Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2008 o 14:44, uchal napisał:

Wiadomo kiedy będzie 4870 1Gb? Bo X2 raczej nie kupie bo drogi i zasiłke mam za słabą.

Ja nic nie wiem. A skoro nic nie wiem, to najwcześniej za miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz kartę w rozdziałce 1280x1024 bez jaj, może lepiej 1680x1050 i w zwyż
CoH oraz Bishock,NFS nie ma optymalizacji pod 2 GPU, przykład 9800X2 vs 9800GTX, 4870X2 vs 4870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie patrze na pobór mocy przez 4870.. w stresie .... 587 o w mordę..... a w spoczynku zaledie ponad 251.. cos.. o kurde... no no.. mój 9600GT w stresie tylko niecałe 90 :)) ehh... zostaje przy nim.. jeszcze co najmniej 2-3 lata... nie ma bata... kiedy pojawią sie karty co bedą brać mniej niz 100w ? (oprócz tych w lapkach :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:44, Chester001 napisał:

właśnie patrze na pobór mocy przez 4870.. w stresie .... 587 o w mordę..... a w spoczynku
zaledie ponad 251.. cos.. o kurde... no no.. mój 9600GT w stresie tylko niecałe 90 :))
ehh... zostaje przy nim.. jeszcze co najmniej 2-3 lata... nie ma bata... kiedy pojawią
sie karty co bedą brać mniej niz 100w ? (oprócz tych w lapkach :) )

Eeeee, wolę nie wiedzieć na jakim sprzęcie 587W w stresie...Mój PC z CrossFire 2xHD4850 nie bierze tyle mocy...
A co do kart biorących mniej niż 100W - pewnie już niedługo, ale będą wolniejsze. Duża szybkość = duży pobór mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:51, Chester001 napisał:

ale tam chodzi o cały zestaw :)

Podkręcony Q9300 + 2 GB RAM + 2xHD4850 = max. 511W (tyle było maksymalnie u mnie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak trochę dziwuję jak tak każdy mówi, że komp "mu" bierze tyle, a tyle Watów. Pytanie tylko, czy sprawdziliście swoje wyniki? Opieranie się o testowane maszyny nic nie daje, bo każdy ma inny sprzęt.

Nie żebym kogoś oskarżał, ale niekiedy denerwujące jest to, że ktoś na ślepo obstawia ile mu pecet ciągnie mocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z ustawieniami mojej GeForce8800GS. Otóż w grach, i nie tylko w grach ciągle mam niewygładzone krawędzie, jakby zabrakło antylastingu... Jak to zmienić, może coś w opcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 20:51, ziptofaf napisał:

Jakie na ślepo? Woltomierz, amperomierz i wtedy się sprawdza, czy wszystko jest jak trzeba
:)

Właśnie o tym mówię ;) Jeżeli korzystasz to OK, ale niektórzy piszą tutaj (a nawet nie tylko tu) bardzo dziwne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyobrazacie sobie zmierzenie poboru samej karty grafiki ?. Przecierz oprucz dodatkowego zasilania taka karta kozysta ze slotu pci-e. Jak to razem pochytac ?.
Ogolnie mozna zmierzyc pobor watomierzem albo amperomiezem tylko trza takiego przyzada jeszcze miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:25, Misquamaqus napisał:

Jak wyobrazacie sobie zmierzenie poboru samej karty grafiki ?. Przecierz oprucz dodatkowego
zasilania taka karta kozysta ze slotu pci-e. Jak to razem pochytac ?.

Bardzo prosto - wsadzasz najpierw jakąś starą kartę np. GeForce 6200, która bierze z 10W i sprawdzasz pobór mocy całości. Potem wyjmujesz 6200, wkładasz normalną kartę graficzną i patrzysz o ile wzrósł pobór mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:54, ziptofaf napisał:

> ale tam chodzi o cały zestaw :)
Podkręcony Q9300 + 2 GB RAM + 2xHD4850 = max. 511W (tyle było maksymalnie u mnie...)

nie nie nie nie nie... za duzo... mój zestaw jest lepszy... e7200, 4 GB ram, 9600 :))) nie iwem ile ale mysle ze max 200 w :)))) wygrałem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:34, Chester001 napisał:

nie nie nie nie nie... za duzo... mój zestaw jest lepszy... e7200, 4 GB ram, 9600 :)))
nie iwem ile ale mysle ze max 200 w :)))) wygrałem :)))


Przebijam - wyciągam ze strychu Durona 800 MHz, 512 MB RAM i Radeona 9200. :) Jak będzie więcej niż 100W, to się zdziwię :)
Ale żeby nie było offtopu - znajomy kupuje sobie kartę dźwiękową i ma do wydania 90-100 zł. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:34, Chester001 napisał:

> > ale tam chodzi o cały zestaw :)
> Podkręcony Q9300 + 2 GB RAM + 2xHD4850 = max. 511W (tyle było maksymalnie u mnie...)

nie nie nie nie nie... za duzo... mój zestaw jest lepszy... e7200, 4 GB ram, 9600 :)))
nie iwem ile ale mysle ze max 200 w :)))) wygrałem :)))

Na tej stronce możesz policzyć
http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:37, ziptofaf napisał:

Przebijam - wyciągam ze strychu Durona 800 MHz, 512 MB RAM i Radeona 9200. :) Jak będzie
więcej niż 100W, to się zdziwię :)
Ale żeby nie było offtopu - znajomy kupuje sobie kartę dźwiękową i ma do wydania 90-100
zł. Co polecacie?

Myślę, że w tej cenie znajdzie się 7300.

PS. No właśnie - dane podajesz teoretyczne, a po zmierzeniu różnie to może być ;P


uchal
Takim stroną w ogóle nie można ufać - wyniki brane są z kosmosu. Po przeliczeniu mój stary zasilacz w ogóle by nie wydolił:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:40, DJ Danielus napisał:

Myślę, że w tej cenie znajdzie się 7300.

Kartę dźwiękową, nie graficzną :)

PS Już ci odesłałem na maila awatara i "o sobie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:42, ziptofaf napisał:

> Myślę, że w tej cenie znajdzie się 7300.
Kartę dźwiękową, nie graficzną :)

No to faktycznie chyba ślepy jestem :D Być może, że pytanie zadałeś w temacie o kartach ;P

Dnia 13.08.2008 o 21:42, ziptofaf napisał:

PS Już ci odesłałem na maila awatara i "o sobie" :)

OK, już sprawdzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:44, DJ Danielus napisał:

No to faktycznie chyba ślepy jestem :D Być może, że pytanie zadałeś w temacie o kartach
;P

Sam się właśnie połapałem :). Myślałem, że to Upgrade kompa - pomoc, porady itd. :) Ale pytanie pozostaje aktualne, bo przecież nie będę teraz do ww. tematu pisał kolejnego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować