Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2008 o 23:16, mrosi napisał:

Tylko wytłumacz mi w jaki sposób stery od NVidii i ATI współdziałają w jednym systemie
nie gryząc się?


Prosze Cie bardzo zeby nie bylo ze ktos cos zmyslil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ty nagle z tym tak wyskoczyles? To sa plotki wymyslone przez skosno okich bandytow. Napisali jeszcze ze ta karta sie pojawi w tym roku wraz z premiera Windows 7 czy to nie smeiszne?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:22, MLODY2K6 napisał:

Poczytaj nizej zobaczysz :)


Napisz o co chodzi, bo albo choróbsko mnie rozwaliło do tego stopnia, że nie mogę zajarzyć albo coś nie tak z przekazem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:16, mrosi napisał:

No niezupełnie tak...
U mnie zauważyłem różnicę po zainstalowaniu sterów z zaimplementowanym physX nawet przy
swoim Q9300...

Na minus, czy na plus?

Dnia 02.10.2008 o 23:16, mrosi napisał:

Tylko wytłumacz mi w jaki sposób stery od NVidii i ATI współdziałają w jednym systemie
nie gryząc się?

A skąd mam wiedzieć? Wiem, że działają. Z tego, co mi wiadomo, to przecież pliki tworzone przy instalacji sterowników inaczej się nazywają w przypadku Nvidii i ATI, więc co ma się tu gryźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:24, MLODY2K6 napisał:

A co ty nagle z tym tak wyskoczyles? To sa plotki wymyslone przez skosno okich bandytow.
Napisali jeszcze ze ta karta sie pojawi w tym roku wraz z premiera Windows 7 czy to nie
smeiszne?? :P



http://www.frazpc.pl/news/21457-GeForce_GTX_350_juz_mozna_zamawiac

Karty miec nie moge poniewaz jeszcze nie jest na rynku.
W kazdej plotce jest ziarnko prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:27, ziptofaf napisał:

Na minus, czy na plus?


Na plus. I to oczywiście w Crysisie. Przypominam - system Vista, 1280x1024, Very High, AAx18. Po zainstalowaniu nowych sterów nawet x16 (choć wprawdzie rzadko ale zdarzają się delikatne przycięcia).

Dnia 02.10.2008 o 23:27, ziptofaf napisał:

A skąd mam wiedzieć? Wiem, że działają. Z tego, co mi wiadomo, to przecież pliki tworzone
przy instalacji sterowników inaczej się nazywają w przypadku Nvidii i ATI, więc co ma
się tu gryźć?


Masz jakiś link do testu, opisu, czy czegoś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu zawodnik wlozyl 2 karty graficzne do jednego kompa. ATI i NVIDIE. Nie wyjasnionym sposobem te sterowniki sie nie gryza. Wydaje mi sie ze jego glowna karta jest GF gdyz widzimy go we wlasciwosciach ekranu. Uruchomil on PhysX na nim. I grajac gry jego dommyslna karta jest radeon a fizyka zajmuje sie GF. Chyba to tak, tutaj go zacytuje moze to jakos sie zrozumie

"Zainstalowałem sterowniki 177.83. Później porobię trochę testów z nVidia PowerPacka, a może nawet uda mi się załatwić UT3 albo GRAW2. Shadery GeForce''a podkręciłem z 918 do 1700 MHz. Wentylator z boxowego coolera Intela robi swoje

Teraz trochę rad dla osób, które chcą zrobić takie coś u siebie. Po wykonaniu wszystkich kroków z pierwszego posta możemy spokojnie wyłączyć komputer i odłączyć drugi monitor. Między trybem sprzętowym (GeForce PhysX) a programowym możemy się przełączać zaznaczając i odznaczając "Powiększ pulpit systemu Windows do rozmiarów tego monitora" przy monitorze GeForce''a, co jest wygodniejsze od każdorazowej zamiany monitora głównego.
Jedynym większym problemem są wymieszane ikony na pulpicie po każdorazowym restarcie. Jest to związane z 2 ekranami. Programik DIManager X ogarnął ten problem."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmmm....
Ciekawe. Nawet bardzo...
W sumie jak na mój gust trochę zbyt dużo kombinacji (alpejskich). W zasadzie taki "wspomagacz" mógłby się przydać jedynie w Crysisie i to przy dużych rozdziałkach. Póki co nawet GTX260 daje radę spokojnie więc nie czuję potrzeby aby aż tak kombinować...
Co nie zmienia faktu, że jest to ciekawostka - sam fakt współpracy dwóch różnych GPU...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:38, mrosi napisał:

Co nie zmienia faktu, że jest to ciekawostka - sam fakt współpracy dwóch różnych GPU...


O ktorym kazdy z producentow nie chce wspomniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalem sie z mostkiem polnocnym, ktory obsloguje CF i SLI zarazem.
Dla tego nie wierze w uruchomienie dwoch roznych kart (ati/nvidia) na jednej plycie glownej.
Intel nie chce sie zgodzic na SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel juz sie zgodzil na SLI. Chipsety X58 obsluguja SLi i CF. Myslalem ze o tym wiesz bo o tym juz dawno byla mowa. Wszyscy gadaja ze X58 daje tylko DDR3 itp, tez ale najwazniejsze to to ze dziala i SLI i CF. Dlatego wlasnie NVIDIA sie wycofuje z chipsetu NFORCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:39, Misquamaqus napisał:

Nie spotkalem sie z mostkiem polnocnym, ktory obsloguje CF i SLI zarazem.
Dla tego nie wierze w uruchomienie dwoch roznych kart (ati/nvidia) na jednej plycie glownej.


... jakkolwiek też dalej nie chce mi się wierzyć we współpracę dwóch różnych GPU....

Dnia 02.10.2008 o 23:39, Misquamaqus napisał:

Intel nie chce sie zgodzic na SLI.


... tak tutaj Misq przesadziłeś. :-)
Nie dalej jak dwa tygodnie temu Intel oficjalnie oświadczył, że nowe chipsety (mające się pojawić na końcu tego lub początku przyszłego roku - podstawka 1386 - chyba nie pokićkałem liczby) będą w pełni wspierać SLI...

[EDIT]
Literówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:41, MLODY2K6 napisał:

Intel juz sie zgodzil na SLI. Chipsety X58 obsluguja SLi i CF. Myslalem ze o tym wiesz
bo o tym juz dawno byla mowa. Wszyscy gadaja ze X58 daje tylko DDR3 itp, tez ale najwazniejsze
to to ze dziala i SLI i CF. Dlatego wlasnie NVIDIA sie wycofuje z chipsetu NFORCE



No to jestem zdecydowanie niedoimformowany.
I7 ma miec zintegrowany kontroler pamieci triple....co do obslogi CF i SLI na raz to pierwsze slysze.
DDR 3 to normalna kolej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Intel poinformowal o tym juz dawno, problem byl tylko zeby NVIDIA zgodzila sie na uzyczenie cyfrowego certyfikatuna kazda mobo za ktory zyczyla sobie 30$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oczywiście te 30$ nie będzie wliczone w ceny płyt... ;-P
A tak swoją drogą tak się zastanawiam nad kupnem Asus P6T Deluxe.... Czekam tylko jaką cenę wystawią sklepy. Szkoda tylko, że pamiątki będę musiał wymienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować