Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2008 o 19:25, MLODY2K6 napisał:

A jak sie przedstawiaja u Ciebie temperatury, karty nie maja problemu z przestawieniem
sie na tryb 3d?? Grales w Crysis na 1680x1050 jesli tak ile miales fps??


Temperatury znasz, podawałem. Z przełączaniem w trybach 2D <-> 3D nie ma absolutnie żadnych problemów. Sterowniki 8.7 wydają mi się lepsze od relacji 8.8 (ale może to być tylko moje subiektywne odczucie). Co do rozdziałki, nawet jeśli grałbyś w rozdziałce 2560x1600 (czyli natywna dla monitorów 30") to CF z HD4870 da radę. Pytanie tylko czy będziesz grał na takim flacie...
Jeśli nie to GTX 280 w moim odczuciu w zupełności wystarczy dla obecnej rozdziałki. A zaoszczędzisz na mocy i na chłodzeniu. Zrobisz jak chcesz ale ja osobiście wybrałbym (ponownie GTX260 dla siebie ;-P) GTX280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 20:33, MLODY2K6 napisał:

Ale z tych testów wynika ze włascie w Crysis 280GTX bije Radka....

do 1240, później róznica to całe 0,8fps czym wyżej tym radek bardziej wygrywa, tej mocy narazie nie wykorzystasz ale skoro w tej samej cenie możesz mieć więcej niż GTX 280 to ja bym brał go, bo tych 2-3fpsów nie zauważysz a radek chyba wystarczy na dłużej.
Misquamaqus-> ty naprawde jesteś fanboy nvidi, to twoje "równie dobrze" czyli sli 280 to po 1, wydatek 2700zł na same karty, i kolejne 800zł na zasilacz 850-900W żeby to utrzymać. No zajebiście identyczne rozwiązanie w porównaniu 1400zł za 4870x2 i 300zł za zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pozwolisz, że się wtrącę...
Nikt tu nie jest fanboyem czegokolwiek. Misq ma rację. Doskonale wiem, do czego się już przyznawałem, że CF z HD 4870 to niewykorzystana moc. Nawet przy monitorach 22 czy 24". A za to jaki piec... Jeśli poczytasz parę stron to zobaczysz moją zmianę sprzętu w ciągu ostatniego miesiąca....
Co do FPS. 1280x1024, Very High Vista, AAx8 (jeszcze sprawdzę x16 w związku z faktem, że zainstalowałem nowe stery NVidii zawierające NVidia PhysX) płynnie bez najmniejszych zacięć. Temperatury - w idle ~45*C w stresie max ~70*C - chłodniej i ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo szykuje zmianę PC na takiego z najwyższej pułki i mam pytanie która karta graficzna była by lepsza jeśli chodzi o wydajność w graniu: GeForce czy Radeon?? Słyszałem takie sformułowanie jak klątwa Radeona. Na czym ona polega?? Niektóre gry nie chcą się odpalić czy działają źle?? Prosiłbym o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:20, Thalanthas napisał:

no limits że tak powiem ale raczej nie droższa niż 1000zł. xP


Radeon HD4870 Palit Sonic Dual Edition - kosztuje bodajże 800 zł, radzi sobie z każdą istniejącą grą. Za 1000 nic ciekawszego od niej nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ALe co ma piernik do wiatraka. Misq poleca SLI GTX 280 jako odpowiedź na Hd4870X2 co jest niedorzeczne bo sli 280 kosztuje 2 razy więcej. To ze CF to narazie nie wykorzystana moc, to wiem. Karty są gorące to prawda, ale nie odczuwam ich wpływu na resztę podezspołów. Procek ma nadal 4X''C mimo że chodzi na 4ghz @ 1,35V , kart w ręku nie trzymam więc wpływ temperatury to dla mnie żaden argument. Jedyne co teraz bym zmienił to moje dwa radki, na jednego 4870x2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Co jednak nadal nie zmienia faktu, że HD4870 X2 jest o jakieś 40% szybszy od GTX280. A różnica w cenie jest nieznaczna (ok. 200 zł to nie tak wiele, jak za 40%...). Dla mnie wybór jest oczywisty - Radeon. Może i nie wykorzystam pełni jego mocy. Ale przynajmniej miałbym pewien zapas na przyszłość :)
Żeby nie było - fanbojem nie jestem. Co prawda od wieków mam Radeony, ale jeżeli tylko pojawi się lepsza alternatywa, to może być i GeForce. Tyle, że GTX280 raczej alternatywą dla HD4870 X2 nie jest - nie ta kategoria mocy...W zasadzie nawet dwa moje Radeony HD4850 wyprzedzą GTX-a 280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiecie co jest grane z radkami 4870? mam kompa w sklepie zlozonego juz od 2 tyg ale nie moga sciagnac gigabyte radka. Mowia ze teraz z tymi kartami strasznie trudno. I rzeczywiscie jak patrze na sklepy np. komputronik
to od 2 tyg nie ma asus,gigabyte i jeszcze 2 modeli. Jedynie sa powercolor ale ich tez ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążają za dostawą, a dobry produkt idzie jak ciepłe bułeczki, a więc nie ma się co dziwić - podobnie było z kartami 8800GT, ale tu już trochę z innego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:41, ziptofaf napisał:

/.../
Co jednak nadal nie zmienia faktu, że HD4870 X2 jest o jakieś 40% szybszy od GTX280.


Porównujcie karty podobnych poziomów. Dwurdzeniowe z dwurdzeniowymi....

Dnia 10.09.2008 o 21:41, ziptofaf napisał:

A różnica w cenie jest nieznaczna (ok. 200 zł to nie tak wiele, jak za 40%...). Dla mnie
wybór jest oczywisty - Radeon. Może i nie wykorzystam pełni jego mocy. Ale przynajmniej
miałbym pewien zapas na przyszłość :)


Następny... Jesteś pewien, że będziesz tych grafik używał przez następne dwa lata? Wiesz co wydarzy się w tym czasie? Może za pół roku wyjdą karty czterokrotnie wydajniejsze od Radków z o połowę mniejszym zużyciem energii... Śmieszy mnie trochę jak ktoś, kto wymienia komputer co pół roku, rok mówi o kupowaniu sprzętu "na przyszłość".

Dnia 10.09.2008 o 21:41, ziptofaf napisał:

Żeby nie było - fanbojem nie jestem. Co prawda od wieków mam Radeony, ale jeżeli tylko
pojawi się lepsza alternatywa, to może być i GeForce. Tyle, że GTX280 raczej alternatywą
dla HD4870 X2 nie jest - nie ta kategoria mocy...W zasadzie nawet dwa moje Radeony HD4850
wyprzedzą GTX-a 280.


Z tym, że możesz porównać je tylko w kategorii cenowej i zużycia mocy. Jeśli nie brać tego pod uwagę, to nawet 2 Radki 4870 nie mają szans z 2 GTX280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:34, Solstheim napisał:

... Misq poleca SLI GTX 280 jako odpowiedź na Hd4870X2 co jest niedorzeczne bo sli 280 kosztuje 2 razy więcej.


Nie do końca niedorzeczne. Napisałem już ziptofaf''owi nie biorąc pod uwagę kosztów SLI z GTX280 pewnie zmiażdżyłoby Radki w CF. Dalej, porównujcie proszę podwójne karty z podwójnymi...

Dnia 10.09.2008 o 21:34, Solstheim napisał:

To ze CF to narazie nie wykorzystana moc, to wiem. Karty są gorące to prawda, ale nie odczuwam ich wpływu na
resztę podezspołów. Procek ma nadal 4X''C mimo że chodzi na 4ghz @ 1,35V , kart w ręku nie trzymam więc
wpływ temperatury to dla mnie żaden argument. Jedyne co teraz bym zmienił to moje dwa radki, na jednego
4870x2.


Póki co nie odczuwasz. Jak będziesz miał okazję to sprawdź temperaturę pamiątek. A przy najbliższej okazji zobacz co się dzieje z pastą na procesorze... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 22:11, mrosi napisał:

Porównujcie karty podobnych poziomów. Dwurdzeniowe z dwurdzeniowymi....

Tyle, że Nvidia nie ma w takich kart. Jak znajdę GTX260GX2, to wtedy chętnie go porównam z HD4870X2. Ale takiej karty nie ma. A poza tym - dlaczego mam porównywać dwurdzeniowe z dwurdzeniowymi? Jak cena podobna, to przecież to nieistotne...

Dnia 10.09.2008 o 22:11, mrosi napisał:

Następny... Jesteś pewien, że będziesz tych grafik używał przez następne dwa lata? Wiesz
co wydarzy się w tym czasie? Może za pół roku wyjdą karty czterokrotnie wydajniejsze
od Radków z o połowę mniejszym zużyciem energii... Śmieszy mnie trochę jak ktoś, kto
wymienia komputer co pół roku, rok mówi o kupowaniu sprzętu "na przyszłość".

HD2900XT wystarczył mi na 2 lata bez wysiłku. Zmieniłem go tylko dlatego, że były problemy z Crysisem. A jako, że Crytek nie wydaje w najbliższym czasie kolejnej mega-wymagającej gry, to HD4870 X2 (moim zdaniem) też spokojnie wystarczy na 2 lata.

A co do kart czterokrotnie wydajniejszych z o połowę mniejszym zużyciem energii za pół roku - 0%. Prawo Moore''a mówi, że moc komputerów podwaja się średnio co 18 miesięcy. Tyle, że powoli robi się nieaktualne i postęp następuje wolniej.

Dnia 10.09.2008 o 22:11, mrosi napisał:

Z tym, że możesz porównać je tylko w kategorii cenowej i zużycia mocy. Jeśli nie brać
tego pod uwagę, to nawet 2 Radki 4870 nie mają szans z 2 GTX280.

Tyle, że w cenie 2xGTX280 dostaniemy 2xHD4870 X2 (albo chociaż HD4870 X2 + HD4870) :) A wtedy znowu Radeony wyjdą na prowadzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 22:19, ziptofaf napisał:

A co do kart czterokrotnie wydajniejszych z o połowę mniejszym zużyciem energii za pół
roku - 0%. Prawo Moore''a mówi, że moc komputerów podwaja się średnio co 18 miesięcy.
Tyle, że powoli robi się nieaktualne i postęp następuje wolniej.


... co widać ewidentnie na przykładzie grafik 3870X2 i w niespełna rok po nich wypuszczonej serii 48XX X2...

Dnia 10.09.2008 o 22:19, ziptofaf napisał:

Tyle, że w cenie 2xGTX280 dostaniemy 2xHD4870 X2 (albo chociaż HD4870 X2 + HD4870) :)
A wtedy znowu Radeony wyjdą na prowadzenie :)


Było nie było, ja zarzuciłem Radki na korzyść GTX260 i absolutnie tego nie żałuję... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 22:00, DJ Danielus napisał:

Nie nadążają za dostawą, a dobry produkt idzie jak ciepłe bułeczki, a więc nie ma się
co dziwić - podobnie było z kartami 8800GT, ale tu już trochę z innego powodu.


hmm, ale z tego co sie dowiedzialem to jeszcze 3 tygodnie temu i wczesniej nie bylo wogole problemow tylko teraz takie cyrki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 10.09.2008 o 20:58, Solstheim napisał:

Misquamaqus-> ty naprawde jesteś fanboy nvidi, to twoje "równie dobrze" czyli
sli 280 to po 1, wydatek 2700zł na same karty, i kolejne 800zł na zasilacz 850-900W żeby
to utrzymać. No zajebiście identyczne rozwiązanie w porównaniu 1400zł za 4870x2 i 300zł
za zasilacz.


Nie tak ostro kolego. Jak wyrazasz opinie na temat kart to rob to bezosobowo.
Ja Tobie i innym nie wypominam radkow wiec Ty nie okreslaj mnie fanboyem bo jest to obrazliwe.

Jakie 850/900 watt na zasilacz do sli gtx 280 ?. Przecierz gtx 280 bierze mniej pradu niz radek 4870 w singlu.
Czy to sli czy cf to roznica jest jeszcze wieksza. Poza tym jak ktos decyduje sie na zakup tak silnego zestawu to nie patrzy sie na pieniadze tylko wydajnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 10.09.2008 o 21:34, Solstheim napisał:

ALe co ma piernik do wiatraka. Misq poleca SLI GTX 280 jako odpowiedź na Hd4870X2 co
jest niedorzeczne bo sli 280 kosztuje 2 razy więcej.

>

Nawet sli gtx 260 jest wydajniejsze od cf 4870 wiec jak juz tak chcesz to rozpatrywac to prosze bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 22:33, mrosi napisał:

... co widać ewidentnie na przykładzie grafik 3870X2 i w niespełna rok po nich wypuszczonej
serii 48XX X2...

Wyjątki wyjątkami. HD3870X2 pojawiła się jako jedna z ostatnich kart z serii 3xxx...Ale tu masz punkt, zgodzę się, że takie przekręty czasem się zdarzają. Tyle, że gdy i tak myśli się o najwydajniejszej dostępnej karcie, to się na takie "drobiazgi" nie patrzy. A jak się myśli w kategorii cena/wydajność to najdroższe karty i tak omijamy szerokim łukiem...

Dnia 10.09.2008 o 22:33, mrosi napisał:

Było nie było, ja zarzuciłem Radki na korzyść GTX260 i absolutnie tego nie żałuję...
:-D


A ja mam 2 Radeony HD4850 i też nie żałuję :) Dla każdego coś dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 22:40, Misquamaqus napisał:

Jakie 850/900 watt na zasilacz do sli gtx 280 ?. Przecierz gtx 280 bierze mniej pradu
niz radek 4870 w singlu.

Nie dobijaj :) GTX280 jako karta z 1,4 mld. tranzystorów i wykonana w nieco podstarzałym już procesie 65 nm żre ok . 230 W mocy. W tym samym czasie HD4870 zadowala się 160W. Wniosek: SLI 2xGTX280 = 460W. CrossFire 2xHD4870 = 320W. 140W to duuuuża różnica. W sam raz, aby wsadzić jeszcze jednego HD4870. I będzie walka 3x HD4870 vs 2xGTX280.A tu ponownie wygrają Radki. Poczytaj sobie trochę o Radeonach, bo chyba przespałeś informację o tym, że biorą stosunkowo niewiele prądu :)

Dnia 10.09.2008 o 22:40, Misquamaqus napisał:

Czy to sli czy cf to roznica jest jeszcze wieksza. Poza tym jak ktos decyduje sie na
zakup tak silnego zestawu to nie patrzy sie na pieniadze tylko wydajnosc.

Nie patrzymy na cenę? No to mamy wybór - 3xGTX280 lub 4xHD4870 X2. Co będzie szybsze? :) Ja stawiam na Radeony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować