Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2007 o 05:20, GearHead napisał:

Pozwólcie, że "poprorokuję" sobie trochę...
Całe to podejście zmieni się diametralnie, jak tylko XP OEM zniknie z oferty (oficjalnego)
rynku, co stanie się już niebawem. Wyjdzie SP dla Visty, a ludziom pozostanie wybór: kupić
poprawioną i ulepszoną Viste za ok 300 PLN, albo najtańszego BOX-owego XP za ok 900 PLN. Dopiero
wtedy ludzie zaczną standardowo kupować Viste. Do tego dojdzie masowa produkcja gier TYLKO
dla DX10 i spadek cen kart z serii 88xx.
Można powiedzieć, że wielkie korporacje mają między sobą niepisaną umowę, o przyzwyczajaniu
konsumentów do nowych technologii.


Nie nie nie. :) Jeszcze ma być SP3 dla XP, więc wersja Oem nie powinna zniknąć przez jeszcze około 2 lata. Poza tym - będą jeszcze aukcje itd, a zmuszenie zwykłych ludzi do Visty nic nie zmieni - poszukają czegoś darmowego typu jakaś dystrybucja Linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 22:21, DJ Danielus napisał:

Co do kompów z hipermarketu - ma to zerową wydajność! Raz widziałem coś takiego:
super procesor! 4 rdzenie! Q6600!
Karciocha zgodna z DX10 - super wydajna 8500!
RAM (małym druczkiem) 512MB 533MHz
O płycie głównej i o zasilaczu ani słowa!

I ja się pytam - po co takie rzeczy robić? Super wydajny procek + szmelc karta + słaby RAM
+ płyta no name = kupa krzemowego złomu.
I tylko takimi "bajerami" ludziom mętlik w głowach robią.


To ja Ci odpowiem... Ponieważ odbiorcą takiego zestawu z hipermarketu jest przysłowiowa "p.Genia" (nie obrażając osób o tym imieniu). Hipermarkety o tym dobrze wiedzą. Ktoś, kto ma choć odrobinę wiedzy na temat sprzętu komputerowego, musiałby być ciężko pijany, aby się takim zestawem zainteresować.

Bo jak stara prawda głosi... płaci się za swoją niewiedzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 09:50, Galadin napisał:

Nie nie nie. :) Jeszcze ma być SP3 dla XP, więc wersja Oem nie powinna zniknąć przez jeszcze
około 2 lata. Poza tym - będą jeszcze aukcje itd,


Trochę zbaczam z tematu, ale proponuję przeczytać:
----------------------------
SP2c will only impact the 32-bit editions of Windows XP Professional and Windows XP Professional N, delivering an extended range of product keys. "There are no other features or fixes included in this service pack; it will only allow for the inclusion of additional product keys," Microsoft added. Windows XP will continue to be available via retail and OEM channels until January 31, 2008.
----------------------------
źródło:
http://news.softpedia.com/news/Forget-About-XP-SP3-Windows-XP-Professional-SP-2c-Drops-in-September-62405.shtml

Tak więc o SP3 możemy zapomnieć.

Dnia 15.09.2007 o 09:50, Galadin napisał:

a zmuszenie zwykłych ludzi do Visty nic nie zmieni...


Oj zmieni... i to szybciej niż Ci się wydaje. Uwierz mi, każda korporacja działa według pewnego schematu. To samo dotyczy kart graficznych, o czym pisałem wcześniej w tym wątku.

Dnia 15.09.2007 o 09:50, Galadin napisał:

... poszukają czegoś darmowego typu jakaś dystrybucja Linuxa.


Ja życzyłbym sobie, aby tak się stało. Ale potęga MS tkwi w tym, że gry nie są wydawane na Linuxa. Microsoft o tym wie, dołożył i dołoży wszelkich starań (czytaj: $$$$), aby ta sytuacja trwała bez końca.

Gdyby miliony ludzi miało rzetelną alternatywę systemową (kwestia gier) i przeszkadzało im bycie "zmuszanym" do kupna Windowsa, to już dawno przeszliby na Linuxa... włącznie ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 22:11, Misquamaqus napisał:

Pracuje na oryginalnym chllodzeniu a karciocha jest podkrecona w biosie z 500/1200/800 na 621/1300/1025.
Ponizej na 1 fotce temp. w idle, 2 po polgodzinnym graniu w feara:


No to rzeczywiście rewelacja... ]:)
Trzeba rozważyć tą kartę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 16:08, mrosi napisał:

Nie wiem czy czytaliście. Jak dla mnie bardziej niż trochę ... jak zauważył już autor artykułu
"niepokojące"...:

http://www.itpartner.pl/news/news_dx10.html


To jest jakies nieporozumienie....gralem na "viscie" w demko "lost planet" na 8800 gts 320 mb max detale i mialem najnizej 44 fps. Czyzby moj "gigabyt" byl taki wporzo ?...co prawda podkrecony :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak już bywa - to ich wina:
- mogli bardziej dopracować sterowniki
- mogli też zostawić więcej części, a nie wszystkie pousuwać. Chodzi mi oto, że HD2600 wziął się z HD2900, jest tylko powycinany do potęgi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko co lepsze - GF GO 7600 256 VRAM czy Intel Graphics Media Accelerator 950 GM 224 mb ram

Są to karty do laptopa a pytam bo jedne znajomy chce zakupić lapka z GF ale jakiejś obcej mi firmy i chce mu polecić tego z grafą Intela ( laptop od ASUSa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 12:23, dawidos170 napisał:

Panowie pytanko co lepsze - GF GO 7600 256 VRAM czy Intel Graphics Media Accelerator 950 GM
224 mb ram

Są to karty do laptopa a pytam bo jedne znajomy chce zakupić lapka z GF ale jakiejś obcej mi
firmy i chce mu polecić tego z grafą Intela ( laptop od ASUSa )

ja dopisuje sie do pytania kolegi i dodaje swoje
czy opłaca sie miec laptopa z grafiką nvidi gf 8400 / 600 GT ?
Mam zamiar NIE tylko pisac maile na laptopie ale takze pograc np w gta 4.. :P moze nie full detal ale aby grało sie wmaire bez zaciachów..wiem wiem wiele wymagam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 11:03, Misquamaqus napisał:

To jest jakies nieporozumienie....gralem na "viscie" w demko "lost planet" na 8800 gts 320
mb max detale i mialem najnizej 44 fps. Czyzby moj "gigabyt" byl taki wporzo ?...co prawda
podkrecony :).


Wiesz, jakoś rzadko którykolwiek "tester" ma w zestawieniu grafiki od Gigabyte, w szczególności topowe modele. Dlaczego? Bo Gigabyte produkuje najwydajniejsze lub jedne z najwydajniejszych grafik na rynku, w dodatku już fabrycznie podkręcone. Podam nieśmiertelny przykład mojej grafy. 7900GT TurboForce Zalman Edition. Dotychczas znalazłem na necie jeden test z udziałem tej karty. I nawet wiem dlaczego. Po co ktoś ma brać do porównania kartę, która bije na głowę w testach karty nawet o dwie półki wyższe... Chyba domyślasz się co mam na myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ta 7600. Przyczyna jest prosta. Intelowska grafika jest zintegrowana z płytą. Ta 7600 nie jest, więc możne w każdej chwili ją wymienić. Poza tym rzadko lub wcale nie zdarza się, że zintegrowana karta jest wydajniejsza od "wstawianej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 12:39, mrosi napisał:

> To jest jakies nieporozumienie....gralem na "viscie" w demko "lost planet" na 8800 gts
320
> mb max detale i mialem najnizej 44 fps. Czyzby moj "gigabyt" byl taki wporzo ?...co prawda

> podkrecony :).

Wiesz, jakoś rzadko którykolwiek "tester" ma w zestawieniu grafiki od Gigabyte, w szczególności
topowe modele. Dlaczego? Bo Gigabyte produkuje najwydajniejsze lub jedne z najwydajniejszych
grafik na rynku, w dodatku już fabrycznie podkręcone. Podam nieśmiertelny przykład mojej grafy.
7900GT TurboForce Zalman Edition. Dotychczas znalazłem na necie jeden test z udziałem tej karty.
I nawet wiem dlaczego. Po co ktoś ma brać do porównania kartę, która bije na głowę w testach
karty nawet o dwie półki wyższe... Chyba domyślasz się co mam na myśli...


Dzieki !!!...to mile :).
Karcioche kupilem nie podkrecona....dopiero w domku "nibitorem'' zmienilem zegary w biosie karty i jest extra :).
Co do "gigabyta'' jako karty grafiki to masz absolutna racje...wczesniej mialem 6600 gt i wykrecilem ja na ultra + :) przy oryginalnym chlodzeniu.
Poza tym nie spotkalem sie jeszcze z opinia, ktora sugerowala by zla jakosc wyrobow "gigabyta'' jako kart grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak myslice nie lepiej kupic x box 360 do gier i wszystko chodzi plynie przez długie lata niz modernizowac kompa co kilka miesiecy i tracic kupe kasy ja np mam athlona 3800 x2 gf 8800 gts i 2gb ramu kupilem go jakies 3 miechy temu zaplacilem 3600zl bez monitora i dowiedzialem sie ze procesor bedzie za kilka miesiecy juz zaslaby zeby grac na wysokich detalach w najnowsze gry i tak sobie mysle czy nie lepiej kupic x box 360 niz ladowac cogle kase w kompa jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować