Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Bry.
Może mi ktoś powiedzieć, jak zmniejszyć obroty wiatraka karty graficznej ?
Mój model Radeon HD 4670.
Próbowałem przez CCC, ale w miejscu gdzie powinna być opcji takiej nie ma.


20100801011149

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 01:28, GANGSTERR napisał:

Z jakiego okresu masz sterownik jak i same CCC?

Pewnie bardzo stare, pamiętam tylko, że ściągałem z oficjalnej strony Radeona, po prostu te które ważyły najwięcej ;P
Zgaduję, że najlepiej będzie użyć płyty ze sterami do pobrania najnowszej wersji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2010 o 01:33, Bezi_113 napisał:

Zgaduję, że najlepiej będzie użyć płyty ze sterami do pobrania najnowszej wersji ?


najlepiej będzie użyć strony głownej ATI :P (link masz w pierwszym poście)

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

wypełnij tak jak trzeba i sciągnij najnowsze CCC jak i sam sterownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 01:44, GANGSTERR napisał:

> Wtedy ta potrzebna opcja będzie na swoim miejscu mam rozumieć ?

Tak (a przynajmniej powinna :P)

Nic, skubane, dalej jest tak samo ja było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, Twoja karta posiada niereferencyjne chłodzenie od HIS i prawdopodobnie dlatego nie możesz kontrolować wentylatora z poziomu sterownika. Możliwe że będziesz musiał ściągnąć jakiś oddzielny program, bądź pogrzebać w BIOSie karty (czego nie polecam). Poza tym nie rozumiem po co chcesz zmniejszać obroty wentylatora - przy wyższych temperaturach na zewnątrz karta mogłaby się przegrzewać (nawet jak teraz jest ok). Dlatego jeśli nie musisz, to nie polecam kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 02:15, TBKPredator napisał:

Z tego co widzę, Twoja karta posiada niereferencyjne chłodzenie od HIS i prawdopodobnie
dlatego nie możesz kontrolować wentylatora z poziomu sterownika. Możliwe że będziesz
musiał ściągnąć jakiś oddzielny program, bądź pogrzebać w BIOSie karty (czego nie polecam).
Poza tym nie rozumiem po co chcesz zmniejszać obroty wentylatora - przy wyższych temperaturach
na zewnątrz karta mogłaby się przegrzewać (nawet jak teraz jest ok). Dlatego jeśli nie
musisz, to nie polecam kombinować.

Nie polecasz, bo niesłyszałeś jak hałasuje podczas gry.
Muszę ją jakoś ściszyć, bo wiatrak tak zapiernicza, że hałas jest nie do wytrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu wiatak jest zakurzony? Próbowałeś wyczyścić? Jeżeli wcześniej było ok i nagle teraz zaczęła hałasować, świadczy to raczej o przegrzewaniu. Zmniejszenie obrotów wiartraka sprawi że karta będzie się przegrzewała jeszcze bardziej, co kiepsko wpłynie na jej żywotność. Po prostu dokładnie wyczyść wentylator i powiedz czy coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 13:21, TBKPredator napisał:

Może po prostu wiatak jest zakurzony? Próbowałeś wyczyścić? Jeżeli wcześniej było ok
i nagle teraz zaczęła hałasować, świadczy to raczej o przegrzewaniu. Zmniejszenie obrotów
wiartraka sprawi że karta będzie się przegrzewała jeszcze bardziej, co kiepsko wpłynie
na jej żywotność. Po prostu dokładnie wyczyść wentylator i powiedz czy coś się zmieniło.

Nie, to napewno nie to, karta zawsze hałasowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2010 o 18:55, Bezi_113 napisał:


Nie, to napewno nie to, karta zawsze hałasowała.


Ta karta powinna być cicha, wiec może ma chłodzenie zwalone od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostra ma mojego starego kompa ( w 2006 r dałem za niego 5 tyś.zł 0 z grafiką ATI Raseon X1900 XT - problem jest taki że grafika ta bardzo głośno chodzi / wentylator /,obecnie komp wrócił z przeglądu / nie chciał działać / jest sprawdzony i przeczyszczony a w kwestii grafiki powiedziano ze:
A: można wymienić chłodzenie za ok.150 zl
B: można wymienić grafikę
jakiego Radka polecilibyście,który byłby lepszy od X1900XT a jednocześnie niedrogi i cichy?
Radeon 4350 Gigabyte 512MB HDMI & DVI (PCI-E) OC za 150 zł byłby za słaby?
http://www.komputronik.pl/index.php/product/63017/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4350_Gigabyte_512MB_HDMI_DVI_PCI_E_OC.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 17:20, lis_23 napisał:

B: można wymienić grafikę
jakiego Radka polecilibyście,który byłby lepszy od X1900XT a jednocześnie niedrogi i
cichy?
Radeon 4350 Gigabyte 512MB HDMI & DVI (PCI-E) OC za 150 zł byłby za słaby?
http://www.komputronik.pl/index.php/product/63017/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4350_Gigabyte_512MB_HDMI_DVI_PCI_E_OC.html

Ta karta jest ponad 2x wolniejsza od X1900XT. Jeśli już, to na Allegro poluj na HD3850, ten jest o jakieś 30-40% szybszy. Ewentualnie Radeon HD3870, GeForce 9600GT, GeForce 9600GSO - wszystkie spełnią twoje oczekiwania. Fakt że niekoniecznie dostaniesz je za 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o jakieś zestawienie tych 2 kart graficznych. Mam ciężki problem, bo z chęcią zostałbym przy GeForce''ach, a już 2 opinie miałem pochlebne na temat Radeonów. No i tańszy o stówkę, też się ceni.

Gigabyte GeForce CUDA GTS 250, 1GB DDR3 (256bit), HDMI/DualDVI/D-SUB, PCI-E, BOX - http://return.com.pl/kalk_szczegoly.php?tow_id=18137

VS

Gigabyte Radeon HD 4850 1GB (256 bit) DDR3, HDTV/2xDualDVI, CF, HDCP, box - http://return.com.pl/kalk_szczegoly.php?tow_id=18137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może to głupie, ale musze sie upewnić. Otóż mam juz leciwego GeForce 8400 GS. Za kazdym razem, kiedy zainstaluje do niej sterowniki to mam jakiegos blue screena i wogole system nie chodzi. Czyli reinstalka. Juz mnie to irytuje, ale nie chce kupowac nowej karty grafiki. Czy mozna zainstalowac sterowniki do innej karty, np jakiegos tycke lepszego GeForce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 17:50, ziptofaf napisał:



Ta karta jest ponad 2x wolniejsza od X1900XT. Jeśli już, to na Allegro poluj na HD3850,
ten jest o jakieś 30-40% szybszy. Ewentualnie Radeon HD3870, GeForce 9600GT, GeForce
9600GSO - wszystkie spełnią twoje oczekiwania. Fakt że niekoniecznie dostaniesz je za
150 zł.


A jakiś Radek z serii 4000,np:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/82687/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4670_Asus_512MB_DVI_HDMI_PCI_E_.html
siostra praktycznie nie gra / pasjans,ewentualnie Gothic3 / tylko korzysta z neta,YT,itp.

Jest jeszcze inny problem: trochę powyżej paska narzędzi na ekranie jest taki szary,przerywany i niekompletny szary pas - jakby ktoś poplamił monitor tuszem .. dziwne jest to że jak robię screena to owego paska na zdjęciu nie widać ...
co to może być? - od grafiki czy od monitora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No więc tak - HD4850 ma wydajność równą GeForce 9800GTX. A GTS250 to lekko podkręcony GeForce 9800GTX ze zmienioną nazwą. A co do jego wydajności... sam zobacz:
http://pclab.pl/art35740-4.html
Jak widać, jest ogólnie rzecz biorąc szybszy od HD4850 o kilka %. Czy jest to warte dopłaty 100 zł (co w sumie oznacza ponad 25% dopłaty)? Ja osobiście sądzę, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 18:37, lis_23 napisał:

A jakiś Radek z serii 4000,np:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/82687/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4670_Asus_512MB_DVI_HDMI_PCI_E_.html
siostra praktycznie nie gra / pasjans,ewentualnie Gothic3 / tylko korzysta z neta,YT,itp.

W sumie też może być. Nie tak szybki jak HD3850, nieco wydajniejszy od obecnej karty. No i 2x niższy pobór mocy od X1900XT.

Dnia 05.08.2010 o 18:37, lis_23 napisał:

Jest jeszcze inny problem: trochę powyżej paska narzędzi na ekranie jest taki szary,przerywany
i niekompletny szary pas - jakby ktoś poplamił monitor tuszem .. dziwne jest to że jak
robię screena to owego paska na zdjęciu nie widać ...
co to może być? - od grafiki czy od monitora?

Monitora. Błędy karty graficznej są widoczne na screenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować