Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 21:30, kindziukxxx napisał:

Edit: i jeszcze jedno lepiej jest mieć na GPU DDR3 niż DDR2?

DDR3 - szybsze, co przełoży się na wydajność. Wprawdzie nie ogromnie, ale zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko co do najnowszych sterowników ATI Catalyst (7.10)
Opłaca się je instalować ? Gdzieś czytałem że są problemy ze stabilnością tych sterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 12:32, Galadin napisał:

Jako że nie ma ciekawych kart w midrange, postanowiłem poszukać dokładniej jakiejś najciekawszej
w cenie do 550zł. Znalazłem dwa modele:

Gigabyte 8600GTS SilentPipe3
http://x-kom.pl/index.php?show_prod=20082&_ssk=345&_spl=&_ih= oraz

>

Dnia 31.10.2007 o 12:32, Galadin napisał:

... mają świetne chłodzenie, obydwie są za drogie jak na swoje możliwości, ich ceny powinny
spaść poniżej 500zł po premierze nowych Radeonów.


Ciekawe są... ;-)
A ja bym obok tego Gigabyte''a wymienił również Galaxy 8600GTS 256MB 1,0ns CoolerMaster HeatPipe (720/2000 MHz)

http://www.gigaleria.pl/index.php?products=product&prod_id=6116

Cena podobna (563 zł), chłodzenie co prawda aktywne, w przeciwieństwie do tego Gigabyte''a, ale praktycznie niesłyszalne. No i taktowanie rdzenia wyższe u Galaxy. Mam ten model Galaxy i potwierdzam - chłodenie super ciche! Karta sprawuje się znakomicie jak na swoją klasę.

Ale prawdą jest też, że jako alternatywę dla niej, proponowano mi właśnie wyżej wymieniony model Gigabyte''a (w pakiecie z Supreme Commander). Przeważyło jednak wyższe taktowanie rdzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
Żadna z nich nie jest warta kupna - wydajność poniżej poziomu X1950PRO, który jest przecież tańszy (~470 zł). Co do pozostałych kwestii - wszystkie to bujda - umowną granicą płynności ZAWSZE jest 25 FPS (choć lepiej mieć 30). Co do jakości obrazu - też nie ma różnicy. No, chyba, że chodzi ci o filmy HD. Tam Radeon''y rzeczywiście są lepsze.
PS Na moim gramsajcie (to nie jest reklama) masz testy 8600GTS i X1950PRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do serii 9xxx radków są stery w wersjach 4,5 i 6 do 6,9 włącznie.Wersja 7 i nowsze to już do ati x1xxx i nowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Czy mój procesor nie okaże się wąskim gardłem dla karty graficznej GF7900GS lub Radeona X1950GT i ile mógłbym wziąć za dwuletniego GF6600GT w dobrym stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować