukiwały w takim stopniu (nie pogarszały obrazu, aby zyskać punkty za szybkość). Dlatego na nowszych są gorsze wyniki testów. Tak więc daj sobie spokój przy tej karcie z patrzeniem na 3dmarki bo przecież "w tą grę" normalnie nie grasz, prawda?
Inna sprawa, że w wielu nowszych grach trzeba obniżać sztucznie obsługę z pixel shadera z 2.0 na 1.1, aby można było w ogóle grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na obu kartach możesz ustawić tę samą jakość obrazu (i ją zobaczysz), ale płynnie

Dnia 26.11.2005 o 20:03, Olamagato napisał:

pograsz już tylko na droższej.


Aha i wszystko jasne, dzięki wam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obecnie posiadam kartę Radeon 9800 pro i zastanawiam się nad kupnem lepszej, w cenie maksymalnie 500-800zl jakie karty możecie mi polecic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować