Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2011 o 15:52, Jan3d napisał:

wersja oc bez nowego biosu ale to nie jest jakaś wielka przeszkoda wgrać nowego


W sumie racja. Ale mam złe doświadczenia z zabawami z biosem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry. jesli mobo (Gigabyte GA-790FXTA-UD5) wspiera crossfire od amd, to bedzie sie plyta jakos wyklocac z gtxem 460? czy wszystko bedzie okej. Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 17:36, kuba9876543210 napisał:

Nie widze zadnych problemow. CrossFire to 2 lub wiecej kart AMD/ATi.

Tak, wiem co to CF. Pytalem ogolnie o to ze jak plyta wspiera cf''a to ''mialaby miec cos miec do gtxa''
Jesli nie ma zarnych problemow to dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 17:31, Buchomodozor napisał:

Bry. jesli mobo (Gigabyte GA-790FXTA-UD5) wspiera crossfire od amd, to bedzie sie plyta
jakos wyklocac z gtxem 460? czy wszystko bedzie okej. Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi
:)


Było to już mówione pierdylion razy, producnt chipsetu nie ma nic do GPU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem karty graficznej w niedalekiej przyszłości. Jaka będzie dobra to tego zestawu:
AMD Phenom x4 955 3.2 GHz (Podkręcony do 3.5 GHz)
2x 2Gb RAM Kingston HyperX 1600 Mhz
Msi 870-C45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 22:49, oreca napisał:

Witam, zastanawiam się nad kupnem karty graficznej w niedalekiej przyszłości. Jaka będzie
dobra to tego zestawu:
AMD Phenom x4 955 3.2 GHz (Podkręcony do 3.5 GHz)
2x 2Gb RAM Kingston HyperX 1600 Mhz
Msi 870-C45


Gtx 570 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 13:49, Shinigami napisał:

> Co byście na moim miejscu wybrali - R 6850, czy GF GTX 460? ;>

R 6850.



Tak myślałem :P A jeśli chodzi o zasilacz to da radę całemu mojemu sprzętowi razem z R 6850 ?

I czy jeśli w przyszłości będę planował dokupienie 4-rdzeniowego procka (zastanawiam się, czy 4 rdzenie są już tak niezbędne do najnowszych gier?) to zasilacz też da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:01, barth89 napisał:

I czy jeśli w przyszłości będę planował dokupienie 4-rdzeniowego procka (zastanawiam
się, czy 4 rdzenie są już tak niezbędne do najnowszych gier?) to zasilacz też da radę?


Przy zmianie grafiki zasilacz wytrzyma, jest jednak niebezpiecznie granicy. Zainwestowałbym w coś z 550W+ będziesz spał spokojnie. Z procesorem to co masz też powinno sobie poradzić. Duża liczba gier korzysta z czterech rdzeni, wyższe taktowanie również nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:11, Shinigami napisał:

Przy zmianie grafiki zasilacz wytrzyma, jest jednak niebezpiecznie granicy. Zainwestowałbym
w coś z 550W+ będziesz spał spokojnie. Z procesorem to co masz też powinno sobie poradzić.
Duża liczba gier korzysta z czterech rdzeni, wyższe taktowanie również nie zaszkodzi.


Ale zmienić zasilacz już teraz (tylko po wmontowaniu nowej karty), żeby spać spokojnie?

Wiem, że sporo gier korzysta z 4 rdzeni. Pytanie tylko, czy te 4 rdzenie są tak niezbędne. No i taktowanie - 3.5 to jeszcze za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:19, barth89 napisał:

Ale zmienić zasilacz już teraz (tylko po wmontowaniu nowej karty), żeby spać spokojnie?


Tak bym zrobił, dobry zasilacz posłuży Ci długo, zainwestowanie w coś mocniejszego zawsze ma swoje korzyści. Balansowanie na krawędzi nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

Zainteresuj się OCZ ModXStream Pro 600W wydatek około 250 PLN. To więcej niż potrzebujesz, jednak przy kolejnej modernizacji nie będziesz już się musiał martwić takimi szczegółami. Dodatkowy plus to modowalne okablowanie, które pozwoli utrzymać porządek w obudowie.

Dnia 20.02.2011 o 14:19, barth89 napisał:

Wiem, że sporo gier korzysta z 4 rdzeni. Pytanie tylko, czy te 4 rdzenie są tak niezbędne.
No i taktowanie - 3.5 to jeszcze za mało?


Niezbędne, żeby cieszyć się grą nie są. Wszystko zależy jednak od rozdzielczości czy ustawień z jakich zamierzasz korzystać. Taki procesor nie tylko pomoże Ci w grach ale też w aplikacjach, warto się nad tym zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:33, Shinigami napisał:

Tak bym zrobił, dobry zasilacz posłuży Ci długo, zainwestowanie w coś mocniejszego zawsze
ma swoje korzyści. Balansowanie na krawędzi nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.
Zainteresuj się OCZ ModXStream Pro 600W wydatek około 250 PLN. To więcej niż potrzebujesz,
jednak przy kolejnej modernizacji nie będziesz już się musiał martwić takimi szczegółami.
Dodatkowy plus to modowalne okablowanie, które pozwoli utrzymać porządek w obudowie.


No środków niestety teraz nie mam. Planowałem raczej, że jak już będę wymieniał procesor to wtedy kupię też zasilacz, a póki co zostawie to tak jak jest. Ale z tego co się dowiadywałem to ludzie raczej mówili, że nie będzie problemu z 6850 na tym zasilaczu...

Dnia 20.02.2011 o 14:33, Shinigami napisał:

Niezbędne, żeby cieszyć się grą nie są. Wszystko zależy jednak od rozdzielczości czy
ustawień z jakich zamierzasz korzystać. Taki procesor nie tylko pomoże Ci w grach ale
też w aplikacjach, warto się nad tym zastanowić.


Ja gram w 1366x768, ustawienia ultra mi potrzebne nie są, jak gram w średnio-wysokich z AAx4 to jestem zadowolony. Wolę grać na takich ustawieniach, ale za to mieć płynność. Póki co chciałbym tylko, żeby wszystkie gry, jakie wyjdą w tym roku (Crysis 2, Battlefield 3, Shift 2 etc) na takich ustawieniach działały płynnie. Niczego więcej mi do szczęścia nie potrzeba i mam nadzieję, że po kupnie nowej grafiki będę miał to na tym komputerze zapewnione.

Myślicie podobnie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:38, barth89 napisał:

No środków niestety teraz nie mam. Planowałem raczej, że jak już będę wymieniał procesor
to wtedy kupię też zasilacz, a póki co zostawie to tak jak jest. Ale z tego co się dowiadywałem
to ludzie raczej mówili, że nie będzie problemu z 6850 na tym zasilaczu...


Nie będziesz miał bo z tego co widziałem, pobiera on 20-30W więcej w stresie niż twoja obecna karta, nie zmienia to jednak faktu, że jesteś niebezpiecznie blisko końca jego możliwości a sam zasilacz do najlepszych nie należy.

Dnia 20.02.2011 o 14:38, barth89 napisał:

Myślicie podobnie? :P


W tytułach nastawionych głównie na rozgrywkę sieciową nie sposób nawet na topowym PC grać na maksymalnych ustawieniach, płynność zawsze gra pierwszorzędną rolę.

Jeśli natomiast grasz w takiej rozdzielczość i stawiasz na wydajność nie jakość to procesor wystarczy. Mogę jednak dodać, że jeśli będziesz miał jakieś wolne fundusze rozejrzy się za jakimś x4 nie jest to na chwilę obecną droga sprawa, a zapewne będzie jeszcze taniej. Szczególnie w obozie AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:55, Shinigami napisał:

W tytułach nastawionych głównie na rozgrywkę sieciową nie sposób nawet na topowym PC
grać na maksymalnych ustawieniach, płynność zawsze gra pierwszorzędną rolę.

Jeśli natomiast grasz w takiej rozdzielczość i stawiasz na wydajność nie jakość to procesor
wystarczy. Mogę jednak dodać, że jeśli będziesz miał jakieś wolne fundusze rozejrzy się
za jakimś x4 nie jest to na chwilę obecną droga sprawa, a zapewne będzie jeszcze taniej.
Szczególnie w obozie AMD.


Rozejrzę się zapewne w przyszłym roku, albo (jeśli taki BF3 będzie dobrze działał) jeszcze później :P No bo po co wymieniać teraz procesor, skoro wystarczy? No a jak naprawdę będzie potrzebny to mam nadzieję, że procesory z 4-rdzeniami będą jeszcze tańsze, więc można powiedzieć, że zaoszczędzę 2x :P (na tym, że obecny procesor posłuży mi tak długo jak się da, a do tego 4-rdzeniowce będą tańsze :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować