Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2010 o 17:10, GANGSTERR napisał:

Sprzedawca na allegro to ostatnia osoba której powinieneś się pytać (chyba, że kupowałeś
u niego już wcześniej i masz do niego zaufanie).

Co racja to racja. Nie znam tego sprzedawcy.

Dnia 19.04.2010 o 17:10, GANGSTERR napisał:

Ja swojego zdania nie zmieniam, że lepiej byś zrobił jakbyś kupił jakąś low endową kartę
z obecnie produkowanych serii.

A co proponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:06, GANGSTERR napisał:

Nie podałeś budżetu, wiec trudno tak, no ale np. cos takiego

http://www.allegro.pl/item1002534517_karta_graficzna_sapphire_radeon_hd4550_512mb_lp.html

Praktycznie zerowy pobór prądu, wiec da się żyć z tym pasywnym chłodzeniem. No i jest
na GDDR3


Budżet to mniej, więcej 100-150 zł. Chciał bym kupić kartę w tym przedziale cenowym. A co polecił byś z GF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:13, White_Eagle napisał:


Budżet to mniej, więcej 100-150 zł. Chciał bym kupić kartę w tym przedziale cenowym.
A co polecił byś z GF ?

kolejny...

wszystko w cenie do 150 zł od nV jest wolniejsze od tego radka

EDIT

Można jeszcze wziąść to http://www.allegro.pl/item1005296011_asus_geforce_en9500gt_1gb_800mhz_tanio.html

ale pobór pradu jest 2 krotnie większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2010 o 21:46, White_Eagle napisał:

Karta jest całkiem fajna, ale na prawdę uważasz że pod mój bardzo słaby zasilacz podejdzie
?

Powinno dać rade.

I nie wiem czy ta karta jest taka fajna. Jest praktycznie bez gwarancji, pobór prądu większy a wydajność niewiele lepsza. Natomiast z radkiem masz spokój na dwa lata (gwara)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To i ten Radek i GeForce to złom!!! 4550 toż to na tym jakaś gra odpali? 9500GT to samo... Lepiej kup 79xx lub X19xx lub 9600GT lub 4670 albo 7600GT ale z wiatrakiem jak kasy brak... Serio mówię sam posiadam jeszcze 7900GS i gry na tym chodzą ale nie najnowsze(NFS PS, CoD MW, Far Cry, Half-Life 2, Fallout, AC wszystko to na FULL przy 1280x1024 lub 1600x1200).
A zasilacz powinien dać radę. Kumpel ma Core2Quad 9300, dwa dyski, 9600GT przy zasilaczu 400W no-name (komp z mediaexpert) i daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić nową kartę graficzną. Na oku mam już GTX 260 bądź 275 z edycji AMP! od ZOTACA. Czy moglibyście mi poradzić, którą kartę lepiej kupić i gdzie ją kupić bo już chyba wszystkie strony badałem i w ogóle tych kart nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 00:20, GANGSTERR napisał:

Powinno dać rade.

I nie wiem czy ta karta jest taka fajna. Jest praktycznie bez gwarancji, pobór prądu
większy a wydajność niewiele lepsza. Natomiast z radkiem masz spokój na dwa lata (gwara)


Ten GF mimo wszystko mi odpowiada. Potrzebuję karty na krótki okres czasu. Dzisiaj trafił mi się drobne wydatki. Czy mażesz polecić mi podobnego GF tyle że trochę tańszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2010 o 17:24, White_Eagle napisał:

Ten GF mimo wszystko mi odpowiada. Potrzebuję karty na krótki okres czasu. Dzisiaj trafił
mi się drobne wydatki. Czy mażesz polecić mi podobnego GF tyle że trochę tańszego ?


Chcesz koniecznie GF, prosze bardzo. Jest GF 210 lub GF 9400 których wydajność jest niewiele większa od kart zintegrowanych z płytą głowną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, znajdz np. HD 4670 czy 9600 GT za mniej niz 150 zł. Dwa, kumpel na mobilnej wersji HD 4550 pocina np. w dragon age na średnich, wiec nie jest jakoś dramtycznie. Poza tym użytkownik pisał, że chce coś trochę mocniejsze od 7300 GT który mu się zepsuł, a to mówi samo za siebie. A jego zasilacz nie ma nawet bodajże 200W na lini 12V (ktoś to tutaj podawał - ciężko znaleźć, bo ten wątek ciągnie się już chyba tygodniami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 19:42, GANGSTERR napisał:

Chcesz koniecznie GF, prosze bardzo. Jest GF 210 lub GF 9400 których wydajność jest niewiele
większa od kart zintegrowanych z płytą głowną.


Najbardziej podoba mi się ten GeForce 7600 GT np ten:
http://allegro.pl/item1005353094_gigabyte_geforce_7600_gt.html
Tylko nie mam pojęcia czy dana karta będzie pasować pod mój komputer.

Przypomnę że mój komputer to:
Procesor: Intel Pentium 4 CPU 3,06 GHz
Zasilacz: Spire 350W
Płyta główna: ASUS P5VD2-MX

Obecna moja karta to GeForce 7300 GS. Już raz miałem taką awarię. Oddałem kompa do serwisu a tam zmieniono mi wiatrak. Już wtedy mogłem zmienić tę kartę na inną :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwóch moich kumpli miało pasywnie chłodzone 7600. Oba padły jakiś czas temu.

Generalnie, jak zwracasz się do ludzi o poradę, to może słuchaj co do ciebie mówią, bo odnoszę wrażenie, że totalnie to olewasz. Nie wiem, czekasz aż ktoś ci przytaknie?

Albo kupujesz wg. własnej wiedzy i oceny, lub kierujesz się radami które ktoś ci daje i o które sam prosiłeś. Bo taka zabawa nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 21:07, GANGSTERR napisał:

Dwóch moich kumpli miało pasywnie chłodzone 7600. Oba padły jakiś czas temu.


Czyli jest możliwe że wszystkie GF 7600 z pasywnym chłodzeniem są trefne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 21:12, White_Eagle napisał:

> Dwóch moich kumpli miało pasywnie chłodzone 7600. Oba padły jakiś czas temu.

Czyli jest możliwe że wszystkie GF 7600 z pasywnym chłodzeniem są trefne ?


Nie chodzi o trefnosc tylko o przegrzewanie sie kart z pasywnym chlodzeniem.
Jednka ten medal ma dwie strony i tu wlasnie jest ogromna zaleta pasywnego chlodzenia.
Mam na mysli, ze pasywne chlodzenia musza i sa bardzo mocno rozbudowane co stwarza swietne warunki do stworzenia bardzo wydajnego chlodzenia montujac na radiatorze wolnoobrotowy wentylatorek.
Tu wystarczy jeden 8/9 lub 12 cm coolerek i temperatury beda wrecz znakomite w porownaniu z aktywnymi referencyjnymi schladzaczami.
Dobrze pisze Zipciu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 21:12, White_Eagle napisał:

> Dwóch moich kumpli miało pasywnie chłodzone 7600. Oba padły jakiś czas temu.

Czyli jest możliwe że wszystkie GF 7600 z pasywnym chłodzeniem są trefne ?


Dobra, ostatnia próba

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1008702788

lub

http://www.allegro.pl/item1005470415_galaxy_geforce_7600gst_256mb_1_2ns_zalman_edition.html

Nie było lepszych 7300 i 7600 jak właśnie te wersje od Galaxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za około 100 zł można dostać 7900GS 256MB od Galaxy. Tylko nie wiem czy jego zasilacz to uciągnie, bo już przy 400W no namie znajomego wyskakiwały ostrzeżenia o zbyt małej mocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować