Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2008 o 15:53, Misquamaqus napisał:

Mo ja karta musiala by kosztowac z 1800 zeta :)))...screen z karty po OC w biosie czyli
to co robi producent a naiwni ludzie przeplacaja zamiast smi zrobic owerlock. Ja juz
kilkakrotnie proponowalem OC w biosie karty, jednak wszyscy maja mnie gdzies.....

No wiesz, traci się gwarancję :) Ciężko się więc dziwić, że niektórzy wolą BIOS-u nie zmodyfikują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 15:47, ziptofaf napisał:

Wszyscy chwalą się swoją historią kart graficznych, więc ja postąpię podobnie:
- coś (nie wiem, co to była za karta. Wiem, że miała max. 256 kolorów :))
- S3 Virge
- GeForce 2 MX
- Radeon 9200
- Radeon 9550
- Radeon X800GTO
- Radeon X850XT PE (X800GTO się spalił i dostałem tę kartę :))
- Radeon X1900XT
- Radeon HD2900XT
- 2xRadeon HD4850
Jak widać, jestem zwolennikiem ATI :) W zasadzie nie ma u mnie kart innych firm. Ale
to tylko dlatego, że zawsze było to dla mnie bardziej opłacalne, bo Nvidia nie miała
wystarczająco konkurencyjnych produktów.


Przyjmując, że grałeś od 8 roku życia, to rotacja kart jest niesamowita. Co rok nowe GPU ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zipciu....nie zartuj.
Nikt nie sprawdzi biosu karty, gdy jest uszkodzona a innej alternatywy nie widze, gdy oddaje karte na gwarancje.
Poza tym w 5 minut mozna wgrac oryginalny bios, gdy karta jeszcze ledwo zipie i chemy ja reklamowac.
Mi chodzi o to, ze ludziska kupuja fabrycznie podkrecone karty nie rozumiejac, ze to jest nic innego jak naciaganie klienta na dodatkowe koszta i to wcale nie male. To co pokazalem uwidacznia jak wysoko sie przeplaca karty krecone fabrycznie. Ja dalem za referencyjna evge 800 zlotych, a Oni chca 1500 zlotych za OC w biosie. To jest 700 zlotych wiecej !!!!.
Poza tym czym sie rozni karta moja czyli referencyjna od takiej kreconej ?...niczym. Jedynie tym, ze w biosie ma zmienione ustawienia, ktore mozna samemu przeprowadzic zerowym kosztem i to bez wiekszego ryzyka. Oczywiscie trza miec jakies pojecie o biosach. Wystarczy podstawowa wiedza i pomoc z forum i juz mozna robic OC.
Ja tak wlasnie sie nauczylem flashowac bios karty. Nikt mi nie chcial pomoc a ja wrecz sie pale do tego aby ulatwic krecenie i to nie programowo tylko wlasnie w biosie.

Ufff....sie napocilem :))). Pewnie, ze kazdy chodzi swoimi drogami wiec narzucanie sie jest nie wskazane a wlasciwie nie mile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2008 o 17:18, Misquamaqus napisał:

Ufff....sie napocilem :))). Pewnie, ze kazdy chodzi swoimi drogami wiec narzucanie sie
jest nie wskazane a wlasciwie nie mile.


Ja mam zamiar podbić swojej karcie zegary w BIOS. Orientowałem się jak to zrobić. Ale czy można podbic również shadery. Jako, że mam 64bitowy system, program dumpbios nie chodzi. Nie jest to problem, bo mam jeszcze dwa inne komputery z czego jeden ma PCiE. Mógłbyś napisać na co należy uważać i zwracać uwagę. Byłbym wdzięczny, a i Ty byś się trochę spełnił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:59, Misquamaqus napisał:

Umiem tylko biosowac karty nvidi. Jaka masz karte ?


aaa dobra juz wiem...masz 8800 gs. To moge Ci pomoc. Musisz miec tylko naped dyskietek + dwie sprawne dyskietki oraz dla bezpieczenstwa UPS w razie, gdyby elektrownia wylaczyla zasilanie lub uczynny sasiad wykrecil Ci korki na korytazu :))).
Przyda Ci sie rowniez karta grafiki na PCI. To w przypadku, gdyby wlasnie zabraklo pradu lub, gdybys popelnil jakis blad przy flaschowaniu biosu w co watpie. Ostroznosci nigdy nie za wiele.
Dobrze by bylo, gdybys mogl korzystac w czasie zmiany biosu karty z innego komputera w celu kontaktowania sie ze mna. Wszystko opisze na GG tylko musisz sie zgodzic i oznajmic, ze robisz to z wlasnej nie przymuszonej woli :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 18:17, Misquamaqus napisał:

> Umiem tylko biosowac karty nvidi. Jaka masz karte ?

aaa dobra juz wiem...masz 8800 gs. To moge Ci pomoc. Musisz miec tylko naped dyskietek
+ dwie sprawne dyskietki oraz dla bezpieczenstwa UPS w razie, gdyby elektrownia wylaczyla
zasilanie lub uczynny sasiad wykrecil Ci korki na korytazu :))).
Przyda Ci sie rowniez karta grafiki na PCI. To w przypadku, gdyby wlasnie zabraklo pradu
lub, gdybys popelnil jakis blad przy flaschowaniu biosu w co watpie. Ostroznosci nigdy
nie za wiele.
Dobrze by bylo, gdybys mogl korzystac w czasie zmiany biosu karty z innego komputera
w celu kontaktowania sie ze mna. Wszystko opisze na GG tylko musisz sie zgodzic i oznajmic,
ze robisz to z wlasnej nie przymuszonej woli :)).


Dobrze, jest możliwa komunikacja w trakcie flashowania. Chciałbym jednak dowiedzieć się: czy wgrywany bios jest ściągany z netu, czy ręcznie modyfikowany, jaki jest czas wgrywania? Nadmienię, że UPS nie wchodzi w grę. Trzeba iść na żywioł ;) Miałem już to zrobić jakiś czas temu, ale jakoś nie miałem po co. Jako, że mam nowe chłodzenie GFX, więc aż grzech gdyby się marnowało ;)

EDIT
Dziś wszystko uzgodnimy, jutro przejdziemy do czynu. Dostosuje się z czasem, ale zapewne po południu Ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2008 o 18:30, Kawosz napisał:


EDIT
Dziś wszystko uzgodnimy, jutro przejdziemy do czynu. Dostosuje się z czasem, ale zapewne
po południu Ci pasuje.


OK. Rezerwuje popoludnie dla Ciebie :))). Pracuje do 14 wiec od 15 bede miec czas. Zreszta bedzie mnie widac na forum :).
Bios bedzie uzywany ten z Twojej karty. Poprostu zgramy go na dyskietke i odstawimy do szafki jako zapas dlatego sa potrzebne dwie dyskietki.
Jak masz teraz pod reka stacje dyskietek to mozesz poprubowac troche z biosem.
Wystarczy przygotowac dyskietke formatujac ja z zaznaczeniem utworzenia dyskietki startowej ms dos.
Jak chcesz to napisz do mnie na GG 896 40 95 to zrobimy dzisiaj dyskietke a jutro jak nie dzis zflaschujemy bios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:18, Misquamaqus napisał:

Nikt nie sprawdzi biosu karty, gdy jest uszkodzona a innej alternatywy nie widze, gdy
oddaje karte na gwarancje.

Producenci potrafią sprawdzić BIOS karty graficznej pod kątem daty zapisu i odczytu. Był nawet o tym kiedyś artykuł na (bodajże) in4.

Dnia 24.09.2008 o 17:18, Misquamaqus napisał:

Poza tym w 5 minut mozna wgrac oryginalny bios, gdy karta jeszcze ledwo zipie i chemy
ja reklamowac.

Powtarzam - da się sprawdzić datę wgrania tego BIOS-u....

Dnia 24.09.2008 o 17:18, Misquamaqus napisał:

Mi chodzi o to, ze ludziska kupuja fabrycznie podkrecone karty nie rozumiejac, ze to
jest nic innego jak naciaganie klienta na dodatkowe koszta i to wcale nie male. To co
pokazalem uwidacznia jak wysoko sie przeplaca karty krecone fabrycznie. Ja dalem za referencyjna
evge 800 zlotych, a Oni chca 1500 zlotych za OC w biosie. To jest 700 zlotych wiecej
!!!!.

ILE? 700 zł? Nie no, to już jest chore. Ja miałem karty podkręcone firmowo, ale nie dopłacałem do nich więcej niż 100....

Dnia 24.09.2008 o 17:18, Misquamaqus napisał:

Ja tak wlasnie sie nauczylem flashowac bios karty. Nikt mi nie chcial pomoc a ja wrecz
sie pale do tego aby ulatwic krecenie i to nie programowo tylko wlasnie w biosie.

Zawsze można też właśnie programowo :) Mniej wysiłku, efekt ten sam.

Dnia 24.09.2008 o 17:18, Misquamaqus napisał:

Ufff....sie napocilem :))). Pewnie, ze kazdy chodzi swoimi drogami wiec narzucanie sie
jest nie wskazane a wlasciwie nie mile.

A tu się akurat w zupełności zgodzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam krecilem mojego 6600 gt i go sprzedalem...u kumpla okazalo sie, ze poszla jedna kosc pamieci na karcie bo gamon sciagnal chlodzenie z kosci a poza tym nie mial nawet jednego wentylatora w budzie :)).
Poszedlem do sklepu i jakos nikt mi nie powiedzial, ze zmienialem bios w karcie.
Przesadzasz z tym sprawdzaniem biosa...jezeli taka mozliwosc istnieje to raz na milion kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tym sposobem zrobiłem ze swojego Palit 8800GS, Palit 8800GS Sonic. Referencyjne zegary miały wartości (gpu/shadery/pamięć) 550/1460/875. W chwili obecnej wynoszą 700/1550/980 stabilnie w bechmarkach, bez nadmiernego grzania. Wszystko to na stałe, wygodnie i bez dynamicznych zmian. Jak już się domyśliliście dzięki mocy sprawczej Misquamaqus''a, przy mojej skromnej pomocy udało się przeprowadzić tę niezmiernie ryzykowną operację ;) Szczerze mówiąc jest to szybkie i proste. Wielki ukłon w stronę Misquamaqus''a. Polecam innym chętnym, jest to bezpieczne i bezproblemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 23:07, DJ Danielus napisał:

A da się wklepać to jakoś bez stacji dyskietek? ;)


Ponoc sie da z pendriva, tylko jak bootowac komputer z tego napedu ?. Poza tym nalezy dzialac w srodowisku dosa.

Kawosz....dzieki :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 23:35, MLODY2K6 napisał:

Ustawiasz w biosie boot from removable i juz..


No wlasnie pod tym tytolem mam flopa czyli stacje dyskietek.
A jak z startowym dosem ?. Jak sie da to zrobic spod pendriva to chetnie sie dowiem i sprobuje. Na pewno bedzie wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 15:52, krl.krl napisał:

A oto moja strasznie długa droga przez karty graficzne;)
1. ATI Radeon 9000Pro
2. ATI Radeon 3870X2


Moja podobnej długości, lecz mniej przyjemna:

ATI Rage Pro Turbo (1999-2005(!))
GF 6600GT (2005-2008) [po zepsuciu się karty wymienili mi na niewiele wydajniejszego ATI X1650]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze doradzic na ile ustawic predkosc wiatraczka w 4850 palicie, zeby karta byla niesłyszalna ? :) Aktualnie ma 35C w idlu, stres -38 maks

20080925133335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 13:53, DJ Danielus napisał:

Metodą prób i błędów - nie opłaca się dawać mniej niż masz najgłośniejsze urządzenie
(chodzi o wydawany hałas).


procka praktycznie nie slysze, zasilacza takze :) karta jest najglosniejsza ( W sensie jest dosyc cicha, ale ze wszystkich wydaje sie wydawac najwiecej hałasu ;)) Czyli co teraz jest ustawione na 20% ? Mam brac nizej rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować