Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2007 o 12:53, 4YoU napisał:

Wybacz KrzysztofT, ale po tych Twoich bredniach jednak wolę zaufać komputronikowi( http://sklep.komputronik.pl/
) niż Tobie.

ja juz sam nie wiem o co chodzi z tym 7800gs, zobacz tutaj http://pclab.pl/art18293.html
http://www.gph.benchmark.pl/ jak juz wczesniej podawalem tu tez jest podane 16, ale znowu w zestawieniu kart maja napisane ze ma 20 jednostek PS. Patrzac na opisy w komputroniku myslalem ze to odpowiednik mojego 7900gs pci-e tyle ze na agp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:00, destro177 napisał:


> Wybacz KrzysztofT, ale po tych Twoich bredniach jednak wolę zaufać komputronikowi( http://sklep.komputronik.pl/

> ) niż Tobie.
ja juz sam nie wiem o co chodzi z tym 7800gs, zobacz tutaj http://pclab.pl/art18293.html
http://www.gph.benchmark.pl/ jak juz wczesniej podawalem tu tez jest podane 16, ale znowu w
zestawieniu kart maja napisane ze ma 20 jednostek PS. Patrzac na opisy w komputroniku myslalem
ze to odpowiednik mojego 7900gs pci-e tyle ze na agp...

O ile wiem to są dwie wersje 7800GS z 16 i 20 PS. Z tego wynika że komputronik ma lepszą, zaś benchmark ocenił to gorszą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 12:53, 4YoU napisał:

> Jaka jest teraz najlepsza karta graficzna pod AGP? Cena nieważna
Jakbyś przeczytał choćby kilka postów wcześnie to byś znał odpowiedź.

Wybacz KrzysztofT, ale po tych Twoich bredniach jednak wolę zaufać komputronikowi( http://sklep.komputronik.pl/
) niż Tobie.


Ufaj komu chcesz. I żadnych bredni tam nie było. Zwykły 7800GS 256MB, o którym myślałem jest na poziomie wydajnościowym 6800U - nawet na twoim ulubionym PCLabie o tym przeczytasz. Ty pisałeś o wersji 512MB Gainwarda, która jest na chipsecie G71, czyli tym od 7800GT i ona jest szybsza o wiele od zwykłego GSa i od 6800GT i U. A ponieważ nie ma możliwości edycji postów, więc musiałem to dopisać w poprzedniej wypowiedzi i tyle. I jednocześnie uważam, że wydawanie 1400zł na kartę o takiej samej wydajność jak X1950PRO, który kosztuje 900zł jest niezbyt dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu! A co do ceny to faktycznie GeForce powinien coś z nią zrobić. W końcu to 500zł, za które np. można kupić kostkę 1GB ramu. Więc są jakieś nadzieję że albo cena zmaleje albo nawet GeForce wyda jakąś nową kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2007 o 10:11, Radzisz napisał:

Zobacz mój podpis. Takiego mam PC. Myślałem że w g3 na maxa pogram. Dupa blada. I tak będzie
rwało w najmniej oczekiwanych momentach...

No to akurat Tobie,innym np; chodzi na podkręconej GF Galaxy 7600GS.A te najmniej oczekiwane momenty o jakie to są?I jak grasz to te zacięcia bardzo przeszkadzaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:23, 4YoU napisał:

Trzeba było tak od razu! A co do ceny to faktycznie GeForce powinien coś z nią zrobić. W końcu
to 500zł, za które np. można kupić kostkę 1GB ramu. Więc są jakieś nadzieję że albo cena zmaleje
albo nawet GeForce wyda jakąś nową kartę.



Cena nie zmalejej z prostego powodu : Nvidia zakończyła już produkcję chipsetów G70, więc cena kart na tych chipsetach nie spadnie - zwyczajnie zostaną wyprzedane i nie będzie ich w ofercie sklepów. Karty 7900GS/GT/GTX/GTO nie będą miały premiery na slot AGP (jedynie jest 7600GS/GT). Natomiast raczej pewne są LowEndowe karty oparty o rdzeń G82/G40, które w wersji PCI-E Nvidia chce "wydać" na świat w ciągu 3 najbliższych miesięcy. A co zrobi ATI? Wydało X1950PRO i o niczym nowym dla tego slotu nie słychać. AGP już "umiera" i nie warto kupować nowych kart dla tego slotu. Zamiast wydawać 1400zł na 7800GS AGP lepiej kupić zestawik A64 + płyta + 7900GS PCI-E , a resztę podzespołów ze starego kompa. Cena wyjdzie mniej więcej taka sama, a możliwości rozbudowy masz bardzo duże. Ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko twoja. Potwierdzam Twoje słowa. AGP to juz staruszek a nic lepszego na AGP niz do tej pory nie wyjdzie juz raczej poniewaz ten slot nie daje takiech mozliwosci jak PCIe i w ten sposob ogranicza producentów do tworzenia kart na ten slot. To co mogli najlepszego zrobić to juz zrobili. Wiec tak samo wolal bym cos dolorzyc i zmienic na PCIe bo z AGP nie ma juz praktycznie pozytku na DŁUŻĄ mete...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:34, KrzysztofT napisał:

Cena nie zmalejej z prostego powodu : Nvidia zakończyła już produkcję chipsetów G70, więc cena
kart na tych chipsetach nie spadnie - zwyczajnie zostaną wyprzedane i nie będzie ich w ofercie
sklepów. Karty 7900GS/GT/GTX/GTO nie będą miały premiery na slot AGP (jedynie jest 7600GS/GT).
Natomiast raczej pewne są LowEndowe karty oparty o rdzeń G82/G40, które w wersji PCI-E Nvidia
chce "wydać" na świat w ciągu 3 najbliższych miesięcy. A co zrobi ATI? Wydało X1950PRO i o
niczym nowym dla tego slotu nie słychać. AGP już "umiera" i nie warto kupować nowych kart dla
tego slotu. Zamiast wydawać 1400zł na 7800GS AGP lepiej kupić zestawik A64 + płyta + 7900GS
PCI-E , a resztę podzespołów ze starego kompa. Cena wyjdzie mniej więcej taka sama, a możliwości
rozbudowy masz bardzo duże. Ale to tylko moja opinia.


Zapomniałeś dodać jeszcze że będzie trzeba zmienić kości pamięci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1366zł za takie zestawik, jak widzisz na obrazku i masz o niebo lepiej od pakowania się w AGP. RAM, dysk, zasilacz i inne duperele przekładasz do nowego kompa, a możliwości rozbudowy masz całkiem duże.

20070107134148

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:39, Dead-pl napisał:

> Zapomniałeś dodać jeszcze że będzie trzeba zmienić kości pamięci :P


A niby czemu. DDR1 wsadza ze starego kompa i jest ok. No chyba, ze ma jeszcze SDR, lub RIMMy, ale w takim wypadku po co modernizować starego kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:44, KrzysztofT napisał:

> > Zapomniałeś dodać jeszcze że będzie trzeba zmienić kości pamięci :P

A niby czemu. DDR1 wsadza ze starego kompa i jest ok. No chyba, ze ma jeszcze SDR, lub RIMMy,
ale w takim wypadku po co modernizować starego kompa?


A widziałeś jakąś płyte pod c2d albo am2 z ddr1 ?? Chyba że chodzi ci o 939 ale to taki sam trup jak agp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:53, Dead-pl napisał:

> > > Zapomniałeś dodać jeszcze że będzie trzeba zmienić kości pamięci :P
>
> A niby czemu. DDR1 wsadza ze starego kompa i jest ok. No chyba, ze ma jeszcze SDR, lub
RIMMy,
> ale w takim wypadku po co modernizować starego kompa?

A widziałeś jakąś płyte pod c2d albo am2 z ddr1 ?? Chyba że chodzi ci o 939 ale to taki sam
trup jak agp


Nie jest trupem, procki X2 jeszcze będą produkowane i "wydawane" przez jakieś 1/2 roku (czyli w sklepach będzie przez kolejny rok). AM2 to też forma przejściowa AMD - już jest zapowiedzane i opracowywane AM3 dla pamięci DDR3. Więc jedynym wyjściem jest C2D, ale na to potrzeba już 2500zł.
A spokojnie można zbudować i rozbudowywać zestaw na s. 939 0 mimo, ze na DDR1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 14:11, Dead-pl napisał:

To ja już stanowczo wole swoje c2d, i można się zmieścić w 1500zł


A ja do gier wolę konsole ;)
I zmieść się w kwocie 1500zł - z dobry ramem i wielkością 2GB, w miarę dobrym mobo i prockiem. Przy obecnych cenach nie masz najmniejszych szans. I w przypadku Intela nie masz nawet co myśleć o późniejszej wymianie starego procka na nowy, bez zmiany płyty głównej na nowy model z nowym chipsetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:38, BaRt3k. napisał:

Nie tylko twoja. Potwierdzam Twoje słowa. AGP to juz staruszek a nic lepszego na AGP niz do
tej pory nie wyjdzie juz raczej poniewaz ten slot nie daje takiech mozliwosci jak PCIe i w
ten sposob ogranicza producentów do tworzenia kart na ten slot. To co mogli najlepszego zrobić
to juz zrobili. Wiec tak samo wolal bym cos dolorzyc i zmienic na PCIe bo z AGP nie ma juz
praktycznie pozytku na DŁUŻĄ mete...



Hm... Realna różnica między AGP a PCIe wynosi 5% czyli granica błędu pomiaru. Tak się składa, że nie ma jeszcze takiej karty, która byłaby w stanie wykorzystać możliwości przepustowości PCIe - to co oferuje AGP w zupełności wystarcza.

Ja tak szybko bym AGP nie skreślał - ceny kart Nvidii na AGP są zabójcze, ale ATI ze swoim x1950pro na AGP dała rozsądną cenę, bez sztucznych zawyżeń. Pozatym różnego rodzaju "wieszcze" przewidywali, koniec AGP jeszcze w 2005 roku, tuż po premierze PCIe - i co? "Przewidywania" okazały się majakami człowieka w febrze, bo sztucznie napędzanie rynku i przekonywanie wszystkich do PCIe na siłę nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2007 o 14:17, KrzysztofT napisał:

A ja do gier wolę konsole ;)
I zmieść się w kwocie 1500zł - z dobry ramem i wielkością 2GB, w miarę dobrym mobo i prockiem.
Przy obecnych cenach nie masz najmniejszych szans. I w przypadku Intela nie masz nawet co myśleć
o późniejszej wymianie starego procka na nowy, bez zmiany płyty głównej na nowy model z nowym
chipsetem.



A znajdź mi grę na konsolę, nową która w momencie premiery kosztowałaby 60zł. Na PC są jeszcze tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 16:01, Fragles213 napisał:

Co uważacie o Ati x1300 ?? Bo kupiłem taką i nie wiem czy to dobry wybór i czy przypadkiem
nie zmienić ??



Kiepski układ. Lepiej sprzedaj i kup coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować