Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2008 o 15:07, DJ Danielus napisał:

> Własnie sam jestem zdziwiony :) normalnie ma 35C w idlu, a po 2 godzinkach grania
w
> CRYSISA osiaga maksymalnie 40-42stopnie :D "Powiedz czy sie kreci" znaczy chodzi
czy
> zebym karte podkrecił ? :)
Nie, chodzi o to czy wentylator w ogóle się rusza, bo wg. GPU-Z osiąga 1RPM. ;)


Pewnie ze się rusza :) Jest dosyc cichy, czasami potrafi przyspieszyc gdy naprzyklad wczytuje sie lokacja Crysisa i po chwili z powrotem powraca do normy :) Moze sa jeszcze jakies inne programy potrafiace zmierzyc predkosc wiatraczka ? bo w sumie to dziwne ze wiekszosc ludzi ma po 70-80stopni na 4850 a ja mam 35 :) p.s gdy dotykam radiatora jest letni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:18, DJ Danielus napisał:

Spróbuj ATI Tray Tool, ew. Everest. Pierwszy dodatkowo zawiera mnóstwo opcji czekających
na włączenie ;)


Wchodzę w overclocking, a nastepnie Fan i pisze : No supported hardware found.. Gdy wchodze w Motherboard Monitor Sources pisze ze temperatura karty ma 33 stopnie, i jest jeden FAN gdzie pisze 5153... To napewno nie moze byc procek, bo procek ma okolo 1500RPM... Nie wiesz moze jak sprawdzic dokladnie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten everest pokazuje tylko 3 rzeczy GPU dispIO, MemIO i Shader, temperatury kolejno 31,34,32 , Wentylatory: Procesor 1865RPM ile wentylator na karcie - zero info ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 17:33, DJ Danielus napisał:

Hmm... Z taką sytuacją się jeszcze nie spotkałem. Palit nie dawał żadnego programu od
siebie?


Niestety, tylko sterowniki jak widzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam sterowników do karty geforce 7300GT. Niewiem co sie porobiło, ale nie mogę ich znaleźć, nawet na stronie nVidi. Proszę o bezpośredni link do sterowników. To co pobrałem do tej pory to jakiś syf, po którym miałem tylko 4 kolory :\

Wyjaśnie, że pobrałem to z strony nvidi, stery do serii 7, które zajmowały cos z 40 mega i mi się wszystko po****rało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:52, Ceteris Paribus napisał:

Szukam sterowników do karty geforce 7300GT. Niewiem co sie porobiło, ale nie mogę ich
znaleźć, nawet na stronie nVidi. Proszę o bezpośredni link do sterowników. To co pobrałem
do tej pory to jakiś syf, po którym miałem tylko 4 kolory :\

Wyjaśnie, że pobrałem to z strony nvidi, stery do serii 7, które zajmowały cos z 40 mega
i mi się wszystko po****rało.


zastosuj się do porady z przypiętego posta o wymianie sterowników
http://www.nvidia.pl/object/winxp_177.92_beta_pl.html <== tu najnowsze beta dla win xp
http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.19_whql_pl.html <== najnowsze certyfikowane dla win xp
http://www.nvidia.pl/object/winvista_x86_177.92_beta_pl.html <== beta vista
http://www.nvidia.pl/object/winvista_x86_175.19_whql_pl.html <== certyfikowane vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:50, pendejo napisał:

zastosuj się do porady z przypiętego posta o wymianie sterowników

Dnia 18.09.2008 o 20:50, pendejo napisał:

http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.19_whql_pl.html <== najnowsze certyfikowane
dla win xp


zięki, ale właśnie wcześniej je ściągałem i wszystko się porobało. Nieiwem co zrobiłem nie tak, ale spróbuje jeszcze raz. pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W najbliższym czasie (czyli w październiku) planuję modernizację komputera. Aktualnie mam to, co widać w stopce (Galaxy GF 7900 GS z chłodzeniem Zalmana). Chcę tę kartę wymienić na GeForce''a z rodziny 9800 - a mianowicie na Zotaca GF 9800 GT. I tu mam pytanie: którą wersję wybrać?
Zotac GF9800GT za 440zł
czy
Zotac GF9800GT AMP Edition za 480zł
Opłaca się brać podkręconą wersję i zapłacić 4 dychy więcej?
Lepszej karty na razie mi nie trzeba, bo i tak starego GF żadna gra jeszcze nie zagięła, a GF9800GT ma obecnie jeszcze spory zapas mocy dla rozdziałki 1280*1024. Radeona nie potrzebuję, choć 4850 byłby lepszym wyborem.
Aha - za ile da się sprzedać "starego" GF7900GS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 19:41, Agntx napisał:

Witajcie. W najbliższym czasie (czyli w październiku) planuję modernizację komputera.
Aktualnie mam to, co widać w stopce (Galaxy GF 7900 GS z chłodzeniem Zalmana). Chcę tę
kartę wymienić na GeForce''a z rodziny 9800 - a mianowicie na Zotaca GF 9800 GT. I tu
mam pytanie: którą wersję wybrać?
Zotac GF9800GT za 440zł
czy
Zotac GF9800GT AMP Edition za 480zł
Opłaca się brać podkręconą wersję i zapłacić 4 dychy więcej?
Lepszej karty na razie mi nie trzeba, bo i tak starego GF żadna gra jeszcze nie zagięła,
a GF9800GT ma obecnie jeszcze spory zapas mocy dla rozdziałki 1280*1024. Radeona nie
potrzebuję, choć 4850 byłby lepszym wyborem.
Aha - za ile da się sprzedać "starego" GF7900GS?

Nie wiem jak za edycję z zalmanem ale tak ze 100-120zł powinna pójśc.
Zobacz o ile ta edycja AMP różni się od normalnej. Czasami różnice to 5% co spokojnie można zrobić samemu i mieć 40zł w kieszeni(Tak samo jeżeli to AMP nie ma zmienionego chłodzenia to na 99% uzyskasz to na zwykłym modelu). Pamiętaj o tym że twój procesor demonem szybkosci to nie jest i będzie ograniczał trochę tą 9800GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Odpuść sobie 9800GT. To tylko 8800GT ze zmienioną nazwą. Ewentualnie warto jeszcze poszukać 8800GTS rev. 2, jest nieco szybszy.
Oczywiście, najlepszym wyborem byłby właśnie Radeon HD4850. Wydajność 9800GTX+, cena fabrycznego Zotac 8800GT (ok. 450 zł). Nie wiem, czemu go nie chcesz - zero problemów ze sterownikami, wydajność najwyższa wśród kart w tej cenie. Pobór mocy niższy niż 8800GT. Wsparcie dla nowszej wersji DX, a także wyższa jakość filmów. Same zalety :)

Dnia 19.09.2008 o 19:41, Agntx napisał:

Aha - za ile da się sprzedać "starego" GF7900GS?

Za jakieś 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 19:47, ziptofaf napisał:

/.../
Odpuść sobie 9800GT. To tylko 8800GT ze zmienioną nazwą. Ewentualnie warto jeszcze poszukać
8800GTS rev. 2, jest nieco szybszy.
Oczywiście, najlepszym wyborem byłby właśnie Radeon HD4850. Wydajność 9800GTX+, cena
fabrycznego Zotac 8800GT (ok. 450 zł). Nie wiem, czemu go nie chcesz - zero problemów
ze sterownikami, wydajność najwyższa wśród kart w tej cenie. Pobór mocy niższy niż 8800GT.
Wsparcie dla nowszej wersji DX, a także wyższa jakość filmów. Same zalety :)
> Aha - za ile da się sprzedać "starego" GF7900GS?

> Za jakieś 250 zł.
http://www.allegro.pl/search.php?string=7900&from_showcat=1&category=4313&coun try=1
Gto mozna kupić za 250zł, za 170 GT, tak więc te 250 za GS to chyba tak lekko z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 19:51, Solstheim napisał:

Gto mozna kupić za 250zł, za 170 GT, tak więc te 250 za GS to chyba tak lekko z kosmosu.


Nie no, znajomy z 3 miesiące temu sprzedawał X1950PRO (karta o wydajności 7900GS), a ta od razu poszła na "Kup teraz" za 285 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 19:52, ziptofaf napisał:

> Gto mozna kupić za 250zł, za 170 GT, tak więc te 250 za GS to chyba tak lekko z
kosmosu.

Nie no, znajomy z 3 miesiące temu sprzedawał X1950PRO (karta o wydajności 7900GS), a
ta od razu poszła na "Kup teraz" za 285 zł.

Możliwe że przez te 3miesiące wszystkie "Łosie" już wymarły :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie chcę mocniejszej karty bo mój konfig jest na to za słaby. Planuję kupić tego GF9800GT na czas wymiany procesora, która nastąpi pewnie końcem 2009 roku (jak dalej utrzyma się taka sama tendencja wymagań gier, a nic rychłej zmiany w tej kwestii nie zapowiada, chyba że Crysis 2 ;) ), wtedy też pomyślę nad czterordzeniowym prockiem i wymianą konfigu od podstaw.
Radeona nie chcę, bo jestem przyzwyczajony do NVidii (choć miałbym stracić ;) ), a uważam, że na razie nie trzeba mocniejszej karty od tego 9800GT/8800GT. Spory zapas mocy mają te modele jak dla osoby, która nie jest zainteresowana kupnem monster-kompa a i wysokimi detalami nie pogardzi na 17" LCD w natywnej.
A tego starego popchnę w takim razie za okolice 200zł (sam tyle planowałem).

Tak więc brać tę wersję AMP czy nie? (chłodzenie takie samo, różnice to 40Mhz dla rdzenia i 100Mhz dla pamięci więcej, niż w przypadku wersji zwykłej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W natywnej 17" ( taki akurat sam mam ) spokojnie wystarczy 9600GT, 8800GT ( 9800GT ) przerasta wydajnością w większych rozdzielczościach pow. 1280x1024. No chyba że zamierzasz wymianę monitora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9800 nie bierz, bo to 8800 tyle tylko, że droższy. Najlepiej zrobisz jak weźmiesz właśnie tę kartę (8800) tyle tylko, że w wersji podkręconej oraz ze zmienionym chłodzeniem. Ew. tak jak już zip powiedział - 8800GTS rev. 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż posiadam kartę Gigabate GeForce 7600Gs, Intel Celeron CPU 2Ghz i mam takie pytanie czy ten procek nie jest zasłaby na tą kartę, a jeśli nie to czemu wyskakuje mie taki komunikat. (załaczam obrazek)

20080919210259

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować