Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2007 o 19:27, Virus 500 napisał:

Dobra jest , tylko jedno ale , dlaczego w programie wskazuje mi że częstotliwość taktowania
układu graficznego wynosi 1320? Ja mam kartę w której pisze że ma 1600 Mhz , co jest grane
? :|


http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8600_GT/GeForce_8600_GT_256MB/GeForce
_8600_GT_Gainward_256MB_TV__DVI_PCI_E_GoldenSample/pelny,id,39503/


Albo masz zly programik do odczytywania danych albo.........?????. U mnie pisze tak i wiem, ze tak jest....wiem bo w biosie karty ustawialem.

20071225201344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 19:27, Virus 500 napisał:

Dobra jest , tylko jedno ale , dlaczego w programie wskazuje mi że częstotliwość taktowania
układu graficznego wynosi 1320? Ja mam kartę w której pisze że ma 1600 Mhz , co jest grane
? :|


http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8600_GT/GeForce_8600_GT_256MB/GeForce
_8600_GT_Gainward_256MB_TV__DVI_PCI_E_GoldenSample/pelny,id,39503/


Moze zainstaluj everesta z....4.00.976. Zobacz czy jest roznica :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chce zakupić kartę graficzną i nie umiem zdecydowac sie która wziąść.
Chciałbym aby karta była do gier np oblivion, bioshock, wiedzmin itp. Karta nie musi byc szczególnie dobrana do dx10, poniewaz nie zamierzam zmieniac systemu na viste. Karta powinna wydalać na 1280x1024.
Moja pozostała konfiguracja to Intel Pentium 4 3.0 GHz, 2 GB ram
A to karty które wybrałem:
Geforce 8600GT 256MB Palit sonic+
GeForce 8600 GTS Galaxy 256MB OC (720/2000) CoolerMaster
Radeon X1950 Pro PowerColor 512MB
Z góry dziekuje za pomoc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z Radeonem 9600 Pro!

Helo helo! Zwracam się do expertów. Mam problem z moim Sapphire Radeonem 9600 na następującej konfiguracji sprzętowej: Gigabyte GA-K8NS (rev. 1.0) wer. BIOSu F9 i AMD Athlon 64 2800+, Win XP SP2 oraz najnowsze sterowniki ATI dla serii 9600.

Niestety karta przejawia wielką niechęć do odpalania trójwymiaru, zarówno DirectXowego jak i OpenGLowego. Wygląda to różnie. Np. w Trainz RS 2006 gra wywala mi się po paru chwilach i restartuje komputer, a w takim Detektywie Rutkowskim (wiem, wiem... ale musiałem zobaczyć to na własne oczy;)) moim oczętom ukazują się nieprzyjemne artefakty (screenshot pierwszy - z tymże na ekranie te artefakty szybko mrugają).

Pierwsze podejrzenie padło na zhajcowane podzespoły, ale karta jest nowa, więc smażyć się nic nie powinno... Zasięgnąłem porady sprzedawcy i usłyszałem, że mojej płycie głównej (a także na płytach MSI), występuje problem z dostarczaniem napięcia do portu AGP i takie zjawisko może występować, oraz że rozwiązaniem ma być upgrade BIOSu.

Wchodzę więc sobie na stronę Gigabyte co by zaopatrzyć się w najnowszy BIOS. Zabieram się do flashowania zgodnie z instrukcją, lecz przy odczycie BIOSu z dyskietki narzędzie QFlash wydaje się po prostu przerywać ten odczyt i kompletnie to olewać... Super, nie dość, że karta wywala trójwymiar, to jeszcze nie mogę zflaszować BIOSu. Proszę o pomoc i nie pisanie komentarzy "weź przeinstaluj łindołsa" - uwierzcie, to nie pomaga. ;) Z góry dziękuję i życzę miłego świątecznego popołudnia.

20071226163912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie : czy są na rynku Radeony HD3850 z szyną pamięci 128-bit ?
Bo na stronce jednego z lokalnych sklepów komputerowych zauważyłem odrobinę tańszą (tak za 635 zł bodajmy) wersję tej karty z 512 MB pamięci od Sapphire, ale miała napisane : 128b TV czy coś takiego.
"SAPPHIRE RADEON HD3850 512MB DDR3/128B TV/DV PCI-E" (za 635 zł). Dokładnie tak to jest napisane. :-)
Dla odmiany taka wersja :
"SAPPHIRE RADEON HD3850 256MB DDR3/256B TV/DV PCI-E" kosztuje w tym samym sklepie złotych 648.
Czym one się różnią poza ilością pamięci ?
Niestety (jak wspominałem) jest to taki dość lokalny sklep i nie ma na ich stronce żadnych szczegółowych specyfikacji czy opisów sprzętu poza producentem czy ceną itp.
Chcę tylko wiedzieć, czy w takiej sytuacji mogę się spodziewać, że sprzedawca w jakimkolwiek sklepie komputerowym może chcieć mi wcisnąć 128-bitową wersję HD3850 ? :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj na innych grach, to co dales na screenie nie zawsze jest artefaktem i bledem karty, czasem jest to zle napisana gra(skrypt) badz zle sterowniki do karty. To co Ci powiedzieli "sprzedawcy" to pierwsze slysze, ale duzo rzeczy tez nie wiem sam.

Kto powiedzial ze karta nowa nie moze byc uwalona? Jak jest nowa tzn ze masz na nia gwarancje wiec wymien ja i zobacz inny model.
Jak nie to kompa na serwis i niech sie flashowaniem zajmia specjalisci :D
--
Dann masz na pudelku ladnie napisane co kupujesz, mozesz tez sprawdzic w programach. A co sprzedawca chce zrobic to tylko on sam wie :D
Tak czy inaczej 128b szyna to waskie gardlo jak na 512MB. Jesli cos to raczej 256b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 17:39, blacklio2 napisał:

W tym segmencie nie ma karty 128Bit, wszystkie karty HD38xx są 256 Bit


Ok dzięki, dobrze wiedzieć.
Ale w takim razie co to za model w tym sklepie za 635 zł (coś ze 128B i 512 MB), o którym wspominałem ? Jakaś okrojona wersja, czy też może gościom z tego sklepu coś się porąbało ? :-) Tym bardziej, że sprzedają tam również wersję z 256 MB RAM po nieco wyższej cenie z adnotacją 256B.
Jak to interpretować ? Czego jeszcze (poza szyną pamięci) może dotyczyć to całe 128B i 256B ?
Choć zapewne na to pytanie odpowiedź otrzymam już w samym sklepie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem w tym temacie piszę: co sądzicie o karcie graficznej GeForce 7300GT Palit 256MB TV & DVI (PCI-E) Sonic ?? Czy pójdą mi na niej takie gry jak Unreal Tournament 3 , czy Gears of War ??

Parametry mego kompa to:

procesor - AMD Athlon 64 3500+ (AM2)
system operacyjny - Windows XP Professional PL
płyty główne - Asus z chipsetem nVidia GeForce 6150, zintegrowana karta graficzna+wolny port PCI-Ex16, karta dźwiękowa 6-kanałowa, karta sieciowa 10/100/1000
Pamięć DRAM - 1gb DDR2 667MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ejj, a lepsza jest http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_7300_GT/GeForce_7300GT_Galaxy_128MB_TV_ _DVI_500/1400__PCI_E_/pelny,id,44973/

czy http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_7300_GT/GeForce_7300GT_Galaxy_128MB_TV_ _DVI_500/1400__PCI_E_/pelny,id,44973/
http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_7300_GT/GeForce_7300GT_Palit_256MB_TV__ DVI_PCI_E_DDR3_500/1000_/pelny,id,34616/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy karty z serii 8800 GT posiadają możliwość jednoczesnego włączenia anty-aliasingu i hdr ? W następnym tygodniu kupuje nowego kompa z tą kartą to z jakiej firmy polecacie mi kupić: Asus, Gigabyte czy Evga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto jak wygłada mój Unreal Tournament 3 na najwyższej rozdzielczości, szczegółowośc tekstur 2/5, świata 1/5

Czy zmiana karty pamięci na GeForce 7300GT Palit 256MB TV & DVI (PCI-E) Sonic , LUB Radeon X1650 Pro Asus Gamer 256MB TV&DVI BOX coś pomoże i obraz będzie normalny??
Tera mam grafe zintegrowaną GeForce 6150.

20071226191438

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować