Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2008 o 11:03, blacklio2 napisał:

Ma się pojawić HD3850 ale kiedy diabeł go wie


Teoretycznie już jest bardzo długo, ale jak w praktyce, to nie wiem :/

Co z 8800GS 768MB? Miał być, a wciąż go w sklepach nie widać, a wzrost wydajności do wersji 384MB mógłby być duży - wkońcu nowe gry aby rozwinąć skrzydła potrzebują 512MB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 11:45, blacklio2 napisał:

8800GS 768 nie opłacalny bo na pewno w cenie zbliżonej do 8800GT nie wspominając że na
rynku jest już 9600GT w zbliżonej cenie


Wszystko zależy od ceny, bo GS w obecnej wersji kosztuje nawet 450zł, 9600GT najtaniej kosztuje 580zł, a 8800GT 512MB kosztuje najtaniej 660zł.
Różnica w cenie jakaś jest, a jeśli wersja 768MB będzie znacznie wydajniejsza i będzie w odpowiedniej (jak na wydajność) cenie, to można się spodziewać nowego rynkowego hitu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie warto brać coś z serii 9 geforca do maks 1400zł czy lepiej to w Radeona zainwestować? mi sie zdaje ze lepiej chyba na radeonie wyjde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 11:52, Mateusz9214 napisał:

Jak myślicie warto brać coś z serii 9 geforca do maks 1400zł czy lepiej to w Radeona
zainwestować? mi sie zdaje ze lepiej chyba na radeonie wyjde...


Właśnie wychodzi reszta z serii 9, i lepiej jest poczekać na obniżki cen, a później sie zastanowić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do końca kwietnia ma się pojawić cała rodzina GF 9xxx czyli GeForce 9800GTX i GT, 11 marca GF 9800 GX2, ale to tak na marginesie bo cena zaporowa będzie, ogólnie ceny będą podobne jak za czasów 8800 bo nie będzie konkurencji w tym czasie. A w czerwcu HD4xxx i znowu bałagan będzie i ceny w dół na naszą korzysć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:20, morthi napisał:

ma ktos moze radeona 3870? jak sie sprawuja nowe catalisty 8.2 ?


Bardzo dobrze :) Wzrost wydajności w takim CoH np. Polecam :) i czemu pytanie o 3870 ?? A co to inni nie mogą mieć catalistów nowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:09, blacklio2 napisał:

Do końca kwietnia ma się pojawić cała rodzina GF 9xxx czyli GeForce 9800GTX i GT, 11
marca GF 9800 GX2, ale to tak na marginesie bo cena zaporowa będzie, ogólnie ceny będą
podobne jak za czasów 8800 bo nie będzie konkurencji w tym czasie. A w czerwcu HD4xxx
i znowu bałagan będzie i ceny w dół na naszą korzysć


I właśnie dlatego trzeba czekać do czerwca, wyjdzie nowy HD automatycznie Nvidia zniży cenę swoich nowych perełek. Poza tym na co komu karta pokroju 9800GX2 ? Wystarczy bez żadnego problemu karta typu 8800GTS lub 9600GT/GTS, który cenowo nie powinien przekraczać 500zł. Wszystkie karty typu HD4xxx bądź 8800Ultra, 9800GTX itp to karty bardziej dla overlocker''ów niż graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na pewnej stronie drabinkę wydajności kart według NVIDII:

Geforce 8800 Ultra
Geforce 8800 GTX
Geforce 8800 GTS 512 MB
Geforce 8800 GT
Geforce 9600 GT
Geforce 8600 GTS
Geforce 8600 GT
Geforce 8500 GT
Geforce 8400 GS

Zgadza cię się z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:28, blacklio2 napisał:

Zabrakło 8800GTS 320/640 ale ogólnie OK


No czyli najbardziej opłacalna karta jaką można kupić to Geforce 8800 GTS 512 MB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz... slabsze radki nie sa az tak dla mnie interesujace jak te najnowsze ;) szczegolnie ze ostatnio wyszytalem iz w Eve online sli jak i crossfire nie byly obslugiwane za to catalisty 8.2 pozwalaja na pelne wykorzystanie tej funkcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego brał bym 9600GT, nowsza technologia, bardzo dobra wydajność, normalna cena. Ewentualnie 8800GTS tyle, że większa cena ale co z tym idzie na pewno lepsza wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:29, morthi napisał:

wiesz... slabsze radki nie sa az tak dla mnie interesujace jak te najnowsze ;) szczegolnie
ze ostatnio wyszytalem iz w Eve online sli jak i crossfire nie byly obslugiwane za to
catalisty 8.2 pozwalaja na pelne wykorzystanie tej funkcji :)


Hmm ale wiesz wystarczy zapytać o 3850 ^^ A sam mam owego z catalistami 8.2 :) Bo 8.1 to tragedia była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam. Jesli okaZe sie ze nie dostane juz swojego GTX-a a zrobia mi korekte to chyba zainwestuje w 2x3870x2 tylko niech pojawi sie wuiecej testow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku ostatnim radeonem ktorego uzywalem byla slawetny 9600 pro :) a pozniej dlugo dlugo tylko nvidia. teraz widze ze nadchodzi zmiana warty a radeony znow zaczna (najprawdopodobniej) zadowalac mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:35, MLODY2K6 napisał:

tak sie zastanawiam. Jesli okaZe sie ze nie dostane juz swojego GTX-a a zrobia mi korekte
to chyba zainwestuje w 2x3870x2 tylko niech pojawi sie wuiecej testow :D


MLODY2K6 na twoim kompie pójdzie Crysis na dx10 na max detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:39, Pawlo09 napisał:

> tak sie zastanawiam. Jesli okaZe sie ze nie dostane juz swojego GTX-a a zrobia mi
korekte
> to chyba zainwestuje w 2x3870x2 tylko niech pojawi sie wuiecej testow :D

MLODY2K6 na twoim kompie pójdzie Crysis na dx10 na max detalach?



tak pojdzie i nie przycina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować