Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

/.../

Tylko tyle, że to sformułowanie dotyczące monitora dotyczyło tego, że trzeba mieć monitor minimum 24" aby w pełni cieszyć się wydajnością tej grafiki. To tak samo jak ja z moimi Radkami tak naprawdę, dopóki nie zmienię monitora na większy (a mam 19") to nie wykorzystam do końca wydajności grafik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mylisz się. Gainward został kupiony przez Gigabyte jakieś dwa lata temu. Od tego czasu marka się popsuła. Jeszcze grafiki rodzin 7600 czy 7900 były jednymi z najlepszych na rynku. Na tę chwilę jakość w wykonaniu Gainwarda to przeszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 12:26, FerraEnzo napisał:

On nie zalapał:)))

no, to chyba że

Dnia 13.08.2008 o 12:26, FerraEnzo napisał:

Te dwa >> oznaczają ze Radeon jest 2x bardziej wydajny od Geforca:))

tyle to i ja wiem, przecież to pisałem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zanim GAINWARD zostal kupiony przez GIGABYTE juz robil syf a nie karty. Pamietam jak wypuscili serie 6 kart to byla dopiero porazka radiatory bujajace sie na chipie karty i 2 mm pustej przestrzeni miedzy pamieciami a radiatorem, to faktycznie znaczy ze to wielkie SYF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 12:33, mrosi napisał:

/.../

Mylisz się. Gainward został kupiony przez Gigabyte jakieś dwa lata temu. Od tego czasu
marka się popsuła. Jeszcze grafiki rodzin 7600 czy 7900 były jednymi z najlepszych na
rynku. Na tę chwilę jakość w wykonaniu Gainwarda to przeszłość.


Podasz mi jakiś rzeczowy argument dlaczego karta gaiward hd 4870 to shit ?:) Bo polityczne rozgrywki firm która którą wykupiła mnie mało obchodzą :))

Patrząc na oceny użytkowników kart Gainward jak i np Gigabyte sądzę że to Ty się mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj tak jak napisalem wyzej firma Gainward bardzo sie popsula od kart z seri 6x... Kiedys jak byly jeszcze GF3 i GF4 to jak najbardziej GAINWARD robil naprawde super karty, a teraZ? bardzo duzo tych karta trafia do serwisu chodzi tuta o GF, RADEONA jeszcze nie widzialem ale to dlatego ze ta karta jest nowa. Poczekaj troche to zobaczsz nzrzekania innych uzytkownikow. Popieram kolege dla mnie GAINWARD to tez SYF i jesli mialbym wybierac PALIT albo GAINWARD to zdecydowanie ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 12:36, Lost Paradise napisał:

Podasz mi jakiś rzeczowy argument dlaczego karta gaiward hd 4870 to shit ?:) Bo polityczne
rozgrywki firm która którą wykupiła mnie mało obchodzą :))


Wprawdzie argument, który Tobie, jako osobie nie obserwującej tego nic nie da, ale...
Gainwarda nikt po prostu nie kupuje, gdzie jeszcze ponad dwa lata temu grafiki tej firmy stanowiły jakieś 60-70% grafik sprzedawanych w hurtowni, w której składam komputery.
Co zaś do Gigabyte. Nie ma tygodnia, żeby przynajmniej 10 grafik tego producenta nie jechało do serwisu.
Jak dla mnie to wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 12:39, MLODY2K6 napisał:

Sluchaj tak jak napisalem wyzej firma Gainward bardzo sie popsula od kart z seri 6x...
Kiedys jak byly jeszcze GF3 i GF4 to jak najbardziej GAINWARD robil naprawde super karty,
a teraZ? bardzo duzo tych karta trafia do serwisu chodzi tuta o GF, RADEONA jeszcze nie
widzialem ale to dlatego ze ta karta jest nowa. Poczekaj troche to zobaczsz nzrzekania
innych uzytkownikow. Popieram kolege dla mnie GAINWARD to tez SYF i jesli mialbym wybierac
PALIT albo GAINWARD to zdecydowanie ten pierwszy.



Piszesz że się "popsuły" a później że nie masz pojęcia jak to będzie z Radeonami....sam sobie zaprzeczasz.
Poczekamy zobaczymy czy mój też się "popsuje" :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gainward został kupiony przez Palita ( posiadający Galaxy oraz XpertVision ). W 69% był własnością TNC Industrial firma niezależna od Gigabyta i innego twora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 12:53, blacklio2 napisał:

Gainward został kupiony przez Palita ( posiadający Galaxy oraz XpertVision ). W 69% był
własnością TNC Industrial firma niezależna od Gigabyta i innego twora


No moja pomyłka. Fakt. To w takim razie albo PowerColor albo GeCube są subfirmami Gigabyte
Nie zmienia to rzecz jasna jakości samych kart....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 12:56, mrosi napisał:

No moja pomyłka. Fakt. To w takim razie albo PowerColor albo GeCube są subfirmami Gigabyte
Nie zmienia to rzecz jasna jakości samych kart....


Przecież wszystkie karty i tak powstają w fabrykach ATI/Nvidia...Co z tego, jaki dystrybutor? Co najwyżej chłodzenie zmieni. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:26, JanoP napisał:

Hej, mam pytanie, jak "podkręcić" GeForce 8600 od GIGABYTE ?? I jakim oprogramowaniem?

np. Riva Tuner. A podkręcasz bardzo prosto - masz tam "paski" i przesuwasz w prawo. I już, masz podkręconą kartę.
Ale podkręcaj tylko po kilka MHz-ów jednorazowo, sprawdź czy wszystko działa poprawnie (za pomocą np. 3D Marka 2005/2006) i dopiero wtedy kręć dalej o kolejne kilka MHz-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 10:20, blacklio2 napisał:

Gdzie ty widzisz pojedynczego 4870 w porównaniu do X2 o różnicy 20FPS, są testy gdzie
jest porównywany 4870CF vs 4870X2

Pokaże ci lepsze wyniki pojedynczego niż X2
http://i.frazpc.pl/pliki/recenzja/4870X2/TRL%20-%201.jpg
1 fps różnicy http://i.frazpc.pl/pliki/recenzja/4870X2/COH%20-%202.jpg
http://new.benchmark.pl/index.php/testy_i_recenzje/Testy_BioShock-804/strona/1912.ht ml
http://new.benchmark.pl/index.php/testy_i_recenzje/Testy_Need_For_Speed_PROSTREET- 804/strona/1919.html
Chcesz więcej przykładów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Masz trochę racji. Tyle, że niższe wyniki osiągane są tylko przy słabym procesorze (i grach niewspierających CrossFire), który musi dodatkowo zużyć część swojej mocy na synchronizację kart...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować