Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2008 o 23:23, Mr X napisał:

Ekhem, za 900zł kupisz X2? poza tym ja uwzględniałem jednordzeniowe. Na kartach graficznych
może się dobrze nie znam ale które są dobrze podane na OC ?

X2 nie...Ale przecież on nigdy nie kosztował 900 zł. Chcesz powiedzieć, że Żyrafa miał HD4870 X2 i oddali mu tylko 900 zł? Mają obowiązek oddać tyle, ile zapłaciło się za sprzęt. Poza tym za 900 zł GTX-a 280 też nie ma.

Dnia 11.12.2008 o 23:23, Mr X napisał:

PS. A kiedy ty ostatnio miałeś wpis jakiś na GSie? chyba nie zrobiłeś testów najnowszych
sprzętów :D, dużo nowego wychodzi.

Czekaj cierpliwie :D Czasu ostatnio za dużo nie mam, ale zdradzę, że Core i7 świetnie nadaje się do testów :) Podobnie jak parę innych części :)

Dnia 11.12.2008 o 23:23, Mr X napisał:

PS2. Słyszałem że X2 jest 20% szybszy od GTX280 :P, ale to dawno temu słyszałem + zdanie
że GTX280 to najlepsza jednordzeniowa karta... to nie ja powiedziałem, ja cytuję.

Najszybsza jednordzeniowa tak. Ale...co z tego? Jak w jej cenie dostaniesz znacznie szybszą kartę, to chyba nie warto się zastanawiać - jednordzeniowa, dwurdzeniowa, czy 100-rdzeniowa. Liczy się wydajność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2008 o 23:32, ziptofaf napisał:

Czekaj cierpliwie :D Czasu ostatnio za dużo nie mam, ale zdradzę, że Core i7 świetnie
nadaje się do testów :) Podobnie jak parę innych części :)

Tiaa, skąd weźmiesz płytę główną pod to? :) może już testujesz Windows 7 ;D. Ja może niedługo przetestuje czy GTA4 spali mi PC (P4 3GHz, 1GB RAM, XP sp1, HD2600xt). Wtedy następny wpis umnie to do cafe internetowej idę relacje złozyć :)

Dnia 11.12.2008 o 23:32, ziptofaf napisał:

> PS2. Słyszałem że X2 jest 20% szybszy od GTX280 :P, ale to dawno temu słyszałem
+ zdanie
> że GTX280 to najlepsza jednordzeniowa karta... to nie ja powiedziałem,
ja cytuję.

Najszybsza jednordzeniowa tak. Ale...co z tego? Jak w jej cenie dostaniesz znacznie szybszą
kartę, to chyba nie warto się zastanawiać - jednordzeniowa, dwurdzeniowa, czy 100-rdzeniowa.
Liczy się wydajność :)
Ja bym GTX280 nie pogardził :), na benchmarkach 9600GTX chyba dobrze wypadł (czy tam GT nie pamiętam) w cenie do 300zł ;/ to aż tak na łeb na szyję lecą ceny? :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2008 o 23:04, ziptofaf napisał:

Za 900 zł możesz kupić wiele ciekawych modeli :)
Radeon HD4870 Gainward GS (892 zł)
Radeon HD4870 Sonic Dual Edition (819 zł)
Ewentualnie referencyjnego GeForce''a GTX260 od Palita (871 zł).

Ja bym brał albo Palit Dual Sonic (stosunkowo tania, a ma zmienione chłodzenie i zegary
:)) lub GTX260.
Patrzyłem na ceny na www.gral.pl.


zdecydowałem się na gigabyte niereferencyjnego( czy referencyjnego bo już mi się myli które to zwykłe niepodkręcane), myślę że będzie git;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam taki problem. Moja grafa to Sapphire Radeon X1600 PRO 512 MB. Brakowało mi FPSow w grze, więc ją podkręciłem przy pomocy ATI Tool. Jednak po każdym wyłączeniu kompa i ponownym odpaleniu, zegar wraca na standardowe taktowanie.

I tu moje pytanie. Czy może to być powodowane przez odłączenie komputera od prądu? (czyli, że po wyłączeniu komputer nie znajduje się pod napięciem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg. nie ;|

A powiedz mi, jak mam
"Load on Windows Startup via:" to są 3 opcje:
-Registry Key
-Start Menu(current user)
-Start Menu(all users)

O co z tym chodzi i co ustawić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko dla uwaga "doradców finansowych kart graficznych" :P
Otóż zamierzam od jakiegoś czasu zakupić GF 9600GT, ale czekam na jakiś spadek ceny z prawie 400 zł...
Myślałem, że może ''na mikołaja'' cena karty spadnie, ale tak się nie stało.
I tu pytanie... kiedy m.w. spadnie cena ? Wiem, że nikt tego nie wie dokładnie, ale chciałbym znać jakąś przybliżoną datę.
z góry dzięki, może ktoś mi pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 16:42, Kermit 13 napisał:

Ja mam pytanko dla uwaga "doradców finansowych kart graficznych" :P
Otóż zamierzam od jakiegoś czasu zakupić GF 9600GT, ale czekam na jakiś spadek ceny z
prawie 400 zł...
Myślałem, że może ''na mikołaja'' cena karty spadnie, ale tak się nie stało.
I tu pytanie... kiedy m.w. spadnie cena ? Wiem, że nikt tego nie wie dokładnie, ale
chciałbym znać jakąś przybliżoną datę.
z góry dzięki, może ktoś mi pomoże :)


Luty - marzec, na pewno nie wcześniej, kurs dolara przede wszystkim robi swoje no i ten cholerny kryzys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na które potrzebuję bardzo szybkiej odpowiedzi ponieważ chcę już podłączyć kompa. Otóż kart graf a dokładnie moja hd 4870 jak wchodzicie na jej rysunki w rożnych sklepach to mają te czerwone nakładki. Z nazwa firmy i jakimś rysunkiem. Jak ostatnio miałem asusa hd 4870 to nie było tej nakładki, jakby ją zdjeli. Teraz na gigabyte jest i się zastanawiam czy jej nie trzeba zdejmować i mi może źle zainstalowali karte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze mam jedno pytanie bo włączyłem już kompa. Widzę, że w sterownikach nic nie zmieniali bo dalej mam w systemie Asus hd 4870. Czy w związku z ty, że teraz mam gigabyte może być jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 19:39, żyrafa napisał:

a i jeszcze mam jedno pytanie bo włączyłem już kompa. Widzę, że w sterownikach nic nie
zmieniali bo dalej mam w systemie Asus hd 4870. Czy w związku z ty, że teraz mam gigabyte
może być jakiś problem?


Raczej nie. Co najwyżej przy odtwarzaniu niektórych filmów będzie ci wyświetlać "Powered by Asus", czy jakoś tak :) Poza tym żadnych objawów po pozostałościach Asusa nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Może być. Fakt, że na www.gral.pl masz GTX260 od Palita za 20 zł więcej :) A ja osobiście wolę zakupy w sklepie, aniżeli na allegro, gwarancja pewniejsza :) Ale ta na allegro też może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 23:57, ziptofaf napisał:


Raczej nie. Co najwyżej przy odtwarzaniu niektórych filmów będzie ci wyświetlać "Powered
by Asus", czy jakoś tak :) Poza tym żadnych objawów po pozostałościach Asusa nie uświadczysz.


ok dzięki trochę mnie uspokoiłeś;) mam jeszcze pytanie co do tych temperatur z everesta bo dzisiaj zainstalowałem ultimate. Czy te 90 stopni to karty graf? bo dziwnie mi chodzi, przy asusie na pulpicie chodził tak, że ''''było go słychać'''' dlatego wiedziałem że się zepsuł wentylator. W grach przyśpieszał jeszcze bardziej. A ten gigabyte chodzi nawet ciszej od mojego starego kompa. I nic nie przyśpiesza w grach cały czas tak samo cicho. Nawet otwierałem kompa bo myślałem, że wogólę nie chodzi ale coś tam działa.

20081213001357

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Te 90 stopni to pamięci karty graficznej. Dość dużo, trzeba przyznać. Na twoim miejscu zwiększyłbym nieco obroty wentylatora (np. poprzez program AtiTool), bo ta temperatura nie zalicza się moim zdaniem do w pełni stabilnych i bezpiecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 00:25, ziptofaf napisał:

/.../
Te 90 stopni to pamięci karty graficznej. Dość dużo, trzeba przyznać. Na twoim miejscu
zwiększyłbym nieco obroty wentylatora (np. poprzez program AtiTool), bo ta temperatura
nie zalicza się moim zdaniem do w pełni stabilnych i bezpiecznych.


no właśnie chyba tak zrobie bo coś mi za cicho chodzi ten radeon. Ale nie mam kompletnie pojęcia jak to zrobić, więc jakbyś mógł to byśmy się zgadali na xf i powiedziałbyś mi co i jak, chyba że to banalnie proste i mógłbyś napisać tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 00:34, żyrafa napisał:

no właśnie chyba tak zrobie bo coś mi za cicho chodzi ten radeon. Ale nie mam kompletnie
pojęcia jak to zrobić, więc jakbyś mógł to byśmy się zgadali na xf i powiedziałbyś mi
co i jak, chyba że to banalnie proste i mógłbyś napisać tutaj.


Ech, nie chce mi się teraz iść do kompa, gdzie mam Radeony (teraz siedzę przy 9600GT), więc opiszę to tutaj:
Włączasz AtiTool -> Settings -> Fan Control (albo jakoś tak) -> Ustawiasz na fixed i dajesz np. 60 stopni - 50% wentylatora. Chyba tak to się robiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować