Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Smiech na sali....gtx 280 bierze 230 wat :))).

Skoro mowa o technologi wykonania radkow, ktore sa w 55 nm a gtx w 65 nm to wytlomacz mi jakim cudem radek to kaloryfer a poza tym ma niecaly miliard tranzystorow a gtx ma 40 pare stopni, jest w 65 nm i ma 1.4 miliarda tranzystorow ???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 23:01, MLODY2K6 napisał:

Dobra Chlopaki.
Kazdy ma 2 opcje.

1.EVGA 280GTX SSC
2.SAPPHIRE 4870X2

Słucham uwaznie.


Jestem za pojedynczym rdzeniem, ktory jest niewiele slabszy od dwoch radkow a obsluzy kazda gre w maxymalnych detalach. Poza tym nie musisz sie martwic o to czy podwojny rdzen bedzie obslugiwany przez dana gre. Do tego dochodzi temperatura karty i pobor mocy.
Wniosek prosty....gtx 280 :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 23:00, MLODY2K6 napisał:

Bo najcieplejsze w tych Radkach sa pamieci GDDR5 i to one wlasnie tak grzeja karty przynajmniej
modele 4870


Samo wydzielanie ciepla jest wielka strata energi czyz nie ?. Co mnie obchodzi czy pamieci sa 3600 mhz czy 2000 mhz skoro te wolniejsze maja szybszy dostep do gpu co przeklada sie na wydajnosc, ktora zreszta widac w przypadku gtx-ow 260 i 280.
Wiem, ze zaden z nas (mowa o wielbicielach ati i nvidi) nie da sie przekonac co do drugiej karty jednak troche obiektywizmu trzeba miec. Dlaczego wychwalac cos co zre wiecej pradu, bardziej sie grzeje, jest slabsza i miewa problemy z sterownikami a jedynym plusem jest mniejsza cena co jest oczywiste. Cena ta w przypadku kart gtx 260 i ati 4870 jest bardzo podobna wiec w czym tkwi diabel ???. Tu chyba chodzi o przywiazanie sie do danego producenta bo ja innego wytlumaczenia nie widze.

Co o tych wypocinach myslisz Mlody ???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 23:28, Misquamaqus napisał:

> Bo najcieplejsze w tych Radkach sa pamieci GDDR5 i to one wlasnie tak grzeja karty
przynajmniej
> modele 4870

Samo wydzielanie ciepla jest wielka strata energi czyz nie ?. Co mnie obchodzi czy pamieci
sa 3600 mhz czy 2000 mhz skoro te wolniejsze maja szybszy dostep do gpu co przeklada
sie na wydajnosc, ktora zreszta widac w przypadku gtx-ow 260 i 280.
Wiem, ze zaden z nas (mowa o wielbicielach ati i nvidi) nie da sie przekonac co do drugiej
karty jednak troche obiektywizmu trzeba miec. Dlaczego wychwalac cos co zre wiecej pradu,
bardziej sie grzeje, jest slabsza i miewa problemy z sterownikami a jedynym plusem jest
mniejsza cena co jest oczywiste. Cena ta w przypadku kart gtx 260 i ati 4870 jest bardzo
podobna wiec w czym tkwi diabel ???. Tu chyba chodzi o przywiazanie sie do danego producenta
bo ja innego wytlumaczenia nie widze.

Co o tych wypocinach myslisz Mlody ???.



Człowieku bzdury wypisujesz, i kopiujesz to co inni mówią. Radek 4870 jest naprawdę udaną kartą. Nie zapominaj, że nvidia OSTRO zjechała z cen swoich produktów, gdyby nie to, NIE miała by szans w starciu z nowymi kartami ati. To, że jest gorętszy od konkurencji i zżera minimalnie więcej prądu nie świadczy, że jest to karta nie godna polecenia. A sterowniki, moi znajomi nie mają jakoś żadnych problemów z nimi... dziwne czyż nie? Nvidia również ma błędy... Tak to jest, jak ludzie lubią powielać schematy. Prawdą jest, że ati się teraz postarała w miarę (nie chce jej tu zachwalać po niebiosa, bo wady również są), i wypuściła godne polecenia karty, za rozsądna cenę.

Oby dobra passa ati się nie skończyła, bo nie ma dla nas nic lepszego... niż zdrowa konkurencja.
Nie chce na rynku kolejnych odgrzewanych kotletów jakie serwowała nam nvidia przez ostatnie miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zgadzam sie. Dla mnie duzo robi to ze w innych grach po za Crysis 4870x2 jest duzo duzo szybsze. Z kolei pojawiaja sie pytania. Jezeli w takim Carbonie lub Jericho nie dalo sie grac i trzeba bylo wlanczac tylko jedna karte to jak bedzie w nowym NFS-ie. Ku..a mac pytan jest bardzo duzo a malo odpoiwedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 22:44, ziptofaf napisał:

Wyjątki wyjątkami. HD3870X2 pojawiła się jako jedna z ostatnich kart z serii 3xxx...Ale
tu masz punkt, zgodzę się, że takie przekręty czasem się zdarzają. Tyle, że gdy i tak
myśli się o najwydajniejszej dostępnej karcie, to się na takie "drobiazgi" nie patrzy.
A jak się myśli w kategorii cena/wydajność to najdroższe karty i tak omijamy szerokim
łukiem...


I dlatego też lepszym wyborem (pomiędzy GPU od zielonych) dla mnie jest GTX260 a nie GTX280. Wydajność niewiele niższa, mniejszy (i to sporo) pobór mocy niższa cena i mniejszy hałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 23:00, MLODY2K6 napisał:

Bo najcieplejsze w tych Radkach sa pamieci GDDR5 i to one wlasnie tak grzeja karty przynajmniej modele 4870


Nie tylko. Nie rozwiązany problem jest z chłodzeniem sekcji zasilania. Te dwie rzeczy powodują wysokie temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, ze zaden z nas (mowa o wielbicielach ati i nvidi) nie da sie przekonac co do drugiej

Dnia 10.09.2008 o 23:28, Misquamaqus napisał:

karty jednak troche obiektywizmu trzeba miec. Dlaczego wychwalac cos co zre wiecej pradu,
bardziej sie grzeje, jest slabsza i miewa problemy z sterownikami a jedynym plusem jest
mniejsza cena co jest oczywiste. Cena ta w przypadku kart gtx 260 i ati 4870 jest bardzo
podobna wiec w czym tkwi diabel ???. Tu chyba chodzi o przywiazanie sie do danego producenta
bo ja innego wytlumaczenia nie widze.

Co o tych wypocinach myslisz Mlody ???.

A mówiłeś że fanboyem nie jesteś, podaj przykład problemów ze sterownikami radków 4870, ja jeszcze takich nie spotkałem ale ty pewnie nie mając tych kart doświadczyłeś tego całą masę. Diabeł tkwi w tym że 100zł(+/- 20) to czasami dużo bo dołożenie tego może zapewnić procesor nowszej generacji/ dodatkowe 1-2gb ramu a wydajnośc grafiki się nie zmieni.
Wyjaśnisz mi może czemu koronnym argumentem jest to że się grzeją ? No ja nie potrafie tego zrozumieć, karty są w środku skrzynki a nie u mnie w ręku więc co mi do ich temperatur.
Mówisz że wolniejsze pamięci z większą szyną są wydajniejsze i znowu jakoś brak potwierdzenia w praktyce. 4870 idzie łeb w łeb z GTX 260 we wszystkich testach jakie widziałem, raz przegrywa radek raz geforce ale w ogólnym rozrachunku jest remis. Tak więc jakoś wiekszej szybkości nie widze. Niedługo chyba trzebaa będzie zacząc pisać ze radki są lepsze bo maja 800shaderów a geforce (chyba) 180, i jest to marketingowy bullshit bo nijak ma się to na wydajność. Zwróc uwagę że karty mają inną architekturę tak więc coś co by się nie spisywało w Gforcach, działa świetnie w radeonach i vice versa.
Nvidia zapomniała się, i sprzedaje odgrzane kotlety bo karty 8xxx i 9xxx to ta sama architektura i rdzeń + nowa naklejka. W zalezności od modelu to albo kastrat seri 8xxx albo dodanie paru bajerów i odrazu nadali temu "imię" 9XXX. Widać to najbardziej na przykładzie kart low-end GF 9500GT dostają po dupię od tańszych radków 4670 a nvidia zabrania porównywania tych kart(był o tym artykuł).
Dla mnie porównuje się rzeczy z tej samej półki cenowej(czyli np. GTX 280 i HD4870x2) a nie mogące być tak samo wydajne. Przecież trzeba być chyba urodzonym przez Nvidie by nie kupić Radeona 4870x2 tylko GF 280 GTX w SLI i mówić że GF sa lepsze. Owszem są ale w konfiguracji gdzie 2700zł idzie na same karty graficzne, a wtedy można juz upchać 2 x 4870x2 które teoretycznie są wydajniejsze(Praktycznie nie, bo nic takich potworków nie obsłuży wkońcu to 4gpu). Tak więc sądze żebyś przemyślał jedno , czy w życiu też kupujesz droższe rzeczy , mogąc mieć coś w takiej samej cenie ale wydajniejszego.
Owszem są problemy z kartami multi-gpu w niektórych grach, ale nie jest to wina karty a programiastów którzy tworzyli grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 08:28, MLODY2K6 napisał:

Solstheim
Bardzo Cieplo jest u Ciebie w kompie???


Jego to nie interesuje.... Przecież nie trzyma kart w ręku....
U mnie pamięci osiągały w stresie 70*C i więcej. Sam procesor (co ciekawe) miał w stresie ~45*C choć to pewnie akurat zasługa Scythe. Po ściągnięciu coolera okazało się, że z pasty zrobił się olej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miedzy nami:

Masz kase zastanawiasz sie co kupic. EVGA 280GTX SSC czy SAPPHIRE 4870X2. Grasz w gry w wiele gier i nic nie moze przycinac. Radeon Ciagnie 437W pod obciazeniem + wydziela duzo ciepla a GF? GF ciagnie mniej pradu mniej sie grzeje i wogole. Fakt na kazdej z tych gier gry beda dzialac plynnie i czy na jednek karcie bedzie 100fps a na drugiej 160fps nie robi roznicy bo i tak tego nie zauwazymy. Pytanie ktora karta. Szczeze cche zeby to byla juz moja ostatnia karta poniewaz teraz zbieram na samochod i starczy pieniedzy na kompa. I tak na nim wszystko bedzie dzialac... wiec co GF czy ATI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miarkuj chlopie z jezykiem bo mi cisnienie podnosisz piszac, ze bzdury wypisuje. O radkach wiadomosci zaczerpnalem od kolegi, ktory jest ustabilizowanym czlowiekiem z zalozona radzina a nie frywolnym 15 latkiem, ktory zmienia zdanie co 5 minut. Co do cen to zrozumiale, ze nvidia zawsze startuje z wysokim pulapem zeby jeleni nalowic co jest zrozumiale. Wystarczy poczekac 2 miesiace i juz ceny sa do przyjecia.
Widze, ze takie wlasciwosci jak temperatura karty czy jej pobor mocy nie maja dla Ciebie znaczenia a to swiadczy, ze nie bardzo rozumiesz zagadnienie. Co do sterownikow to ati miala, ma i bedzie miec problemy czego przykladem jest artykulik, ktory zapodalem nieco wczesniej dla Zipcia, w ktorym w koncu jest powiedziane, ze karty wczesniejsze nie mialy szans z wygladzaniem krawedzi itd. Myslisz, ze nagle wszystko sie zmienilo na lepsze od tak pstryk ?.

A teraz ide do pracy zarobic na podatek czesc :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z jednej strony - po doświadczeniach z Radkami wiem, że wybrałbym NVidię. Kupiłem GTX260, "nasza" gra hula bez przycięć - jak dla mnie wystarczy.
Z drugiej strony - nie jestem w stanie przewidzieć jak zachowa się wspomniana "zielona" w Twojej rozdziałce (choć nie sądzę aby były tak drastyczne skoki wymaganiowe w stosunku do 1280x1024).
Mam nadzieję, że pomogłem..... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 08:45, MLODY2K6 napisał:

Miedzy nami:

Masz kase zastanawiasz sie co kupic. EVGA 280GTX SSC czy SAPPHIRE 4870X2. Grasz w gry
w wiele gier i nic nie moze przycinac. Radeon Ciagnie 437W pod obciazeniem + wydziela
duzo ciepla a GF? GF ciagnie mniej pradu mniej sie grzeje i wogole. Fakt na kazdej z
tych gier gry beda dzialac plynnie i czy na jednek karcie bedzie 100fps a na drugiej
160fps nie robi roznicy bo i tak tego nie zauwazymy. Pytanie ktora karta. Szczeze cche
zeby to byla juz moja ostatnia karta poniewaz teraz zbieram na samochod i starczy pieniedzy
na kompa. I tak na nim wszystko bedzie dzialac... wiec co GF czy ATI


Chyba trochę przesadziłeś z tym poborem mocy, fakt że z radkiem pobiera cały komp w stresie ponad 550W, ciepło to jest część tej pobranej z sieci energetycznej mocy która jest tracona przez właśnie temperaturę. A same GTX 280 wcale aż tak mniej się nie grzeją a pobór mocy całego kompa ~470-500W . Inną sprawą jest że w tej klasie sprzętu nie zwraca się uwagi na pobór mocy, hałas, temperatury. Tak jak EVO X - pali dużo, jest hałaśliwy - ale kogo to obchodzi jeśli przyspiesza do 100 w 4.5 s;)

Temp GTX 280 w stresie to 85C więc całkiem sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 09:54, Misquamaqus napisał:

Miarkuj chlopie z jezykiem bo mi cisnienie podnosisz piszac, ze bzdury wypisuje. O radkach
wiadomosci zaczerpnalem od kolegi, ktory jest ustabilizowanym czlowiekiem z zalozona
radzina a nie frywolnym 15 latkiem, ktory zmienia zdanie co 5 minut. Co do cen to zrozumiale,
ze nvidia zawsze startuje z wysokim pulapem zeby jeleni nalowic co jest zrozumiale. Wystarczy
poczekac 2 miesiace i juz ceny sa do przyjecia.
Widze, ze takie wlasciwosci jak temperatura karty czy jej pobor mocy nie maja dla Ciebie
znaczenia a to swiadczy, ze nie bardzo rozumiesz zagadnienie. Co do sterownikow to ati
miala, ma i bedzie miec problemy czego przykladem jest artykulik, ktory zapodalem nieco
wczesniej dla Zipcia, w ktorym w koncu jest powiedziane, ze karty wczesniejsze nie mialy
szans z wygladzaniem krawedzi itd. Myslisz, ze nagle wszystko sie zmienilo na lepsze
od tak pstryk ?.

A teraz ide do pracy zarobic na podatek czesc :)).


Nvidia w ciągu 3 tyg zmniejszyła cenę swoich kart o 1/3 ceny. Czy to nie dziwne? A może normalne?... nie sądzę.

Niema to jak widzieć wszystko, na zielono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yo moze mi ktos powiedziec od czego sa 3 temp pokazywany w gpu-z. obecnie zaczalem podkrecac grafe i nie wiem co jest od czego a pozatym czasami srodkowa temp skacze na 1 sek moze mniej na 128, czy to jakis blad czy co?

20080911120849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować