Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2006 o 19:49, ckamil666 napisał:

Jeszcze jak wyjdzie Quad Sli to dopiero będzie brało prądu... ;))


Przecież kupując 2x GF7950GX2 masz właśnie Quad SLi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 15:54, RobeN napisał:

> Jeszcze jak wyjdzie Quad Sli to dopiero będzie brało prądu... ;))

Przecież kupując 2x GF7950GX2 masz właśnie Quad SLi :)

Wiem! Ale jak wyjdzie GF8950GX2 Quad Sli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 01:10, roctez napisał:

Juz ckamil666 zapodal info o tym tylko w wersji PL: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=3200
A wiecie na kiedy planuje nVidia to wypuscic na rynek?


W połowie listopada:
http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=11018
Z tym że na początku zawsze startują najdroższe modele, na tańsze poczekamy zapewne do przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 16:56, morthi napisał:

http://www.digit-life.com/news.html?06/92/29#69229 - oto gratka dla graczy :P
karta na nowym procesorze g80 :)


Długa to ona jest :P, ale oczywiscie jako przedstawiciel nowej rodziny będzie nie wątpliwie mocna
pomijam że ma DX10 itp i 384 bit szyny pamięci :P.
Na dzień dzisiejszy do grania wystarcza GF 7600 i na jakies dwa lata powinien starczyć.

ps: Grafika oczywiscie robi wrażenie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio pojawił mi się dziwny problem z wyświetlaniem obrazu. Otóż na monitarze pojawiły mi się cienkie kolorowe migające pionowe paski( ich ilość zależy od razdzielczości przy 1024x780 jest ich 6). Po paru chwilach zawsze komp się restartuje. Problem pojawia się tylko wtedy gdy mam zainstalowane sterowniki do karty. Obojętnie czy są to najnowsze czy jakieś stare. W BIOSie pojawiają się również dziwne rzeczy tyle, że nie paski tylko małe kreski skaczące po całym ekranie. Te krzaczki w BIOSie pojwiają się niezależnie czy sterowniki są zainstalowane czy nie. Moja karta to GF6800GT nie podkręcana. Czego jest to wina? Czy może to być spowodowane płytą główną czy kartą graficzną. Lepiej gdyby płyta bo zamierzam wymienić wraz z prockeim ale jeśli to karta to... :/

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 10:18, Powerslave napisał:

ps: Grafika oczywiscie robi wrażenie :D:D


To co zamiesciles ponizej ma zwiazek z grafika jaka ma wyswietlac? :P

A jak myslicie, bedzie sie oplacac kupic ta karte po premierze (chodzi o wydajnosc nie o cene) czy lepiej poczekac na nostepne modele? I jak bylo z 7xxx bo w sumie chyba maja tylko kolo 1.5 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 19:00, DawidG napisał:

Witam. Ostatnio pojawił mi się dziwny problem z wyświetlaniem obrazu. Otóż na monitarze pojawiły
mi się cienkie kolorowe migające pionowe paski( ich ilość zależy od razdzielczości przy 1024x780
jest ich 6). Po paru chwilach zawsze komp się restartuje. Problem pojawia się tylko wtedy gdy
mam zainstalowane sterowniki do karty. Obojętnie czy są to najnowsze czy jakieś stare. W BIOSie
pojawiają się również dziwne rzeczy tyle, że nie paski tylko małe kreski skaczące po całym
ekranie. Te krzaczki w BIOSie pojwiają się niezależnie czy sterowniki są zainstalowane czy
nie. Moja karta to GF6800GT nie podkręcana. Czego jest to wina? Czy może to być spowodowane
płytą główną czy kartą graficzną. Lepiej gdyby płyta bo zamierzam wymienić wraz z prockeim
ale jeśli to karta to... :/

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

To jest raczej wina karty graficznej(psuje się) i może ci się pewnego dnia nie właczyc obraz wcale wtedy to oznacza, że twoja karta graficzna "piardła". Na karty graficzne jest gwarancja najczęściej 24 miesiace ale czasem dłużej, musisz sprawdzić. Wtedy jak masz dowód zakupu muszą ci tą karte wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 01:56, roctez napisał:

> ps: Grafika oczywiscie robi wrażenie :D:D

To co zamiesciles ponizej ma zwiazek z grafika jaka ma wyswietlac? :P

A jak myslicie, bedzie sie oplacac kupic ta karte po premierze (chodzi o wydajnosc nie o cene)
czy lepiej poczekac na nostepne modele? I jak bylo z 7xxx bo w sumie chyba maja tylko kolo
1.5 roku?


Obrazek umieściłem tylko dlatego ze fajny:). a co do ceny i wydajnośći.. osobiscie kupił bym teraz 7900GT czy nawet 7900GTX które spokojnie wystarczą na 3 lata grania i to chyba prawie zawsze na wysokich detalach:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 09:51, Powerslave napisał:

Obrazek umieściłem tylko dlatego ze fajny:). a co do ceny i wydajnośći.. osobiscie kupił bym
teraz 7900GT czy nawet 7900GTX które spokojnie wystarczą na 3 lata grania i to
chyba prawie zawsze na wysokich detalach:):)

nie zapomnij o najlepszym benchmarku "rachunek za prad" i ile punktów dostajesz co miesiac :P
na dzisiaj na spokojnie bym bral GeForce 7900 GS za jakies 800zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2006 o 10:43, gmx napisał:

nie zapomnij o najlepszym benchmarku "rachunek za prad" i ile punktów dostajesz co miesiac
:P
na dzisiaj na spokojnie bym bral GeForce 7900 GS za jakies 800zl...


ma 7900 gt - rachunki w normie :)

ps - jest dużo cichszy od 6800 i mniej się grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 11:04, scott napisał:

ma 7900 gt - rachunki w normie :)

wiem troche przesadzam - ale jak czlowiek sam to wszystko musi oplacac (a nie rodzice jak to wiekszosc na forum) to zaczyna sie zastanawiac czy naprawde mu trzeba tych kilka dodatkowych punktow w benchmarkach :)

Dnia 04.10.2006 o 11:04, scott napisał:

ps - jest dużo cichszy od 6800 i mniej się grzeje

zalezy ktory - moj ma 50c i jest cichutki a mam caly czas otwarta obudowe - glosniejszy jest... wiatraczek na plycie glownej (ostatni raz kupilem plyte z aktywnym chlodzeniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6800 miałem laedteka z bardzo dużym radiatorem - był głośnawy i temo ok 60- 64
7900 msi - (on jest 0,9nm wiec inna technologia mnie się grzeje ) mam na nim ok 50 - 52 - po podkręceniu
co do rachunków płaci żona i narazie nic się nie skarży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 11:56, Zebius napisał:

7900GT się nie opłaca. Lepiej brać fabrycznie podkręcone 7900GS, które są tańsze i szybsze
od 7900GT. Oto najnowsze testy paru kart:
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=362


go bierzesz pod uwage zwykłe 7900GT a co z tymi fabrycznie odkręconymi np TURBOFORCE od gigabyte 552@1550 a mi udziała na 610@1620 i przypominam kiedyś ma większą ilośc potoków i jednostek Vertex niż GS to daje wiecej mocy na przyszlość niż tylko same podkrecanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 11:56, Zebius napisał:

7900GT się nie opłaca. Lepiej brać fabrycznie podkręcone 7900GS, które są tańsze i szybsze
od 7900GT. Oto najnowsze testy paru kart:
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=362


hym....
7900 gt ma 24 potki pixel - co do prędkości - to są ustawienia fabryczne
mój 7900 gt chodzi obecnie - rdzeń 540 mhz pamieci 820x2 mhz i to podkecone programem dostarczonym przez MSi

trochę sceptycznie podchodzę do tego artykułu bo to model gs podkręcony fabrycznie i chyba raczej się już z nim nic nie zrobi a gt ma jeszcze zapasy -cóż faktycznie ciekawe karty ale gt bylo rok temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 12:11, scott napisał:

> 7900GT się nie opłaca. Lepiej brać fabrycznie podkręcone 7900GS, które są tańsze i szybsze

> od 7900GT. Oto najnowsze testy paru kart:
> http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=362

hym....
7900 gt ma 24 potki pixel - co do prędkości - to są ustawienia fabryczne
mój 7900 gt chodzi obecnie - rdzeń 540 mhz pamieci 820x2 mhz i to podkecone programem dostarczonym
przez MSi

trochę sceptycznie podchodzę do tego artykułu bo to model gs podkręcony fabrycznie i chyba
raczej się już z nim nic nie zrobi a gt ma jeszcze zapasy -cóż faktycznie ciekawe karty ale
gt bylo rok temu :)


tak masz racje przypomnijsmy że GT to praktycznie GTX tylko z obnizonymi zegarami a GS nie tylko zegarami to potokami i vertexami, chodzaż z podkręceniem to już zalęzy od producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież te GS też się ładnie kręcą - Galaxy poszła im na 620/1760!
Tak więc IMO po co przepłacać, jak te karty są przecież minimum 200 zeta tańsze od GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować