Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2008 o 18:44, Wladyslaw666 napisał:

Ile wynosi średnio temperatura karty graficznej w stresie ?
Bo u mnie jest 77 C i nie wiem czy to nie jest w tej wyższej mierze ?

to raczej nie jest powód do niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś linka do sterowników do GeForca Go 7300?? Szukałem na stronie nvidia ale nic nie znalazłem:( Jeśli ktoś wie gdzie można takowe sterowniki znaleśc prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 18:46, DJ Danielus napisał:

Zależy od karty (modelu) i chłodzenia - aktywne/pasywne.

Chłodzenie mam aktywne a karta to radeon x1950 pro.
A nudziło mi się trochę to odkręciłem chłodzenie ładnie je przeczyściłem bo sie zakurzyło no i ściągłem ten plastik co okrywa radiator i pod radiator podstawiłem jeszcze jeden wiatrak no i zbiłem o całe 2 C temperaturę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 21:47, Wladyslaw666 napisał:

> Zależy od karty (modelu) i chłodzenia - aktywne/pasywne.
Chłodzenie mam aktywne a karta to radeon x1950 pro.
A nudziło mi się trochę to odkręciłem chłodzenie ładnie je przeczyściłem bo sie zakurzyło no
i ściągłem ten plastik co okrywa radiator i pod radiator podstawiłem jeszcze jeden wiatrak
no i zbiłem o całe 2 C temperaturę :)


I aż 77 stopni? Mój znajomy ma X1950PRO Asus''a (turbinowy system chłodzenia) i karta nigdy nie przekroczyła 67 stopni. Fakt, że w obudowie panuje świetna cyrkulacja powietrza, ale 10 stopni różnicy to dość dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

77 jak na pasywniaka to nawet nie jest dużo... Zainstaluj jakieś demo lub benchmark (3Dmark najlepiej) i sprawdź - mi to bardziej wygląda na problem z grą, ale dla pewności zrób to co podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pasywne chlodzenie nie ma wiatraka... W innych grach jest ok... Tak jak patrze na forum ASUSa to sporo jest tam takich postow ze za duza temperatura. Aha, specjalnie sprawdzalemi przy zamknietej obudowie w windowsie mialem troche chlodniej w srodku niz przy otwartej. Przy otwartej byly 72 stopnie przy zamknietej 66 stopni. To normalne? Co moge zrobic zeby poprawic cyrkulacje powietrza?

Edit: W tej chwili do 63 spadlo nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 17:30, DJ Danielus napisał:

OK, ale to tylko zdjęcie :)

Kolorowe artefakty to rdzeń, a cętki to pamięć.


ach komputer świat ekspert ;) też mam ten numer i polecam go, jako zbiór wiedzy o OC nie tylko dla początkujących

jeśli chodzi o temperaturę - to dobrze jest jeśli nieprzekracza 80 ''C choć i wtedy świat się nie zawali, a komp będzie pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby poprawić cyrkulację możesz zamontować kilka wentylatorów - na karcie jeżeli pozwala i w budzie. Standardowo 1 z przodu (wdmuchujący) jak i z tyłu, który wydmuchuje gorące powietrze. Bywa też, że jest też na bocznej ściance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze bez OC tez mam te artefakty, czy jak tam sie to zwie (fragment tego udlao mi sie zlapac na screenie w jednym z postow wyzej), co normalne nie jest, bo na starej karcie bylo ok nawet po podkreceniu...

DJ Danielus

A tak teoretycznie, to lepiej miec otwarta obudowe czy zamknieta? Bo mi to obojetne, chce zeby dobrze bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować