Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

/.../
Dobra, dzięki. Mu potrzebna dobra karta dźwiękowa, bo sobie kupił wypasione słuchawki za blisko 200 zł, a mu ciągle trzeszczą. A na moim kompie z X-Fi nie ma żadnego problemu.
Swoją drogą, o ile ten Audigy 2 gorszy od X-Fi? Jest jakaś słyszalna różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc stałem się posiadaczem karty Radeon X1950 GT - w zamian za GF7600 GS na skutek gwarancji, tylko jeden problem karta ta wymaga mocnego zasilania i tu pytanie najlepiej o jakiegoś linka bym prosił o wybranie dla nie jakiegoś zasilacza, najlepiej do 80-100 zł karta oczywiście jest pod AGP i am 2 wtyczki molex i nie wiem czy muszę wybrać zasilacz z mocną linią 12V (bo molexy i tak coś pisze na karcie) czy 5V bo tak pod AGP powinno być)
a na wymaganiach karty jest napisane: Connection to the system power supply i required: 450W power supply or greater 30 Amps on 12volt rail
tak więc karta chyba ciągnie i z 5V i z 12 V ale to Wy się znacie więć pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Za 119 zł dostaniesz Chiefteca 400W, a nieco drożej (139 zł) model 450W. Z ceną nie radzę schodzić niżej, bo dostaniesz chłam, a nie zasilacz...
A jak już kupisz nowy zasilacz, to podłączasz go i po prostu wsadzasz pasujący kabel do wtyczki na karcie i gotowe :) Znajomość takich rzeczy jak linia 5V i 12V jest nikomu niepotrzebna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 22:56, ziptofaf napisał:

/.../
Za 119 zł dostaniesz Chiefteca 400W, a nieco drożej (139 zł) model 450W. Z ceną nie radzę
schodzić niżej, bo dostaniesz chłam, a nie zasilacz...
A jak już kupisz nowy zasilacz, to podłączasz go i po prostu wsadzasz pasujący kabel
do wtyczki na karcie i gotowe :) Znajomość takich rzeczy jak linia 5V i 12V jest nikomu
niepotrzebna...

niestety przy kartach pod AGP to jednak jakąś robi różnice więc trzeba wybierać zasilacze pod starsze komputery, które większość ciągną spod Lini 5V a nie 12V ,a to czasami sprawia kłopot bo większość zasilaczy przystosowana jest po karty PCIe które korzystają z Lini 12V i juch większość mocy jest właśnie an tej lini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 23:00, kindziukxxx napisał:

niestety przy kartach pod AGP to jednak jakąś robi różnice więc trzeba wybierać zasilacze
pod starsze komputery, które większość ciągną spod Lini 5V a nie 12V ,a to czasami sprawia
kłopot bo większość zasilaczy przystosowana jest po karty PCIe które korzystają z Lini
12V i juch większość mocy jest właśnie an tej lini.


Spoko. Weź Chiefteca 450W i się nie przejmuj. Na pewno starczy, bo jest tak naprawdę ze 2x mocniejszy od Codegena 300 pod każdym względem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2008 o 23:02, ziptofaf napisał:

Spoko. Weź Chiefteca 450W i się nie przejmuj. Na pewno starczy, bo jest tak naprawdę
ze 2x mocniejszy od Codegena 300 pod każdym względem...

skoro tak mówisz to luz a ewentualny upgrade to tylko wymiana RAMu więc nie dużo ok to wezmę Chiefteca ,bo wiem ze ten mój zasilacz to chłaam, ale jak przeczytałem maksymalne obciążenia na linie 5V to normalnie 500 W za 250 zł takiej nie mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 23:05, kindziukxxx napisał:

skoro tak mówisz to luz a ewentualny upgrade to tylko wymiana RAMu więc nie dużo ok
to wezmę Chiefteca ,bo wiem ze ten mój zasilacz to chłaam, ale jak przeczytałem maksymalne
obciążenia na linie 5V to normalnie 500 W za 250 zł takiej nie mają :)


Tak swoją drogą, to masz mocne nerwy, że używasz obecnie tak słabego zasilacza. Ja bym się bał:
http://community.tomshardware.pl/comments.php?DiscussionID=124789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie starsze z AGP jest pobierane około 1,5A (7.5W) a resztę dostarcza molex, procesory podobnie K7 i pierwsze modele P4 ciągnęły prąd z linii +5V w późniejszym okresie aż do dzisiaj 12V.

Jedyne co jest pobierane z +5 to zasilanie do napędów optycznych i dysków twardych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2008 o 23:08, ziptofaf napisał:

Tak swoją drogą, to masz mocne nerwy, że używasz obecnie tak słabego zasilacza. Ja bym
się bał:
http://community.tomshardware.pl/comments.php?DiscussionID=124789


ja się już przyzwyczaiłem ale teraz muszę wymienić zasiekę bo karta która jest o wymaga właśnie 450W więc jest cud że karta chodzi na tym starym gracie, a co do zasilacza to służy już 6 lat i nie było z nim problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie najlepszymi kartami sa RADEONY. Przedewszystkim z tego wzgeldu ze sa tanie i bardzo wydaje. Nie mowie ze GF nie sa wydajne ale patrzac poprzez pryzmat cena/wydajnosc nie oplaca sie ich kupowac. W tym momencie najlpeszymi kartami na rynku w calkiem nie duzych pienioadzach sa Radeony: 4850 i 4870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 20:56, MLODY2K6 napisał:

W tym momencie najlepszymi kartami sa RADEONY. Przedewszystkim z tego wzgeldu ze sa tanie
i bardzo wydaje. Nie mowie ze GF nie sa wydajne ale patrzac poprzez pryzmat cena/wydajnosc
nie oplaca sie ich kupowac. W tym momencie najlpeszymi kartami na rynku w calkiem nie
duzych pienioadzach sa Radeony: 4850 i 4870.


Mam takiego kolegę Fanboya GeForców.Dla niego karty GF mogą kosztować 1000zł mogą się psuć po tygodniu mogą być wykonane w technologii 90 nm i tak będą lepsze.Nie może przyjąć do wiadomości ,że chcę wziąć Radka 4850.Mówi : ''''weź GeForce 9600GT będzie wydajniejszy i mniej awaryjny''''.

I takie pytanie do tematu.Jaki model radka najlepiej wziąć?Zastanawiam się między Gainwardem ,Galaxy ,Powercolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 21:04, kubeq24 napisał:

I takie pytanie do tematu.Jaki model radka najlepiej wziąć?Zastanawiam się między Gainwardem
,Galaxy ,Powercolor.

Jeżeli są na referach to każdy, byla najtańszy, chociaż co do Gainwarda jestem trochę sceptyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki model to zalezy ile masz pieniedzy do 500zl masz 4850 a do 750 masz 4870 roznica w wydajnosci to jakeis 20-30% na koszt tego drugiego. Jesli chodzi o producentow to z tych ktorych wymieniles wzialbym POWERCOLORA gdyz oni tylko zajmuja sie RADEONAMI. Natomiast warto zastanowic sie nad SAPPHIRE to ejst bardzo dobra i sprawdzona marka tyle ze kosztuje zawsze jakies 20-30zl wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 21:10, DJ Danielus napisał:

> I takie pytanie do tematu.Jaki model radka najlepiej wziąć?Zastanawiam się między
Gainwardem
> ,Galaxy ,Powercolor.
Jeżeli są na referach to każdy, byla najtańszy, chociaż co do Gainwarda jestem trochę
sceptyczny.


Właśnie Gainward wygląda najbardziej okazale:)I ma wejście HDMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 21:11, MLODY2K6 napisał:

Jaki model to zalezy ile masz pieniedzy do 500zl masz 4850 a do 750 masz 4870 roznica
w wydajnosci to jakeis 20-30% na koszt tego drugiego. Jesli chodzi o producentow to z
tych ktorych wymieniles wzialbym POWERCOLORA gdyz oni tylko zajmuja sie RADEONAMI. Natomiast
warto zastanowic sie nad SAPPHIRE to ejst bardzo dobra i sprawdzona marka tyle ze kosztuje
zawsze jakies 20-30zl wiecej.


Oj pomyłka prawie 100zł drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 21:04, kubeq24 napisał:

I takie pytanie do tematu.Jaki model radka najlepiej wziąć?Zastanawiam się między Gainwardem
,Galaxy ,Powercolor.


Jeśli będziesz brał karty tradycyjne nie kręcone przez producentów to nie ma znaczenia bo różnią sie tylko naklejką na radiatorze i zawartością pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować