Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Slyszalem, ze karciochy ati sa fajnie zoptymalizowane pod wzgledem wydzielanej temperatury....no co ? ?.
Tak tu pisze....

*Niektóre karty np. HD 4850 w tym teście rozgrzewały się w Furmarku do ponad 100 stopni Celsjusza. Niższe temperatury 4870 nie są zasługą rdzenia lub instalacji wydajnego chłodzenia, a sprytnego AMD, które w najnowszych sterownikach ograniczyło ilość FPSów na swoich produktach podczas korzystania z tej aplikacji powodując obniżenie obciążenia układu i spadek jego temperatury.

adres stronki.....

http://hard-pc.pl/czytaj/artykul/198/3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 12:37, DJ Danielus napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Widek


NIE..

Dnia 11.10.2008 o 12:37, DJ Danielus napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Widek


Niestety jest to konieczne.

To wreszcie jak ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 13:01, Widek napisał:

To wreszcie jak ? :D

Po prostu - ściągasz nową wersję -> odinstalowywujesz starą -> usuwasz wszystkie syfy - pozostałości -> uruchamiasz na nowo PC -> instalujesz nowe stery -> i gra muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz usuwać, poprostu wgrywasz 8.9 i nic wiecej nie robisz.

DJ Danielus wez mi wytlumacz po co to robic? Jakoś nigdy nie usuwałem starych sterowników przed instalacją nowych i działa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 13:03, DJ Danielus napisał:

> To wreszcie jak ? :D
Po prostu - ściągasz nową wersję -> odinstalowywujesz starą -> usuwasz wszystkie
syfy - pozostałości -> uruchamiasz na nowo PC -> instalujesz nowe stery -> i
gra muzyka.


nie o to mi chodzi, bo kolega wyzej napisał ze NIE TRZEBA, ty napisales ze to konieczne i się zmieszałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja-znowu mam pytanie:): Czy Radeon 4870 jest dużo lepszy do modelu 4850?Pytam sie bo nie wiem czy uda mi sie zebrać pieniadze na pierwszego z wymienionych, dlatego szukam juz teraz alternatywy.Z góry dzieki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz na pierwsze pytanie. Radeon 4870 jest szybszy o jakies 30-40% wzgledem 4850.
odpowiedz na drugie pytanie. Moze i wystarczy ale dla spokojnej pracy i gier nalezalo by sie zaopatrzyc w cos mocnijeszego najlepiej od razu minimum 500W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 17:27, MLODY2K6 napisał:

Radeon 4870 jest szybszy o jakies 30-40% wzgledem 4850.

MLODYK, nie wprowadzaj ludzi w błąd, 40% to on jest droższy od HD4850 zakładając, że porównamy najdroższy referencyjnyHD4850 i najtańszy HD4870 ;)
Jest lepszy o ~25% w najlepszym wypadku, często różnica jest na tyle niska, że bez znaczenia: http://pclab.pl/art33645-6.html - specjalnie link do nowszego niż pierwszy test, bo pokazuje wydajność na nowszych sterownikach. Fakt, zdarza się, że ma 10-15 FPS więcej, ale czy to ważne, skoro młodszy brat ma wtedy 100/70/55(w 1280x1024/1680x1050/1920x1200), a w innych grach to różnice paru FPSów, jedynie w CoJ przy 1920x1200 ze wszystkim na maxa HD4870 jest wstanie zauważalnie poprawić komfort gry, bo ma 10FPS więcej, gdy 4850 ma 35.
Jednak nigdzie tu nie widzę tych 30-40%, no chyba, że występują w grach w całkiem niegrywalnych trybach 2560x1600...
Zresztą tak naprawdę mało kto ma monitor 24'', większość osób albo dopiero się przesiadła na 22'' i we wszystko w 1680x1050 pogra na full detalach, albo ma jeszcze 17''/19'' z 1280x1024 gdzie problem płynności na tej karcie całkiem znika (nie biorę pod uwagę Crysisa - u mnie nie spadał poniżej 30 FPS w 1680x1050 na GRACZ, ale to nie są max detale).
Nie baw się z procentami w ziptofafa, podając je "na oko" ;)
PS: To nie ma być żadne pouczenie, flame, czy jak to tam nazywacie, tylko zwykłe sprostowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 16:08, rafekx 12 napisał:

Witam to znowu ja-znowu mam pytanie:): Czy Radeon 4870 jest dużo lepszy do modelu 4850?Pytam
sie bo nie wiem czy uda mi sie zebrać pieniadze na pierwszego z wymienionych, dlatego
szukam juz teraz alternatywy.Z góry dzieki za pomoc:)


Tylko uwazaj, zeby Ci turbinka nie wyleciala :)))))...LOL !!!!!.

Co za ruznicaczy 4850 jest wolniejszy czy nie skoro to sie sypie !!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 12:00, Widek napisał:

Witam, mam Radeona HD4850. Czy przy aktualizacji sterownikow (aktualnie Catalyst 8.8)
do wersji 8.9 muszę odinstalowywac poprzednie ?

Masz już dwie sprzeczne opinie, ja dorzucę trzecią. Dawno temu, czytałem na stronie ATI, ze nie trzeba odinstalowywać starych sterowników. Zaznaczam, że to było dawno (z 2-3 lata temu!). Kiedy ostatni raz przeinstalowywałem sterowniki do mojej karty (Radeon 3870) to byłem leniwy i nowe sterowniki instalowałem na starych (chyba były to 8.4 ->8.7) i poszło bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni jestem posiadaczem nowego kompa, zakupiłem sobie między innymi gtx''a 260, słyszałem, że niektórzy producenci dodawali do kart jakieś gry, producent mojej kart, to Gigabyte, czy Gigabyte dodawała grę do karty? Kto wie czy w sklepie nie zainkasowali mojej gry dla siebie. Próbowałem znaleźć coś na necie, ale bez skutków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:08, KrzysztofMarek napisał:

> Witam, mam Radeona HD4850. Czy przy aktualizacji sterownikow (aktualnie Catalyst
8.8)
> do wersji 8.9 muszę odinstalowywac poprzednie ?
Masz już dwie sprzeczne opinie, ja dorzucę trzecią. Dawno temu, czytałem na stronie ATI,
ze nie trzeba odinstalowywać starych sterowników. Zaznaczam, że to było dawno (z 2-3
lata temu!). Kiedy ostatni raz przeinstalowywałem sterowniki do mojej karty (Radeon 3870)
to byłem leniwy i nowe sterowniki instalowałem na starych (chyba były to 8.4 ->8.7)
i poszło bez problemu.



to ciekawe. ja mam X1950pro i po zainstalowaniu nowych sterow na starsze nawet winda nie chciala sie uruchomic. musialem wejsc w trybie awaryjnym i usunac stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować