Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Crysisa?

173 postów w tym temacie

Cóż według mnie grafa za słaba.:/

Jeśli chodzi o mnie to na moim obecnym kompie w życiu nie pójdzie (ten potwór to: Celeron 2,6 GHz; 256 Mb DDR 333 MHz RAM: i najlepzy punkt programu- Radek 9200SE- hehe RulleZ), ale planuję do października kupić nowego. P Dual Core, 2 GB RAM, X1950Pro. Mam nadzieję, że będzie chodzić na średnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 19:21, cichy10 napisał:

Jeśli chodzi o mnie to na moim obecnym kompie w życiu nie pójdzie (ten potwór to: Celeron 2,6
GHz; 256 Mb DDR 333 MHz RAM: i najlepzy punkt programu- Radek 9200SE- hehe RulleZ), ale planuję
do października kupić nowego. P Dual Core, 2 GB RAM, X1950Pro. Mam nadzieję, że będzie chodzić
na średnich...

Na twoim miejscu zmieniłbym Core 2 Duo na Athlon''a X2 (4200+ max.) i próbował zmieścić 8800GTS 320. Jest 2x szybsza niż X1950PRO. No i zgodna z DX10. Wtedy powinno działać i w max. detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ta vista to do czego ?? ^^ przecież vista zżera cholernie dużo ramu ;/ wiem bo sam używam ;p i mi już nie pójdzie na ful detalach bo mam tyklko 2 gb ramu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem demo tylko nie mogłem do konca je zainstalowac zacinało sie 90% instalacji to co sie zainstalowało było na dysku odpaliłem ikonke pokazało sie meni i opcja z konfiguracją minimalną i zalecaną z minimalną jest obsługiwana karta geforce 6600 i radeon x1600 z szader model 2.0,wszystko jest fajne tylko aby pograc sobie w gre w detalach na maksa trzeba miec bardzo dobrego kompa,mam radeona x1950xtx ktora na maksymalnej rozdzielczosci 1360x768 nie daje rady jak odpalę grę lost planet,teraz trzeba poczekac do pramiey karty 9800gtx i zmienic procesor z core2duo6600 naCore2 Quad Q6600 i będzie można sie cieszyc z gier przez rok minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrazek przedstawiony powyżej jest całkiem ładny ale są to maksymalne detale zapewne na które niewiele użytkowników se pozwoli a teksty typu że jeszcze optymilizują nie pocieszają bo co można zrobić w tak krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj sa podan wymagania minimalne..

rozsadnie mozna przyjac ze 8800GTS nie poradzi sobie z grafa na maksa..

8800 ULTRA juz zapewne tak i to krecony.. proc najlepiej na quadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 08:15, Bllu-Man napisał:

tutaj sa podan wymagania minimalne..

rozsadnie mozna przyjac ze 8800GTS nie poradzi sobie z grafa na maksa..

8800 ULTRA juz zapewne tak i to krecony.. proc najlepiej na quadzie...


Bezdury człowieku gadasz. Juz karty poprzedniej generacji wystarczą do względnie wysokich detali (tzn. bez efektów DX10), a i tak opieram się nainformacjach sprzed rozpoczęcia optymalizowania kodu przez firmę. Wiadomo natomiast, że tylko od 8800GTX począwszy można z pełną płynnością spojrzeć na wyspę z maksymalnej odległości, jednak w samej grze takich widoków nie będzie, węc nie ma co się obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to teraz skoro mają miesiac czasu na optymalizację to powinni zrobic tak żeby i na bardziej leciwszych kompach gra działała. Ale nie łódźmy się: wtedy gra będzie wyglądała gorzej od Far Cry''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W moim przekonaniu PC-tów równych next-genom jest z 0.50 % - 0.65 % (może mniej) a PC-tów lepszych
> sprzętowo od next -genów 0.01% - 0.05% (może nawet mniej).

wspomniane "10% pc to nextgeny" tyczyły się tylko i wyłącznie graczy. to był komentaż jednego z twórców fify 2008. chodziło mu o potencjalnych kupców tej gry. są ludzie na świecie, którzy o grach w ogole nie myślą i oni właśnie nie byli brani pod uwagę. To była też odpowiedź na pytanie dlaczego wersja na pc jest przygotowywana przez ten sam zespół co wersja na ps2 a nie przez zespół przygotowujący grę na ps3 i x360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm z tego co przeczytalem w innym temacie o crysisie i jeden koles wypowiadał sie ze ma 4 gb ramu grafe 88gts o ile dobrze pamietam i ktos mu odpisał ze nie ma co liczyc na najwyzsze to sie zdziwiłem a jak zobaczyłem te wymagania to szok. No a ja mam konfig
intel core 2 duo e4400 2x2 ghz
ram 1gb
grafa gf 8500gt

to spokojnie powinien moj kochany blaszak na srednich pociagnac crysisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 16:17, wycior napisał:

Panowie a na karcie asus 8600 gt wejdzie a i na jakich detalach ??


Zastanów się zanim napiszesz takie głupie pytanko:) Przecież nie wiemy to skąd mamy ci odpowiedzieć?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 17:18, ziptofaf napisał:

Niby niskie wymagania, ale chyba wszyscy zapomnieli, że o ile nie masz DX 10 i Visty, to nie
chodzi fizyka obiektów. Np. w multiplayerze osoby mające DX 9 mają ograniczone możliwości -
nie mogą np. zrzucić na wroga drzewa.

Interesujące... Czyli np. osoby z Vistą i DX10 będą miały pewną przewagę w multi? Bo brzmi to trochę dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie mogłem wybrać opcji odpowiedz...


Makratos
Przodownik
21.09.2007, 20:17

Same głupoty pi9szecie a nie zuważcie że PC jako platforma do gier umiera , tylko czekac aż stanie mu serce


Ja uważąm , że pc nigdy nie zginie jak platforma do gier. Ludzie wymyślają coraz to nowe karty graficzne, procesory i.t.p. Nie wiem czy to prawda ale coś słyszałem o procesorach 80 rdzeniowych na 2011 r. to w sumie niedługo. Rozumiem że wydaje się,że takie procesory to tylko Do jakichś prac ale będą przeznaczone też dla miłośników gier komputerowych. Nie będą kosztowały 10 tys. złotych. Tylko maks. tyle co dzisiejszy core 2 quad.
To że niektórzy są zakochani w xboxie czy w playstation to nie znaczy że gry na pc odejdą na zawsze. Porównajcie ile osób ma xboxa jakiegokolwiek, a ile peceta, albo ile osób ma peceta i xboxa i gry i na tym tym. Ci wszyscy producenci mają z tego taki szmal, że im się nie opłaca ani zmieniać rynku, ani przestawać produkować gier. Nie wyobrażąm sobie żę za 7 lat odpowiednik pc (cokolwiek to będzie) nie będzie przeznaczony do m.in. do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zresztą aby zbudowac PC-ta lepszego od next-gena wystarczy 2.5 -3.5 tysiąca PLN (dobry procek + karta >grafiki (tu można oszczędzic i po świętach 2007 kupic coś naprawdę super), 4 GB Ram oraz HD 750 GB lub 1 >TB ).

Ja kupiłem kompa za 4100 pln, gf 8800, core 2 6300, 250 gb dysk i wiesz co? Za 3000 zł to możesz o takiej konfiguracji jak wyżej, hmm... pomarzyć.
Ja myślę że Crisis to gra tak zaawansowana, że jak ktoś ma Viste, to o DX 10+ Crisis nie ma co myśleć.
XP Rulezzzzz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować