Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2009 o 12:17, kuba9876543210 napisał:

> 1. Czyli moglbym sobie kupic Geforce 9600 GT i by bylo ok? (Chodzi teraz tylko o
to,
> ze bedzie leczyla)

Skoro napisales, ze cena bez granic, to bierz Radeona HD4850, ktory bedzie duzo wydajniejszy
i nie powinien byc ograniczany przec proca (C2D E6750 zly nie jest), a jak juz to troche
podniesiesz FSB bez zmieniania napiecia.

> 2.Gdzie mam w tym Everest te dane na zasilacza?

Otworz boczny panel obudowy, tam na gorze bedziesz mial zasilacz i podaj nam jego marke
i moc.

OK, dzienkuje bardzo.
A co to jest FSB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 12:26, Cubass napisał:

W najbliższym czasie chciałbym kupić dobrą, ale tanią kartę graficzną. Co byście polecili
bardziej- Radeona 4850 czy 4770?


Radeona 4850, oczywiscie; dobrze by bylo, gdyby udalo Ci sie podkrecic troche tego dwurdzeniowego Athlona, zeby nie ograniczal karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa pytania w sumie...

1) Mam Radeona 4850 (wszystkie dane na obrazku A). Czy na obrazku B w GPU Core Clock i GPU Memory Clock nie powinno być kolejno 625 i 993, a nie 500 i 750? ;>

2) Wiem, że mój procesor ogranicza kartę graficzną. Czy taka sama sytuacja będzie, jeśli wymienię tego Athlona X2 5200+ na Phenoma X3 8750 BE i podkręcę go jeszcze trochę? Ile procent możliwości karty dzięki temu uzyskam? :)

20090518122527

20090518122557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 12:29, barth89 napisał:

Ja mam dwa pytania w sumie...

1) Mam Radeona 4850 (wszystkie dane na obrazku A). Czy na obrazku B w GPU Core Clock
i GPU Memory Clock nie powinno być kolejno 625 i 993, a nie 500 i 750? ;>

2) Wiem, że mój procesor ogranicza kartę graficzną. Czy taka sama sytuacja będzie, jeśli
wymienię tego Athlona X2 5200+ na Phenoma X3 8750 BE i podkręcę go jeszcze trochę? Ile
procent możliwości karty dzięki temu uzyskam? :)


HA, ha, ha !!!. Na gpu masz 243052 mhz a na pamieciach 685519 mhz :))))).
Ten program zle odczytuje parametry karty.

Zobacz jak ta wersja odczytuje:

http://www.programosy.pl/program,gpu-z.html

Na drugiej fotce widac, ze karta zwolnila do 3d lub nawet 2d, dla tego, ze w czasie "nudow" karta a wlasciwie jej bios obniza taktowaniai i napiecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 09:23, SegaPL napisał:

1. Czyli moglbym sobie kupic Geforce 9600 GT i by bylo ok? (Chodzi teraz tylko o to,
ze bedzie leczyla)

>
ja mam taką kartę - Crysis na wysokich smiga aż miło. Z tweakiem do bardzo wysokich jeszcze nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 11:23, Crew_900 napisał:

Mojej karty graficznej GeForce 9800GTX+ BFG OC nie ma od paru miesięcy w sprzedaży .
Czyżby była unikatowa ? :D

Unikat to by był wtedy, gdyby tej karty nie miał prawie nikt prócz ciebie. Bo nawet jeśli nie mam jej w sprzedaży to zapewne wiele osób zdążyło ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy po wymianie Geforce 8800 GTS (ktory spokojnie chodzil na 400 watowym zasilaczu) na Radeon HD 4830 wszystko bedzie dzialac?? Tzn. czy zasilacz 400W nie będzie miał za mało mocy na HD 4830. gdy 8800 GTS 320 MB działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Niedawno padł mi mój GF8800 GTS 640 MB. Zacząłem rozglądać się za nową kartą i pomyślałem żeby, tak dla odmiany, kupić jakiegoś Radka. Niestety, aż tak dobrze na sprzęcie się nie znam i nie za bardzo śledziłem ostatnie dyskusje na tematy najnowszych kart. Co byście polecali? Poprzeglądałem różne wykresy i statystki, i uznałem, że w grę wchodzą 4890 lub 4870. Jakie macie propozycje? Jeśli uważacie, że lepszy byłby tu jednak jakiś GF, ewentualnie inny Radek, śmiało, przyjmuję sugestie:). Od razu zaznaczam, nie chcę bawić się w podkręcanie. Jeśli uważacie, że należałoby wymienić coś jeszcze, również przyjmę sugestie. Dzięki za pomoc:)

Mój obecny sprzęt to:
PG: Asus P5B-VM Intel G965
PR: Intel Core2Duo 6400 @ 2.13Ghz
RAM: GeIL Ultra DDR2 800 MHz (w sumie 3GB)
Zasilacz: Tagan 480W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymianę powinieneś zacząć od zasilacza to po pierwsze. Karty jakie tu widzę przy pozostałych podzespołach to Radeon 4850 lub coś o podobnej wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się nie zgodze z danielusem, nie widze potzreby wymiany tego tagana (napewno nie dla HD 4870, z HD 4890 nie wiem jak bedzie wygladała sprawa). Do tych dwóch kart napewno musisz wymienić proca. Dla HD 4870 tak z 3 GHz to minimum, dla HD 4890 powiedziałbym, że tak w okoliach 3,5 GHz, a to się już wiąże z podkręcaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wymianę powinieneś zacząć od zasilacza to po pierwsze. Karty jakie tu widzę przy pozostałych
> podzespołach to Radeon 4850 lub coś o podobnej wydajności.

Dzięki za odpowiedzi. Byłem przekonany, że ten Tagan wystarczy, w końcu niezła firma, a i te 480 W zapewnia, nie ma tylko naklejone na obudowie. Chociaż z drugiej strony, nie wiem ile te karty potrzebują mocy. Rozważę mój budżet i ocenię czy mogę sobie pozwolić na wymianę. Jeśli wymiana będzie konieczna, na ile mocniejszy powinien być? Bo oczywiście, są zasilacze o mocy zarówno 500W, jak i 1000W, a nie bardzo wiem o ile za mało ma ten Tagan.

> ja się nie zgodze z danielusem, nie widze potzreby wymiany tego tagana (napewno nie dla
> HD 4870, z HD 4890 nie wiem jak bedzie wygladała sprawa). Do tych dwóch kart napewno
> musisz wymienić proca. Dla HD 4870 tak z 3 GHz to minimum, dla HD 4890 powiedziałbym,
> że tak w okoliach 3,5 GHz, a to się już wiąże z podkręcaniem

Co do procesora, tego się, niestety, spodziewałem. Ale procek już swoje najlepsze czasy ma za sobą, to może i czas na podmianę... Rozejrzę się za czymś interesującym. Eh... może nawet wezmę się za podkręcanie w końcu... (zgrooooza:) )

Ok, dzięki za sugestie. Wezmę je sobie do serca przy przeglądaniu sprzętu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pomoca wbudowanego programu do (automatycznego) O/C Radeonow, podkrecilem swojego HD4870 z 750/900 na 825/1050 (tyle ten program w CCC uznal, ze jest dobrze i bezpiecznie)...
Pare godzin pozniej moj ojciec pisal maila, po czym zawiesil mu sie komp, ktorys wiatrak zaczal chodzic na max. obrotach i ojciec odlaczyl kabel zasilania (bo chyba nie mogl kompa wylaczyc)...
Pozniej skarzyl sie na bluescreena. Ja tych problemow nie mialem... Wiec sprawdzilem wreszcie jak obecne ustawienia sprawdza sie w grach... W Call of Duty 4 (ale wersji 1.0.25) w multi mialem malo przeszkadzajace artefakty (tak malo, ze zauwazylem je dopiero po 10 minutach :P)...

Wiec nie wiem, czy cos jest nie tak z karta czy tym programem w CCC. Podejrzewam, ze przydaloby sie mojemu Radkowi lepsze chlodzenie i lepszy obieg powietrza w obudowie.
Myslalem, ze skoro samo ATi (a wlasciwie AMD) dostarcza to CCC do aut. O/C, to nie bedzie problemow.
A moze manualnie lepiej jest podkrecac ta karte?

P.S. Jakie chlodzenie byscie polecali do tego Radeona? Jak cos to jest to Sapphire Radeon HD4870 512MB (z szyna 256-bit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować