Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Poszperam w internecie i na giełdzie. Rozglądam się za nową grafią, ponieważ mam problemy z moim X1600 Pro. Nie jest może jakiś wyjątkowy, ale jeszcze daje radę jako tako. Jednak ostatnio polubił artefakty - w Wiedżminie mam czerwone plamki latające po ekranie, nie mogę wyświetlać trawy, bo "tekstury" rozlatują się po niebie, ostatnio to samo zaczęło mi się dziać w Crysis. Za to w BioShocku i Oblivionie jest wszystko ok.

Może da się coś z tym jeszcze zrobić? Ktoś ma jakieś propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 23:40, DJ Danielus napisał:

Wydaje się, że jest to spowodowane przegrzewaniem się układu graficznego.


Też o tym pomyślałem, ale na karcie zamontowany jest Pentagram Freezone XC-70 Cu+ wraz z radiatorami na pamięci. jak włączam grę to zwiększam obroty wiatraka na maksimum, nie powinna się przegrzewać. Za to była podkręcana, 500/800 MHz zostało zmienione na 560/920 MHz, mogło to mieć jakiś negatywny wpływ na kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 22:59, sir Alfred napisał:

Może da się coś z tym jeszcze zrobić? Ktoś ma jakieś propozycje? :)


Tak.....jest jedna opcja....wywal ta karte przez okno !!!. Mialem nie przyjemnosc posiadac wlasnie x 1600 pro i po pol roku szarpania nerwow w koncu przezucilem sie na serie 7xxx nvidi a teraz serie 8xxx nvidi i uwazam, ze byl to szczal w dziesiatke. Chlopie jak zamontujesz jakiegos geforca serii 8xxx to oszalejesz jak zobaczysz jak wyglada grafika w dobrych grach. Oczywiscie zainstaluj sterowniki ze strony nvidi.
To wyglada tak: instalujesz najnowsze stery do karty i nic wiecej Cie juz nie obchodzi :):):). Jedynym Twoim zmartwieniem bedzie wybor, ktory poziom wygladzania AA wybrac zeby obraz byl jeszcze lepszy :):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 23:54, Misquamaqus napisał:

Wywal ta karte przez okno !!!


Chętnie, tylko skąd wtedy brać fundusze na nową kartę?

Dnia 20.02.2008 o 23:54, Misquamaqus napisał:

Chlopie jak zamontujesz jakiegos geforca serii 8xxx to oszalejesz jak zobaczysz jak wyglada grafika
w dobrych grach.


Wiem jak wygląda grafika w nowych grach, często gram na komputerze z GeForce 8800GTS 384MB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze sie nie gniewasz na mnie. Troche za spontanicznie zareagowalem na stwierdzenie: karta x 1600 pro.
W mojej bylej karcie x 1600 pro bardzo czesto przerywalo gniazdko dodatkowego zasilania. Zobacz czy nie ma tam jakiegos bledu. Coz szukaj sterownikow. Pamietam ile czasu spedzilem zanim znalazlem takie stery, dzieki ktorym moglem w ogole cokolwiek uruchomic.
Straszny shit z tych ati.

ps. nie ma 8800 gts 384.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 00:58, Tomicha napisał:

A 9800 będzie obsługiwać Pixel Shader 4.1? Bo nie jestem zbyt poinformowany. :D



wiesz co raczej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 08:56, sir Alfred napisał:

> nie ma 8800 gts 384

Tfu, chodziło mi o wersję 320MB, pomyliło mi się z 8800GS 384MB :)


No widzisz :)....nvidia gora !!! a stare 8800 gts 320 wcale nie sa takie zle. Jeszcze sie nie spotkalem z negatywna opinia na temat tych kart oraz 8800 gtx i ultra :). Widac, ze te pierwsze modele byly solidnie zrobione a nie tak jak 8800 gt, ktore non stop robia problemy. Chociarz Nvidia to najlepszy producent kart to jednak za duzo kombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 14:17, Misquamaqus napisał:

8800 gt, ktore
non stop robia problemy. Chociarz Nvidia to najlepszy producent kart to jednak za duzo
kombinuje.


Co? Ja mam 8800 GT od Gigabyte,a mój kolega od EVGA i żadnych problemów z tymi kartami nie mamy... Ogólnie polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2008 o 14:26, dominik713 napisał:

Co? Ja mam 8800 GT od Gigabyte,a mój kolega od EVGA i żadnych problemów z tymi kartami
nie mamy... Ogólnie polecam. :)


To trafiliscie na dobre egzemplarze. Wlasnie pisalem na forum geforce 9 z kolesiem, ktory wyrywa sobie wlosy bo ma problemy z nowa karta 8800 gt. To samo jest na forum IDG. Coz....ja osobiscie nic nie mam do tych kart bo mam inna :):). Poczytaj inne fora to zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 15:43, Galadin napisał:

Karta robi wrażenie. Zwłaszcza modele Galaxy, Palita, Gainwarda, Zotaca powinny być w
dosyć niskich cenach.


Jeśli nie będą tanie to na mnie nie robią wrażenia. Karta z 1GB pamięci nieznacznie wydajniejsza od karty z 512MB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 15:51, Misquamaqus napisał:

To trafiliscie na dobre egzemplarze. Wlasnie pisalem na forum geforce 9 z kolesiem, ktory
wyrywa sobie wlosy bo ma problemy z nowa karta 8800 gt. To samo jest na forum IDG. Coz....ja
osobiscie nic nie mam do tych kart bo mam inna :):). Poczytaj inne fora to zobaczysz.


Nie sądzisz, że za dużo coś tych dobrych egzemplarzy? Mój jakoś (odpukać w niemalowane) również ma się dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2008 o 16:02, mrosi napisał:

Nie sądzisz, że za dużo coś tych dobrych egzemplarzy? Mój jakoś (odpukać w niemalowane)
również ma się dobrze...


Ja ogolnie jestem za produktami nvidi, ale jak czytam kolesi, ktorzy zbierali pieniadze odmawiajac sobie wiele innych zeczy a teraz maja problemy z tymi kartami to robi mi sie smutno :(:(:(.
Coraz bardziej jestem zadowolony, ze mam starego gts 320 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 15:31, sir Alfred napisał:

A jakich firm 8800GS polecacie? Mój kolega sprawił sobie Asusa, jednak trochę odstrasza
mnie duże i ciężkie chłodzenie.


Najlepiej Evga lub Geforce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak to mówią, nawet Mercedesy się psują. Mnie padł po roku Gigabyte. Potem wziąłem walniętą płytę główną. Mimo to nie uważam do końca, że to dziadowska firma. EVGA od dwóch lat przoduje na rynku kart graficznych. I póki co mało konkurentów widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 15:43, Galadin napisał:

Polskie testy 9600GT!

http://pclab.pl/art31428.html
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id= 453&rectr_str_numer=1
http://egielda.com.pl/?str=art&id=3785

Karta robi wrażenie. Zwłaszcza modele Galaxy, Palita, Gainwarda, Zotaca powinny być w
dosyć niskich cenach.


na

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3785

chyba najlepszy karta nie jest aż tak droga a dobra może się skuszę i ją kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować