Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 23:12, mrosi napisał:

/.../

10 dni jest ustawowo zagwarantowanym terminem zwrotu produktu. Sklep łaski nie robi. W ciągu
10 dni od zakupu muszą przyjąć towar. Nawet dla widzimisię klienta.

10 dni masz na zwrot w przypadku sprzedaży wysyłkowej |(bez potrzeby podawania przyczyny)- w przypadku kupna osobiście w sklepie to tylko dobra wola sprzedawcy - możesz jedynie ubiegać się o naprawę serwisową lub powoływać na ustawę o niezgodności towaru z umową ale to trzeba udowodnić - wtedy przysługuje ci wymiana na nowy egzemplarz lub zwrot gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 00:28, MLODY2K6 napisał:

Wiesz tutaj mozna by sie troche sprzeczac. Bo jak kazdy wie istnieje prawo konsumenta ale istenieje
takze prawo sprzedawcow. A sklepy sa zazwyczaj prywatne wiec wlasciciel wcale Ci sie nie musi
zgadzac na wymainae a tymbardziej zwrot.


I tu się mylisz. Żaden, czy to prywatny czy państwowy (choć w zasadzie tych już nie uświadczysz) sprzedawca nie decyduje ani o fakcie ani o formie rezygnacji. To klient jest decydentem.

Dnia 23.01.2008 o 00:28, MLODY2K6 napisał:

To jest tylko jego dobra wola. Moglby rownie dobrze napisac ze po odejsciu od kasy reklamacji nie uwzgeldniamy


Najgorsze, że tego typu opinie utwierdzają sprzedawców w przekonaniu, że to oni są "na prawie". Że to sprzedawcy są dla klientów a nie odwrotnie. Wraca komunistyczny petent. Chcesz to bierz, nie, to wynocha. Przyjdzie następny to weźmie.
Po pierwsze, jak napisałem już wcześniej w ciągu 10 dni od daty zakupu sprzedawca ma obowiązek przyjąć towar. Nie musisz przy tym podawać żadnego powodu. Zwracasz i żądasz zwrotu gotówki lub wymiany. Żaden sprzedawca łaski nie robi.
Co zaś się tyczy praw i obowiązków sprzedawcy/klienta. O ile nie podpiszesz warunków gwarancji zawartych w karcie gwarancyjnej, towar podlega tzw. prawu rękojmi. Oznacza to, że praktycznie w ciągu dwóch lat od daty zakupu możesz zwrócić towar do sklepu jako powód podając jego niezgodność z ofertą czy Twoimi oczekiwaniami. M.in. po to zostały stworzone urzędy ochrony praw konsumentów aby przeciwdziałać łamaniu praw klientów i pomagać klientom w dochodzeniu ich praw. Sam miałem okazję skorzystać kilkukrotnie z ich porad czy pomocy. Zawsze z sukcesem. Spraw było więcej, ale z reguły nie było konieczności posiłkowania się rzecznikiem czy sądem. Jeśli więcej osób będzie miało podobne podejście do Twojego, to dojdzie do sytuacji, że będziemy się pytać sprzedawcy czy łaskawie pozwoli nam kupić towar.


@ scott
Nie zgadzam się. Czy przez internet czy "twarzą w twarz" umowa kupna-sprzedaży pozostaje tą samą formą. inny jest tylko sposób dostarczenia przedmiotu umowy. W obydwu przypadkach masz 10 dni na rozwiązanie umowy, czyli zwrot towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 13:13, mrosi napisał:

Po pierwsze, jak napisałem już wcześniej w ciągu 10 dni od daty zakupu sprzedawca ma obowiązek
przyjąć towar. Nie musisz przy tym podawać żadnego powodu. Zwracasz i żądasz zwrotu gotówki
lub wymiany. Żaden sprzedawca łaski nie robi.


A czy to nie jest tak,że towar musi być nierozpakowany ? np. w jednym sklepie pisało,że w terminie 10 dni ale sprzęt musi być nierozpakowany i nieużywany. Gdyby było inaczej to wtedy oddałbym swój zasilacz i chciał kasę ( okres problemów z komputerem kiedy to sądziłem,że wina jest właśnie zasilacza )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 13:28, dawidos170 napisał:

A czy to nie jest tak,że towar musi być nierozpakowany ? np. w jednym sklepie pisało,że w terminie
10 dni ale sprzęt musi być nierozpakowany i nieużywany. Gdyby było inaczej to wtedy oddałbym
swój zasilacz i chciał kasę ( okres problemów z komputerem kiedy to sądziłem,że wina jest właśnie
zasilacza )


Niestety nie znam tak dokładnych szczegółów. Sam oddawałem płytę główną, którą siłą rzeczy musiałem sprawdzić aby stwierdzić, że jest niesprawna. Wysłałem maila do rzecznika praw konsumenckich z prośbą o interpretację. Mam nadzieję, że rozwieje wszystkie wątpliwości. Kiedy tylko otrzymam odpowiedź nie omieszkam jej zamieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 13:35, mrosi napisał:

Niestety nie znam tak dokładnych szczegółów. Sam oddawałem płytę główną, którą siłą rzeczy
musiałem sprawdzić aby stwierdzić, że jest niesprawna. Wysłałem maila do rzecznika praw konsumenckich
z prośbą o interpretację. Mam nadzieję, że rozwieje wszystkie wątpliwości. Kiedy tylko otrzymam
odpowiedź nie omieszkam jej zamieścić.


Będę wdzięczny. Akurat teraz już jest za późno na zwrot zasilacza ( i tak jest sprawny tamto to była wina software ) ale sprawa jest intrygująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 14:34, pelo94 napisał:

To co ona będzie słabsza i czy o wiele????

Będzie z lekka słabsza choć niewiadomo czy dużo

Dnia 23.01.2008 o 14:34, pelo94 napisał:

To ona zmiejszy się z np. z 256mb na 128 bo nie rozumiem???

Pozostanie 256MB ale po prostu tego nie wykorzystasz w całości
Choć ja bym proponował przejście na PCI-Express, różnica w wydajności pomiędzy PCI-E i AGP x4 będzie wynosiła ok.30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ci nie powiem, ale różnica nie będzie duża, szczególnie w tym segmencie.

Jednostki (sheder model), etc. Się nie zmienią, tylko transfer się zmieni, a to nie wpływa jakoś znacząco na wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 15:01, pelo94 napisał:

Ale Fable będzie chodziło?????

Bo już sam nie wiem.

Jak nie wiadomo czyli może być nawet o 50% słabsza?????


Hmm, ale jaka w końcu to ma być karta graficzna? Jak możesz, podaj model...

@Kaganiec:

Dnia 23.01.2008 o 15:01, pelo94 napisał:

Choć ja bym proponował przejście na PCI-Express, różnica w wydajności pomiędzy PCI-E i AGP x4 będzie wynosiła ok.30%


Nie każdego stać niestety na nowy komputer. Ja na przykład męczę sie na Athlonie 1,4ghz, 512mb ramu i R9550 od paru ładnych lat, a na zmiany sie nie zanosi. Żeby Pelo przeszedł na PCI-E potrzebna jest gruntowna wymiana całego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 15:02, DJ Danielus napisał:

Dokładnie Ci nie powiem, ale różnica nie będzie duża, szczególnie w tym segmencie.

Jednostki (sheder model), etc. Się nie zmienią, tylko transfer się zmieni, a to nie wpływa
jakoś znacząco na wydajność.


Transfer czyli?????

master matrox --> Jest to karta PALIT GeForce 7300GT 256mb DDR3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biore caly komp, chce im pokazac na miejscu co jest grane, moze wtedy mi od reki wymienia. Bo w sumie to czytalem w opiniach ze ona sie grzeje itp. ale nawet innym do 110 stopni dochodzi a o bledach nic nie bylo wspominane. A u mnie juz przy 60 stopniach potrafia sie bledy pokazywac, nawet gdy karta sie jeszcze nie zdazy dobrze nagrzac, wiec to jest ewidentna wada produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować