Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Czy moglem trafic na walnieta kosc pamieci w karcie graficznej? Bo pojawiaja mi sie bledy w grafice, juz o tym tu mowilem, pojawiaja sie przy zwykle przy wyzszych rozdzielczosciach i wlaczonym anty-aliasingu. Przy roznych rozdzielczosciach pojawiaja sie w roznych partiach obrazu, zawsze stalych dla danej rozdzielczosci. Np. przy 1600x1200 u samej gory, przy 1280x1024 widac na obrazku, przy 1024x768 jeszcze troche nizej. Bledy pojawiaja sie na domyslnych ustawieniach zegara. Z przegrzewaniem sie tez nie ma juz problemu, myslalem ze to to, ale to pomoglo tylko na chwile albo mialem farta, bo czasem po zminimalizowaniu i ponownym przywroceniu gry bledy znikaja az do nastepnej zmiany rozdzielczosci, minimalizacji lub uruchomienia gry. Temperatury juz sa bardzo w porzadku, po dokupieniu wentylatora i zamontowaniu go w odpowiednim miejscu temperatura w Windzie wynosi ok 46-48 stopni, a w grze nawet na maks. detalach wskaznik pokazywal ledwie 56 stopni. Moglem miec takiego pecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze - czy we wszystkich grach to się dzieje, czy tylko w tej?
Po drugie - czy próbowałeś zmieniać wersje sterowników?
Po trzecie - czasami zdarza się, że przy ustawieniu AA na maksimum i filtrowania anizotropowego (zawsze zapominam jak się dokładnie te funkcje nazywają - mam nadzieję, że nie pokiełbasiłem) również na maksimum potrafią pokazywać się tego typu krzaczki.
Spróbuj pozmieniać powyższe ustawienia - jeśli nie pomoże, sprawdź programem ATI Tool (w sumie równie dobrze możesz od tego zacząć) pod kątem artefaktowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 17:26, mrosi napisał:

Po pierwsze - czy we wszystkich grach to się dzieje, czy tylko w tej?

We wszystkich nie, w bardziej wymagajacych. Np. w Prince of Persia: Sands of Time na 1600x1200 na maxie i AAx4 pare razy zauwazylem, ale rzadziej. Call of Duty 2 na 1024x768 i na maximum i AAx4 tez widzialem, w tym bledy w teksturach niektorych (fioletowe jakies byly sciany i w ogole...)

Dnia 22.01.2008 o 17:26, mrosi napisał:

Po drugie - czy próbowałeś zmieniać wersje sterowników?

Probowalem 93.xx, 162.18, 169.21, na wszystkich bylo to samo, wydajnosc sie jedynie zmieniala

Dnia 22.01.2008 o 17:26, mrosi napisał:

Po trzecie - czasami zdarza się, że przy ustawieniu AA na maksimum i filtrowania anizotropowego
(zawsze zapominam jak się dokładnie te funkcje nazywają - mam nadzieję, że nie pokiełbasiłem)
również na maksimum potrafią pokazywać się tego typu krzaczki.

W Test Drive Unlimited (gra z obrazka) te krzaczki potrafia sie pojawic nawet przy rozdzielczosci 1024x768, niskich detalach, bez AA, filtrowania anizotropowego sie tam zmienic nie da, w ust. Nvidii mam, ze gra decyduje.

Dnia 22.01.2008 o 17:26, mrosi napisał:

Spróbuj pozmieniać powyższe ustawienia - jeśli nie pomoże, sprawdź programem ATI Tool (w sumie
równie dobrze możesz od tego zacząć) pod kątem artefaktowania.

Jak juz mowilem na nizszych detalach sie to nie pojawia (zaleznie od tego jak gra jest wymagajaca, pojecie "nizsze" jest wzgledne). Znika czasem po minimalizacji, w AtiTool nic nie wykazuje, za mala rozdzielczosc tam jest zeby sie te bledy tam pokazaly, juz przerabialem AtiTool. To wg mnie nie jest normalne dla karty niepodkrecanej, jakbym ja podkrecal to rozumiem, ale na domyslnych wartosciach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czyli w zasadzie wyczerpałeś wszystkie opcje. Pozostaje jedno - oddanie grafiki do serwisu> Mam nadzieję, że masz kartę na gwarancji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, chodzi o to ze ona ma tak od poczatku, dostalem ja dopiero 11 stycznia i najpierw myslalem ze to przegrzewanie sie, bo niby dmuchalem suszarka i wszystko sie ok na chwile robilo, ale kupilem wentylator, chlodzi dobrze (56 stopni w stresie) i dalej jest to samo (moze troche z mniejsza czestotliwoscia, ale bledy sa te same)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chyba ja oddam szkoda tylko ze juz minal czas w sklepie w ktorym moge wymienic od razu wadliwy produkt (5 dni w tym sklepie tylko) i mam nadzieje ze mimo to uda mi sie wymienic ja od reki (mam fakture, na ktorej jest data sprzed 10 dni...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 20:13, kindziukxxx napisał:

jak myślicie czy watro teraz składać kompa, czy odczekać te 4 miechy do maja i wtedy złożyć
jeszce lepszego za tą sama kwotę?


Takie pytania sugerują błędne koło. za 4 miechy powiemy,że czekać kolejne 4 miechy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 20:13, dawidos170 napisał:

Takie pytania sugerują błędne koło. za 4 miechy powiemy,że czekać kolejne 4 miechy...

no to zmiana pytania, czy jakiekolwiek (krótkie do 4 miesięcy :P) czekanie przyniesie wymierną korzyść materialną w postaci tańszych podzespołów ,a głównie kart graficznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 20:18, kindziukxxx napisał:


> Takie pytania sugerują błędne koło. za 4 miechy powiemy,że czekać kolejne 4 miechy...

no to zmiana pytania, czy jakiekolwiek (krótkie do 4 miesięcy :P) czekanie przyniesie wymierną
korzyść materialną w postaci tańszych podzespołów ,a głównie kart graficznych?


Tak i nie. Bo wejdą lepsze w tej samej cenie. Ja bym nie czekał bo to błędne koło jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 20:19, dawidos170 napisał:

>
> > Takie pytania sugerują błędne koło. za 4 miechy powiemy,że czekać kolejne 4 miechy...

>
> no to zmiana pytania, czy jakiekolwiek (krótkie do 4 miesięcy :P) czekanie przyniesie
wymierną
> korzyść materialną w postaci tańszych podzespołów ,a głównie kart graficznych?

Tak i nie. Bo wejdą lepsze w tej samej cenie. Ja bym nie czekał bo to błędne koło jest :)

No to i tak poczekam max do kwietnia, błędne kolo błędnym kołem, ale te nowe procki od intela trochę muszą stanieć E8X00, a i myślę o wychaczeniu 3870, może GX2, albo przynajmniej przygotowanie pod SLI :)

@ DJ Danielus; no to poczekam :) co mi tam
Pozdrawiam, kindziukxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

10 dni jest ustawowo zagwarantowanym terminem zwrotu produktu. Sklep łaski nie robi. W ciągu 10 dni od zakupu muszą przyjąć towar. Nawet dla widzimisię klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 23:12, mrosi napisał:

/.../

10 dni jest ustawowo zagwarantowanym terminem zwrotu produktu. Sklep łaski nie robi. W ciągu
10 dni od zakupu muszą przyjąć towar. Nawet dla widzimisię klienta.



Wiesz tutaj mozna by sie troche sprzeczac. Bo jak kazdy wie istnieje prawo konsumenta ale istenieje takze prawo sprzedawcow. A sklepy sa zazwyczaj prywatne wiec wlasciciel wcale Ci sie nie musi zgadzac na wymainae a tymbardziej zwrot. To jest tylko jego dobra wola. Moglby rownie dobrze napisac ze po odejsciu od kasy reklamacji nie uwzgeldniamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 00:28, MLODY2K6 napisał:

Wiesz tutaj mozna by sie troche sprzeczac. Bo jak kazdy wie istnieje prawo konsumenta ale istenieje
takze prawo sprzedawcow. A sklepy sa zazwyczaj prywatne wiec wlasciciel wcale Ci sie nie musi
zgadzac na wymainae a tymbardziej zwrot. To jest tylko jego dobra wola. Moglby rownie dobrze
napisac ze po odejsciu od kasy reklamacji nie uwzgeldniamy

Pisać sobie może. Ciekawe tylko co powie w swojej obronie na sprawie cywilnej? Zawsze tak przytakujesz sprzedawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować