Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2009 o 17:08, Choinix napisał:

> Kodeks cywilny stoi ponad regulaminem allegro, sprzedaż-kupno poprzez dwie osoby
fizyczne
> nie jest sprzedażą konsumencką i tutaj nie podlega rękojmia


Mylisz się. To taka sama sprzedaż jak w przypadku kuna w sklepie. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym, kupujący ma rok czasu na ewentualny zwrot towaru w przypadku ujawnienia wad ukrytych. Oczywiście to kupujący musi udowodnić, że wady były ukrytymi.
Nie będę cytował konkretnych paragrafów, nie mniej mam doświadczenia związane z kupnem/sprzedażą auta poprzez serwis motoryzacyjny

Spoiler

Otomoto.pl

. (to nie jest reklama). Rejestrując się na portalu również akceptujesz ich regulamin, jednak w żaden sposób nie wpłwa to na Twoje prawa konsumenta wynikające z przepisów ustawowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odpisujesz mi, że się mylę, tak, jakbyś odpisywał to blacklio2?
Chciałbym zauważyć, że zacytowany przez Ciebie tekst z mojego posta należy właśnie do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 10.11.2009 o 11:47, Choinix napisał:

Dlaczego odpisujesz mi, że się mylę, tak, jakbyś odpisywał to blacklio2?


Na to nie odpowiem, bo nie wiem co autor ma na myśli... Za dużo przecinków i nie bardzo jest po polsku... Poza tym, czy sugerujesz że sam sobie odpowiadam na różnych nickach? Jeśli tak, to świadczy o ... zresztą nieważne...

Dnia 10.11.2009 o 11:47, Choinix napisał:

Chciałbym zauważyć, że zacytowany przez Ciebie tekst z mojego posta należy właśnie do niego.


Tutaj mój błąd. Źle zacytowałem ten fragment.
Chodziło mi oto, że nie zgadzam się z twierdzeniem, że sprzedaż/kupno pomiędzy osobami fizycznymi wyłącza prawo rękojmi. Zgadzam się natomiast z twierdzeniem, iż Kodeks Cywilny jest ponad regulaminem jakiegoś tam Allegro. W przypadku starcia w sądzie liczyć się będą argumenty oparte na KC właśnie.


@ blacklio2

>I dalej tak twierdzę, bo tego pewnie nie wiesz ale sprzedający nie jest firmą i nie prowadzi działalności

Dnia 10.11.2009 o 11:47, Choinix napisał:

gospodarczej, i z tego powodu wszystko co z linkowałeś można wrzucić do kosza , co najwyżej możesz
wytoczyć mu proces cywilnoprawny a wtedy życzę powodzenia


Nie masz racji co do rękojmi. Nawet w przypadku umowy kupna/sprzedaży pomiędzy osobami fizycznymi (kupującym i sprzedającym) obowiązuje prawo rękojmi (12 miesięcy od daty zakupu). Nie mniej faktem jest, że w "razie co" to kupujący udowadnia swoją rację i składa ewentualny pozew. Sprawa jest oczywista i orzeczona na korzyść kupującego, jednak zwykle trwa to kilka lat (bieganie po sądach, koszty, etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 12:37, mrosi napisał:

Na to nie odpowiem, bo nie wiem co autor ma na myśli... Za dużo przecinków i nie bardzo
jest po polsku... Poza tym, czy sugerujesz że sam sobie odpowiadam na różnych nickach?
Jeśli tak, to świadczy o ... zresztą nieważne...


Oczywiście tutaj jest mój błąd. "To" -> "do". I wszystko jasne :).

Dnia 10.11.2009 o 12:37, mrosi napisał:

Tutaj mój błąd. Źle zacytowałem ten fragment.
Chodziło mi oto, że nie zgadzam się z twierdzeniem, że sprzedaż/kupno pomiędzy osobami
fizycznymi wyłącza prawo rękojmi.


I własnie tu jest faktycznie Twój błąd - to blacklio2 pisał o tym, nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 21:16, blacklio2 napisał:

Czyli co, to jest sprzedaż konsumencka czy nie ?


Każda taka legalna (oficjalna, nie wiem jak ją jeszcze nazwać) transakcja to realizacja umowy kupno/sprzedaż i obowiązuje prawo rękojmi. Bez względu na to czy jedną ze stron, czy obie są osobami fizycznymi czy też prawnymi. Nie ma to znaczenia. Jako kupujący masz 12 miesięcy rękojmi na wady ukryte. Gorzej jeśli jesteś sprzedającym, a takim byłem ja w przypadku rzeczonego auta (a z firmą mam tyle wspólnego co Rambo z Władysławem Jagiełło ;-P), ale to już inna bajka.... Tyle. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym sek że nie, sprzedaż konsumencka ( sprzedaż wyłącznie między przedsiębiorcą a konsumentem ) a umowa sprzedaży wg. kodeksu cywilnego różnią się i to w istotny sposób do szczegółów odsyłam do google, właśnie przy sprzedaży konsumenckiej nie stosuje się przepisów art. 556-581 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeksu cywilnego (rękojmia oraz jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 12:37, mrosi napisał:

/.../ W przypadku starcia w sądzie liczyć się
będą argumenty oparte na KC właśnie.
/.../ Sprawa jest oczywista i orzeczona na korzyść kupującego, jednak zwykle trwa to
kilka lat (bieganie po sądach, koszty, etc.).

Masz rację, mogę to potwierdzić z czystym sumieniem. Prosta sprawa, to dwa lata w sądzie cywilnym, bardziej skomplikowana, to cztery lata. Wygrana jak w banku, rzeczywiste koszty (licząc dojazdy i strat czasy) przewyższą wartość karty.
Tylko ktoś, kto nie miał do czynienia z tzw. "wymiarem sprawiedliwości" może na tenże wymiar sprawiedliwości liczyć.
P.S.
Daj sobie spokój z wyjaśnianiem, jak ktoś nie był w sądzie w charakterze strony (nie świadka) to Ci nie uwierzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 18:09, mrosi napisał:

/.../ Dzięki Ci Waszmość. Choć ktoś poszedł mi w sukury (tak się to chyba nazywało...;-P )

No cóż, wygrywałem sprawy przeciwko radcom prawnym i adwokatom, to mniej więcej wiem, jak to wygląda w praktyce. Jak to mówią? Młyny sprawiedliwości mielą powoli. Z naciskiem na słowo "powoli"... Przeciętne tempo: rozprawy co trzy miesiące. Ech, bo się znowu wnerwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kartę X1950 pro na AGP. Chodzi ona na jakiś Catalystach jeszcze z tego roku, pamiętam że swego czasu sterowniki Omega robiły niezłą furorę, czy tak jest nadal? Warto zmienić te oficjalne od ATI na Omegi? Robią oni jeszcze w ogóle to "drivery" dla kart ATI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 23:08, Pitej napisał:

Witam, mam kartę X1950 pro na AGP. Chodzi ona na jakiś Catalystach jeszcze z tego roku,
pamiętam że swego czasu sterowniki Omega robiły niezłą furorę, czy tak jest nadal? Warto
zmienić te oficjalne od ATI na Omegi? Robią oni jeszcze w ogóle to "drivery" dla kart
ATI?


1.) Robią.
2.) O ile masz problemy z grami, to można ich spróbować. Ale nie nastawiaj się na cuda, nie podbijają jakoś znacząco fps-ów w stosunku do zwykłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli można znależć Omegi wypuszczone w ciągu ostatnich 6 miesięcy? Acha no i nie podbijają znacząco fps''ów to znaczy że jednak nieznacząco ale podbijają? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 23:59, Pitej napisał:

Czyli można znależć Omegi wypuszczone w ciągu ostatnich 6 miesięcy?

Z tego co właśnie patrzę, to wynika, że się pomyliłem i nowych driverów od Omegi nie ma. Za to NGO i DNA chyba wciąż wychodzą:
http://downloads.guru3d.com/Videocards----ATI-Catalyst-(Modified)_c24.html
Inna sprawa, że dla X1950PRO i tak nie warto pakować nowych sterowników, czy będą najnowsze, czy sprzed roku, to w zasadzie bez różnicy. Nowsze drivery pomagają tylko nowym kartom graficznym, producenci (i ATI, i Nvidia) olewają posiadaczy starszych układów.
>Acha no i nie podbijają znacząco fps''ów to znaczy że jednak nieznacząco ale podbijają? :P
Wiesz, różnice na poziomie poniżej 1 fps-a są raczej niezauważalne. Czasy, gdy na nieoficjalnych driverach się zyskiwało po kilkanaście % już dawno minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się pokonwertować filmy... Mam Radka HD3870, więc postanowiłem skorzystać z Avivo. Ściągnąłem CCC oraz pakiet Avivo, zainstalowałem. Wchodzę w CCC, gdzie miała być zakładka konwertera... ale jej nie ma - jest tylko "Avivo - ustawienia monitora". Gdzie mogę znaleźć konwerter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 17:03, szypek26 napisał:

Gdzie mogę znaleźć konwerter?

dosłownie? nigdzie ;-)

The ATI Video Converter is only supported on ATI Radeon™ 4600 and ATI Radeon™ 4800 Series GPUs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 17:03, szypek26 napisał:

Zachciało mi się pokonwertować filmy... Mam Radka HD3870, więc postanowiłem skorzystać
z Avivo. Ściągnąłem CCC oraz pakiet Avivo, zainstalowałem. Wchodzę w CCC, gdzie miała
być zakładka konwertera... ale jej nie ma - jest tylko "Avivo - ustawienia monitora".
Gdzie mogę znaleźć konwerter?


Prawym na pulpit, włączasz CCC, powinno się wyświetlić okienko wyboru interfejsu - wybierasz Basic i klikasz Next, potem zobaczysz opcję Ati Avivo Video Converter, zaznaczasz, klikasz GO i powinno się uruchomić. :)

EDIT - acha podobno w serii HD3000 nie ma konwertera. No niestety. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 17:12, Galadin napisał:

Prawym na pulpit, włączasz CCC, powinno się wyświetlić okienko wyboru interfejsu - wybierasz
Basic i klikasz Next, potem zobaczysz opcję Ati Avivo Video Converter, zaznaczasz, klikasz
GO i powinno się uruchomić. :)

Hm.. idiotyzm, że muszę włączyć opcję "basic", żeby wejść w - co by nie mówić - zaawansowaną opcję konwertera ^^ Działa, dzięki.

@Luk4s - czytałem ten fragment, ale uznałem to za jakieś nieporozumienie - wg tego ani seria 3000, ani 5000 nie miałaby konwertera. A to niemożliwe, skoro działał nawet na X1000 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dwóch kart graficznych mianowicie : Geforce 9500gt 1gb a Geforce 9800Gt 512 mb.
Która jest lepsza bo mam dylemat przy kupowaniu nowego kompa . Proszę o szybką pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować