Zaloguj się, aby obserwować  
Light_Prince

F.E.A.R. 2: Project Origin - Temat Ogólny

1659 postów w tym temacie

Yeahhhhh. Odpaliłem FEAR 2 na karcie z 128 mb! Tak do wszystkich co mają 128 mb na karcie. Ta gra działa na 128 mb! Nie patrzcie nie wymagania! To działa!

No ale do rzeczy. Pograłem tylko chwile, zabiłem kilka replikantów(co wyglądają jak postacie z Kill Zone, dziwne hełmy mają), co do tych stół to fajny patent, ale spodziewałem sie, że będą całkowicie przysuwalne, a nie tylko możemy je przerwócić jako osłone. Nie podoba mi sie nowy HUD, i tyle narazie zdąrzyłem zauwazyć^^ Bo grałem z 5 minut;] Juto po przejsciu, opisze swoje doznania. Mam spore wymagania, bo czesci pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 15:58, Ecko09 napisał:

Eh ;/ Gra mi domyślnie ustawiła wszystko na minimum, ja sobie tylko rozdzielczość ustawiłem
na 1280x1024...i przycina mi się gra co jakiś czas...porażka ;/ Ale tak poza tym to demo
wypas!

Mi gra domyślnie ustawiła się na 1024x768 i detale medium, ale i tak zdarzały się przycinki:(

A wracając do dema:
-krótkie jak diabli a waży że hoho
-klimaty generalnie takie jak w F.E.A.R.
-sterowanie tez praktycznie nei zmienione
-na litość boską gdzie jest walka głymi rękoma?!...
-... i po kiego grzyba ten mech?
-parę ruchów doszło ale raz, że są wykonywane automatycznie, a dwa, że gra miewa problemy z wykryciem kiedy taki ruch wykonać

Spoiler

-szarpanie się z Almą: to jest już tak źle, że tłuczemy się wręcz z małą dzieczynką? Mam nadzieję, że jakieś podobne interakcje będą możliwe również z przeciwnikami, jak dotąd jednak nie wykonałem niczego podobnego, może to był tylko cinematic?


-stylistyka HUD''a nieco utrudnia "wejście" w świat gry, czułem się raczej jak terminator niż jakiś wystraszony żołdak odcięty od oddziału....
-poziom trudności słaby
Spoiler

na normalu zginąłem tylko od eventa ze spadającym autobusem


-i znowu nie wbudowali w grę screengrabbera:(
-Games for Windows! Wrrr!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 19:03, zadymek napisał:

Spoiler

-szarpanie się z Almą: to jest już tak źle, że tłuczemy się wręcz z małą dzieczynką?
Mam nadzieję, że jakieś podobne interakcje będą możliwe również z przeciwnikami, jak
dotąd jednak nie wykonałem niczego podobnego, może to był tylko cinematic?



Cinematic, jak większość wizji. Zresztą to trwa tak krótko, że zanim wykonasz sensowny ruch, to znika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostra rzeźnia. Ładna grafika, ciekawy efekt slow mo, i jeszcze raz rzeźnia. Przy demie ze dwa razy się ostro wystraszyłem ;-) Grałem na PS3/Xbox 360 więc o przycinkach nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 19:03, zadymek napisał:

>
-na litość boską gdzie jest walka głymi rękoma?!...
-..


Przecież jest, ja jak grałem to mogłem z wyskoku z kopa nawalać. Jak sie broni nie ma to tez z pięści można.

Dnia 23.01.2009 o 19:03, zadymek napisał:

>
-i znowu nie wbudowali w grę screengrabbera:(


A co to?

Dnia 23.01.2009 o 19:03, zadymek napisał:

-Games for Windows! Wrrr!!!


Dla mnie to plus :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem po krótkiej sesji w demko... I powiem ze jestem mile zaskoczony, choć moim zdaniem gra strasznie mi przypomina jedynkę (bo jak na razie tylko w ta grałem), no ale to w końcu tylko demko jeszcze wiele mogą zmienić. Ale jak dla mnie i tak jest bardzoooooo dobrze gra się milo i spokojnie, choć śmierdzi trochę konsolą ten interfejs itp.
ale mam nadzieje ze to zmienią :D Dodam jeszcze ze gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana (tak to się chyba mówi), ponieważ na moim gracie chodzi w miarę płynnie na full w rozdziale 1200x720 (czy jakoś tak). Ostatecznie jestem jak na razie zadowolony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4h ściągania dema i ok. 20 min grania, ale nie powiem, dużo przez ten czas się działo. Jeśli chodzi o poziom strachu, to w jedynce jest gorzej, tzn. straszniej. I dobrze, bo lubię napięcie, ale nie strach paniczny. Na początku trochę się bałem, ale później to tylko małe odruchy były pod czas pojawiania się Almy, nic wielkiego. Sam gameplay jest na wysokim poziomie, tzn. przyjemnie się strzela. Muszę pochwalic twórców za optymalizację, bo pomimo mojego rocznego złomu grało się bez pokazu slajdów i to na wysokich detalach i rozdziałce 1440 x 900. Jedynie przy większych lokacjach miałem małe spowolnienia. Więcej napiszę później (może) na moim gramsajdzie :)

20090123200709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nastawienie do gry po demie: negatywne.

Po pierwsze - widać mam za słaby sprzęt by gra chodziła na maksymalnych ustawieniach - wnerwia mnie doczytywanie co jakieś 30 metrów, które zamraża na chwilę grę. Crysis nie miał problemów. Ciekawe.

Ale to mały pikuś - grafika to tylko dodatek i zapewne po kilku próbach ustawień (który oczywiście nie można zmienić w trakcie gry - na modłę portów z konsol) dałoby się dobrać takie, przy których chamskie doczytywania nie występują.

To co mnie naprawdę negatywnie nastawiło do tej gry to sposób rozgrywki, który śmierdzi konsolą i CoD4.

Poziom trudności - banalny. Jak jeszcze gracz obczai, że zastosowano tu dokładnie taki sam trik jak w CoD4 z chowaniem się za osłoną sięgającą do pasa (przeciwnicy trafiają w gracza tak rzadko, że można powiedzieć, że nie trafiają wcale) to robi się banalnie do kwadratu. To już skreśla tą grę z listy zakupów.

Sterowanie - też wali konsolą - czuć, że jest zrobione pod pada (to między innymi wpływa na banalność poziomu trudności).

Oba te czynniki sprawiają, że na poziomie hard grałem stylem "Alleluja i do przodu!" i dopiero snajper i gość ze spawarką powiedzieli mi "Użyj zwolnienia czasu".

I na koniec sprawa osobista - pierwsza części była jedyną grą, w której z przyjemnością korzystałem ze strzelby (nie pytajcie dlaczego - po prostu broń ta była... inna). W części drugiej będę tą broń omijał jak w pozostałych grach FPS. Tzn. omijałbym, gdybym grę kupił. Chęć poznania fabuły to jednak trochę za mało by kupić grę bo ta z definicji służy do grania a to co widziałem nie pokrywa się z częścią poprzednią, która przypadła mi do gustu.

Podsumowując - uważam, że mamy do czynienia z koleją serią, która po przejściu na konsole straciła jaja. Błe.
A co mi przeszkadza w CoD4? To, że wszyscy starają sie to tej gry upodobnić na siłę i coś czuję, że za moment wszystkie FPS-y będą tak samo płytkie stajać się niewymagajacą strzelnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrazenia z gry : pozytywne ;)

Przy zgaszonym swietle naprawde pare razy sie wzdrygnalem, fajny klimacik. Swietna optymalizacja, na sprzecie podanym w opisie gra smiga na fullu w rozdzialce 1920x1080 bez zadnych przyciec (moze ze 2 razy mialem pol sekundowe scinki ktore totalnie w niczym nie przeszkodzily). Demko mi sie spodobalo i pewnie sprawie sobie pelna wersje choc jedynka tez mi sie podobala a do dzisiaj calej nie przeszedlem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia jak najbardziej pozytywne. Trudno że ''śmierdzi'' konsolą, trudno że jest U-CoD''owane, zresztą dla mnie to plus. Jedynka była dla mnie za straszna, dwójka jest straszna, ma klimat, Super się strzela, dobra grafika, fizyka, i optymalizacja. Dwójka ma klimacik, ale jest mimo wszystko mniej brutalna. Gra mi się BARDZO pdoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2009 o 21:32, hallas napisał:

A co mi przeszkadza w CoD4? To, że wszyscy starają sie to tej gry upodobnić na siłę i
coś czuję, że za moment wszystkie FPS-y będą tak samo płytkie stajać się niewymagajacą
strzelnicą.

Ostatnio kupiłem Resistance 2 i niestety widać gołym okiem że próbowano upodobnić grę do CoD-a...Nie wyszło to grze specjalnie na dobrze w singlu. Właściwie to wcale :/. System zdrowia który w jedynce był całkiem fajny i sensowny fabularnie(życie odnawiane dzięki specjalnym Chimeriańskim leczącym mikroorganizmom znajdywanych w pojemnikach), zamieniono na system z CoD-a czyli stanie przez chwilkę w miejscu i już rumiany i zdrowiutki. Ogólnie to postać w grze porusza się też wolniej niż w poprzedniczce.
Przynajmniej na multi gra się przyjemnie.

Także zgadzam się w 100%, jest jakaś głupia moda na klonowanie rozwiązań tych wszystkich "hitów" i porzucanie własnych. Wiele gier na tym mocno traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie - przycinku są zapewne spowodowane przez stare sterowniki bo dawno ich nie aktualizowałem (po co jak nie mam żadnej nowej gry?) a gra nie radzi sobie z ładowaniem tekstur do pamięci karty graficznej... Resztę podtrzymuję. Ah - i udało mi się znaleźć rzeczywiście trudny moment - końcówka dema... na piechotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 19:32, Ecko09 napisał:

Przecież jest, ja jak grałem to mogłem z wyskoku z kopa nawalać. Jak sie broni nie ma
to tez z pięści można.

no własnie o to mi biega, że tylko na poczatku jak się broni nie ma mamy a później juz nie można pięści używać:(

Dnia 23.01.2009 o 19:32, Ecko09 napisał:

> -i znowu nie wbudowali w grę screengrabbera:(
A co to?

Taki moduł do łapania screenów, każda szanująca się pozycja ma coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 19:14, Miluś napisał:

Ostra rzeźnia. Ładna grafika, ciekawy efekt slow mo, i jeszcze raz rzeźnia. Przy demie
ze dwa razy się ostro wystraszyłem ;-) Grałem na PS3/Xbox 360 więc o przycinkach nie
ma mowy.

Jedno pytanie skąd masz demo na ps3 na xbox live jest a na ps3 store u mnie nie ma na jaki kraj jesteś zarejestrowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 01:22, zadymek napisał:

> Przecież jest, ja jak grałem to mogłem z wyskoku z kopa nawalać. Jak sie broni nie
ma
> to tez z pięści można.
no własnie o to mi biega, że tylko na poczatku jak się broni nie ma mamy a później juz
nie można pięści używać:(
> >


Ale z kopa nadal można przeciwników potraktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 19:03, zadymek napisał:

> Eh ;/ Gra mi domyślnie ustawiła wszystko na minimum, ja sobie tylko rozdzielczość
ustawiłem
> na 1280x1024...i przycina mi się gra co jakiś czas...porażka ;/ Ale tak poza tym
to demo
> wypas!
Mi gra domyślnie ustawiła się na 1024x768 i detale medium, ale i tak zdarzały się przycinki:(

A wracając do dema:
-krótkie jak diabli a waży że hoho
-klimaty generalnie takie jak w F.E.A.R.


Dnia 23.01.2009 o 19:03, zadymek napisał:

-sterowanie tez praktycznie nei zmienione

Ile ci zajęło przejście dema?

Dnia 23.01.2009 o 19:03, zadymek napisał:

-na litość boską gdzie jest walka głymi rękoma?!...
-... i po kiego grzyba ten mech?
-parę ruchów doszło ale raz, że są wykonywane automatycznie, a dwa, że gra miewa problemy
z wykryciem kiedy taki ruch wykonać

Spoiler

-szarpanie się z Almą: to jest już tak źle, że tłuczemy się wręcz z małą dzieczynką?
Mam nadzieję, że jakieś podobne interakcje będą możliwe również z przeciwnikami, jak
dotąd jednak nie wykonałem niczego podobnego, może to był tylko cinematic?


-stylistyka HUD''a nieco utrudnia "wejście" w świat gry, czułem się raczej jak terminator
niż jakiś wystraszony żołdak odcięty od oddziału....
-poziom trudności słaby
Spoiler

na normalu zginąłem tylko od eventa ze spadającym autobusem


-i znowu nie wbudowali w grę screengrabbera:(
-Games for Windows! Wrrr!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 10:22, mr chief napisał:

a tak swoją drogą to project origin już można kupić? Jak tak to gdzi? Ja szukałem arkadii
i ni znalazłem.


Nie można. Premiera międzynarodowa 10 lutego, polska - 13 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 11:10, Everett McGill napisał:

> a tak swoją drogą to project origin już można kupić? Jak tak to gdzi? Ja szukałem
arkadii
> i ni znalazłem.

Nie można. Premiera międzynarodowa 10 lutego, polska - 13 lutego.

Aha. Szkoda. A co do dema to długie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować