Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

jak nie ma crisisa legalnie?? a fileplanet to co?? placisz abonamen i masz betki przed wyjsciem do testow

zaliczylem:

-crisisa

-hellgate london

-jericho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, dobrze, że już podano wymagania dla Wiedźmina! Teraz wiem na pewno, że nie kupię tej świetnie zapowiadajacej się gry :( Z jednej strony się cieszę, że nie wydam kasy na darmo, no ale z drugiej szkoda, że wymagania są tak duże i znaczna część graczy w Polsce (w tym i moja osoba) nie pogra prędko sobie w tę grę. Oczywiście rozumiem, że CDP chce przebić się na światowych rynkach z grą (tam pod nazwą Witcher), a jak wiadomo obecnie na świecie (niestety) w grach liczy się przede wszystkim wizualna strona gier, tak więc producenci dopieszczają je na maxa. Często jest to ze szkodą dla samej gry, w której to fabuła kuleje, ale czytając informacje na temat Wiedźmina i ogladając filmiki, sądzę, że w tym przypadku tak nie będzie.
Tak więc wstrzymuije się z kupnem gry w tym roku, może w przyszłym po skonczonej sesji zakupię nowy sprzęt, i będzie mi dane wreszcie zagrać w Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh ledwo minimalne spelniam, a miałem nadzieję na medium pograć.
Podobne wymagania ma mieć podobno Crysis. Pożyjemy zobaczymy, w końcu nie dla grafiki zamówiłem tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

# Procesor Intel Pentium 4 2,4GHz lub AMD Athlon 64 2800+
# 1024 MB RAM w przypadku Windows XP / 1536 MB dla Windows Vista
# Karta graficzna - 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX 9 i Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)

Jesteście żałośni 9 mowa o komentarzach ) takie wymagania to pikuś co wy chcecie mamy 2007 rok
i czy wy macie pecety na Celeronach z 256 ramem i gf 440 no żal
śmiem był mówić ze takie wymagani 3-4 lata temu to były wysokie a teraz.. to nawet nie standard już
amd 64 3200 6600GT i 2x15 ramu na tym jadę od ponad 3 lat z hakiem i jakoś nie widzę problemu aby gra nie śmigała dodam iz ten mój zestaw to wart jest 500 zyla nie licząc komponentów wiec .. puknijcie się w czoło stękając i witcher ma wysokie wymagania dziękuje i krytyki nie przyjmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo 2.66GHz
Nvidia GeForce 8800GTS 640MB
2GB System-Memory Dual-Chanel
400GB HDD

Na moim nowym sprzęcie Wiedźmin będzie śmigał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo C2D są wydajniejsze od AMD x2, ale żeby była to różnica 700mhz? Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi, ale wydaje mi się, że powinien starczyć już AMD x2 4600+.
C2D 2.13 Ghz to model E6400, który jest bardziej wydajny od AMD ok.5-10%, więc po co procesor o mocy 2.8 Ghz?
według mnie starczy 2.4Ghz od AMD(4600+) ew. 2.6Ghz(5000+), proszę nie wrzeszczeć na mnie jak coś pomieszałem, swoje dane brałem z tego tekstu:
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/AthlonX2_5000/strona-1.html
Poza tym procent może być pomylony, do reszty nie mam zastrzeżeń, i z wymagań zalecanych się cieszę, bo swojego 3600+ spokojnie wykręcę na 4600+.
Pozdrawiam, MacFlay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz wręcz na 99% rację. Bez problemu 4600+ wystarczy, nie jedno krotnie się o tym przekonałem. Jedynie co mnie martwi to 2GB ram i karta graf. Może inaczej mam 2GB ramu oraz 7900GS 256GDDRIII/256 z TF Zalman. Tyle, że ta cholera Vista zżera +700mb ramu więc na samą grę zostaje mi w najlepszym wypadku 1.3-1.4k ramu więc nie za dużo. IMO trzeba inwestować w ram dla XPeków 2GB dla Visty 2.5GB natomiast jeżeli chodzi o kartę graf to porządny 7.9 GeForce powinien to udźwignąć, ewentualnie 8600 był by dobrym rozwiązaniem. Poza tym nie każdy będzie grał z włączonym filtrowaniem anizotropowym co znacznie wyciska sprzęt a dla mnie osobiście nie wiele daje toteż go nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze na doslownie na dniach kupuje (wreeescie!) nowy komputer, bo w Wiedzmina bede mogl sobie pograc bezproblemowo. Choc jesli chodzi o pamiec RAM to ta gra dosc sporo potrzebuje (2 GHz, zeby gra dzialala na full detalach to jednak troche duzo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 21:23, wladglad napisał:

# Procesor Intel Pentium 4 2,4GHz lub AMD Athlon 64 2800+
# 1024 MB RAM w przypadku Windows XP / 1536 MB dla Windows Vista
# Karta graficzna - 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX 9 i Vertex Shader / Pixel Shader 2.0
(NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)

Dnia 25.09.2007 o 21:23, wladglad napisał:

.. puknijcie się w czoło stękając i witcher ma wysokie wymagania dziękuje i krytyki nie przyjmuje


Fakt minimalne nie są zbyt wysokie, ale już zalecane to raczej dość wygórowane patrząc na filmiki prezentujące grę. Ale poczekam aż zagram zanim zacznę kląć.
W każdym razie szykowałem się juz do upgradu kompa, ale wierzyłem że jeszcze wiedźmina udźwignie.
Czas na zmiany jednak już nadszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Windows XP Service Pack 2, Intel Core 2 Duo 2,13 GHz, 2 GB RAM, ATI Radeon X1950 PRO... Czuje się wyróżniony, dokładnie taki sprzęt posiadam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee, tam, pójdzie jak po maśle na Core 2 Duo E4400, 1 Gb ramu, Nvidia GeForce 8600 GTX (kręcony fabrycznie przez Asusa!!!) 256 RAM GDDR3, mój kochany komputerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania przecież nie są wielkie. A czego się spodziewaliście? po tak jak narazie zapowiadajacej się dobrze proukcji. Chyba każdy z tutaj obecnych wiedział, że wymagania będą właśnie takie, lub mniej więcej zbliżone. Z tego co narazie wiadomo jest dobrze. Ale niepokoi mnie ten Silnik i wymagania jak na niego. Jest to Aurora, a wiec pozostawia dużo do życzenia. Jak pewnie niektórym wiadomo w Wiedźmina nie będzie można grać na Minimalnych lub poprostu będzie to wyglądało tragicznie - tak jak np.w Gohicu 3 - który przecież ma zbliżone wymagania co do The Witcher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie od początku nie interesował Witcher i do tej pory nawet nie wzdrygam na temat tej gry. Mam ją gdzieś, i jestem niemal pewien, że wyjdzie przereklamowany średniak... Czy gniot, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz przeglądam oferty komputerów i stwierdzam że aby pograć na max detalach to trzeba na nowego kompa wydać zaledwie 1500-2000zł. Nie jest tak źle, zamiast upgradu chyba zwyczajnie kupie nowego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować