Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Ejj, chyba ten Radeon X1650 Pro Asus Gamer 256MB TV&DVI BOX jest lepszy od GeForce 7300GT Palit 256MB TV & DVI (PCI-E) Sonic?? Przecież ma większe taktowanie i przepustowość!!!!!!
Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 19:11, Czarkinson napisał:

Czy karty z serii 8800 GT posiadają możliwość jednoczesnego włączenia anty-aliasingu i hdr
? W następnym tygodniu kupuje nowego kompa z tą kartą to z jakiej firmy polecacie mi kupić:
Asus, Gigabyte czy Evga ?


Da sie np. w grze "lost planet". Co do tego, ktora lepsza to przy tej klasie kart nie ma to wiekszego znaczenia....osobiscie wybralbym evge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do kazdego modelu dodaja crysisa.
Na 8x mozna grac z AA+HDR.
Przejscie na 7300 na pewno poprawi grywalnosc i grafike, ale nie taki poziom zeby byc z obu zadowolonym - proponuje dozbierac cos kasy i dokupic lepsza karte (mininalnie 7600GT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 22:00, Virus 500 napisał:

Kolega szuka jakiejś bardzo dobrej karty graficznej do 500 zł , proszę o pomysły ....


X1950 Pro albo dołoży i HD3850 ~560 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 19:24, Czarkinson napisał:

Wielkie dzięki za odpowiedź. EVGA ma jeszcze dodatkową zaletę bo do podkręconej wersji dodają
Crysisa :P więc zdecyduję się na nią.


Nie chcę Cię martwić ale możesz mieć kłopoty z dostaniem tej karty na rynku. Do sklepu, w którym ja kupuję sprzęt przyszedł jeden egzemplarz. I póki co więcej nie będzie. A magazyny EVGA świecą pustkami... Rozejrzyj się raczej za 8800GTS 512MB. W podobnej cenie, podobnej wydajności. Jedyna różnica to ta, że GTS ma chłodzenie dwuslotowe. Ale z tego co się orientuję nie powinno być problemów z dostępnością tak jak w przypadku 8800GT.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 16:40, lurynowicz napisał:

Wchodzę więc sobie na stronę Gigabyte co by zaopatrzyć się w najnowszy BIOS. Zabieram się do
flashowania zgodnie z instrukcją, lecz przy odczycie BIOSu z dyskietki narzędzie QFlash wydaje
się po prostu przerywać ten odczyt i kompletnie to olewać... Super, nie dość, że karta wywala
trójwymiar, to jeszcze nie mogę zflaszować BIOSu.

Prościej jest flashować BIOS-a spod Windowsa programem @Bios. Miałem ten sam model płyty co Ty i zawsze bezproblemowo zmieniałem BIOS tym programem.
http://tw.giga-byte.com/FileList/NewTech/old_motherboard_newtech/tech_a_bios.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 05:08, Aurelinus I napisał:

O co chodzi z kartami 8800 GT?
Na stronie EVGA można znaleźć informacje, że wszystkie modele, z wyjątkiem podstawowego wycofano
z produkcji (!?)

http://www.evga.com/products/prodlist.asp

Tak samo tajemniczo zniknęły podkręcone karty Zotac i MSI.


Gdzieś był news że Nvidia zakazała produkcji podkręconych 8800GT. Nie podano dlaczego ale chodziły plotki, że po prostu takie podkręcone 8800GT były tańsze i szybsze od mocniejszej wersji 8800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 11:34, scott napisał:

mam pytanie co sądzicie o firmie XFX - warto zwracać uwagę ? czy dać sobie spokój ?

Na zachodzie chyba najpopularniejszy producent. Ale ogólnie model jednej firmy nie różni się wiele od modelu drugiej firmy przy takich samych taktach, jedyne różnice jakie producent jest dzisiaj w stanie zrobić to dodać RAM i zmienić chłodzenie, cała reszta i tak wynika bezpośrednio z możliwości procesora, który jest wszędzie taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 11:40, hans olo napisał:

> mam pytanie co sądzicie o firmie XFX - warto zwracać uwagę ? czy dać sobie spokój ?
Na zachodzie chyba najpopularniejszy producent. Ale ogólnie model jednej firmy nie różni się
wiele od modelu drugiej firmy przy takich samych taktach, jedyne różnice jakie producent jest
dzisiaj w stanie zrobić to dodać RAM i zmienić chłodzenie, cała reszta i tak wynika bezpośrednio
z możliwości procesora, który jest wszędzie taki sam.

bo mam możliwość kupić xfx 8800 gts 512 (gpu na g92) za 1320 i się zastanawiam czy warto bo nie znam tej firmy
ale dzięki za opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie dosc ze malo bylo wypuszczonych 88GT to teraz ich zabraknie w ogole, niektorzy czekali na swoj wymarzony egzemplarz i co? nie doczekaja sie. Slyszalem ze krecone karty (2GHZ na pamieciach) sypia artefaktami, a teraz zakaz podkrecania kart przez producenta. Ale bedzie OC przez samych graczy - no ale jak to sie mowi na wlasna reke :D

Jak dobrze byc szczesliwym posiadaczem Zotac`a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ajki czynnik jest najważniejszy w karcie graficznej żeby miała większe możliwości?? Pamieć?? Taktowanie?? Przepustowość?? Czy jeszcze coś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 12:00, Wukas napisał:

To ajki czynnik jest najważniejszy w karcie graficznej żeby miała większe możliwości?? Pamieć??
Taktowanie?? Przepustowość?? Czy jeszcze coś innego??

Wszystko ma duże znaczenie: rodzaj pamięci, ich szyna, ilość ma akurat nie takie wielkie znaczenie, chyba że jest to 64MB lub zamierzasz grać w rozdziałkach powyżej 1600x1200. 256MB jest w przeciętnych rozdzielczościach wystarczającą ilością. Znaczenie w karcie mają potoki renderujące (ROP), jednostki pixel shader (PS) oraz w najnowszych kartach zunifikowane jednostki. Tyle że u ATI i nVidii 64 jednostki nie są równe 64 jednostkom drugiej firmy. Dokładnie nie wiem o co chodzi, ale chyba o możliwości jednej jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chodzi o zastosowane materiały w kanale tranzystora oraz sam rozmiar technologiczny tranzystora. Im bardziej stroma jest krzywa zależności I(U) w zakresie przewodzenia (na niebiesko i czerwono) tym lepsze są czasy narastania i opadania, a krzywa zależy właśnie od tych dwóch czynników.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Charakterystyka-zlacza.svg
Zwykłe podstawy CMOS

Zauważ, że nawet dwie różne karty ale tego samego producenta mimo różnej ilości jakichś jednostek mają podobne osiągi, a to właśnie ze względu na proces technologiczny. Dlatego tak bardzo opłacalny jest teraz 8800GT i GTS2 w porównaniu do poprzedników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować