Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

To juz raczej wedle wyczucia, jeżeli uważasz że nie udało Ci się usunąć wszystkiego to warto. Nie powinno zaszkodzić, zabiera to tylko chwilę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 16:57, TetraGramaton napisał:

Nie tylko ty tak miałeś. Objaw jest taki że przy dużych wymaganiach gry jest slajd i pomaga
tylko reset ale mnie się działo to nawet podczas pracy w edytorach tekstu czy przeglądania
stron WWW. Taką usterkę próbowali mi tu pomóc modki i inni "experci" ale nie ma to jak porada
na własnym doświadczeniu. Kiedyś widziałem na innym forum że gościu miał problem z GF 7600
Gs (to samo co ty i ja),
ja także miałem ten problem na swoim radeonie X1950Pro. Gościu próbował majstrować przy pamięci
RAM i właśnie wyszło na jaw co jest powodem, kiedy wyciągną jedną kość problem się usuną.
Ja też poszedłem za ciosem i mając do duala Twinmosy(2*256) i Kingstona(512) zostawiłem to
drugie i problem znikną.
Wygląda na to że pamięci Ram lub ich układ nie jest kompatybilny z niektórymi grafikami. Jeżeli
nie pomoże majstrowanie to weź kup nowy ram.
P.S. ale jest głupie uczucie - wywalasz osiem stów na sprzęt i nawala tez tak myślałem ale
on nie nawala tylko albo płyty głowne które nam firmy serwują są nie stabilne albo to coś normalnego
że nie zawsze pies z kotem się lubią.

Niestety nie pomogło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś program, żeby w prosty i bezpieczny sposób podkręcić trochę kartę MSI NX7600GS-T2D256 EH (innymi słowy GF7600 GS :P)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 11:04, Tieru napisał:

zyli ta karta GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) i GeForce 8800 GTS Gigabyte

> 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) bo ma te zunifikowane jednostki pizela i shadera tak?


Ale mi chodzilo rowniez o to czy jezeli karta ma zunifikowane jednostki to czy to znaczy ze jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo nikt mi na nie nie odpowiedzial satysfakcjonujaco : jezeli dwie karty w tym przypadku
GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) i GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) maja taka sama ilosc jednostek pizel i vertex tylko ze ,,GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E),, ma zunifiowane jednostki , to ktora lepsza ?ta z zunifikowanymi jednostkam iczy bez?
Prosze rowniez o wiecej opinii bo na podstawie jednej nie moge byc pewny.Dziekuje z gory za odpowiedz i przeczytanie mojego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedna i ta sama karta, po prostu przy EVGA dodali o zunifikowanych, a przy Gigabyte''a nie. Bierz tą, która tańsza, chociaż te 10 lat gwarancji w przypadku EVGA.. ciężko tym pogardzić.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 18:47, DarkSoul napisał:

chociaż te 10 lat gwarancji w przypadku EVGA.. ciężko tym pogardzić.


A kto dzisiaj używa kart sprzed dajmy na to 9 lat?:) Raczej jak kupuje się dobrą kartę do gierek to ona nawet 5 lat nie wytrzyma tempa wzrostu wydajności:) 10 latek ładnie wygląda, ale w praktyce raczej nie do wykorzystania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz rację, 10 latek to chwyt marketingowy, ale za to jaki skuteczny :P Czyli wybór raczej jednoznaczny: Gigabyte (EVGA droższa wg. Kompuzdziercy, czyli pewnie wszędzie tak samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:50, Tieru napisał:

Stworze co mowisz ktura karte brac? cena niewazna bo roznica 50 zl

Ja ci powiem ze najlepiej wybierz tą która ma lepsze wysposażenie [dodatkowe gry i programy] bo 10 lat gwarancji EVGA to "chłyt materkingody"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:50, Tieru napisał:

Stworze co mowisz ktura karte brac? cena niewazna bo roznica 50 zl


Szczerze mi bez różnicy którą weźmiesz bo są praktycznie identyczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo nikt mi na nie nie odpowiedzial satysfakcjonujaco : jezeli dwie karty w tym przypadku
GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) i GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) maja taka sama ilosc jednostek pizel i vertex tylko ze ,,GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E),, ma zunifiowane jednostki , to ktora lepsza ?ta z zunifikowanymi jednostkam iczy bez?
Prosze rowniez o wiecej opinii bo na podstawie jednej nie moge byc pewny.Dziekuje z gory za odpowiedz i przeczytanie mojego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszce jedno : GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) ma w dodatkowym wyposazeniu Power DVD, Gigabyte V-Tuner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 20:25, Tieru napisał:

Ponawiam pytanie bo nikt mi na nie nie odpowiedzial satysfakcjonujaco : jezeli dwie karty w
tym przypadku
GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) i GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI
(PCI-E) maja taka sama ilosc jednostek pizel i vertex tylko ze ,,GeForce 8800 GTS EVGA 320MB
TV & 2x DVI (PCI-E),, ma zunifiowane jednostki , to ktora lepsza ?ta z zunifikowanymi jednostkam
iczy bez?
Prosze rowniez o wiecej opinii bo na podstawie jednej nie moge byc pewny.Dziekuje z gory za
odpowiedz i przeczytanie mojego posta


Oba modele, które wymieniłeś mają zunifikowane jednostki Vertex i Pixel Shader. Po prostu Gigabyte uznało to za tak oczywiste, że nie warto się tym chwalić. Co do drugiego pytania: Tak, zunifikowane jednostki są lepsze od niezunifikowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 20:45, ziptofaf napisał:

Tak, zunifikowane jednostki są lepsze od niezunifikowanych.

Oczywiście tylko pod Vistą, a ściślej pod DX10. Na DX9 nie ma to - o ile się nie mylę - żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 14:39, chinek423 napisał:

> Witam. Mam dziwny problem z kartą Galaxy 7900 Gs na Agp 550/1400.Problem polega na tym
ze po
> chwili grania gry się zacinają, obraz się zatrzymuje i pozostje tylko reset. Mam sterowniki

> 93.71.Próbowałem coś zdziałać w riva tuner i jak przestawiliem taktowanie karty na referencyjne

> 450/1320 mogę grać znacznie dłużej ale po pewnym czasie problem się i tak pojawia. Testowałem

> kilka gier ale najbardziej zdziwiło mnie MU Online niedośc ze problem pojawia się w tej
grze
> najczęściej to w miejscach gdzie jest węcej ludzi i potworów mam spadek fpsów i pokaz
slajdów.
> Myślę ze to dziwne jak na tak starą grę. Z góry dzięki za pomoc.

proszę pomóżcie :(


Witam i ponawiam prośbę. Byłby ktoś taki miły i spróbowałby jeszcze raz udzielić mi porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 23:50, chinek423 napisał:

/.../


wiem, że może się to wydać głupie, ale jak ja miałem problemy z kartą (6600GS) to kiedy byłem maksymalnie zrezygnowany z nudów odkurzyłem kompa od środka, razem z kartą i wiatraczkiem. możecie nie uwierzyć, ale już dwa razy pomogło ; ) spróbuj. nic nie gwarantuje, a nóż się może udać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 23:50, chinek423 napisał:

> > Witam. Mam dziwny problem z kartą Galaxy 7900 Gs na Agp 550/1400.Problem polega na
tym
> ze po
> > chwili grania gry się zacinają, obraz się zatrzymuje i pozostje tylko reset. Mam
sterowniki
>
> > 93.71.Próbowałem coś zdziałać w riva tuner i jak przestawiliem taktowanie karty na
referencyjne
>
> > 450/1320 mogę grać znacznie dłużej ale po pewnym czasie problem się i tak pojawia.
Testowałem
>
> > kilka gier ale najbardziej zdziwiło mnie MU Online niedośc ze problem pojawia się
w tej
> grze
> > najczęściej to w miejscach gdzie jest węcej ludzi i potworów mam spadek fpsów i pokaz

> slajdów.
> > Myślę ze to dziwne jak na tak starą grę. Z góry dzięki za pomoc.
>
> proszę pomóżcie :(
>

Witam i ponawiam prośbę. Byłby ktoś taki miły i spróbowałby jeszcze raz udzielić mi porady?


550/1400 czy 450/1320 które to domysle taktowanie??? a karta sie nieprzerzewa to trza sprawdzic na poczatku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 20:04, Flimi napisał:

> Stworze co mowisz ktura karte brac? cena niewazna bo roznica 50 zl
Ja ci powiem ze najlepiej wybierz tą która ma lepsze wysposażenie [dodatkowe gry i programy]
bo 10 lat gwarancji EVGA to "chłyt materkingody"


co ty gadasdz zxa gupoty. chwyt marketingowy???? no to co powiesz na program step up w EVGA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 20:26, Tieru napisał:

a i jeszce jedno : GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) ma w dodatkowym wyposazeniu
Power DVD, Gigabyte V-Tuner


czyli widze ze ty jestes jednym z tych mniej inteligentnych ludzi. wolisz dostac jaksi tram gupi program ale miec mniej wydajna grafike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować