Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2008 o 16:26, blacklio2 napisał:

Gdzie CF spowalnia???
Podaj konkretne przykłady


Spowalnia, spowalnia. Jak użyjesz np. E4300 i 2xHD4850 i gry World in Conflict, która nie wspiera dwóch kart, to i będzie spowalniać. Ale co w tym dziwnego? Słaby procek, a część jego mocy musi iść na synchronizację kart...To samo będzie z SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 16:47, blacklio2 napisał:

Właśnie o to mi chodzi gdzie spowalnia CF, a SLI nie

Ja to wiem, ty to wiesz, ale wielu tego nie wie i myśli, że SLI jest lepsze. A tak nie jest...Obie technologie to przecież prawie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 17:28, The-Darkest napisał:

Czy zasilacz 560W Chiefteca styknie do karty graficznej GeForce GTX 260? Czy lepiej kupic
mocniejszy?

Bez niczego. Nawet 500W model starczy. Tym niemniej, ja na twoim miejscu brałbym HD4870. Wydajność ta sama, a ciągnie mniej prądu, lepiej radzi sobie z filmami HD (ma w nich wyższą jakość obrazu) i obsługuje DX 10.1. A poza tym świetnie się podkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 00:19, blacklio2 napisał:

Działa i to nawet nieźle

Wiem, właśnie przeczytałem. W poniedziałek chyba zdobędę 8800GT, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać kombinacja HD4850 + 8800GT...Aż mi się nie chce wierzyć, że to w ogóle możliwe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam... ostatnio w jakiejś gazecie trafiłem na notkę o karcie GeForce 9800GTX+ , podobno rewelacyjną i tanią(~600zł)... czy to prawda? Czy ta karta naprawdę ma dużą wydajność, i... jakby to powiedzieć... chodzi mi o to, czy za powiedzmy 2 lata się nie przestarzeje. Tzn. czy za dwa lata będzie daleko w tyle za kartami, które wyjdą, czy dalej będzie dobra w porównaniu do tych nowych? (mam nadzieję, że ktoś zrozumie te bohomazy... :x )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata to dużo, średnio ca pół roku jest wydawana nowa seria kart graficznych u Ati i Nvidii.
Zobacz jakie karty wychodziły 2 lata temu i jak sobie radzą teraz przy nowych grach. Mam na myśli cała rodzina GF7xxx oraz Radeon X1xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może trochę przesadziłem i nie wyraziłem się wystarczająco precyzyjnie - chodzi mi o to, czy PC z tą kartą będzie osiągał dobre wyniki w najnowszych grach i czy za dwa miesiące nie okaże się, że do świeżych tytułów jest za słaba. Po prostu: czy GeForce 9800GTX+ to dobra karta graficzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,mam GF7600GS 128mb (wiem,wiem bardzo słaby)ale mam pytanie,karta jest fabrycznie podkrecona z 500mhz do 600mhz,ja dodatkowo podkrecilem ja do 686mhz,i wyszstko dziala(sprawdzona na assasins creed)gdy w sklepie patrzylem na takty np GF8600 albo GF8800 mają one takty podobne do moich a inne karta(te nowsze)mają niższe takty od mojej karty.Aha dodam ze moja karat jest irmy Galaxy i podkrecalem ja programem Xtreme Tuner dzialajacy tylko na Galaxy.I pytanie:Czy jezeli moja karta ma wiece mhz na GPU od innych nowszych karta to znaczy ze ma lepsze osiogi czy cos takiego??

EDIT:aha i drugie pytanie:czy moge podloczyc pod SLI GF7600 w jednym slocie i GF8600 w drugim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 2 miech raczej nic nie powinno się stać, w wrześniu jest jedynie premiera GF 280GTX X2 może ceny troszkę spadną zobaczymy
Ogólnie 9800GTX+ = HD4850 i tutaj brałbym co jest tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2008 o 09:14, Vanmati napisał:

I pytanie:Czy jezeli moja karta ma wiece mhz na GPU od innych nowszych karta
to znaczy ze ma lepsze osiogi czy cos takiego??

Nie, bo liczy się jeszcze sama architektura GPU oraz szerokość szyny

Dnia 16.08.2008 o 09:14, Vanmati napisał:

EDIT:aha i drugie pytanie:czy moge podloczyc pod SLI GF7600 w jednym slocie i GF8600
w drugim??

Nie 8600 nie ma w SLI dopiero 88xx GT/GTS/GTX, a po drugie SLI nie przewiduje łączenia dwóch różnych GPU ( mam na myśli rdzeni graficznych )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 09:30, blacklio2 napisał:

Ogólnie 9800GTX+ = HD4850 i tutaj brałbym co jest tańsze


Hmmm..? Czytales jakies testy 9800gtx+? Bo w wiekszosci wygrywa on z radkiem i to wcale nie o 0,5 fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 00:29, blacklio2 napisał:

Heh a jednak :)

To to jak będzie się zmieniało kartę na jakiegoś Radka to do slotu PCi-Ex 4x dam 8800GT ;P

Pytanie tylko, czy działa to też na płytach SLI - tam co testowali z tego co widzę jest od CF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wtedy bym głosu nie zabierał, zależnie od gry w jednym jest GTX+ lepszy w drugim Radzio i tak jest w większości portali czy to polskich czy zagranicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować