Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Nie GALAXY!!! Mój stary 7900GS jest GALAXY z serii Max OC 600/1600 i się przygrzał!!! Możesz kupować coś z 7xxx ale nie od GALAXY. A co do pasywki na 7600 to prawda. Karty się palą. Kumple mieli 7600GS pasywne od ASUS-a i GIGABYTE-a. Obydwa się spaliły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 21:07, GANGSTERR napisał:

Dwóch moich kumpli miało pasywnie chłodzone 7600. Oba padły jakiś czas temu.


Mamy tych samych kumpli?

Dnia 20.04.2010 o 21:07, GANGSTERR napisał:

Generalnie, jak zwracasz się do ludzi o poradę, to może słuchaj co do ciebie mówią, bo
odnoszę wrażenie, że totalnie to olewasz. Nie wiem, czekasz aż ktoś ci przytaknie?


Masz rację albo pisze bo nie wie i czeka na opinie albo wie lepiej i nie tróje du*y!

Dnia 20.04.2010 o 21:07, GANGSTERR napisał:

Albo kupujesz wg. własnej wiedzy i oceny, lub kierujesz się radami które ktoś ci daje
i o które sam prosiłeś. Bo taka zabawa nie ma sensu.


Może gościu nie zdecydowany...
Wiem trudno o dobrą kartę za takie pieniądze (post o 9600 lub 4670) ale można pozbierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 23:41, GANGSTERR napisał:

Dobra, ostatnia próba

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1008702788

lub

http://www.allegro.pl/item1005470415_galaxy_geforce_7600gst_256mb_1_2ns_zalman_edition.html

Nie było lepszych 7300 i 7600 jak właśnie te wersje od Galaxy


Ok, dzięki. Właśnie o to mi chodziło.
Najpierw zalicytuje tego GF 7600GST, a jak się nie uda to nie pogardzę 7300GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 18:53, Magok napisał:

Jaka reszta komputera ?


Mam zamiar wymienić praktycznie wszystko - procesor, kartę, płytę główną i RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 14:12, WeziWoo napisał:

> Jaka reszta komputera ?

Mam zamiar wymienić praktycznie wszystko - procesor, kartę, płytę główną i RAM.

Procesor będzie Intel Core i3 540, karta jedna z tych albo ewentualnie inna, jeszcze muszę znaleźć dobrą płytę i pamięć DDR 3. Zasilacz też wymienię.

A jeszcze chciałem zapytać. Widzę, że karty graficzne wydawane są od różnych "firm". Czy to oznacza, że ta sama karta z jednej firmy np. ASUS może być lepsza od tej samej karty z drugiej np. ZOTAC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 08:27, KamiKAzeDBC napisał:

Nie GALAXY!!! Mój stary 7900GS jest GALAXY z serii Max OC 600/1600 i się przygrzał!!!
Możesz kupować coś z 7xxx ale nie od GALAXY. A co do pasywki na 7600 to prawda. Karty
się palą. Kumple mieli 7600GS pasywne od ASUS-a i GIGABYTE-a. Obydwa się spaliły!



Własnie jak najbardziej Galaxy. Nie wiem jakie chłodzenie ma ten twoj 7900 GS (nie chce mi się szukać) ale na tych są zalmany gdzie nie ma mowy o przegrzaniu. Sam miałem 7900 GS z tej serii z tym chłodzeniem i po podkręceniu rdzenia z 540 do ponad 600 MHz (standardowe 7900 gs, wypuszczone przez nvidię ma coś koło 450 o ile mnie pamięć nie myli) dalej miało bardzo niskie temp i jeszcze była błoga cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 14:14, WeziWoo napisał:

A jeszcze chciałem zapytać. Widzę, że karty graficzne wydawane są od różnych "firm".
Czy to oznacza, że ta sama karta z jednej firmy np. ASUS może być lepsza od tej samej
karty z drugiej np. ZOTAC ?


Różni producenci kart korzystają z różnej jakości komponentów co rzutuje na jakość całych kart ich możliwości podkręcania itd.

Np. taka firma Galaxy nie robi tak dobrych jakościowo kart jak chociażby wymienione przez Ciebie Asus czy Zotac.
Kiedyś jeden z najlepszych producentów, Gainward, teraz niestety produkuje karty średniej jakości.

Więc, tak, dwie takie same karty od dwóch producentów mogą się różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 14:14, WeziWoo napisał:

Procesor będzie Intel Core i3 540, karta jedna z tych albo ewentualnie inna, jeszcze
muszę znaleźć dobrą płytę i pamięć DDR 3. Zasilacz też wymienię.

nie kupuj tego proca


up, na pewno nie pod względem wydajności ;) jak już to tylko jakości wykonania i długości życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 14:40, GANGSTERR napisał:

> Procesor będzie Intel Core i3 540, karta jedna z tych albo ewentualnie inna, jeszcze

> muszę znaleźć dobrą płytę i pamięć DDR 3. Zasilacz też wymienię.
nie kupuj tego proca


up, na pewno nie pod względem wydajności ;) jak już to tylko jakości wykonania i długości
życia.


Czemu? Coś nie tak z tym procem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2010 o 14:52, WeziWoo napisał:


Czemu? Coś nie tak z tym procem?



tak, jest totalnie nieopłącalny

>A co sądzicie o tej karcie?

> http://www.proline.pl/?p=ASUS+ENGTX260+896

Że jest totalnie beznadziejnym zakupem. W tej cenie można kupić wydajniejszą

I ogólnie edytuj posty a nie w ciągu 1-2 min piszesz po dwa posty na ten sam temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 14:53, WeziWoo napisał:

A co sądzicie o tej karcie?


Nie opłaca się kupować GTX260 teraz. Jak już to 5770. A i jeśli to coś ma wychłodzić tą kartę to śmiech mnie bierze. Mam GTX275 ze standardem i radiator jest 6-8 razy większy powierzchnią. A karta na FurMark-u dochodzi temperaturą do 94 stopni na maksymalnych ustawieniach...
Ale jak tam chcesz. Ja mówiłem...

Na zdjęciu masz porównanie wielkości chłodzenia do dłoni

A i karta nie po OC czyli tandeta. To oznacza, że już się grzeje...

20100421151209

20100421151217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 15:48, Magok napisał:

Ja uważam że ten GTX275 to cały czas dobra karta na której wszystkie gry pójdą na max
detalach.


ja tam się nie znam ale jemu chyba chodzi o to że lepiej kupić takiego radeona czy coś żeby nie trzeba było wymieniać za chwilę. mogę się mylić ale tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 15:54, rtyrtyrty napisał:

ja tam się nie znam ale jemu chyba chodzi o to że lepiej kupić takiego radeona czy coś
żeby nie trzeba było wymieniać za chwilę. mogę się mylić ale tak mi się wydaje.


No prawie zrozumiałeś :P Tak niech weźmie Rada i ma spokój bo i DX11 już ma i inne dobrodziejstwa, a tak to zyska słabą kartę (pomiędzy GTX260, a 275 ponoć jest przepaść) i przepłaci. 750zł za coś takiego?! Za tyle lub 50zł więcej powinien dostać jakiegoś 275. Ale wracając polecam 5770 zamiast tego dziadka...

Magok
Wiem, że pójdą ale i tak pod nowy komp chciałem nową kartę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w najblizszym czasie kupić karte graficzna gdyz obecna mi sie spalila ale ni bardzo sie na tym znam wiec bylbym wdzieczny za pomoc. Jesli to potrzebne to mam plyte głowna asusa P5B. Chciałbym zeby ta karta nie wykraczała cena za bardzo za 400zł. Znalazlem takie cuda ale nie wiem czy sa dobre i bylbym wdzieczny jakby ktos mi cos doradzil
http://www.komputronik.pl/index.php/product/92997/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5670_HIS_512MB_DVI_HDMI_PCI_E_IceQ.html
http://www.komputronik.pl/index.php/product/94428/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5670_Asus_512MB_DVI_HDMI_PCI_E_.html
http://www.komputronik.pl/index.php/product/95034/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5670_HIS_1GB_DVI_HDMI_PCI_E_IceQ.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, oddali mi kartę na gwarancję i stwierdzili, że nie dostrzeżono żadnych usterek.
Mimo wszystko wiem, że coś tu nie gra. Mam Radeona 4890 i większość gier działa na nim miernie. Posłużę się kilkoma przykładami:
Mafia - kamera "skacze/trzęsie się" niezależnie od detali. Sama gra nie działa także płynnie. Włożyłem do swojego PC-ta GF 9800GT i problem zniknął. Na poprzednich kartach (X1650PRO, 1300PRO, ATI FireGL v3100 było OK).
Morrowind - niezależnie od detali i rozdziałki framerate skacze od 17-65. Na powyższych kartach było OK.
Legend: Hand of God - 1600x1000, AAx2 max detale i się zacina. Obniżenie detali nie pomogło. Na innych kartach nie sprawdzałem.
Mimo wszystko grałem w te gry długo na innych configach i nie było żadnych problemów. Tutaj stawiam na kartę, bo Procek, Mobas, Pamięci były wymieniane na inne w celu zwężenia listy "podejrzanych". W serwisie (BitComputer) jeden z pracowników powiedział mi także, że na Radeonach 4890 gry tak się zacinają i nic się z tym nie da zrobić. Bardzo przepraszam, ale znam się na tyle, by wyczuć tutaj fałsz. Do tego niepokoją mnie temperatury. Everest pokazuje stałe 110C przy parametrach "SHADER" i "VRAM''. Cała karta graficzna ma 65-70 w IDLE i 105C w STRESSie już po 15minutach gry. A co Wy o tym sądzicie? Ubiegać się o gwarancję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować