Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2007 o 19:33, DJ Danielus napisał:

Ale ogólnie z 8800Ultrą lub 9800GTX (przyszłościowe) może być?
Co byś radził wymienić?


wiesz 8800ultra jest nie oplacalna wogole. kupujesz GTX podkeconego takiego jak moj i od razu masz troche wiecej pkt w 3dmarku niz taka ultra. Co do 9800gtx nie jest powiedxiane kiedy sie ukaze. Po za tym gry ktore beda az do polowy moze nawet do jesieni 2008 spokojnie beda dzialac na 8800GTX-ach, wiec nie widze potrzeby zmiany tej karty na inna. Reszta zestawu ok. fakt ja nie lubie asusow i patriotow jakos mi nie podchodza. ja bardziej preferuje gigabyte geila, ewentualnie corsair chyba ze stac cie na MUSHKIN-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 10:27, MLODY2K6 napisał:

wiesz 8800ultra jest nie oplacalna wogole. kupujesz GTX podkeconego takiego jak moj i od razu
masz troche wiecej pkt w 3dmarku niz taka ultra. Co do 9800gtx nie jest powiedxiane kiedy sie
ukaze. Po za tym gry ktore beda az do polowy moze nawet do jesieni 2008 spokojnie beda dzialac
na 8800GTX-ach, wiec nie widze potrzeby zmiany tej karty na inna. Reszta zestawu ok. fakt
ja nie lubie asusow i patriotow jakos mi nie podchodza. ja bardziej preferuje gigabyte geila,
ewentualnie corsair chyba ze stac cie na MUSHKIN-y.


8800GTX też nie jest cudem opłacalności - kręcony 8800GTS 640 ustępuje mu o max. 5-10%. A taki HD2900XT także jest tańszy, a przy tym równie wydajny (a czasem nawet bardziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 10:47, DJ Danielus napisał:

Co do Radka to mam mieszane uczucia - bardzo słabe sterowniki, a na dodatek jest bardzo prądożerny.
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2859


Sam mam HD2900XT i jestem z niego bardzo zadowolony. Co do problemów ze sterownikami - najnowsza wersja działa już stabilnie i bez jakichś dziwnych zwisów, problemów z wydajnością itd. Poza tym sama karta czasem znacząco wyprzedza nawet 8800GTX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 10:54, DJ Danielus napisał:

No nie wiem - zastanowię się.

Jednak do nVidii mam zaufanie...

A mi tam nieważne. Mnie tam obchodzi tylko wydajność. A czy ATI, czy Nvidia, to już szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, więc jestem. Problem w tym, że nie mogę nic wymyślić.
Z jednej strony ATI, a z drugiej nVidia.

Ty polecasz HD2900XT, a ktoś inny 8800GTX.

Aczkolwiek po testach elektrogiełdy, Chipa i jeszcze innych potwierdzają, że 8800GTX jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 10:43, ziptofaf napisał:

> wiesz 8800ultra jest nie oplacalna wogole. kupujesz GTX podkeconego takiego jak moj i
od razu
> masz troche wiecej pkt w 3dmarku niz taka ultra. Co do 9800gtx nie jest powiedxiane kiedy
sie
> ukaze. Po za tym gry ktore beda az do polowy moze nawet do jesieni 2008 spokojnie beda
dzialac
> na 8800GTX-ach, wiec nie widze potrzeby zmiany tej karty na inna. Reszta zestawu ok.
fakt
> ja nie lubie asusow i patriotow jakos mi nie podchodza. ja bardziej preferuje gigabyte
geila,
> ewentualnie corsair chyba ze stac cie na MUSHKIN-y.

8800GTX też nie jest cudem opłacalności - kręcony 8800GTS 640 ustępuje mu o max. 5-10%. A taki
HD2900XT także jest tańszy, a przy tym równie wydajny (a czasem nawet bardziej).


Co z tego ze hd2900xt jest rownie wydajny, wystarczy wlaczyc aa w nim i po zawodach. a po za tym jest glosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 10:56, ziptofaf napisał:

> No nie wiem - zastanowię się.
>
> Jednak do nVidii mam zaufanie...
A mi tam nieważne. Mnie tam obchodzi tylko wydajność. A czy ATI, czy Nvidia, to już szczegół.


ok wydajnosc wydajnoscia ale do tego doliczyc trzeba jeszcze komfort pracy. a Ati sa glosne moj GTX idelani cichy nigduy nie wszedle jeszcze na obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 10:33, DJ Danielus napisał:

Czy ja wiem? Ultra jest niewiele droższa od GTX.
Kupiłbym podkręconą kartę, ale tam gdzie kupuję akurat nie mają...
Sam sprawdź i ja coś ta doradź:
http://www.pcprojekt.pl/?/p__konfigurator/__skorzystaj_z_dynamicznego_konfiguratora/__przefiltruj_produkty_wedlug_wlas
nych_preferencji/


szkoda ze nie ma wlasnie gtx w tym sklepie ale gts w tej weersji ko acs3 jest bardzo dobry. zastanawia mnie tlyko jedna rzecz przeciez jesli maja taka grafike zadzwon i zapytaj sie czy beda mieli 8800gtx ko acs3. jesli powiedza ci za nia 2250 to bierz jesli wiecej to rezygnuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu macie krótki test:
ASUS 8800GTX vs. ASUS HD2900XT
15480/11608 15506/11358 3Dmark''05/06
93/72 79/60 Quake 4 1280*1024/1920*1200
106/74 78/57 Prey jw.
140/85 133/86 CoH jw.
227/174 135/97 HL2 jw.
29/30 dB 27/48 dB

Testy wg. Chip.

Różnica znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 11:14, MLODY2K6 napisał:

szkoda ze nie ma wlasnie gtx w tym sklepie ale gts w tej weersji ko acs3 jest bardzo dobry.
zastanawia mnie tlyko jedna rzecz przeciez jesli maja taka grafike zadzwon i zapytaj sie czy
beda mieli 8800gtx ko acs3. jesli powiedza ci za nia 2250 to bierz jesli wiecej to rezygnuj

2250 zł??? Drogo. Za 1950 można mieć 8800GTX Zotac - podkręcony do poziomu Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 11:04, DJ Danielus napisał:

Ty polecasz HD2900XT, a ktoś inny 8800GTX.

Aczkolwiek po testach elektrogiełdy, Chipa i jeszcze innych potwierdzają, że 8800GTX jest lepszy.

Bo jest nieco wydajniejszy. Ale też dużo droższy - 2000 zł w stosunku do 1300. 700 zł różnicy za, wbrew pozorom, nie aż tak dużą różnicę w wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 11:27, ziptofaf napisał:

> szkoda ze nie ma wlasnie gtx w tym sklepie ale gts w tej weersji ko acs3 jest bardzo dobry.

> zastanawia mnie tlyko jedna rzecz przeciez jesli maja taka grafike zadzwon i zapytaj sie
czy
> beda mieli 8800gtx ko acs3. jesli powiedza ci za nia 2250 to bierz jesli wiecej to rezygnuj

2250 zł??? Drogo. Za 1950 można mieć 8800GTX Zotac - podkręcony do poziomu Ultra.


ja bym wrzyciu sobie nie kupil ZOTACA. Zastanawiaja mnie ludzie ktoorzy cos zobacza nowego i juz sie na to napalaja. Ja wole miec karte markowego prducenta. moze ty luvbisz shity takie jak ZOtac bo to sa shity. Nie porownoj ZOTACA do EVGA. Bo to tak jak bys mial porownac wydajnosciowo Mercedesa klasy c z mercedesem clasy c ale od brabusa. Jest rozniacaz??? oczywiscie ze jest. a na dodatek EVGA daje 10 lat gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 12:01, MLODY2K6 napisał:

ja bym wrzyciu sobie nie kupil ZOTACA. Zastanawiaja mnie ludzie ktoorzy cos zobacza nowego
i juz sie na to napalaja. Ja wole miec karte markowego prducenta. moze ty luvbisz shity takie
jak ZOtac bo to sa shity. Nie porownoj ZOTACA do EVGA. Bo to tak jak bys mial porownac wydajnosciowo
Mercedesa klasy c z mercedesem clasy c ale od brabusa. Jest rozniacaz??? oczywiscie ze jest.
a na dodatek EVGA daje 10 lat gwarancji


Zotac należy do tej samej spółki (PC Partner), która stworzyła Sapphire, uważaną za najlepszą wśród Radeon''ów. Więc to nie jest tak, że to jakaś nieznana marka. Wręcz przeciwnie. Ich karty graficzne są bardzo dobre. Fakt, że u nas jeszcze niepopularne. Ale tak samo było właśnie z EVGA, BFG i Galaxy, które teraz cieszą się kultową sławą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2007 o 12:11, ziptofaf napisał:


Zotac należy do tej samej spółki (PC Partner), która stworzyła Sapphire, uważaną za najlepszą
wśród Radeon''ów. Więc to nie jest tak, że to jakaś nieznana marka. Wręcz przeciwnie. Ich karty
graficzne są bardzo dobre. Fakt, że u nas jeszcze niepopularne. Ale tak samo było właśnie z
EVGA, BFG i Galaxy, które teraz cieszą się kultową sławą.


dlatego sam sobie odpowiedziales na pytanie. Jesli mialbym teraz kupic jakiegos gf-a to tylko od EVGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 12:15, MLODY2K6 napisał:

dlatego sam sobie odpowiedziales na pytanie. Jesli mialbym teraz kupic jakiegos gf-a to tylko
od EVGA.

A ja nie. Po prostu przy sporo niższej cenie Zotac daje takie same osiągi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować