Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2007 o 16:44, Fragles213 napisał:

np. Radeon x850XT czy jest to opłacalny zakup ?? Bo ma pixel shader 2.0 !!

Ta karta na AGP kosztuje sporo wiecej niz 500 zl, no i ten PS 2.0... Tak przy okazji po co Ci byl ten x1300 skoro szukasz teraz mocniejszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 16:56, destro177 napisał:


> np. Radeon x850XT czy jest to opłacalny zakup ?? Bo ma pixel shader 2.0 !!
Ta karta na AGP kosztuje sporo wiecej niz 500 zl, no i ten PS 2.0... Tak przy okazji po co
Ci byl ten x1300 skoro szukasz teraz mocniejszej?


Dostałem :)a teraz będe miał większą gotówke więc myśle co dokupić !! Zastanawiam się nad procesorem bo tak po namysle ten x1300 nie jest taki zły... wkońcu pixel shader 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2007 o 17:03, Fragles213 napisał:

Dostałem :)a teraz będe miał większą gotówke więc myśle co dokupić !! Zastanawiam się nad procesorem
bo tak po namysle ten x1300 nie jest taki zły... wkońcu pixel shader 3.0

Aha:) To go odsprzedaj i kup cos lepszego, moze 7600gt? A x1300 to cieniutka karta, mialem taka na agp i nie powiem zebym byl bardzo zadowolony, dalo sie grac ale raczej slabo sobie radzila z wieloma nowymi grami. PS 3.0 nic nie daje tej karcie w wydajnosci, tylko kilka bajerkow graficznych ktore i tak czlowiek jest zmuszony ogladac czesto w kilkunastu klatkach na sekunde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 17:08, destro177 napisał:


> Dostałem :)a teraz będe miał większą gotówke więc myśle co dokupić !! Zastanawiam się
nad procesorem
> bo tak po namysle ten x1300 nie jest taki zły... wkońcu pixel shader 3.0
Aha:) To go odsprzedaj i kup cos lepszego, moze 7600gt? A x1300 to cieniutka karta, mialem
taka na agp i nie powiem zebym byl bardzo zadowolony, dalo sie grac ale raczej slabo sobie
radzila z wieloma nowymi grami. PS 3.0 nic nie daje tej karcie w wydajnosci, tylko kilka bajerkow
graficznych ktore i tak czlowiek jest zmuszony ogladac czesto w kilkunastu klatkach na sekunde


Nom pomyśle.. A i mam pytanie co do kart i gier. Bo na pudełku i w instrukcji Gothica 3 była lista obsługiwanych kart grafiki. Mojej tam niebyło :( a jednak gothic mi chodzi !! Od czego to zależy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2007 o 17:17, Fragles213 napisał:

Nom pomyśle.. A i mam pytanie co do kart i gier. Bo na pudełku i w instrukcji Gothica 3 była
lista obsługiwanych kart grafiki. Mojej tam niebyło :( a jednak gothic mi chodzi !! Od czego
to zależy ??

Nie wiem, na radeonach 9200 tez sie uruchamia:) Mysle ze sa to karty na ktorych bedzie sie dalo przyzwoicie grac. Zreszta w readme pisze ze te karty maja oficjalne wsparcie, wiec jak na innej(slabszej) gra nie pojdzie to tworcy umywaja rece od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 10:41, ziptofaf napisał:

> Dupa blada. I tak będzie rwało w najmniej oczekiwanych momentach...

Niemożliwe. Kumpel ma E6300, 2 GB RAM-u i Geforce 7950 GT. Gothic 3 chodzi mu w maksymalnych
detalach w rozdzielczości 1024*768. Zresztą może stweakujesz Gothica 3 i dopiero wtedy spróbujesz?

Możliwe. Biegne sobie, goni mnie 3 orków, wpadam w las. Trzyma 60 fps, nagle (otoczenie za bardzo się nie zmieniło) przycięcie i zejście do 15 fpsów. Powrót do 60. Jest dobrze, ale i tak tnie. To samo jest na low detalach. Gra napisana cudownie, prawda? A te 60 fps to na maxx, nie bawilem sie jeszcze plikiem g3.ini ... (czegoś nie włączyłem, tylko nie pamiętam ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 22:47, Radzisz napisał:

Możliwe. Biegne sobie, goni mnie 3 orków, wpadam w las. Trzyma 60 fps, nagle (otoczenie za
bardzo się nie zmieniło) przycięcie i zejście do 15 fpsów. Powrót do 60. Jest dobrze, ale i
tak tnie. To samo jest na low detalach. Gra napisana cudownie, prawda? A te 60 fps to na maxx,
nie bawilem sie jeszcze plikiem g3.ini ... (czegoś nie włączyłem, tylko nie pamiętam ;) )


Ciekawe...
http://rapidshare.com/files/5053901/Gothic3TWEAK_PL.exe
Spróbuj tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam podkręciłem nieco kartę grafiki i po testach w 3dmarku2005 wynik wzrósł o 240 pkt. czy to znacząca poprawa czy lepiej sobie dać luz i zostawić standardowe ustawienia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 08:23, scott napisał:

witam podkręciłem nieco kartę grafiki i po testach w 3dmarku2005 wynik wzrósł o 240 pkt. czy
to znacząca poprawa czy lepiej sobie dać luz i zostawić standardowe ustawienia ???


Wiesz wyniki w 3dmarq to jedno stestuj sobie grą jak poprawi ci się o jakieś 10-15fps''ow to możes zostawić :P Ja wogule nie testowałem kompa 3dmarkami....jakoś niekręcą mnie te testy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 08:23, scott napisał:

witam podkręciłem nieco kartę grafiki i po testach w 3dmarku2005 wynik wzrósł o 240 pkt. czy
to znacząca poprawa czy lepiej sobie dać luz i zostawić standardowe ustawienia ???



Przy dwóch testach pod rząd różnica może wynieść nawet 500 punktów, więc raczej wróć do domyślnych ustawień karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić którąś z tych kart
1.PALIT GEFORCE 7600GS 256DDR3 SONIC 400/1000 AGPx8
2.HIS RADEON X1600PRO 256MB DDR2 SILEN ICEQ AGP
i nie wiem którą wybrać pomóżcie ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2007 o 12:04, de99ial napisał:

Przy dwóch testach pod rząd różnica może wynieść nawet 500 punktów, więc raczej wróć do domyślnych
ustawień karty.


przetestowałem na grach i tu różnica jest znaczna w CofH nawet kilkanaście klatek w wysokich ustawieniach.
Co do podkręcania to podnisłem taktowanie z 500 na550 mhz i pamięci z 1400 na 1600 mhz - czyli sporo i w grach (oblivion) widać różnice (fraps) a w tym durnym 3dmarku minimalne - ma karetę gf 7900 gt z msi - ładnie się kreci a temperatura max 72 c - przy maksymalnym użyciu - czyli co tem 3d mark to tak mało wiarygodny czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 12:57, mazi606 napisał:

mam zamiar kupić którąś z tych kart
1.PALIT GEFORCE 7600GS 256DDR3 SONIC 400/1000 AGPx8
2.HIS RADEON X1600PRO 256MB DDR2 SILEN ICEQ AGP
i nie wiem którą wybrać pomóżcie ??????????



Ogólnie polecam ci kiarty GF7600. Bardzo ładnie sie podkręcają (Moją podkręciłem ze standardowych 500/1400 na 600/1680. Model Galaxy GF700 GS DDR III 128-bit 256 MB VRAM) i nie mają przy tym problemów ze stabilnością (Wystarczy dokleić radiatorki na pamięci). Koszt też nie jest wysoki, a chyba nie przesadzę, jeżeli porównam wydajność tej karty po umiejętnym podkręceniu do GF7800... Ogólnie kawał pięknego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



3DMarki to syntetyki - czyli programy teoretycznie sprawdzające wydajność. Najlepszy pomiar dają gry - przy takim wzroście się opłaca nie ma co, ale w chłodzenie bym polecał zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 12:57, mazi606 napisał:

mam zamiar kupić którąś z tych kart
1.PALIT GEFORCE 7600GS 256DDR3 SONIC 400/1000 AGPx8
2.HIS RADEON X1600PRO 256MB DDR2 SILEN ICEQ AGP
i nie wiem którą wybrać pomóżcie ??????????



Z tych dwóch to GF zdecydowanie - x1600 to raczej słabe ukałdy, chyba, że dozbierasz do x1650XT - wtedy inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować