Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2008 o 19:20, dobrakos napisał:

mialem na mysli ironicznie, sam nie mam nic przeciwko GF, mialem karty z obu stajni i jestem
daleki od generalizowania ktore lepsze - trzeba by porownywac konkretne modele kart. Co do
tego FX5500 to chyba zle zrozumialem slowo "padlo" w zdaniu "Pierwszą moją kartą było FX5500
- najgorsze padło jakie można posiadać w komputerze", no nic moze sie zdarzyc, bylo
pozno ;)


He, he, he.. Jak to nasz język ojczysty potrafi być wieloznaczny... :-D
Na FX550 nawet FarCry się ciął przy rozdziałce 800x600...
Przyznam, że miałbym ciężki orzech do zgryzienia, gdyby nie fakt, że wymieniali mi rzeczonego 7900GT. Fortunnie zbiegło się to z pojawieniem się na rynku 8800GT co dało mi szansę na zdobycie grafiki zaliczanej do bardzo silnych. Żeby było zabawniej, jedyny egzemplarz, który był w sklepie. Nawet dobrze nie zdążyli wprowadzić go do oferty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie rozumiesz o co chodziło. Gość się uparł, że najlepiej działa sprzęt jeśli i płyta główna i grafika jest tego samego producenta. Oczywiście na poparcie swojej teorii zamiast testów ma oświadczenia typu "napisz do Komputronika", etc. Nie warto zaprzątać sobie uwagi.
Co zaś do EVGA. Nie wiem czy pamiętasz jak w zeszłym roku firma weszła przebojem na rynek. Od razu zaczęła "z górnego C" wydając najwydajniejsze grafiki w poszczególnych rodzinach. Tak zresztą pozostało, choć na chwilę obecną zwiększyło się grono konkurentów (prawie) skutecznie ją doganiającą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 19:54, mrosi napisał:

/.../

Nie rozumiesz o co chodziło. Gość się uparł, że najlepiej działa sprzęt jeśli i płyta główna
i grafika jest tego samego producenta.


No to ja wiem.

Oczywiście na poparcie swojej teorii zamiast testów

jak kazdy malo lat :P

Dnia 21.01.2008 o 19:54, mrosi napisał:

ma oświadczenia typu "napisz do Komputronika",


:P

Dnia 21.01.2008 o 19:54, mrosi napisał:

Co zaś do EVGA. Nie wiem czy pamiętasz jak w zeszłym roku firma weszła przebojem na rynek.
Od razu zaczęła "z górnego C" wydając najwydajniejsze grafiki w poszczególnych rodzinach. Tak
zresztą pozostało, choć na chwilę obecną zwiększyło się grono konkurentów (prawie) skutecznie
ją doganiającą...


No ale coz z tego my sie obydwaj mozemy cieszyc ze mamy grafiki jednego z najleopszych producentow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 19:05, TetraGramaton napisał:

Co taki nerwowy jesteś? Nie pisałem, że będzie lepiej, szybciej tylko kompatybilniej, a różnica
nawet na firmie płycie głównej czy karty graficznej danego modelu to zazwyczaj kilka klatek
- wielkie mecyje. A kompatybilność jest bardzo ważna nie uważasz ?
Od razu dziecko neo, nerwy, wychowanie, rodzice. Ani nie przeklinałem ani sie nie darłem tylko
grzecznie doradziłem
jak wam nie pasuje nie odpisuj i tyle. Spokojnie.
A linka nie dostaniesz bo nie chce mi się szukać bezsensownych testów, które sprawdzają grafikę
danych firm, gdzie jest różnica i kilka klatek albo i nawet bez.

Moze cos w tym jest, ale co z kompatybilnosci jak nie zawsze ona sie sprawdza. Powiedzmy ze mamy mobo Gigabyte i karte graficzna Gigabyte (8800GT) - razem w polaczeniu maja "x" smarkow i powiedzmy 30FPS w Crysisie (co daje np wiecej o 3 klatki od jakiegos tanszego producenta. Natomiast ta sama plyta wraz z karta firmy np. Zotac/BFG/eVGA bedzie miala "x"+ 200 smarkow i do tego 35 FPS w Crysisie. W tym momencie kompatybilnosc chyba nie gra roli bo jak widac jest gorsza od innego przypadku.
Przyklad czysto teoretyczny gdzie karty firmy Gigabyte/Zotac/BDG/eVGA kosztuja tyle samo.

MLODY2K6 porownales Asusa do eVGA co juz jest dziwnym porownaniem, a do tego dodales model KO - co jest pewne ze jest lepsze. Lepszym poownaniem byloby porownanie referencyjnej karty Asusa do referencyjnej karty eVGA. Bo tak jak napisales to mozna porownywac np ze eVGA 8800GTX KO jest lepsza od Riva TNT 2.
(bez urazy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 10:16, Rzezim napisał:

Rozważ jeszcze nowy zasilacz.
Różnica w osiągach pomiędzy kartami serii 88xx a resztą jest ogromna. Ale maksymalny pobór
mocy jest 3x większy.


A może masz od razu jakieś propozycje co do zasilacza? Nie chciałbym mieć nieprzyjemności, jak zmienię kartę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Rozważ jeszcze nowy zasilacz.
> Różnica w osiągach pomiędzy kartami serii 88xx a resztą jest ogromna. Ale maksymalny pobór
> mocy jest 3x większy.

A widziales testy poboru pradu?? Bo ja widzialem i tam jest ze np. 8800GT ma mniejszy pobor mocy niz GTX, a zaledwie wiecej od 3870.
No ale to jest wiadomo ze jak ktos ma 300/350W zasilacz to nie ma co sie pchac w karty z serii 8800.
Wiadomo ze karty za nizsza cene beda mialy mniejsza wydajnosc/mniejszy pobor mocy. Ale 3x to chyba porownanie 8800 do ATI radeona 9200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 08:25, hunter22 napisał:

A może masz od razu jakieś propozycje co do zasilacza? Nie chciałbym mieć nieprzyjemności,
jak zmienię kartę :P


Weź se jakiegoś szefa 450W i powinien wystarczyć, chociaż jeśli chciałbyś w przyszłości pobawić się w jakikolwiek upgrade to musisz mieć 500W...
I zawsze lepiej mieć za dużo niż za mało, no i na zapas... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 19:17, MLODY2K6 napisał:


Pozwolicie ze sie wtrace. Jesli chodzi o roznice w firmie plyt glownych czy kart graficznych
faktycznie daja roznice. porownaj sobie karte np 8800GTX od ASUSA i np model EVGA 8800GTX KO
ACS3 roznica??? 15% na plus EVGA. Jesli chodzi o Kompatybilnosc to temat jest poruszany tylko
w pamieciach,. zdazaja sie jeszcze plyty glowne ktore nie dzialaja dobrze z niektorymi pamieciami
ale to tylko w tym przypadku.


haha dobre porównanie - prawie takie same grafy :P (ale prawie robi...)
ta evga jest po OC a asus nie - chyba zauważyłeś - ale cóż masz evga więc rozumiem to miarodajne i obiektywne porównanie ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zastanawiał/rozważał kupienie GeForce''a 8800GT 1GB - to rozwiewam wszelkie wątpliwości, ta karta jest nieopłacalna nawet przy wysokich rozdzielczościach!!!
A oto link do jej testów (macie tam też dla porównania inne karty):
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=433
I słówko ode mnie - MB RAM przydaje się na kartach jeśli się używa wielgaśnych rozdzielczości (tu prawie nic nie pomogło) i kiedy jest używana jakaś technologia, która potrzebuje jakąś ilość RAM, a bez odpowiedniej ilości będzie się po prostu mulić (dla przykładu taki WiC potrzebuje przynajmniej 512MB do dobrego działania i te które mają mniej wyraźnie odjeżdzają w dół stawki...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 00:14, Kazhaam napisał:

ciach//

Zgadza się, wyniki w w 3d markach i Crysisie będziesz miał większe - nie zaprzeczam.
Jednak trafi się gościowi gra co mu będzie a to obraz migał, a to się nie wyświetli itp,
Asus jako marka z symbolem stabilności i wytrzymałości sobie na to nie pozwala.
Właśnie firmy które nakręcają swoje produkty dają większą wydajność szkodząc żywotności.
Pamiętam czasy GF titanium 4200 Gainwarda. Były to egzemplarze najlepsze w swojej klasie
ale się szybko paliły i oczywiście dawały te 4 nędzne klatki więcej. Ja dziękuję za taką łaskę.
Lepiej mieć wolniejszą kartę ale stabilniejszą, starej flagowej marki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 09:19, kaganiec napisał:

Weź se jakiegoś szefa 450W i powinien wystarczyć, chociaż jeśli chciałbyś w przyszłości pobawić
się w jakikolwiek upgrade to musisz mieć 500W...
I zawsze lepiej mieć za dużo niż za mało, no i na zapas... :P


Myślałem nad 500W szefa, a powyżej 500W opłaca się kupować? Kiedyś tam zrobię upgrade''a, no i ta 500 starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 09:50, hunter22 napisał:

Myślałem nad 500W szefa, a powyżej 500W opłaca się kupować? Kiedyś tam zrobię upgrade''a, no
i ta 500 starczy?


Starczy, jeśli wymienisz tylko jeden komponent na wydajniejszy (chyba że kupiłbyś kartę o poborze takim jak Radeon 2900XT :D), ale jeśli procka na taki o mniejszym poborze mocy, to raczej i proc i karta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze 500W starczy dla 8800 + 4-jajowiec, no chyba ze ktos ma mase podpietych innych urzadzen albo ma kase i chce wydac wiecej :D (dodatkowo jesli ktos chce robic OC to sugeruje jakis mocny stabilny zasilacz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 10:30, Kazhaam napisał:

Sadze ze 500W starczy dla 8800 + 4-jajowiec, no chyba ze ktos ma mase podpietych innych urzadzen
albo ma kase i chce wydac wiecej :D (dodatkowo jesli ktos chce robic OC to sugeruje jakis mocny
stabilny zasilacz)


Wszystko zależy od natężenia prądu na liniach 12v. 8800gt to pobór mocy ok 10-12A, procek (np. AMD x2 ~6A-11A - zależnie od wersji). Jeśli dodamy do tego kilka urządzeń, 10-20% na określenie prawdziwej efektywności zasilacza to wyjdzie nam zalecane przez envy-dię min 26A.

Kupując zasilacz warto też patrzeć by nie dostać np. 4x10A bo cięzko to potem sensownie popodłączać. Warto też sprawdzić czy sumaryczny amperaż jest równy sumie maksymalnych natężeń na liniach 12v. Można się zdziwić :) Dlatego właśnie tani zasilacz 500W jest praktycznie do wyrzucenia (widziałem taki z 16A na 12-stce :)) a dobry może i SLI pociągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 10:16, Rzezim napisał:

> Tak się właśnie przymierzam... podkręcanie procka i nowa karta... i mam kompa marzeń ;)


Rozważ jeszcze nowy zasilacz.
Różnica w osiągach pomiędzy kartami serii 88xx a resztą jest ogromna. Ale maksymalny pobór
mocy jest 3x większy.


porównując 7600gt z 8800gt. dla 7800gt/7900gt stosunek ten jest trochę lepszy a na pewno nie wiekszy niż x2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 09:46, TetraGramaton napisał:

> ciach//
Zgadza się, wyniki w w 3d markach i Crysisie będziesz miał większe - nie zaprzeczam.
Jednak trafi się gościowi gra co mu będzie a to obraz migał, a to się nie wyświetli itp,
Asus jako marka z symbolem stabilności i wytrzymałości sobie na to nie pozwala.
Właśnie firmy które nakręcają swoje produkty dają większą wydajność szkodząc żywotności.
Pamiętam czasy GF titanium 4200 Gainwarda. Były to egzemplarze najlepsze w swojej klasie
ale się szybko paliły i oczywiście dawały te 4 nędzne klatki więcej. Ja dziękuję za taką łaskę.
Lepiej mieć wolniejszą kartę ale stabilniejszą, starej flagowej marki.

tylko zapominasz że firmy typu evga, xfx i inne na model OC dają gwarancje :)
inna sprawa to taka że zawsze staram się kupić model kręcony fabrycznie z gwarancją niż samemu się bawić i nie mieć gwarancji - a te 4 nędzne klatki to czasem dużo - bo przy 20 nie da się grać dobrze a przy 24-25 jest już lepiej - i nie zapominaj że w innych grach (nie tylko crisis istnieje) różnice są większe od 10% do 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywała przejściówka do wtyczek z starych monitorów CRT, co pozwalała podłączyć się nimi do nowych kart graficznych??? Zupełnie zapomniałem jak to się nazywało.... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować