Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2011 o 23:44, ziptofaf napisał:

> Zip, Ty pisales, ze modowales HD6950 na HD6970?
> Orientujesz sie moze o ile wzrosly temp. w stresie?
O dziwo, temperatury rosną dość nieznacznie - w idle''u w ogóle nie ma różnicy, w stresie
(w połączeniu z Core i5 750 podkręconym do 3.2 GHz) o ok. 7-10 stopni po kilkugodzinnej

Kiedy sobie sprawiłeś i5 750? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 00:00, GANGSTERR napisał:

Kiedy sobie sprawiłeś i5 750? ;>


To nie u mnie, ja ciągle jadę na Q9300 + HD5850 ;P Choć planuję przesiadkę na coś lepszego w najbliższym czasie tylko że AMD nie ma nic fajnego w ofercie a Intel oferuje schrzanione chipsety więc jeszcze zaczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 00:13, ziptofaf napisał:

a Intel oferuje schrzanione chipsety więc jeszcze zaczekam...


A kolega nie jest "up to date"...;)

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/809101,Walentynki-wedug-Intela---14-lutego-firma-rozpocznie-sprzeda-poprawionych-chipsetw-dla-LGA1155-stepping-B3.html

Płyty z wadliwym chipsetem są sukcesywnie wycofywane i zastępowane nowymi. Użytkownicy, którzy już zakupili płyty z bugiem, już od pewnego czasu mogą bez problemu wymienić płytę na nową.
Interesuję się tym nie tylko z racji redaktorki, ale dlatego że sam mam zamiar wskoczyć na SB. W planie mam chyba optymalne rozwiązanie - Arock P67Extreme6 + Core i7 2600K (tu zastanawiałem się nad i5 2500K, ale przeważyła szalę obsługa HT, co ma znaczenie chociażby w przypadku obróbki zdjęć) + G.Skill Ripjaws X 8GB 1600MHz 7-8-7-24. Najgorsze jest to, że nie wiem co z grafiką. Zdałoby się też zmienić, bo GTX460, mimo że w edycji OC od Gigabyte, może spowalniać całość. Może też ją sprzedam i zapodam jakiegoś GTX570...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę byście polecili do mojego zestawu, żeby jakoś się wpasowała?

Do wydania mam ok. 400zł. Szukam karty, która da radę z najnowszymi grami, któe wyjdą w tym roku - BF3, Crysis 2. No i żeby opłacało mi się przesiąść na nią z R4850. Najlepiej, żeby to była jakaś wersja OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 17:46, barth89 napisał:

Jaką kartę byście polecili do mojego zestawu, żeby jakoś się wpasowała?

Do wydania mam ok. 400zł. Szukam karty, która da radę z najnowszymi grami, któe wyjdą
w tym roku - BF3, Crysis 2. No i żeby opłacało mi się przesiąść na nią z R4850. Najlepiej,
żeby to była jakaś wersja OC.


W tym budżecie nie za bardzo jest na co się przesiadać - dostępny HD5770 jest szybszy o zaledwie kilkanaście procent, rozsądek zaś podpowiada przynajmniej coś pokroju GTX460 1GB bądź HD6850 których taniej niż za 630 zł nie zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 23:24, GANGSTERR napisał:

Każdy referent jest przerabialny, niereferenty nie. Do tego, co podałeś, jest to wersja
1 GB która nie miała jeszcze premiery i raczej mało prawdopodobne, żeby była przerabialna.
Masz o tym artykuł na in4.pl oraz wzmiankę w recenzji na purepc.

Nie wiem czy miala premiera ta wersja, ale mozna ja kupic zarowno w Polsce (jak w linku), jak i w zagranicznych sklepach (karta jest dostepna). ;)
Tak, czytalem, nie mogli zmodowac niereferenta (Twin Frozr II), ale po cichu licze, ze moze ten (w tej chwili przeceniony na pixmanii) referent jest modowalny (choc wszystko zdaje sie temu przeczyc :(), szukalem troche w Internecie i nie znalazlem poki co zadnych info czy komus sie udalo.

@Ziptofaf

91 st. w "przewiewnej budzie" czy w czyms srednim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 17:50, ziptofaf napisał:

W tym budżecie nie za bardzo jest na co się przesiadać - dostępny HD5770 jest szybszy
o zaledwie kilkanaście procent, rozsądek zaś podpowiada przynajmniej coś pokroju GTX460
1GB bądź HD6850 których taniej niż za 630 zł nie zobaczysz.


A np. taki 5830 albo GTS 450?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc chciałbym wymienić kartę graficzną z hd4850.
Specyfikacja komputera (tak na wszelki wypadek):
-Intel Core i5 650 2x3,20 Ghz
-Płyta Asus P7P55 LX
-DDR3 4GB 1600mhz Kingstone HyperX
-Zasilacz ATX 600W OCZ StealthXStream 2
-Dysk OCZ 60GB SSD

-Gigabyte ATI hd4850

Budżet do 1000 zł, jednak chciałbym się zmieścić w około 900 zł.
Co proponujecie i przy okazji czy będzie potrzebna wymiana zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję GF GTX 560 Ti:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx-560-ti-oc-1gb-ddr5-pci-e-box.0.428818.html?attr=248-490072

lub nieco silniejszy ale droższy Radeon HD 6950:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-radeon-hd-6950-2gb-ddr5-pci-e-box.0.425397.html?attr=248-488799

A zasilacz masz bardzo dobry i wyżej wymienione karty powinny działać bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 23:03, Deturis napisał:

A więc chciałbym wymienić kartę graficzną z hd4850.


/.../

Dnia 15.02.2011 o 23:03, Deturis napisał:

Budżet do 1000 zł, jednak chciałbym się zmieścić w około 900 zł.
Co proponujecie i przy okazji czy będzie potrzebna wymiana zasilacza.


Gtx 480:

http://www.qblack.pl/gigabyte-gf-gtx-480-1536mb-ddr5384b-dh-pci-e-ud-o_164243.html

Zasilacza nie trzeba wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 23:03, Deturis napisał:

A więc chciałbym wymienić kartę graficzną z hd4850.


Zdecydowanie polecam HD6950

http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd6950-1gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-veroc,17615.html
http://sklep.sferis.pl/produkt/32690.html.html

Pieruńsko wydajna i w bardzo dobrej cenie jak na taką wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ile byście wycenili Radeona 4850 512 MB RAM razem z radiatorem Auras Fridge i nałożonym na niego wentylatorem (w spoczynky 30 stopni to daje) - oczywiście w zestawie pudełko, płytka i firmowy radiatorek z wentylatorkiem. 200zł bym dostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się, czy jeśli kupię teraz Radeona 6850 od Gigabyte (WIndForce) to będzie to wersja z nowym BIOSem, czy będę musiał się bawić, żeby ten system działał poprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 11:18, barth89 napisał:

A orientujecie się, czy jeśli kupię teraz Radeona 6850 od Gigabyte (WIndForce) to będzie
to wersja z nowym BIOSem, czy będę musiał się bawić, żeby ten system działał poprawnie?


A dla czego mialbys sie bawic, zeby system dzialal poprawnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 11:18, barth89 napisał:

A orientujecie się, czy jeśli kupię teraz Radeona 6850 od Gigabyte (WIndForce) to będzie
to wersja z nowym BIOSem, czy będę musiał się bawić, żeby ten system działał poprawnie?


W sklepach wciąż są wersje z zwalonym biosem szukaj w kodzie produktu na końcu (-B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 15:05, Jan3d napisał:

> A orientujecie się, czy jeśli kupię teraz Radeona 6850 od Gigabyte (WIndForce) to
będzie
> to wersja z nowym BIOSem, czy będę musiał się bawić, żeby ten system działał poprawnie?


W sklepach wciąż są wersje z zwalonym biosem szukaj w kodzie produktu na końcu (-B)


No ja zamówię z gram.pl, więc nie wiem do końca jaki tam będzie kod, ale mam nadzieję, że to będzie dobra wersja.

Na gram.pl kod jest taki: GV-R685OC-1GD 1.1 (to o ten chodzi?). Jeśli chodzi o to, to raczej tutaj jest stary bios...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować